Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: horory a bitva o Dunu

  12:00aktualizováno  17. června 11:13
Nejde to říci jinak. Minulý týden byl dost hororový. Nebojte, nestala se žádná tragédie, ale téměř každý den jsme vám přinášeli informace o hrách, které do žánru hororů bezesporu patří. Stalo se toho ale mnohem více (např. objevila se informace o filmu na námět hry H&D2), takže pokud chcete vědět, co vám minulý týden možná uteklo, máme zde pro vás náš pravidelný přehled.

Conflict Zone Jak můžete vytušit z názvu dnešního týdenního přehledu, dění ve dnech 4.-10. června se točilo hodně kolem hororů všech druhů a realtimové strategie Emperor: Battle for Dune. Nebylo to ale zdaleka všechno. Byly vydány nové hry, konal se chat s vývojáři Hidden & Dangerous 2, přinesli jsme vám spoustu recenzí a novinek ze světa her... Zkrátka pro nás byl tento týden nabitý prací, pro vás informacemi a zábavou.

Trhák týdne
Asi největším trhákem tohoto týdne bylo oznámení, že během několika málo dnů se dostane do prodeje realtimová strategie od společnosti Westwood - Emperor: Battle for Dune. Tato nejnovější inkarnace planety Arrakis, jak nám ji ve svých knihách představil Frank Herbert, kolem sebe nadělala již spoustu rozruchu, a všichni si kladou otázku, zda bude opravdu tak dobrá, jak se a první pohled zdá. Naštěstí vás nebudeme již dlouho napínat a v dohledné době vám přineseme podrobnou recenzi. Pokud však nehodláte čekat ani den více, než je nezbytně nutné, již nyní si ji můžete objednat přes GameStore :o).

Nové hry doma i ve světě
Jak jsme si v minulých týdnech stěžovali na skutečnost, že vývojářské a distribuční společnosti po veletrhu E3 odpočívají, místo aby vydávaly nové hry, tak nyní již můžeme být spokojeni. Na pulty obchodů se ve světě dostala čtveřice poměrně zajímavých titulů a téměř desítka jich je v lisovně. Do distribuce se tedy konečně dostala strategie Gangsters 2, na níž jste si mohli včera přečíst recenzi, taktická multiplayerová 3D akce World War II Online, další z pokračování slavných Worms - Worms World Party a kvízová hra Rules of the Game od Infogrames. Mezi dokončené, zatím však neprodávané tituly (stav k datu 10.6.2001) pak patří např. Emperor: Battle for Dune, Half-Life: Blue Shift či Z2: Steel Soldiers.

Myst III: Exile V našich kamenných obchodech oproti tomu přibyl jediný nový titul, a to Pompei od společnosti Cryo Interactive. A jak již bývá u adventur od Crya zvykem, k dostání je v plně lokalizované verzi. Tolik tedy co se kamenných obchodů týče. Jak se ale vzápětí dozvíte, již nyní si můžete objednat např. hru Emperor: Battle for Dune, tuto unikátní RTS od společnosti Westwood...

Nové hry a akce na GameStore.cz
Stejně jako minulý týden, i tento bylo na GameStore rušno. Co jsme vám přinesli za novinky? Především jsme vám nabídli možnost již nyní si objednat realtimovou strategii Emperor: Battle for Dune, ale bylo toho mnohem více.

 • Emperor: Battle for Dune - Slavný návrat na planetu Arrakis. Westwood konečně oblékl nesmrtelnou strategii Dune do 3D hávu, přidal spoustu vylepšení a vše rozdělil na čtyři CD. Pokud si objednáte tuto hru včas, získáte ještě navíc zdarma CD se soundtrackem. Pozor - zásoba bonusových CD je omezená! Cena této dlouho očekávané RTS je na GameStore.cz pouhých 1 519,- Kč, první objednávající navíc dostanou CD se soundtrackem zdarma. (detaily)
 • Outlive - Počátek 21 století, lidská rasa čelí nedostatku nerostných surovin a rostou problémy s mezinárodním terorismem. Na řešení tohoto globálního problému byl vytvořen hvězdný program Outlive, který slouží k vyhledávání nerostů v celé Sluneční soustavě (recenze na BW - 85%). Zúčastnit se jej můžete v této RTS i vy, a to za 1 319,- Kč. (detaily)
 • Nabídka GameStore byla též rozšířena o herní příručky. V nabídce jsou tituly jako Diablo II, Aliens versus Predator, Rogue Spear, Age of Empire II: Age of Kings, Caesar III či Half-Life. Cena všech je stanovena na 270,- Kč.

  Pondělí - Conflict Zone a GamePage
  Jak jsme již výše uvedli, tento týden byla konečně prolomena pomyslná bariéra a na trh se Jekyll & Hyde začínaly dostávat také pořádné a dlouho očekávané hry. Hned v pondělí jsme vám tedy přinesli recenzi na jednu z nich - válečnou realtimovou strategii Conflict Zone. Tento projekt společností Masa a Ubi Soft se vyznačuje především originálním herním systémem, dobrým příběhem a krásným grafickým zpracováním. Zkrátka - realtimová strategie jak má být. Ale nejen ona se objevila v pondělním vydání. Dále jsme vám přinesli například zprávu o tom, že společnost ATI již nebude do budoucna vyrábět karty, ale bude se soustředit jen na čipy, a představili jsme vám plány společnosti Sega, jak je odhalila na veletrhu E3. A aby toho stále nebylo málo, v našem pravidelném článku jsme vás seznámili s nejbližšími díly televizního pořadu GamePage.

  V pondělí jsme vám také přinesli nejnovější informace o taktické akční hře Operation Flashpoint, o hrách SOCOM: U.S. Navy Seals a Stung! a nabídli vám ke stažení nezbytnou dávku downloadů. Mezi nimi jste mohli najít např. screenshoty ke hrám Star Wars Jedi Outcast: Jedi Knight II a druhého dílu tahové RPG strategie Disciples a dvojici trailerů - jeden k Roland Garros 2001 a druhý k hororové akční adventuře From Dusk Till Dawn (vida, první horor :o) ).

  Úterý - Myst III a vykolejené vlaky
  Společnost Presto Studios si jisté renomé získala již svými předchozími projekty, ale až puzzle-adventura Myst III: Exile ji vystřelila na první místa pomyslného žebříčku špičkových vývojářů. Svého úkolu se při vytváření třetího dílu nejprodávanější hry všech dob zhostili více než dobře a dokázali prakticky nemožné. Mnohé podrobnosti ze zákulisí jsme vám přinesli v tomto obsáhlém interview s producentem Mystu III - Gregem Uhlerem. Dále jste si mohli na našich stránkách přečíst podrobné preview na další graficky výjimečnou hru - Aquanox, a recenzi na neobvyklý kousek hardwaru - vibrující sluchátka, Alone in the Dark 4 která vám za určitých okolností mohou nahradit drahou reprosoustavu.

  Stejně jako v jiné dny, i v úterý jsme vám přinesli spoustu nejnovějších informací ze světa her. Chybět tedy nemohla zpráva o Dark Quest - české online hře o auto, slevě na koupi Half-Life: Blue Shift či podrobnosti o chystaném titulu Syphon Filter 3. Také jste si od nás mohli stáhnout první patch na vynikající hororovou FPS Undying a obrovské množství obrázků - např. z české akční adventury Nefandus, čtvrtého dílu bojové hry Tekken či slavného Train Simulatoru, na kterých jsou zachyceny mimo jiné i havárie vlaků.

  Středa - plány Capcomu a další horor
  Jak se zdá, každý den vám přinášíme zprávu o nějaké hře, která vzniká na námět nějakého hororu. Dnes toto žezlo přebrala společnost Cryo se svou adventurou Jekyll & Hyde. Podrobnosti o ní najdete v tomto článku. Dále jsme si ve středu posvítili na plány další společnosti, jejíž těžiště práce spočívá ve vývoji her pro konzole - tentokrát to byl Capcom.

  Ve středu se do prodeje dostala mimo jiné mafiánská strategie Gangsters 2, a stejný den si společnosti Hothouse Creations a Eidos vybraly pro uvolnění hratelné demoverze. Tu jsme vám pochopitelně také ihned nabídli ke stažení. Kromě ní jste se mohli podívat na nejnovější screenshoty z RPG Torn od Black Isle Studio, strategie Sea Dogs 2 nebo třeba 3D akce Renegade ze světa Command & Conquer. Také jsme vám přinesli informace o testech s duálním zapojením Athlonů a o netradičně pojatém kulečníkovém simulátoru Cueball World.

  Čtvrtek - osamělá cesta tmou, chat o H&D 2
  Čtvrtek bývá často označován jako nejhorší den týdne. Do víkendu je stále ještě poměrně daleko, a přitom by se každý už nejraději viděl na chatě, u vody nebo v nejlepším případě u moře. Abychom se tedy přizpůsobili temné atmosféře, která v tento den pokaždé panuje, Silent Hill 2 přinesli jsme vám články hned o dvou hororech - o akčních adventurách From Dusk Till Dawn a čtvrtém díle série Alone in the Dark. Druhý zmíněný článek přitom v sobě soustředil dojmy z hratelné betaverze, takže v něm najdete opravdu informace z první ruky. A i dnes jsme vám poodhalili plány další z vývojářských společností. Tentokrát jsme si posvítili na JoWooD.

  Ve stejný den se na našich stránkách také konal chat s hlavními grafiky české akční hry Hidden & Dangerous 2 Martinem Benešem a Peterem Kubkem. Ti mimo jiné prozradili, že tento titul by se mohl objevit i na filmových plátnech... Nu, nechme se překvapit. Tato zpráva ale nebyla jedinou zajímavostí, která se na BonusWebu objevila. Ve čtvrtek jsme vás také informovali o hře Lotus Challenge, zjistili jsme, jak to vypadá s vydáním adventury Simon the Sorcerer 3D a o jaké hry byl v květnu největší zájem. Nezapomněli jsme ani na milovníky downloadové sekce. Těm jsme přinesli trailer ke hře Return to Castle Wolfenstein a množství screenshotů - např. z FPS Medal of Honor: Allied Assault, postapokalyptické 3D strategie Natural Resistance, českého Team Factoru či adventury (pochopitelně trošku hororové :o) ) Mystery of the Druids.

  Pátek - dobří zombíci se vracejí
  V pátek, kdy končí pracovní týden, se většina z nás cítí jako chodící mrtvoly - tedy zombie. Asi nikoho tedy nepřekvapilo, že právě tento den jsme si vybrali pro představení dvou titulů, ve kterých se tyto oživlé mrtvoly objevují. V prvním případě se jednalo o recenzi pécéčkové verze slavné automatové hry House of the Dead 2, v případě druhém šlo o článek o Silent Hill 2. Asi je nutno podotknout, že co se atmosféry a kvality grafického zpracování týče, zdá se, že Silent Hill 2 by mělo být nejkvalitnějším hororem, který se na našich stránkách minulý týden objevil - a to navzdory tomu, že Alone in the Dark 4 vypadá opravdu velice dobře. Abychom se ale z těch hororů nepomátli, přinesli jsme vám také „normální“ informace - např. o nejnovějších ovladačích Detonator či preview na hru Industry Giant 2. K tomu jsme vám ostatně nabídli ke stažení i video.

  Train Simulator

  A když už jsme tak hezky nakousli ony downloady, můžeme u nich směle zůstat. Radost vám mohlo udělat například demo na válečnou strategii s výmluvným názvem Real War nebo nová demoverze na další RTS - Z2: Steel Soldiers. Dále zde bylo video na vesmírnou strategii Orion Pirates a obrázky k Rogue Wars, Zeus: Poseidon, Shadowman 2 a dalším titulům. Celou páteční várku pak uzavíraly informace o hře Pirates of Skull Cove.

  Víkend - vláčky nade vše
  Hlavním tématem právě uplynulého víkendu byl bezesporu titul od společností Microsoft a Kuju s jednoduchým názvem Train Simulator. Kromě samotné recenze jsme vám nabídli i několik rad do začátku, přičemž není vyloučeno, že budou následovat i další díly - tentokrát pro pokročilé. Za zmínku také rozhodně stojí vzpomínka na jedno z nejslavnějších RPG všech dob - Fallout. Vize postapokalyptického světa zde byla ztvárněna tak výborně, že oslovila nejen milovníky tohoto žánru, ale snad všechny hráče na celém světě.

  Abychom nenechali zahálet ani vaše uši, přinesli jsme vám o víkendu také hudbu ze dvou her - ze závodní Rallye Paříž-Dakar a 3D akce Soldier of Fortune 2Historic Trophy Rally, demoverzi na akční střílečku 3D World War II, patch na oblíbenou strategii Black & White, nebo také screensaver s námětem hry Commandos 2. K tomu všemu jsme aktualizovali screenshotové galerie her Anarchy Online, Ozzy's Black Skies či Diablo 2: Lord of Destruction. Také jsme vám v krátkosti přestavili hru Madden NFL 2002 od společnosti EA Sports.

  A to je, co se uplynulého týdne týče, vše. Doufejme, že ten příští bude o něco méně hororový, ale stejně nabitý informacemi a kvalitními herními tituly. Zatím se zdá, že by tomu tak opravdu mohlo být. Nechme se překvapit.

 • Autor:  Nejčtenější

  První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come: Deliverance

  Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

  OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

  Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...  Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come: Deliverance

  Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

  O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

  Kingdom Come: Deliverance

  Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

  RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

  Subnautica

  Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

  Další z rubriky

  Která je vaše nejoblíbenější hra pro mobilní telefon nebo tablet?

  Kingdom Rush: Frontiers

  Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří někdy hrají na mobilu či tabletu. Napište nám, které hry jsou vaše...

  Legendární hráč zapsaný v Guinessově knize rekordů je podvodník

  Todd Rogers

  Americká organizace Twin Galaxies, která se zabývá sledováním a ověřováním herních rekordů, zrušila všechny rekordy...

  Něco pro fandy World of Warcraft: rozdáváme pět sběratelek Legion

  World of Warcraft

  Aktuální expanze on-line hry na hrdiny World of Warcraft je na konci své cesty, do vydání další však zbývají měsíce....

  Najdete na iDNES.cz