Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: hádka o Medal of Honor

  12:00aktualizováno  6. ledna 11:37
Hádka o demo na Medal of Honor: Allied Assault * Ohlášení hry Ureal Tournament 2 * Civilization III míří do obchodů v ČR * Hitchcockovy horory na PC * Ohlédnutí za minulým rokem * Datadisk k české válečné hře Operation Flashpoint * Fallout 3 možná již toto léto * Množství nových trailerů, screenshotů a demoverzí

Alfred Hitchcock: The Final Cut Vánoce jsou již dávno pryč a ačkoliv by toho mohl někdo litovat, milovníci počítačových her si jistě mnou ruce. Návrat do starých pořádků totiž znamená, že opět vycházejí informace o připravovaných titulech, objevují se demoverze, trailery, zajímavé novinky a sem tam se dostane do obchodů i nějaká ta hra (i když jich je zatím jen pomálu). Pokud jsme si tedy mohli v minulých dvou týdnech trošiku odpočinout, už je to dávno za námi. Zpravodajské servery se zaplňují zprávami, vznikají oficiální stránky nových her, vývojáři jsou opět v plné práci a vy tak máte co číst. Co se tedy minulý týden všechno událo?

Trhák týdne: UT2 a hádka o MoH: AA
Jak se zdá, tak zatímco tvůrci většiny žánrů ještě po svátcích odpočívají, tak vývojáři akčních her mají napilno. Uplynulých sedm dní se tedy odvíjelo především ve znamení tohoto druhu her. Asi nejvíce rozruchu se nadělalo kolem hry Unreal Tournament 2. O tom, že vzniká, si sice už štěbetali vrabci na střechách (vzhledem k počasí poněkud zmrzle, ale i tak :o)), ale teprve nyní pracovníci společností Digital Extremes a Infogrames vydali oficiální oznámení. Kromě něj se objevily i první podrobnosti o tomto titulu, takže jsme vám mohli přinést nejen galerii screenshotů, ale i obsáhlý informační článek.

Poměrně velký rozruch se také natropilo kolem singleplayerového dema na akční hru Medal of Honor: Allied Assault. To mělo být totiž vypuštěno na veřejnost až 8. ledna 2002, a to jako příloha tištěného časopisu Computer Gaming World, ale jak je již u demoverzí na áčkové tituly zvykem, "leaklo" ven o týden dříve a okamžitě se objevilo na mnohých internetových serverech. Záhy však bylo staženo, a to na oficiální žádost - překvapivě však ne redakce CGW, ale přímo zástupců Electronic Arts. A co je na tom divného? Pracovníci CGW se totiž nechali slyšet, že se postupu EA diví a že být na místě internetových zpravodajských serverů, žádosti Electronic Arts by nevyhověli. A již 5. ledna - tedy tři dny před oznámeným vydáním dema - se CGW dohodlo se serverem FilePlanet a opět nabídli singleplayerové demo ke stažení všem, kdo o ně mají zájem. Výsledný obrázek nechť si udělá každý sám, ale jedno je jasné - příště až budou zaměstnanci Electronic Arts jednat v zastoupení někoho jiného, budou všichni opatrnější…

Woody Woodpecker: Escape from Buzz Buzzard's Park Nové hry doma i ve světě
Na počtu nově vydaných her ještě bylo vidět, že vývojáři ani distributoři po Vánocích nikam nespěchají - a proč také, když jsou naše peněženky prázdné a my trávíme svůj veškerý volný čas u některé z pecek, které nám nabídli v minulých týdnech a měsících. Do světových obchodů se tedy podle našich informací dostal jen jeden jediný zajímavý titul, a to budovatelská strategie Car Tycoon. Další hry se ale blíží dokončení - např. česká akční gangsterka Mafia: The City of Lost Heaven. A jedna hra nám dospěla konečně do fáze Gold, i když se jí dočkáme až počátkem příštího měsíce - Serious Sam: The Second Encounter. V našich luzích a hájích jsme se bohužel žádné nové hry na pultech obchodů nedočkali, ale z různých náznaků lze vytušit, že v příštích týdnech zde bude docela rušno.

Nové hry a akce na GameStore.cz
Ačkoliv se na českém herním trhu neobjevila žádná novinka, i tak je zde jeden zajímavý příslib věcí příštích. Na internetovém obchodě GameStore.cz se totiž objevila možnost předobjenávek na jednu z nejlepších budovatelských strategií současnosti - Civilization III (recenze na BW - 94%). Asi není zapotřebí vám ji nějak blíže představovat - tato série patří ve svém žánru mezi nejslavnější, neprodávanější a pochopitelně i nejoblíbenější. Pokud byste o této hře přeci jen hledali nějaké informace, můžete si přečíst naši recenzi. A kdy bude Civilization III přímo v prodeji? Pokud se nic nezmění, tak ve čtvrtek 10. ledna 2002. Za svých 1 199,- Kč navíc dostanete i český manuál (detaily).

Pondělí - hororový Silvestr
Opět se nám podařilo přidržet se zaběhané tradice a jako hlavní pondělní článek jsme vám nabídli recenzi na hru z adventurního žánru - konkrétně se jednalo o hororově a detektivně laděný titul Alfred Hitchcock: The Final Cut. Fanoušci Hitchcockova díla zjistí, že ve hře je spousta narážek na jeho nejslavnější filmy, a i když by bylo možné zápletce vytknout některé slabší momenty, v zásadě se jedná o kvalitní a zábavný titul. Dnes jste si také mohli přečíst recenzi na fotbalový simulátor FIFA 2002, tentokrát ve verzi pro platformu PSX. Pokud byste čekali naprosto výtečný hit, na nějž byste vzpomínali ještě za deset let, asi byste byli Age of Mythology zklamáni, ale pokud chcete jen příjemný fotbálek, který má jak silnější, tak i slabší místa, je nová playstationová FIFA přímo pro vás. Kromě těchto dvou obsáhlých článků jsme vám v počátku týdne ještě přinesli informační souhrn o MMORPG Darkfall (mimo jiné poslední článek, který psala Alenka z pozice full-time redaktorky, tak si jej přečtěte, když si s ním dala takovou práci :o)) a pochopitelně nepostradatelný přehled článků a novinek z minulého týdne.

Vzhledem k tomu, že dnes byl Silvestr a stejně jako vy, tak i my jsme slavili jak jsme mohli, mnoho zpráv jste v našem BWžurnálu nenašli, ale snad jste nám to prominuli. I tak jsme se ale snažili, a tak jste si od nás mohli stáhnout dvojici map k realtimové strategii Command & Conquer: Yuri's Revenge, prohlédnout si obsáhlou galerii nových obrázků ze strategie Medieval: Total War nebo se podívat, co nového je v novém vydání časopisu Score. Kromě toho jsme vám nabídli linky na pár žertíků, které se objevily v tento den na různých českých serverech.

Úterý - novoroční rekapitulace
Neexistuje žádný příhodnější čas pro rekapitulování, než právě Nový rok. A proto i my jsme vám přinesli článek, v němž jsme vás seznámili s tím, co všechno se za uplynulá čtyři roční období stalo, jakými změnami BonusWeb procházel a co všechno jej v nebližší budoucnosti ještě čeká. Abychom ale nebyli nařčeni z toho, že se neustále jen ohlížíme zpět, přinesli jsme vám i jednu zbrusu novou recenzi - na kvalitní "cartoonovskou" akční adventuru Woody Woodpecker: Escape from Buzz Buzzard's Park. A jako pokaždé, když není pracovní den, jsme měli pro vás jeden návod. Opět jsme se snažili poradit všem, kdo mají nějaký problém ve hře Red Faction.

Jakmile se nám pročistily hlavy ze silvestrovských oslav, začali jsme vám opět ládovat jednu zprávu za druhou. A bylo jich překvapivě hodně, navíc jste měli ideální možnost využít faktu, že o svátek neplatíte tolik za připojení, a mohli jste si stáhnout některý z obřích downloadových souborů. Dnes totiž vyšly tři hratelné demoverze - nebo spíš dvě a půl, neboť Williams F1 Team Driver jedna z nich byla na Medal of Honor: Allied Assault, o níž jsme se zmiňovali již v Trháku týdne. Společnost jí činila dvojice dem na akční simulátor MechWarrior 4: Black Knight a na sportovní budgetovou hru Ski Jump 2002. Dále jsme pro vás měli přírůstky ve třech screenshotových galeriích - u hororu Resident Evil pro GameCube, u závodního "datadisku" Gran Turismo Concept pro PS2 a u virtuálních skoků na lyžích Ski Jump 2002 pro PC.

Středa - bilancování a mytologie
Ve středu jsme konečně najeli na plný mimosváteční provoz a bylo to znát. Jako první zde byla recenze na hru Rayman M. Rayman se nám od svých počátků trošku změnil a už to není jen arkádový hrdina - kromě multiplayerové podpory v jeho nejnovější inkarnaci totiž najdete i výrazné prvky her závodních. Pořád je ale zábavný a vydrží vám dlouho, což je ze všeho nejdůležitější. A když už jsme u těch závodních her, nemůžeme se nezmínit o hře GTC Africa pro platformu PS2. Na pohled výtečná grafika, na ozkoušení neskutečně nevariabilní ovládání, ve výsledku jen mírně nadprůměrný, přesto však hratelný titul. Vynechat nemůžeme ani zmínku o novém preview na připravovanou realtimovou strategii Age of Mythology. Od doby, kdy jsme vám totiž přinesli o tomto titulu souhrnný článek, již uplynulo hodně vody a hlavně se objevilo mnoho nových podrobností. A právě ty jsme vám dnes přinesli. Čtvrtým středečním článkem byl souhrn toho nejlepšího, co se za uplynulý rok objevilo na freewarové scéně. A že toho bylo opravdu hodně. Na závěr jsme vám přinesli informační článek o online RPG Star Wars Galaxies.

Informací a downloadů se začíná objevovat stále více a více, a tak jsme vám mohli dnes nabídnout např. trailer ze singleplayerového RPG Defection nebo první informace o dalším připravovaném datadisku k nesmrtelným The Sims. Dále tu byly obrázky z realtimové strategie Army Men: RTS, RPG Defection a netrpělivě očekávaného hitu Neverwinter Nights. Ze zajímavých novinek musíme zmínit i fakt, že automatové závody Wangan Midnight míří na PS2, že tatáž platforma bude v nejbližší době bohatší o několik FPS a že Pán Prstenu se objeví i na GBA a Xboxu.

Operation Flashpoint: Red Hammer Čtvrtek - Abeho nová dobrodružství
Máte rádi formule? Myslíte si, že je na trhu příliš málo her tohoto žánru? Pak jste se možná těšili na hru Williams F1 Team Driver. Pokud ano, pak vás musíme varovat - ne všechno, co vypadá na pohled dobře, také dobré je. Tento titul totiž spíš než plnohodnotnou hru připomíná reklamní předmět Williamsu - a to není mnoho. Lépe v našem redakčním testu dopadl xboxový Oddworld: Munch's Oddysee. Mnozí z nás do něj vkládali své naděje a valná většina z nich byla splněna. Kéž by takových her bylo více. Velice zajímavě také vypadá RPG Neverwinter Nights, k němuž jsme vám dnes přinesli novou várku čerstvých informací. Na závěr jsme vám pak přinesli dojmy z hratelné demoverze k budovatelské strategii Mall Tycoon.

I dnes bylo z našich stráncek co stahovat. Měli jsme pro vás např. nové video z online RPG Neocron nebo vánoční bonusovou mapu do tahové strategie Etherlords. Dost bylo i obrázků - ze žánrového mixu Sabotage: Fist of the Empire, z bojového mixu Freedom Force a z mixu realtimové strategie a RPG Warcraft III. I dobrých zpráv bylo dost. Nejen, že např. tahová strategie Heroes of Might and Magic IV se objeví v únoru na našem trhu kompletně v češtině, ale také že akční gangsterka Mafia: The City of Lost Heaven je téměř dokončena, že hra American McGee's Alice se objeví i na filmových plátnech a že se na trhu objevila hračka Pokémon Mini. Seznámili jsme vás i se hrou Johny Moseley Mad Trix.

Pátek - akční lahůdkářství
Dnes jsme jistě potěšili všechny příznivce akčních her. Prvním dárkem pro ně byla recenze na datadisk ke hře Operation Flashpoint, který nese název Red Hammer: The Soviet Campaign. Ten rozhodně není určen pro nějaké začátečníky (i zkušení pařani se u něj zapotí), ale o to zábavnější je. Dále jsme vám přinesli první dojmy z hratelné demoverze blížícího se titulu Medal of Honor: Allied Assault a první informace o mutliplayerové hře Unreal Tournament 2. Tento akční triumvirát doplňoval souhrnný článek o singleplayerovém RPG Defection a ohlédnutí za nejlepšími konzolovými tituly roku 2001.

Ishar Jestli máte rádi pouliční rvačky, přesněji řečeno hry jimi inspirované, pak jste si mohli stáhnout hratelnou demoverzi titulu The Rage, který vám přesně tuto "zábavu" zprostředkuje. Dále jsme pro vaše nenasytné linky měli trailer k akčnímu RPG Skittles: Darkened Skye a tradiční várku screenshotů - z neoficiálního datadisku k RPG Icewind Dale, z mutliplayerové taktické akční hry Team Factor a z dema k Medal of Honor: Allied Assault. Poté jsme vás informovali o soubojovém systému ve Final Fantasy XI, o hře Matchbox Rescue Ring a o tom, kdy vyjde datadisk pro Black & White.

Víkend - vizionářský víkend
O víkendu jste si u nás mohli např. zavzpomínat na slavnou RPG sérii Ishar, přečíst si recenzi na kvalitní 2D RPG Valkyrie Profile nebo se dozvědět něco o chystané akční hře Vivisector: Creatures of Dr. Moreau. Dostalo se i na tradiční články jako týdenní přehled ze serveru PlnéHry, nový příběh z Ultimy Online a dvojice návodů - na akční adventuru Heavy Metal F.A.K.K.2 a na RPG Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor. Zahráli jsme si taktéž trošku na vizionáře a řekli jsme si něco o nejzajímavějších titulech připravovaných pro různé konzole.

Po několika dnech k nám opět přišlo singleplayerové hratelné demo na akční Medal of Honor: Allied Assault, technologické demo na FPS Fate a také např. video k zajímavě vypadající střílečce Kreed či další trailer k již zmíněnému titulu Medal of Honor: Allied Assault a ke hře Salt Lake 2002. I screenshotů bylo požehnaně. Aktualizovali jsme galerie akční hry Kreed, akčního RPG Skittles: Darkenes Skye, sportovně založeného Salt Lake 2002, připravované FPS Fate, RPG The Elder Scrolls: Morrowind a akční dvojice Unreal Tournament 2 / Unreal 2. Dále jsme vás informovali o tom, že Serious Sam se chystá na Xbox, že tahová strategie Advance Wars by měla dorazit i do Evropy, Grand Theft Auto 3 že by se mělo za pár měsíců objevit i na PC a - nyní prosím virbl - že Fallout 3 by měl být podle některých zpráv hotov již toto léto.

A opět jsme se zdárně prokousali až k samotnému konci přehledu. Tak co, bylo toho docela dost, ne? Doufejme, že příště toho bude ještě více. Příští pondělí opět na shledanou.

Autor:
Nejčtenější

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

The Evil Within 2
Hororová událost roku. Recenze The Evil Within 2

Tvůrce série Resident Evil nám servíruje další výpravný a skvěle hratelný horor, který nadchne i příznivce her Silent Hill nebo Dead Space. Pro fanoušky žánru...  celý článek

Fire Emblem Warriors
RECENZE: Ve Fire Emblem Warriors sekáte nepřátele po desítkách najednou

Ve Fire Emblem Warriors budete na bojišti rozsévat smrt jako nepřemožitelný hrdina nebo hrdinka. A to vše umocněné přepálenými animacemi zdrcujících úderů.  celý článek

Call of Duty: WWII
Američan na webu prodával kradené kopie Call of Duty: WW2

V americké Indianě byl zatčen muž za přeprodávání fyzických kopií dosud nevydané hry Call of Duty: WWII.  celý článek

Mafia: The City of Lost Heaven
Legendární první Mafia je opět v digitální distribuci

Fanoušci nejpopulárnější české hry všech dob si konečně zase mohou koupit její digitální kopii.  celý článek

Další z rubriky

LawBreakers
Průšvih roku? LawBreakers nepomohl ani slavný vývojář

Kvalitní hra ještě není zárukou finančního úspěchu. LawBreakers sice měli všechny předpoklady, aby se stali hitem, v těžké konkurenci se však neprosadili.  celý článek

Ovládání Oculus Touch v akci
Autor Oculus Riftu chce robotickou ruku pro porno ve virtuální realitě

Ve zvláštním diskusním pořadu se zakladatel firmy Oculus Rift, mladý kontroverzní miliardář Palmer Luckey, rozhovořil o tom, že budoucnost virtuální reality je...  celý článek

Sherlock Holmes: The Awakened
Kniha vázaná v lidské kůži či podivná hra TRIHAYWBFRFYH. Mýtus Cthulhu

Herní průmysl si od jiných médií půjčuje motivy a nápady odnepaměti. Nikoho nepřekvapí, že již na samém počátku sáhl i do pokladnice jednoho z nejkultovnějších...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.