Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: i o svátcích je co hrát

  12:00aktualizováno  30. prosince 10:43
Vánoční svátky na herní scéně * Švihácký Zorro a tajemný Spider-Man přicházejí na PC * Nečekané demovrze, netušená videa * Comanche 4 aneb nebe v jednom plameni * Legendární Doom se vrací ve verzi pro GBA * Tony Hawk's Pro Skater již potřetí * Novinky z domácí i světové herní scény

Half-Life Jak jste si jistě minulý týden všimli, nečekalo vás na našich stránkách tolik článků a informací, na kolik jste běžně zvyklí. Nebylo to způsobeno naší leností, jak by se mohlo na první pohled zdát, i když jsme si pochopitelně i my v rámci možností užívali Vánoc a příjemností s nimi spojených. Hlavním důvodem ale bylo to, že stejně jako nikomu jinému, ani vývojářům se o těchto svátcích nechce moc pracovat, takže vycházelo jen minimum nových informací, které bychom vám mohli zprostředkovávat.To ale již brzy skončí, přesněji řečeno ve středu. To již totiž bude druhý den nového roku a jak nám, tak vývojářům nezbude nic jiného, než jít zase do práce a starat se o to, abyste se ve svém volném čase nenudili :o).

Možná jste si též všimli toho, že je tento přehled o poznání kratší než bývá zvykem. Ani to není způsobeno povánoční pohodlností, ale prostým faktem, že tentokrát nemělo význam zařazovat rubriky Trhák týdne, Nové hry doma i ve světě a Nové hry a akce na GameStore.cz - sváteční ospalost se projevila na herním trhu natolik, že se nestalo nic nečekaného, nevycházely žádné hry... Inu, všichni víme, proč tomu tak je, tak rychle přejděme k našemu poslednímu přehledu článků ve starém roce a pak hurá oslavit příchod toho nového.

Pondělí - vánoční dárky
Na pondělí se valnou většinou nikdo z nás příliš netěší, ale v tomto případě jsme jistě udělali všichni výjimku. Byl totiž Štědrý večer, první z vánočních svátků, kdy si rozdáváme dárky a snažíme se na sebe být milí a hodní. A tak jsme na vás ani my nezapomněli a přinesli jsme vám tři malé dárečky. Proberme si je podle velikosti a začněme od těch nejmenších. Jako první zde byla druhá část kompletního návodu na zajímavé RPG Gorasul: The Legacy of the Dragon, Takeda které osloví především hráče - začátečníky. Dále zde byl nezbytný týdenní přehled článků a událostí ze světa her - ani Vánoce nás zkrátka neodradí od toho, abychom vám pěkně zrekapitulovali co všechno se v uplynulých sedmi dnech stalo. A co bylo hlavním dárkem? Recenze na jednu z nejznámějších akčních her, která nedávno prošla reinkarnací. Ano, slavný Half-Life konečně navštívil i platformu PS2 a podíváme-li se na singleplayerovou část, naprosto v ničem za verzí pro PC nezaostává. Multiplayer je pochopitelně trošku o něčem jiném, ale i tak nás tento titul mile překvapil.

Samozřejmě, že jsme se pokusili vám přinést co nejvíce žhavých novinek a downloadů, a ačkoliv jich vývojáři mnoho nezveřejnili, pár se nám jich získat podařilo. Konkrétně se jednalo o video k budovatelské strategii Far West a několik nových screenshotů z očekávaných titulů. Nebo vy se snad netěšíte na realtimovou strategii Age of Mythology, futuristickou akční hru Reality Deathmatch či klasickou „starcraftovskou“ RTS Dark Planet: Battle for Natrolis? Dnes jsme vás též informovali o připravovaném betatestu vynikající hry Warcraft III: Reign of Chaos.

Úterý - herní Hod boží
I na druhý vánoční den - Hod boží - bylo u nás docela rušno. Vydání jsme otevřeli hrou Takeda, která patří do žánru historických realtimových strategií. Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že mezi kvalitní tituly zrovna nepatří, milovníci tohoto žánru si u ní přijdou na své. Exotické prostředí středověkého Japonska ve spojení s propracovaným herním systémem totiž patří mezi její jednoznačné klady. Dále jsme zde měli něco pro příznivce Comanche 4 akčních her - legendární Doom si totiž našel opět cestu na výsluní a přichází k nám ve verzi pro platformu GBA. Je až překvapivé, jak je tato hra i po téměř deseti letech zábavná. Na závěr jsme vám dnes přinesli druhý díl návodu ke hře MDK2.

Dnes jste si od nás mohli stáhnout hned tři videa - jedno z budovatelské strategie Industry Tycoon II a dvě z připravované akční hry Medal of Honor: Allied Assault. Dále jsme vám nabídli ke shlédnutí dvě nové screenshotové galerie - z budovatelské strategie Hotel Tycoon a z akční adventury Cold Zero: The Last Stand. A abychom nebyli nařčeni z toho, že ignorujeme české projekty, informovali jsme vás o nových oficiálních stránkách taktické akční hry Team Factor.

Středa - hořící nebe
Máte rádi letecké (potažmo vrtulníkové) simulátory, ale nepotrpíte si na přespříliš realistický letový model a složité ovládání? Pak je zde přesně pro vás hra Comanche 4. Tento vrtulníkový simulátor vás zaujme hned dvěma věcmi - svým akčním pojetím a kvalitním vizuálním zpracováním. O létání jako takovém vám toho sice mnoho neřekne, ale o to je zábavnější a hratelnější. Tyto dva zásadní prvky jsou společné i dalšímu dnes recenzovanému titulu, kterým je Tony Hawk's Pro Skater 3 pro platformu PSX. Od předchozího dílu se sice příliš neliší, ale to znamená jediné - jestli se vám líbila „dvojka“, tak „trojka“ vás rozhodně nezklame. A jako v předchozích dnech, i tentokrát jsme pro vás měli jeden návod. Tentokrát jsme radili všem, kdo mají nějaké problémy v akční hře Red Faction.

Spider-Man Nedostali jste pod stromečkem žádnou hru? Vaše PC zbytečně zahálelo? Pokud ano, tak jste si od nás mohli stáhnout novou demoverzi na fantasy tahovou strategii Etherlords. A pokud vás tento žánr zrovna moc neláká, mohli jste se alespoň podívat na trailer z nedávno představené akční adventury Cold Zero: The Last Stand. Dnes jsme pro vás měli i překvapivé množství screenshotů - z akční hry Soldier of Fortune 2, mixu RTS a RPG NeverLands, klasického RPG Dungeon Siege a realtimové strategie Natural Resistance.

Čtvrtek - pavoučí překvapení
Komiksoví hrdinové se v posledních letech neomezují jen na stránky papírových časopisů, ale útočí i na filmová plátna, televizní obrazovky a samozřejmě i počítačové hry. Jedním z nejhrdinovatějších komiksových hrdinů je bezesporu Spider-Man. Již několik let se objevoval pouze na konzolích a teprve teď si našel svou cestu i na PC. Jak jeho nová inkarnace vypadá? Překvapivě docela dobře, alespoň pokud dokážete přenést přes srdce nepříliš kvalitní vizuální ztvárnění. To takový Soul Reaver 2, to je něco jiného. Nedávno jsme vám představili verzi pro PC a tentokrát jsme si posvítili i na verzi pro PS2. A aby toho nebylo málo, představili jsme vám dnes dvojici titulů, jež jsou teprve v přípravě - vesmírny simulátor Ace of Angels a onlinové multiplayerové RPG 3rd World.

Máte pocit, že je vaše hra „porouchaná“ a potřebuje virtuálního doktora? Nebo si prostě jen chcete svého elektronického miláčka vylepšit? Pro oba případy jsme vám nabídli ke stažení čtveřici patchů - na akční hru Quake III Arena, RPG Wizardry VIII, akční Red Faction a válečnou legendu Operation Flashpoint. Dále jsme tu měli nové screenshoty z válečné hry Secret Ops a The Shadow of Zorro budovatelské strategie Der Planer 3. Ukázali jsme vám i nový netradiční (zato však velice šikovný) ovladač pro PS2 a přinesli jsme vám nové informace o závodní hře V-Rally 3.

Pátek - šarmantní Zorro
Pokud si někdo myslí, že mytologie je věcí starověku, tak je na omylu. I současná doba má své mýty a jedním z nich je i nepřemožitelný Zorro, mstitel a ochránce chudých. A jako každá správná slavná osoba, i on se dočkal své počítačové verze. Konkrétně se jedná o hru The Shadow of Zorro, na niž se těšili všichni příznivci akčních adventur. Bohužel musíme konstatovat, že naše očekávání byla poněkud přehnaná - tento titul rozhodně není špičkový, spíš zapadá do šedi průměru. O mnoho lépe nedopadly ani arkádové závody Speed Devils pro platformu Dreamcast - nejsou špatné, ale za špičku svého žánru rozhodně označit nejdou. Doufejme, že nás alespoň RPG Arx Fatalis nezklame. Podle preview verze by se mělo jednat o docela špičkový titul, který nás ještě mnohým překvapí. Na závěr dneška jsme vám přinesli informační článek o chystaném MMORPG Arcanity.

Stejně jako včera, i dnes se BWžurnál točil hlavně kolem screenshotů a patchů. K jakým titulům jsme vám tedy hodili záchranný kruh tentokrát? K RPG Gorasul: The Legacy of the Dragon, podmořské akční hře AquaNox a vrtulníkovému simulátoru Comanche 4. Co se obrázků týče, aktualizovali jsme galerie akční hry Vivisector: Creatures of Dr. Moreau, MMORPG Atriarch a hry stejného žánru nazvané Dominion.

Ominous Horizons Víkend - závodní víkend
Nastává se příliš často, aby se nám nějaká ryze akční hra pokusila vštípit základy křesťanství, ale najdou se takové. Jednou z nich je i o víkendu recenzovaná hra Ominous Horizons. S překvapením jsme museli konstatovat, že na druhý pohled vypadá tento titul mnohem lépe než na ten první, a tak se z naprostého nezábavného propadáku nakonec stala vcelku hratelná průměrná akce. V sobotu a neděli jsme vám přinesli též dvojici recenzí na konzolové závodní hry, ale ani ty nedopadly příliš slavně. Supercar Street Challenge pro PS2 se ukázal být přehypovaným a naprosto neinovativním kouskem a F 355 Challenge pro Dreamcast jako neskutečně obtížné a zčásti i proto nezábavné závody. A protože k víkendu patří neodmysliteně pravidelné rubriky, přinesli jsme vám přehled článků že serveru Plné hry, nový příběh z Ultimy Online a další, v pořadí již šestý díl návodu na hutné RPG Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor.

Naprosto nečekaně k nám (a tím pádem i k vám) přišlo hratelné demo na závodní hru NASCAR 2002, k němuž jsme vám ještě přidali druhý povedený trailer z budovatelské strategie ANNO 1503. Řekli jsme vám též, kdy by měla vyjít hra The Cameron Files: Secret at Loch Ness a připomněli jsme vám, jaké novinky najdete na serveru Cheaty.BonusWeb.cz. A co to, že by zde nebyly žádné nové screenshoty? Nebojte, bylo jich více než dost. Konkrétně se jednalo o nové obrázky ze závodů NASCAR 2002, akční arkády Solaris 104, MMORPG Gundam Online, futuristických závodů HoveRace, realtimové strategie Warlords: Battlecry II, historické strategie Cossacks: The Art of War a akční hry Hitman 2: Silent Assassin.

A opět jsme na konci našeho přehledu. Že toho bylo málo? Inu, takový je život - i lidé pohybující se kolem počítačových her si chtějí o svátcích odpočinout. Věřme ale tomu, že již příště toho budeme mít pro vás víc. Do té doby na shledanou.

Autor:


Nejčtenější

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

Pornografická videa v VR

Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...Lepší než GTA? Ohlédnutí za prvním dílem Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Původní Red Dead Redemption patřilo s přehledem k nejlepším hrám minulé generace konzolí. Cenami ověnčená kovbojka...

Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

Insurgency

Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

Osm a jedna exkluzivní klasika, které by si zasloužily remake na PS4

Killzone 2

Po fenomenálním Shadow of the Colossus vývojáři z Bluepoint Games oznámili, že se chystají na další remake. Půjde opět...

Další z rubriky

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...

Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...

ANKETA: Hráli jste jako malí nepřístupné hry?

Duke Nukem

Nedávný průzkum mezi britskými rodiči ukázal, že více než polovina jich dovolí hrát dětem hry pro dospělé. Vypadá to...Najdete na iDNES.cz