Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: horory a bitva o Dunu

  12:00aktualizováno  17. června 11:13
Nejde to říci jinak. Minulý týden byl dost hororový. Nebojte, nestala se žádná tragédie, ale téměř každý den jsme vám přinášeli informace o hrách, které do žánru hororů bezesporu patří. Stalo se toho ale mnohem více (např. objevila se informace o filmu na námět hry H&D2), takže pokud chcete vědět, co vám minulý týden možná uteklo, máme zde pro vás náš pravidelný přehled.

Conflict Zone Jak můžete vytušit z názvu dnešního týdenního přehledu, dění ve dnech 4.-10. června se točilo hodně kolem hororů všech druhů a realtimové strategie Emperor: Battle for Dune. Nebylo to ale zdaleka všechno. Byly vydány nové hry, konal se chat s vývojáři Hidden & Dangerous 2, přinesli jsme vám spoustu recenzí a novinek ze světa her... Zkrátka pro nás byl tento týden nabitý prací, pro vás informacemi a zábavou.

Trhák týdne
Asi největším trhákem tohoto týdne bylo oznámení, že během několika málo dnů se dostane do prodeje realtimová strategie od společnosti Westwood - Emperor: Battle for Dune. Tato nejnovější inkarnace planety Arrakis, jak nám ji ve svých knihách představil Frank Herbert, kolem sebe nadělala již spoustu rozruchu, a všichni si kladou otázku, zda bude opravdu tak dobrá, jak se a první pohled zdá. Naštěstí vás nebudeme již dlouho napínat a v dohledné době vám přineseme podrobnou recenzi. Pokud však nehodláte čekat ani den více, než je nezbytně nutné, již nyní si ji můžete objednat přes GameStore :o).

Nové hry doma i ve světě
Jak jsme si v minulých týdnech stěžovali na skutečnost, že vývojářské a distribuční společnosti po veletrhu E3 odpočívají, místo aby vydávaly nové hry, tak nyní již můžeme být spokojeni. Na pulty obchodů se ve světě dostala čtveřice poměrně zajímavých titulů a téměř desítka jich je v lisovně. Do distribuce se tedy konečně dostala strategie Gangsters 2, na níž jste si mohli včera přečíst recenzi, taktická multiplayerová 3D akce World War II Online, další z pokračování slavných Worms - Worms World Party a kvízová hra Rules of the Game od Infogrames. Mezi dokončené, zatím však neprodávané tituly (stav k datu 10.6.2001) pak patří např. Emperor: Battle for Dune, Half-Life: Blue Shift či Z2: Steel Soldiers.

Myst III: Exile V našich kamenných obchodech oproti tomu přibyl jediný nový titul, a to Pompei od společnosti Cryo Interactive. A jak již bývá u adventur od Crya zvykem, k dostání je v plně lokalizované verzi. Tolik tedy co se kamenných obchodů týče. Jak se ale vzápětí dozvíte, již nyní si můžete objednat např. hru Emperor: Battle for Dune, tuto unikátní RTS od společnosti Westwood...

Nové hry a akce na GameStore.cz
Stejně jako minulý týden, i tento bylo na GameStore rušno. Co jsme vám přinesli za novinky? Především jsme vám nabídli možnost již nyní si objednat realtimovou strategii Emperor: Battle for Dune, ale bylo toho mnohem více.

 • Emperor: Battle for Dune - Slavný návrat na planetu Arrakis. Westwood konečně oblékl nesmrtelnou strategii Dune do 3D hávu, přidal spoustu vylepšení a vše rozdělil na čtyři CD. Pokud si objednáte tuto hru včas, získáte ještě navíc zdarma CD se soundtrackem. Pozor - zásoba bonusových CD je omezená! Cena této dlouho očekávané RTS je na GameStore.cz pouhých 1 519,- Kč, první objednávající navíc dostanou CD se soundtrackem zdarma. (detaily)
 • Outlive - Počátek 21 století, lidská rasa čelí nedostatku nerostných surovin a rostou problémy s mezinárodním terorismem. Na řešení tohoto globálního problému byl vytvořen hvězdný program Outlive, který slouží k vyhledávání nerostů v celé Sluneční soustavě (recenze na BW - 85%). Zúčastnit se jej můžete v této RTS i vy, a to za 1 319,- Kč. (detaily)
 • Nabídka GameStore byla též rozšířena o herní příručky. V nabídce jsou tituly jako Diablo II, Aliens versus Predator, Rogue Spear, Age of Empire II: Age of Kings, Caesar III či Half-Life. Cena všech je stanovena na 270,- Kč.

  Pondělí - Conflict Zone a GamePage
  Jak jsme již výše uvedli, tento týden byla konečně prolomena pomyslná bariéra a na trh se Jekyll & Hyde začínaly dostávat také pořádné a dlouho očekávané hry. Hned v pondělí jsme vám tedy přinesli recenzi na jednu z nich - válečnou realtimovou strategii Conflict Zone. Tento projekt společností Masa a Ubi Soft se vyznačuje především originálním herním systémem, dobrým příběhem a krásným grafickým zpracováním. Zkrátka - realtimová strategie jak má být. Ale nejen ona se objevila v pondělním vydání. Dále jsme vám přinesli například zprávu o tom, že společnost ATI již nebude do budoucna vyrábět karty, ale bude se soustředit jen na čipy, a představili jsme vám plány společnosti Sega, jak je odhalila na veletrhu E3. A aby toho stále nebylo málo, v našem pravidelném článku jsme vás seznámili s nejbližšími díly televizního pořadu GamePage.

  V pondělí jsme vám také přinesli nejnovější informace o taktické akční hře Operation Flashpoint, o hrách SOCOM: U.S. Navy Seals a Stung! a nabídli vám ke stažení nezbytnou dávku downloadů. Mezi nimi jste mohli najít např. screenshoty ke hrám Star Wars Jedi Outcast: Jedi Knight II a druhého dílu tahové RPG strategie Disciples a dvojici trailerů - jeden k Roland Garros 2001 a druhý k hororové akční adventuře From Dusk Till Dawn (vida, první horor :o) ).

  Úterý - Myst III a vykolejené vlaky
  Společnost Presto Studios si jisté renomé získala již svými předchozími projekty, ale až puzzle-adventura Myst III: Exile ji vystřelila na první místa pomyslného žebříčku špičkových vývojářů. Svého úkolu se při vytváření třetího dílu nejprodávanější hry všech dob zhostili více než dobře a dokázali prakticky nemožné. Mnohé podrobnosti ze zákulisí jsme vám přinesli v tomto obsáhlém interview s producentem Mystu III - Gregem Uhlerem. Dále jste si mohli na našich stránkách přečíst podrobné preview na další graficky výjimečnou hru - Aquanox, a recenzi na neobvyklý kousek hardwaru - vibrující sluchátka, Alone in the Dark 4 která vám za určitých okolností mohou nahradit drahou reprosoustavu.

  Stejně jako v jiné dny, i v úterý jsme vám přinesli spoustu nejnovějších informací ze světa her. Chybět tedy nemohla zpráva o Dark Quest - české online hře o auto, slevě na koupi Half-Life: Blue Shift či podrobnosti o chystaném titulu Syphon Filter 3. Také jste si od nás mohli stáhnout první patch na vynikající hororovou FPS Undying a obrovské množství obrázků - např. z české akční adventury Nefandus, čtvrtého dílu bojové hry Tekken či slavného Train Simulatoru, na kterých jsou zachyceny mimo jiné i havárie vlaků.

  Středa - plány Capcomu a další horor
  Jak se zdá, každý den vám přinášíme zprávu o nějaké hře, která vzniká na námět nějakého hororu. Dnes toto žezlo přebrala společnost Cryo se svou adventurou Jekyll & Hyde. Podrobnosti o ní najdete v tomto článku. Dále jsme si ve středu posvítili na plány další společnosti, jejíž těžiště práce spočívá ve vývoji her pro konzole - tentokrát to byl Capcom.

  Ve středu se do prodeje dostala mimo jiné mafiánská strategie Gangsters 2, a stejný den si společnosti Hothouse Creations a Eidos vybraly pro uvolnění hratelné demoverze. Tu jsme vám pochopitelně také ihned nabídli ke stažení. Kromě ní jste se mohli podívat na nejnovější screenshoty z RPG Torn od Black Isle Studio, strategie Sea Dogs 2 nebo třeba 3D akce Renegade ze světa Command & Conquer. Také jsme vám přinesli informace o testech s duálním zapojením Athlonů a o netradičně pojatém kulečníkovém simulátoru Cueball World.

  Čtvrtek - osamělá cesta tmou, chat o H&D 2
  Čtvrtek bývá často označován jako nejhorší den týdne. Do víkendu je stále ještě poměrně daleko, a přitom by se každý už nejraději viděl na chatě, u vody nebo v nejlepším případě u moře. Abychom se tedy přizpůsobili temné atmosféře, která v tento den pokaždé panuje, Silent Hill 2 přinesli jsme vám články hned o dvou hororech - o akčních adventurách From Dusk Till Dawn a čtvrtém díle série Alone in the Dark. Druhý zmíněný článek přitom v sobě soustředil dojmy z hratelné betaverze, takže v něm najdete opravdu informace z první ruky. A i dnes jsme vám poodhalili plány další z vývojářských společností. Tentokrát jsme si posvítili na JoWooD.

  Ve stejný den se na našich stránkách také konal chat s hlavními grafiky české akční hry Hidden & Dangerous 2 Martinem Benešem a Peterem Kubkem. Ti mimo jiné prozradili, že tento titul by se mohl objevit i na filmových plátnech... Nu, nechme se překvapit. Tato zpráva ale nebyla jedinou zajímavostí, která se na BonusWebu objevila. Ve čtvrtek jsme vás také informovali o hře Lotus Challenge, zjistili jsme, jak to vypadá s vydáním adventury Simon the Sorcerer 3D a o jaké hry byl v květnu největší zájem. Nezapomněli jsme ani na milovníky downloadové sekce. Těm jsme přinesli trailer ke hře Return to Castle Wolfenstein a množství screenshotů - např. z FPS Medal of Honor: Allied Assault, postapokalyptické 3D strategie Natural Resistance, českého Team Factoru či adventury (pochopitelně trošku hororové :o) ) Mystery of the Druids.

  Pátek - dobří zombíci se vracejí
  V pátek, kdy končí pracovní týden, se většina z nás cítí jako chodící mrtvoly - tedy zombie. Asi nikoho tedy nepřekvapilo, že právě tento den jsme si vybrali pro představení dvou titulů, ve kterých se tyto oživlé mrtvoly objevují. V prvním případě se jednalo o recenzi pécéčkové verze slavné automatové hry House of the Dead 2, v případě druhém šlo o článek o Silent Hill 2. Asi je nutno podotknout, že co se atmosféry a kvality grafického zpracování týče, zdá se, že Silent Hill 2 by mělo být nejkvalitnějším hororem, který se na našich stránkách minulý týden objevil - a to navzdory tomu, že Alone in the Dark 4 vypadá opravdu velice dobře. Abychom se ale z těch hororů nepomátli, přinesli jsme vám také „normální“ informace - např. o nejnovějších ovladačích Detonator či preview na hru Industry Giant 2. K tomu jsme vám ostatně nabídli ke stažení i video.

  Train Simulator

  A když už jsme tak hezky nakousli ony downloady, můžeme u nich směle zůstat. Radost vám mohlo udělat například demo na válečnou strategii s výmluvným názvem Real War nebo nová demoverze na další RTS - Z2: Steel Soldiers. Dále zde bylo video na vesmírnou strategii Orion Pirates a obrázky k Rogue Wars, Zeus: Poseidon, Shadowman 2 a dalším titulům. Celou páteční várku pak uzavíraly informace o hře Pirates of Skull Cove.

  Víkend - vláčky nade vše
  Hlavním tématem právě uplynulého víkendu byl bezesporu titul od společností Microsoft a Kuju s jednoduchým názvem Train Simulator. Kromě samotné recenze jsme vám nabídli i několik rad do začátku, přičemž není vyloučeno, že budou následovat i další díly - tentokrát pro pokročilé. Za zmínku také rozhodně stojí vzpomínka na jedno z nejslavnějších RPG všech dob - Fallout. Vize postapokalyptického světa zde byla ztvárněna tak výborně, že oslovila nejen milovníky tohoto žánru, ale snad všechny hráče na celém světě.

  Abychom nenechali zahálet ani vaše uši, přinesli jsme vám o víkendu také hudbu ze dvou her - ze závodní Rallye Paříž-Dakar a 3D akce Soldier of Fortune 2Historic Trophy Rally, demoverzi na akční střílečku 3D World War II, patch na oblíbenou strategii Black & White, nebo také screensaver s námětem hry Commandos 2. K tomu všemu jsme aktualizovali screenshotové galerie her Anarchy Online, Ozzy's Black Skies či Diablo 2: Lord of Destruction. Také jsme vám v krátkosti přestavili hru Madden NFL 2002 od společnosti EA Sports.

  A to je, co se uplynulého týdne týče, vše. Doufejme, že ten příští bude o něco méně hororový, ale stejně nabitý informacemi a kvalitními herními tituly. Zatím se zdá, že by tomu tak opravdu mohlo být. Nechme se překvapit.

 • Autor:


  Nejčtenější

  Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

  Mashinky

  V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

  RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

  Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

  Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...  RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

  Lust for Darkness

  Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

  KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

  Far Cry 5

  Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

  Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

  Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

  Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

  Další z rubriky

  Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v červenci

  Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered edition

  Červenec patří v oblasti her k nejslabším měsícům v roce. Přesto jsme si řekli, že zkusíme vybrat pět kousků, které by...

  KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

  Far Cry 5

  Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

  Které herní resty se chystáte dohnat během prázdnin?

  Assassin's Creed Origins

  Před námi je z herního hlediska asi nejslabší měsíc v roce, což je ideální příležitost pro dohnání alespoň několika...  Najdete na iDNES.cz