Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: Invex a skvělá dema

  12:00aktualizováno  21. října 10:55
Co přinesl mezinárodní veletrh Invex 2001 pařanům? * Záplava demoverzí k vynikajícím titulům * Jak dopadla hra Pool of Radiance? * Jak probíhá aktivace Windows XP * Jak je možné vyreklamovat hru? * Zprávy z Tokyo Game Show a z prezentace Xboxu * Formule, formule, formule * Novinky z domova i ze světa

Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor Minulý týden se nesl ve znamení cestování. Zatímco část redakce zůstala v Praze, část odjela do Brna na mezinárodní veletrh Invex 2001 a Čočík odcestoval do francouzského Cannes, kde společnost Microsoft předváděla svou novou platformu Xbox a nejočekávanější tituly pro ní. Na kvalitě a kvantitě dodávaných informací jste to snad ale nepoznali, opravdu jsme se snažili, seč jsme mohli. Ostatně, díky tomuto přehledu budete moci sami posoudit, nakolik dobře jsme si vedli.

Trhák týdne - Invex 2001
Asi netřeba hádat, co bylo tentokrát Trhákem týdne. Ano, pochopitelně to byl mezinárodní veletrh Invex 2001, na němž jste mohli navštívit mimo jiné i náš stánek. Ačkoliv je tato každoročně pořádaná akce jedním z nejprestižnějších veletrhů v oboru telekomunikací a IT, ozývá se stále více a více hlasů, že kvalita upadá a že z informacemi a novinkami nabitého maratónu se stává pouhá reklamní akce, která nepřitáhne skutečné odborníky, ale jen množství školáků a lovců suvenýrů. Něco pravdy na tom je, ale zároveň je faktem, že málokdo si může dovolit na Invexu nebýt...

Stalo se již tradicí, že kromě telekomunikací a informačních technologií jsou zde prezentovány i počítačové hry. Připravili jsme proto pro vás celkem dva články, které dění na tomto poli mapovaly - první se zabýval přípravami a tím, co vystavovatelé slibovali, druhý pak tím, co jsme mohli na vlastní oči vidět. Obrázek nechť si každý učiní sám.

Nové hry doma i ve světě
Je naší nepříliš milou povinností oznámit, že jsme minulý týden na našem trhu nezaznamenali jedinou novinku. Je to smutné, ale je to tak. Přejděme tedy rovnou k zahraničnímu trhu, kde bylo přeci jen o něco živěji. Tam do obchodů putovala např. realtimová strategie World War III, reedice Rune Gold obsahující akční hru Rune a její datadisk Halls of Valhalla, po vizuální stránce úchvatná adventura Schizm: Mysterious Journey a budgetové závody Monster Truck Rumble. Jak vidno, ani to není příliš - dvě F1 2001 plnohodnotné hry, jedna reedice a jeden budget. Inu, doufejme, že tento týden to již bude lepší.

Nové hry a akce na GameStore.cz
Bohužel, vzhledem k celkovému mrtvolnému stavu českého herního trhu nám nemohl žádné žhavé novinky nabídnout ani internetový obchod GameStore.cz. Přesto se zde našla pro znalce jedna lahůdka, a to v podobě speciální akce zaměřené především na milovníky rychlých kol. Ti totiž mají možnost zakoupit si komplet hry Grand Prix 3 (recenze na BW - 88%) včetně datadisku za 1 199,- Kč (detaily). Vzhledem ke značné hardwarové náročnosti F1 2001 to pro ně může být docela slušná alternativa, nemyslíte?

Pondělí - Pool of Radiance a Invex 2001
Dnes se konečně všichni zvědaví RPGčkaři dočkali. Přinesli jsme vám totiž recenzi na hru Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor, na níž jsme se všichni dlouho těšili. Nakonec se bohužel ukázalo, že nebylo moc na co. Ne, že by byl tento titul vyloženě špatný, ale chybí mu ona šťavnatost, na níž jsme si zvykli z Baldur's Gate, Planescape: Torment apod. O něco lépe si v našem redakčním testu vedla plošinovka Klonoa 2 pro platformu PlayStation 2. Pokud máte tento žánr v oblibě, pak vás nová Klonoa rozhodně nezklame. A zajímavě zatím vypadá i hra Strifeshadow, která se sice na první pohled tváří jako klasická RTS, ale na ten druhý již rozhodně ne. No a protože dnes začínal také mezinárodní veletrh Invex 2001, na němž si na své přijdou i milovníci počítačových her, podívali jsme se, co všechno by zde měli pařani najít.

Pokud jste měli pocit, že se ke hře Soul Calibur 2 jen tak nedostanete, můžete se uklidnit - v přípravě je totiž automatová verze tohoto titulu. Dále jsme vás informovali o tom, že tvůrce EverQuestu opouští řady Sony a že se můžete přihlásit do betatestu hry Dune Generations. Přečíst jste si mohli i nové detaily o Toca Race od Codemasters a o bojovce Virtua Fighter 4. Milovníkům LAN parties jsme zase nabídli PC skříň, která je pro jejich oblíbeného koníčka Counter-Strike: Condition Zero takřka ideální. A aby vaše linky příliš nezahálely, přinesli jsme vám sadu wallpaperů z realtimové strategie Strifeshadow a množství nových obrázků. Dnes jsme si posvítili na galerie takových titulů, jako je strategie Civilization III, akční RPG Neocron či RTS Battle Realms.

Úterý - aktivace ikspéček a formule ajnc
Zajímá vás, nakolik kvalitním počinem jsou letošní formule F1 2001 od společnosti Electronic Arts? Pak vězte, že jejich koupí jen tak neprohloupíte. Najde se sice několik chybek, ale i tak lze bez uzardění říci, že tento titul patří mezi to nejlepší, co nám může celý žánr simulátorů formulí nabídnout. Dnešek byl na áčkové tituly vůbec dosti bohatý. Takový Rayman je totiž nejen legendární postavičkou herního průmyslu, ale hlavně ve své nejnovější inkarnaci v titulu Rayman Advance slaví další úspěchy. Milovníky taktických akcí zase bezesporu přitáhne titul Codename: Outbreak, z nějž jsme vám přinesli první dojmy. Na recenzi si ještě chvilku počkáme, ale máme-li to vzít ve zkratce, máte se na co těšit. Na závěr jsme si ještě řekli něco o aktivaci operačního systému Windows XP.

Špatné zprávy se mají říkat na začátku, takže nebudeme zastírat, že vydání adventury Runaway: A Road Adventure je ohroženo. Snad se nám ale podaří tuto nemilou informaci alespoň trošku neutralizovat třeba zprávičkou, že se připravuje pokračování hry Onimusha, nebo podrobnostmi o remaku hry Dragon Quest IV pro platformu PSX. Dnes jste si také mohli stáhnout sadu wallpaperů ze hry Dune Generations nebo si prohlédnout opravdu velké množství nových screenshotů. A chtěli byste vědět, z jakých že her byly? Z akční adventury Galleon, ze strategie Kohan: Ahriman's Gift, z akčního RPG Shining Force, z vesmírné strategie Imperium Galactica 3, výpravného RPG Another War a z fantasy RTS Myth 3: The Wolf Age.

F1 Racing Championship 2 Středa - reklamace her a singlový CS
Mezinárodní veletrh Invex 2001 se pomalu přehoupl do své druhé části, kdy byly brány brněnského výstaviště otevřeny pro širokou veřejnost. Proto jsme se opět podívali na jednotlivé stánky a zhodnotili, nakolik se nabídka vystavovatelů liší od jejich slibů. Někdy bylo naše zjištění doslova šokující. Dnes jsme si také prozradili, za jakých podmínek je možné reklamovat počítačovou hru. Je to sice zboží jako každé jiné, ale najdou se zde určitá specifika. Také jsme se podívali na některé kuriózní situace, na něž prodejci občas narážejí. Protože je ale naší povinností hlavně informovat o nových hrách na trhu, přinesli jsme vám recenzi hry Mario Kart: Super Circuit a informační článek o hře Counter-Strike: Condition Zero. Na tu jsou zvědaví milovníci akčních her hlavně z toho důvodu, že by měla převést oblíbený Counter-Strike do singleplayerového módu.

Dnes jako blesk z čistého nebe přišly dva downloady poněkud většího rázu - demo na Rally Trophy a hlavně nová betaverze závodního multiplayerového titulu Motor City Online. Živo bylo ale i jinde, hlavně ve francouzském Cannes. Tam totiž Microsoft představoval na akci nazvané X01 svou konzoli Xbox. Odtamtud jsme vám dnes přinesli dvě zprávy - první obecnou a druhou již poněkud specializovanější (jestli chcete vědět, jaký je mezi nimi rozdíl, tak si je přečtěte :o)). Z Invexu jsme vás zase informovali o tom, jak bude vypadat (pravděpodobně) komerční pokračování slavných freewarových Berušek, které jejich tvůrci pojmenovali prozaicky Berušky 2. Trošku jsme vám dnes i připomněli, že série Medal of Honor má své kořeny na platformě PSX a že se nyní chystá další díl nazvaný Medal of Honor: Frontline, který vyjde na PS2. Kromě toho jste si mohli stáhnout některý z nových wallpaperů ke hře Counter-Strike či si prohlédnou nové screenshoty z realtimové strategie S.W.I.N.E., či z Disciples 2: Dark Prophecy.

Čtvrtek - herní show v Tokiu a formulky
Invex nebyl jediným veletrhem, který přitáhl pozornost hráčů. Bylo zde ještě Tokyo Game Show, které bylo již tradičně zaměřeno na konzole. Protože právě před pár dny skončilo, Paris-Dakar Rally přinesli jsme vám přehled toho, co významného se zde událo. Taktéž jsme vás informovali o Radeonu 8500 a o tom, že ještě zdaleka nedosáhne výkonem tak vysoko, jak by rád. Dnes jsme se též podívali znovu na realtimovou strategii Myth 3: The Wolf Age a na to, co nám tento výtvor přinese. No a protože se milovníci formulí upnuli ke hře F1 2001 od společnosti Electronic Arts, připomněli jsme vám, že na trhu se najdou i jiné zajímavé projekty z tohoto soudku - např. F1 Racing Championship 2 od Ubi Softu.

Jak bylo řečeno již dříve, na letošním Invexu byl přítomen i český jezdec Formule 1 - Tomáš Enge. Podrobnosti o tom, co tam měl na práci, jsme vám přinesli zde. Řekli jsme vám též, jaké hry pro GC byly představeny na Tokyo Game Show, představili jsme si gangsterku Maximum Chase pro Xbox, na kteroužto platformu se ostatně chystá i společnost NovaLogic. Nabídli jsme vám nové obrázky z originálního onlinového titulu Project Entropia, sadu wallpaperů z akčního RPG Neocron a dvě demoverze - na akční simulátor vrtulníku Heli Heroes a na novou edici strategie Kingdom Under Fire. Na závěr jsme vás informovali o tom, jaké hry se dostaly do fáze Gold, že osmý díl ságy Wizardry je již prakticky za rohem a že stránky Score Online jsou po dvou měsících mlčení opět v provozu.

Pátek - prezentace Xboxu a skvělá dema
Po dlouhé době půstu se k nám konečně blíží hned několik zajímavých závodních her, které se odehrávají jinde než na speciálních okruzích. První z takovýchto titulů je Paris-Dakar Rally, který bohužel trpí množstvím zbytečných chyb. I tak se sice jedná o poměrně dobrou zábavu, ale výsledek mohl být mnohem lepší. Dalším přírůstkem do tohoto žánru je hra ATV Offroad pro platformu PS2. Přílišná arkádovitost bohužel snižuje životnost hry, multiplayer ale naštěstí vše dostatečně vynahrazuje. Taktéž jsme vás dnes informovali o dvojici zajímavých akčních her - o budgetově založené válečné hře Deadly Dozen a o mixu klasické FPS a vesmírného simulátoru Falcone: Into the Maelstrom. No a protože se Čočík vrátil z Cannes, kde probíhala velkolepá akce X01 k příležitosti představení Xboxu na evropské půdě, nabídli jsme vám k přečetní i zajímavou reportáž.

Syndicate Pokud máte rádi demoverze, dnes jste si přišli na své. Mohli jste si stáhnout multiplayerové demo na akci Aliens versus Predator 2, na realtimovou strategii Empire Earth a na bojový vrtulník Comanche 4. Navíc jsme vám ještě nabídli neoficiální freewarový add-on Baldur's Gate II: The Darkest Day. Měli jsme pro vás i horu drobných zpráviček - o bojovce EOE, o tom, co se chystá v KOEI, či o nových stránkách hry Kinetica. Navíc jsme vám nabídli i dvě hardwarové lahůdky - o novém gamepadu pro Xbox a o návratu BoomSlangu.

Víkend - strategické klasiky a další dema
Nadešel víkend a s ním i náš odpočinkový, vzpomínkový a radící režim. Opět jsme tu tedy měli jeden z čím dál tím oblíbenějších příběhů z Ultimy Online, v němž se tentokrát spojili zástupci Řádu a Chaosu proti společnému nepříteli. Zavzpomínali jsme si na svě nesmrtelné strategie - Syndicate a jeho mladšího bratříčka Gender Wars. Řekli jsme si také něco o hře Wildlife Park, která silně připomíná Zoo Tycoon, a dokončili jsme zdárně návod na mix adventury a RPG Dragonriders: Chronicles of Pern.

Ani o víkendu se nezastavil příliv demoverzí. Tentokrát jsme si mohli zadarmo ozkoušet budovatelskou strategii Zoo Tycoon a taktickou akční hru Rogue Spear: Black Thorn. Stáhnout jste si mohli i druhý patch pro nedávno vydané RPG Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor. A zatímco byla vaše linka takto vytížená, mohli jste si přečíst třeba o závodní hře GTC Africa, lyžařském šílenství Alpine Racer 3, DVD verzi GameCube, optickém procesoru od Intelu či třeba srolovatelné klávesnici. Stranou nebyly ani obrázky z odpočinkové budovatelské strategie Spring Break, taktické akce Call Sign: Charlie, strategie Disciples 2: Dark Prophecy, GC verze hororu Resident Evil či klasické FPS Medal of Honor: Frontline pro PS2.

Inu, a to je vše. Bylo toho docela dost, že? Ani nebylo poznat, že byla naše redakce rozstrkaná po půlce světa (ehm... tedy doufám, že to nebylo moc poznat :o)). Tentokrát bychom ale měli být všichni v redakci, takže by snad měl být nával informací ještě větší - jestli to je vůbec možné. Uvidíme. Za týden na shledanou.

Autor:
Nejčtenější

Oficiálně neoznámená StarWars hra od Visceral Games
Herní Star Wars v potížích. Electronic Arts zavřeli studio Visceral

Autoři Dead Space už žádnou hru pod značkou Visceral Games nevytvoří. Slibovaná příběhová hra ze světa Star Wars, na které studio poslední roky pracovalo, bude...  celý článek

Porsche v Gran Turismo Sport
Unikátní edice Gran Turisma s opravdovým autem se už prodala

Jediný kus sběratelské edice závodního Gran Turisma, která mimo jiné obsahovala i skutečné závodní auto, se prodal vskutku rychle. A to navzdory ceně...  celý článek

Dungeon Keeper (2014)
Activision vymyslel způsob jak lidi motivovat utrácet za mikrotransakce

Firma Activision si nechala patentovat úpravu mechanismu, který se stará o to, aby se v multiplayerových hrách potkávali hráči na stejné výkonnostní úrovni....  celý článek

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

Fire Emblem Warriors
RECENZE: Ve Fire Emblem Warriors sekáte nepřátele po desítkách najednou

Ve Fire Emblem Warriors budete na bojišti rozsévat smrt jako nepřemožitelný hrdina nebo hrdinka. A to vše umocněné přepálenými animacemi zdrcujících úderů.  celý článek

Další z rubriky

Triss Ranuncul - Zaklínač
KVÍZ: Poznáte herní krásky a hrdinky jen podle obrázků?

Jsou schopné, chytré, krásné či slavné, často i všechno dohromady. A všechny je spojuje výskyt v počítačových hrách. Poznáte herní hrdinky jen podle obrázku?...  celý článek

The Orange Box
Risk, který vyšel. Legendární The Orange Box oslavil desáté narozeniny

Už je to deset let, co vyšel slavný The Orange Box od firmy Valve. Nápad vydat tři nové, zcela odlišné hry v jedné krabici, byl sice na první pohled šílený,...  celý článek

Tracer z Overwatche
Blíží se sportovní revoluce? Vše, co víme o chystané lize v Overwatch

Již letos v prosinci začne zřejmě největší událost v historii progamingu. Blizzard spustí úvodní sezonu ligy ve hře Overwatch, která by časem mohla konkurovat...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.