Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách - Icewind Dale 2 bude!

  12:00aktualizováno  10. února 11:00
Vyhlášeny Hry roku 2001 podle čtenářů BonusWebu. *** Black Isle Studios ohlašují, že Icewind Dale 2 vyjde v květnu. *** Herní veřejnost reaguje na editorial Kam kráčíš, BonusWebe? *** Vyšel datadisk ke strategii Black & White. *** Představujeme 12 nadějných adventur pro rok 2002. *** Vyhrajte v soutěži deset her The Nations.

Icewind Dale 2 Jak tak slyším zvuk mačkaného papíru, když Vreco z redakční nástěnky strhává papír s publikačním plánem na uplynulý týden a rozvážnými tahy fixy čmárá na čistou čtvrtku plán nový, zmocňuje se mě nostalgie. Zase je jeden týden v tahu, zase jsem nestihl zahrát všechno, co jsem měl, natož všechno, co jsem chtěl. Zase jsem nebyl připojený k internetu 24 hodin denně, i když to už pěkně dlouho plánuju, zase jsem nepropadl hraní na konzolích a zůstal věrný svému starému pécéčku, zase jsem se neoholil a ... zase musím napsat přehled Týden ve hrách a nevím, jak načít první odstavec. No, zdá se, že posledně jmenovaný problém se už samovolně vyřešil, takže můžeme jít dál. :-)

Trhák týdne - kam kráčíš, BonusWebe?
Kromě oficiálního potvrzení vydání Icewind Dale 2 se tento týden točil kolem dalších dvou událostí. Jednou byla účast BonusWebu na francouzské herní výstavě Milia Trade Show 2002, ze které budeme těžit informace a obrázky ještě týdny po jejím ukončení. Druhou pak byl Vrecův editorial Kam kráčíš, BonusWebe?, který vyvolal nekončící debatu o přítomnosti a budoucnosti nejen našeho serveru, ale také ostatních (nejen) herních projektů na českém internetu. Někomu možná tyto problémy připadají malicherné a myslí si, že je zbytečné otravovat jimi čtenáře, ale věřte, že se netýkají jen a pouze redakce. Také čtenáři se totiž jednoho dne budou muset rozhodnout, zda chtějí za internetový obsah platit, nebo se spokojí se službami zadarmo. Ale dost vážných témat, přichází převážně nevážný přehled týdne den po dni.

Salt Lake 2002 Pondělí - sportem ke zdraví
Pondělí jsme zahájili vyhlášením Her roku 2001 podle čtenářů BonusWebu. V lecčems jste se shodovali s redakčním hodnocením (najdete ho tady a tady), v některých kategoriích jste nám za pravdu nedali. Tak to už ale v životě chodí. :-) Olympiáda v Salt Lake City je už v plném proudu a těsně před jejím startem jste si na BonusWebu mohli přečíst recenzi na sportovní simulátor Salt Lake 2002 z dílny Eidos Interactive. Verdikt Dimitriose Vlasakudise vyzněl ve prospěch reálného sportovního klání, vývojářům se podle něj "...zpracování oficiální olympijské hry nepovedlo..." a odměnil je 55%. Sportu v pondělí propadla také konzolová sekce, která se ovšem nezabývala zimními radovánkami, ale chlapským a u nás ne příliš rozšířeným americkým fotbalem. Kdo četl recenzi Madden NFL 2002, která vychází na PS2, musel se nad americkým fotbalem přinejmenším zamyslet, v lepším případě letěl do obchodu koupit si šišatou merunu a v nejlepším už teď na své "péesdvojce" proti sobě valí jednu vlnu hromotluků za druhou. V pondělí jsme vám také přinesli zprávy o nové hře Postal 2, ve které budete hrát nemilosrdného zabijáka. Informovali jsme, že do českých obchodů dorazil datadisk k úspěšné božské strategii Black & White nazvaný jednoduše Black & White: Creature Isle. Fandové vrtulníkových simulátorů si mohli stáhnout patch 1.0.1.15 ke hře Comanche 4, podívat jste se mohli na screenshoty z Resident Evil pro GameCube, obrázky z pécéčkové akční IGI 2: Covert Strike a nabídli jsme vám velmi povedený, černým humorem oplývající reklamní spot na konzoli XBox.

Sid Meier's SimGolf Úterý - potvrzení Icewind Dale 2
Otázka dne by mohla znít: jaký bude nový projekt legendárního Sida Meiera? Ano, i v úterý jsme pokračovali ve své sportovní úchylce, která se tentokrát projevila prostřednictvím recenze na Sid Meier's SimGolf. "Hra hýřící nápady se skvělou hratelností ale slabým technickým zpracováním," jak ji popsal Tomáš Krajča, získala na Bonuswebu 81%. Side, Side, jde to s tebou z kopce. :-) V úterý naše redakce osiřela, protože Velký-Náčelník-Který-Nás-Vede-Vstříc-Lepším-Zítřkům Vreco odjel do Francie na Milia Trade Show 2002, což je prestižní herní výstava. O tom, co všechno nám z Francie přivezl, se dočtete níže. :-) Hardwarovým hitem těchto dní je samozřejmě grafická karta s novým čipem GeForce4. O prvních benchmarcích, které srovnávají výkon čipu s jiným modely, se podrobně rozepsal Václav Pavlečka. Majitelé konzolí si v článku Martina Kallera (kterému od jisté poštovní příhody přezdíváme důvěrně Killer :-))) přečetli, jaké hry chystá Sony pro letošní rok na platformu PS2 a věřte, že bude z čeho vybírat. Vědomi si toho, že nás přísné oko Vrecovo bedlivě pozoruje i z uliček Cannes, nezanedbali jsme ani update downloadové sekce. Milovníci strategií si tak mohli stáhnout demoverzi realtime strategie Warlords Battlecry 2, ve které najdete dvě skirmish mapy a omezený počet hrdinů s omezenými schopnostmi. Vývojáři z Ensemble Studios v úterý s železnou pravidelností vydávají nové obrázky z netrpělivě očekávané strategie Age of Mythology a ani tentokrát na nás nezapomněli s obrázkem Řecka ve válečném stavu. Plastoví vojáčci z 3D strategie Army Men: RTS také zveřejnili několik screenshotů ze svých válečných misí a válečnými fotkami se pochlubili také čeští vývojáři akční hry Team Factor. Ještě v den vydání recenze na Sid Meier's SimGolf se na našich stránkách objevil také první patch ke hře, který ale upravuje jen podporu online srovnávání turnajových výsledků. Konzolová sekce se k našim novinkám přidala oznámením pokračování hororové akční série Nightmare Creatures, a to titulem Nightmare Creatures 3: Angel of Darkness, který by měl vyjít v příštím roce na všech nových videoherních platformách i na PC. Jako blesk z čistého nebe ovšem přišlo oficiální potvrzení vydání hry Icewind Dale 2, které jsme zveřejnili spolu s první sadou screenshotů.

Black & White: Creature Isle Středa - kam kráčíš, BonusWebe?
Ačkoli všichni na BonusWebu toužíme hlavně po slávě a po nesmrtelnosti, snad ještě více toužíme po penězích. :-)) Tato naše touha pak vyvřela na povrch v editorialu, který za nás všechny napsal Vreco. Zamýšlí se v něm nad možnostmi financování BonusWebu, nastiňuje problémy s neexistující konkurencí mezi distributory, chabou inzercí a astronomickými výdaji za traffic dat. Editorial nazváný krátce Kam kráčíš, BonusWebe? vyvolal v celé herní komunitě celou řadu reakcí. Některé byly pozitivní, jiné škodolibé nebo kritické, ale znáte to - co člověk, to názor. BonusWeb každopádně opět potvrdil, že pokud se na jeho stránkách něco objeví, bere to řada lidí velmi vážně a naše témata nezapadnou v informačním šumu, ale vyvolávají debaty o zásadních problémech české (i světové) herní scény. Kolik je u nás webových časopisů, které to o sobě mohou říct? Na další Vrecův editorial se můžete těšit první březnovou středu. Střed týdne přinesl recenzi na datadisk ke strategii Black & White pojmenovaný podle místa, na kterém se odherává Black & White: Creature Isle. Podle Petra Proška se povedl na 80% a "...pokud se vám líbila původní hra, neměli byste si ho nechat ujít." V článku o hardwarových novinkách jsme se věnovali opět tajemstvím nového grafického čipu GeForce4 a také novinkám od AMD a Intelu. Konzolisté přinesli článek prvních dojmů z PS2 hry ICO, kvůli které jsme v redakci velice často přerušovali datlování do klávesnic, abychom se nechali unášet příběhem linoucím se z televizní obrazovky. Pokud mohu mluvit za sebe, dává ICO slovu atmosféra zcela nový význam a na PS2 míří velmi originální a nadmíru povedený kousek. Ve středu jsme vás mohli informovat o vydání hry Serious Sam: The Second Encounter, která dorazila do obchodů, a o plánovaném vydání akční válečné Medal of Honor: Allied Assault, která dorazí do českých obchodů už tento týden. Samozřejmostí byly nové screenshoty z připravované taktické hry Robin Hood, která má jít ve stopách Commandos nebo Desperados. Nové shoty dorazily také z pirátského RPG Sea Dogs 2, RPG na pomezí Diabla 2 a Baldur's Gate 2 nazvaného Divine Divinity, nebo z akční střílečky Gun Survivor 3 Dino Crisis, která je určena pro PS2 a XBox.

New York Race Čtvrtek - Pátý Element v akci
Fanoušci filmu Pátý Element myslím nevynechají závodní hru New York Race, ve které usednete do létajícího žlutého taxíku hlavního filmového hrdiny Corbena Dallase. Má to ovšem jeden háček - podle verdiktu Dana Pribáně "...hra osloví pouze vyslovené fanoušky filmu, ostatní spíš naštve." A kde je kámen úrazu? "...hra neférově zvýhodňuje vaše soupeře, čímž se znatelně snižuje její hratelnost." Pokud jste spíše stoupenci adventur, můžeme vám doporučit obsáhlý článek, ve kterém najdete podrobnosti o Dvanácti nadějných adventurách pro rok 2002. Majitelé GameBoye pak určitě potěší recenze na plošinovku Wario Land 4 určenou pro GameBoy Advance. Ondřej Zach jí udělil 90%, což znamená, že se zřejmě opravdu povedla. Do světa konzolí (ale možná také PC) zamířil také článek o chystaném pokračování 3D RPG Summoner, které nabídlo zajímavý příběh okořeněný poutavou atmosférou. Summoner 2 se má chlubit stejně nadávkovanými ingrediencemi a myslím, že všichni pécéčkáři doufají, že kromě chystané PS2 verze vyjde také na PC. Společnost Strategy First oznámila vydání nové strategické hry Dragon Throne: Battle of Red Cliffs, která se bude odehrávat v čínské minulosti. První obrázky a informace jsme přinesli tady. Screenshotů se ve čtvrtek vůbec urodilo požehnaně - přinesli jsme vám obrázky z PC verze Tony Hawk's Pro Skater 3, nové screeny ze strategie Warcraft 3 a 3D akce Star Wars Jedi Outcast: Jedi Knight II. Herní vývojáči samozřejmě neustali ani s vydáváním oprav na své skvělé a bezchybné hry, dočkali jsme se tak prvního patche na Tom Clancy's: Ghost Recon. A jeden tip na stahování odjinud - fandové half-lifovských modů se radovali z vydání nové verze válečného modu Day of Defeat, který je druhým nejoblíbenějším modem po nepřekonatelném Counter Striku. Do herních začátků nás přenesla nostalgická zpráva o tom, že Infogrames chystají vydání hry Pac-Man All-Stars, která má být 3D remakem jedné z prvních počítačových her vůbec. Pac-Man opět žije! :-))

Heli Heroes Pátek - smrtonosná past
Začínat pátek recenzí na špatnou hru možná není ten pravý start k víkendu, ale někdy to prostě jinak nejde. Podle popisu Jana Krátkého mohla vrtulníková řežba Heli Heroes dopadnout mnohem lépe, kdyby se někdo zamyslel nad její hratelností. Grafiku totiž má příjemnou, ale jinak představuje jasný příklad totho, že "...grafika není zdaleka všechno." Výsledek? Chabých 50%, a to ještě s odřenýma ušima. Pojďme k povedenějším věcem. Mezi ty by mělo patřit RPG Icewind Dale 2, které navazuje na dlouhou tradici všech těch baldursgejtů, plejnskejpů a svého prvního dílu Icewind Dale. Jak bude vypadat druhý díl, který má vyjít už na konci května? Dočtete se v naší novince. Závodní hra Test Drive Off-Road Wide Open je určena pro PS2 a XBox a nabízí "...povedené off-road běsnění." Ve své recenzi to tvrdí Michael Mlynář, tak mu věřme. :-) Také v pátek jsme se na BonusWebu zabývali novým grafickým čipem GeForce4, který přináší do světa hardwaru několik zásadních novinek a vylepšení - vylepšená ovšem je také jeho cena. :-( Na konci týdne se nám urodilo také demo na akční Die Hard: Nakatomi Plaza. Pokud vám název hry připomíná jistý akční film s Brucem Willisem, který v přestávkách mezi zabíjením teroristů cedí mezi zuby jednu hlášku za druhou, pak vám píši jedničku za dobrou paměť. Ve hře se také podíváme do mrakodrapu Nakatomi Plaza, kde se odehrával první díl Smrtonosné pasti, a má jít o vyrovnaný mix taktiky a akce. Co by to bylo za den na BonusWebu, kdybychom vás nezavalili tunami screenshotů? V pátek to byly obrázky z dračího RPG I of the Dragon nebo sci-fi závodní hry Beam Breakers. Konec týdne také přinesl několik zajímavých zpráv - například o připravovaném betatestu online verze známé karetní hry Magic: the Gathering Online, spuštění oficiální stránky akční Metal Gear Solid 2 pro PS2, nebo o vydání plně česky lokalizovaných her S.W.I.N.E., Etherlords a Car Tycoon. Pátek byl celkem nabitý, co? A to ještě nevíte, co se dělo o víkendu! :-)

Milia Trade Show 2002 Víkend - soutěž o deset her zdarma
Mno, pokud jste doufali, že v sobotu a neděli spíme a přívaly informací, screenshotů a downloadů se na BonusWebu zastaví, tak jste se šeredně spletli! Sobotní ráno přineslo všem čtenářům vyhlášení soutěže o deset originálek do češtiny přeložené hry The Nations. Až do neděle 17. února můžete odpovídat na pětici otázek a desítka šťastlivců se pak může těšit na hru zadarmo. Vreco dohnal spánkový deficit, který získal na cestách, a sepsal vyčerpávající reportáž z francouzské herní výstavy Milia Trade Show 2002. O víkendu vám většinou přinášíme návod na některou ze zapeklitých her, ve kterých byste nám mohli zatuhnout. Tentokrát jde o návod na hru Ultima IX: Ascension od našeho věrného čtenáře Jana Filipa (první díl, druhý díl). Konzolová sekce se nostalgicky rozvzpomněla na první díl tombraiderovské série, která proslavila virtuální prsatku Laru Croft. Podiví se někdo skutečnosti, že hra od Martina Kallera dostala celých 90%? Ještě jednou konzolová minulost - tentokrát jde o článek o začátcích herních konzolí a první konzolové válce. A bychom nezůstali příliš dlouho v minulosti, podíval se Dan Pribáň na připravované RPG na pomezí Diabla a Baldur's Gate, které pod úderným názvem Cult vzniká na Slovensku. V sobotu jste si od nás mohli stáhnout hratelné demo na o den dříve recenzovanou vrtulníkovou akci Heli Heroes, opravný patch 1.04 ke strategii Etherlords nebo zbrusu nový trailer na adventuru Casper Spirit Dimension určenou pro PS2. Že jsem zapomněl na screenshoty? Kdeže - tady jsou: z Milia Trade Show 2002 nám Vreco přivezl obrázky z magické strategie Lethal Dreams, francouzského původu jsou také screeny z ruského RPG Golden Land a další obrázky vyšly také k akční RPG hře Harbinger, halda nových artworků k Deus Ex 2 nebo obrázky z realtimovky Sudden Strike 2.

Tolik tedy uplynulý týden, jak jsme ho prožili v redakci BonusWebu. Herní svět je bohatý na události, skandály i překvapení, o čemž se můžeme přesvědčit každý den. Takže za týden zase nashledanou!

Autor:
Nejčtenější

Wolfenstein: The New Order
Která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc?

Napište nám, která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc a proč. Na vaše odpovědi se těšíme v diskuzi pod článkem.   celý článek

Gabe Newell
Gabe Newell se díky Steamu zařadil mezi 100 nejbohatších Američanů

Slavný ředitel firmy Valve patří podle magazínu Forbes mezi stovku nejbohatších Američanů.  celý článek

The Orange Box
Risk, který vyšel. Legendární The Orange Box oslavil desáté narozeniny

Už je to deset let, co vyšel slavný The Orange Box od firmy Valve. Nápad vydat tři nové, zcela odlišné hry v jedné krabici, byl sice na první pohled šílený,...  celý článek

For Games 2017
Tipy z For Games: před vydáním si můžete zahrát očekávané pecky

Na veletrhu videoher a interaktivní zábavy For Games, který až do neděle 22. října probíhá v areálu PVA Letňany, si můžete zahrát hned několik her před jejich...  celý článek

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Další z rubriky

SNES Classic Mini
Skvělý dárek pro každého (chlapa)? Retro konzole SNES Mini

S retro konzolí SNES Classic Mini se vracíme do devadesátých let a éry 16bitů. Většina z 21 předinstalovaných her však není jen pro nostalgiky, jsou skvěle...  celý článek

Wolfenstein II: New Colossus
Šest nejočekávanějších her, které vycházejí v říjnu

Říjen bude dobrý měsíc. Alespoň z pohledu fandů videoher, kterým už tradičně začínají Vánoce předčasně. Pro svého favorita nezapomeňte hlasovat pod článkem v...  celý článek

Hellblade: Senua's Sacrifice (PC)
Vývojáři prozradili některé triky, které používají k oblbnutí hráčů

Abyste se u her co nejvíce bavili, používají vývojáři spoustu triků, kterými nenápadně mění pravidla. Ve čtení pokračujte jen na vlastní nebezpečí, některé...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.