Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách - je šedý dovoz legální?

  12:00aktualizováno  4:02
Legální distributoři ne zcela čistě dovážejí některé hry *** Vyzkoušeli jsme si Heroes of Might & Magic IV *** Recenze na skejťácký ""simulátor"" Tony Hawk 3 *** Polda Pankrác se vrací *** UEFA Champions League - pokořitel série FIFA? *** Deatilnější pohled na datadisk k Operaci Flashpoint *** Spousta obrázků, trailerů a dem

Cult

V herním světě panuje zimní sucho, avšak my z něj vymačkáváme stále co se dá a nachytali jsme pro vás opět pořádnou sbírku obrázků, dem, trailerů, ale především velice zajímavých článků. Dokonce se mezi nimi objevilo i jedno skandálního odhalení, takže se tento týden nakonec stal pěkně horkým a exkluzivních materiálů bylo více než dost. Ať už to byla spousta původních screenshotů z mnoha her, z nichž některé jsme měli jako úplně první, rozhovor o připravovaném slovenském RPG Cult, nebo první článek v této zemi napsaný podle skutečných dojmů z hraní Heroes of Might & Magic IV. Prostě, jestli jste nás posledních sedm dní příliš nesledovali, o hodně jste přišli. Teď však máte možnost vše napravit.

Trhák týdne - šedé dovozy her
Největší peckou minulého týdne se kupodivu nestala žádná recenze, ale dvojice zcela rozdílných článků. Jako jedni z prvních první v naší zemi jsem si totiž mohli vyzkoušet čtvrtý díl Heroes of Might & Magic a samozřejmě jsme vám okamžitě referovali jak tato netrpělivě očekávaná hra vypadá. Tím druhým článkem, který pořádně rozbouřil diskusní fóra, bylo pozastavení se nad nepříliš legálním dovozem některých her do naší republiky, na nějž pak okamžitě navázalo vyjádření všech českých distrubutorů k tomuto problému. S těmi recenzemi to však také není úplně pravda, vždyť třetí pokračování skejťáckého "simulátoru" Tony Hawk na Playstation 2 zajímá snad každého kdo předchozí díly, ať na PC či konzolích, hrál.

UEFA Champions League 2001/2002

Pondělí - psychedelie a fotbal
Pondělí se neslo ve sportovně fantasy psychedelickém duchu. Sportovní část zastupoval jeden z prvních možných pokořitelů legendární fotbalové série FIFA, fotbálek UEFA Champions League 2001/2002, který má sice stejně jako slavná FIFA pár chyb, ale určit, který z těchto soupeřů je lepší, jednoznačně nelze. Za kategorii fantasy vyšel v pondělí obsáhlý rozhovor s hlavním designérem slovenského RPG Cult, v němž se o této hře, kombinující prvky Diabla a Baldur`s Gate, dozvíte téměř vše. Barvy psychedelické sekce pak hájila nejulítlejší hra minulého týdne s nic neříkajícím názvem Rez, s neuvěřitelně zvláštní grafikou i herní náplní. Všechny účastníky soutěže o originálky strategie The Nations, pak určitě zaujalo vyhlášení jejích výsledků. A stejně jako dnes, ani před týdnem nechyběl přehled toho co se na Bonuswebu objevilo za z předminulých sedm dní.

Zajímavé však byly také kratší články, vždyť snad celý herní svět je natěšen na obrázky z netrpělivě očekávaného Warcrafta III. Avšak i screenshoty z formulových Grand Prix 4, připravované akce Oblivion Lost Dominion si našli své příznivce. A pokud vás zlobí některá z vašich her podívejte se, zda k ní pro vás nemáme patch. V pondělí vyšly záplaty na Paris-Dakar Rally, Battle of Britain a Tennis Masters.

Heroes of Might & Magic IV

Úterý - hrdinové síly a magie počtvrté
Adventury jsou žánrem, který sice nemá tolik příznivců jako třeba realtimové strategie, ale zato jsou mu jeho fanoušci opravdu věrní. Většina z nich si určitě při recenzi na hliněnou adventuru Agent Hlína, se slzou oku vzpomněla na legendární Neverhood. Bohužel druhý Neverhood nevznikl, agent je příliš jednoduchý a krátký. Žebříčky návštěvnosti však zacloumal jiný článek - exkluzivní první dojmy z hraní čtvrtého dílu Heroes of Might & Magic. Pokud vás zaujali předchozí "heroes" nenechte si jej ujít. Ani konzolová sekce nepřišla s hrou, jenž by neměla nějakého slavného předchůdce. Šílená žížala Earthworm Jim je velice známou herní postavou a její příchod do handheldu Gameboy Advance se přes některé nedostatky cekem povedl. V naší pravidelně nepravidelné hardwarové rubrice jste se pak mohli dočíst o zřejmě nejvýkonnějším procesoru tohoto roku AMD - ClawHammer. A protože víme, že rádi něco vyhráváte, zahájili jsme týdenní soutěž o pět originálek Kohan: Immortal Sovereigns.

Stejně jako každý den v roce, i v úterý 19. února jsme vás zavalili spoustou screenshotů. Tentokrát se však nejednalo o ledajaké obrázky, ale exkluzivní screenshoty ze slovenského RPG Cult, úplně první screeny z podivné čínské 1st person střílečky Qin Warrior, originální obrázky z vrtulníkové akce Red Shark a ruského RPG Golden Land. A aby jich nebylo málo měli jsme pro vás též screenshoty a z brutální konzolové ze State of Emergency. Ovšem ke stažení nebyly jen obrázky a přinesli jsme vám poměrně "obézní" patch na akční hopsačku Evil Twin. Bouřkou předcházející středeční hurikán pak byl žurnál o nepříliš legálním, rádoby oficiálním dovozu her do naší republiky.

Tony Hawk’s Pro Skater 3

Středa - je "šedý" dovoz legální?
Jednoznačnou středeční bombou se nestala žádná recenze, i když třetí díl povedené skejťácké série Tony Hawk na Playstation 2 by za normálních okolností určitě byl hvězdou dne. Nejčtenějším článkem se stalo odhalení nekalých praktik některých českých dovozců her, kteří bez smluv se zahraničními distributory klidně a hlavně dráž prodávají určité tituly. V pozadí zůstala stát recenze na nedotaženou budovatelskou strategii Mall Tycoon, v níž se stanete ředitelem obchodního tomu a ani střílečka Qin Warrior plná obřích robotů a čínských chrámů zřejmě neudělá díru do světa.

Asi nejlepší, i když krátkou, zprávou pro virtuální válečníky, bylo oficiální ohlášení vývoje druhého datadisku k Operaci Flashpoit, jenž by měl do hry kromě nových jednotek, přinést i další ostrov. Obrázků není nikdy dost, a tak jsme updatovali a vytvářeli galerie seč jsme mohli. Mánie okolo Pána prstenů nekončí a první, nutno podotknou velmi pěkné, screenshoty z akční adventury Lord of the Rings určitě "tolkienisty" zaujali (všichni se ale modleme aby to nebyla jen slátanina s pěknou grafikou), kromě nich jsme vám přinesli obrázky z datadisku Ghost Recon: Desert Siege, fotbalu FIFA 2002 World Cup, RPG Might and Magic IX či vesmírného simulátoru Dark Space. I na konzolích se děly zajímavé věci, připravují se na ně závody formulí bez pravidel Downforce i další smrtonosná past, tentokrát ne pro playstation, ale pro Game Cube.

Asheron`s Call – Dark Majesty

Čtvrtek - vzhůru do světa on-line
Čistě onlinovým hrám se hodláme v budoucnosti věnovat čím dál tím více. První vlaštovkou z tohoto oboru je recenze na datadisk jedné z nejhranějších masivních onlinových RPG Asheron`s Call pojmenovaný Dark Majesty. Ten do hry, mimo nového příběhu a několika dungeonů, přináší i možnost koupit si vlastní dům. Tarzan zavítal do filmového i herního světa již mnohokrát, jeho zatím poslední let na liáně směřoval na Playstation 2 v titulu Tarzan Freeride. Být tato hra trochu složitější a delší jednalo by se o špičkovou hopsačku. S železnou nepravidelností na naše monitory též zavítala hardwarová rubrika. V ní jste se mohli dočíst nemilou zprávu o růstu cen pamětí, něco o novém čipsetu od AMD KT333 a dozvědět se kolik vlastně stojí jedno CDR médium. Příznivce vesmírných strategií určitě potěšil i připravovaný Project Earth - 3D realtimovka ve stylu Homeworldu.

Šťastným čtvrtečním číslem byla třicítka, právě tolik totiž bylo vlastnoručně natípaných originálních screenshotů z akce Command&Conquer Renegade a RPG Heroes of Might&Magic IV. Neméně zajímavé však byly i obrázky z druhého pokračování strategie v reálném čase z období druhé světové války, Sudden Strike. Všechny správce zoologické zahrady v budovatelské strategii ZOO Tycoon by mohla zajímat zpráva o vývoji datadisku k této hře, nazvaném Dinosaur Digs. Jak jeho jméno napovídá, nebudete zde už chovat současná zvířata, ale všelijaké prehistorické obludy. Žádná hra ale nikdy nefunguje tak jak bysme si představovali a dvojice patchů se může vždycky šiknout, jeden je na strategii The Nations a druhý na strašidelnou akci Aliens versus Predator .

Polda 4

Pátek - polda Pankrác se vrací
Mezi stálice českého herního nebe bezesporu patří adventurní série Poldů s policistou Pankrácem v hlavní roli. Ač to zní téměř neuvěřitelně vyšel již čtvrtý díl této hry. Ten se honosí kompletně přepracovanou grafikou, takže Polda už snese srovnání se zahraničními tituly, a stále stejným humorem i když tentokráte nechybí ani vážnější prvky. Deus Ex ve třetí osobě mohla být akční adventura Headhunter na Playstation 2, bohužel spousta drobností dělá z tohtot titulu "jen" solidní hru. V pondělí zažehnutá diskuze okolo "šedého" dovozu pokračovala vyjádřením jednotlivých distributorů her v naší republice. Co o něm tedy říkají všichni, kteří u nás hry prodávají? Zpět od vážných diskusí, do světa legrace, nás pak vrátila zajímavě vypadající kombinace realtimové strategie a RPG s rytíři a kravami v hlavních rolích - Knight Shift.

Pokud vás lákají supermanovi schopnosti a chtěli byste si vyzkoušet nějaký ten superkousek počkejte si na mix RPG a RTS Freedom Force z níž jsme pro vás nachystali nové screenshoty. Velký balík obrázků z akčního simulátoru Yager by zase mohl zajímat virtuální piloty, řidiče pak screeny z Toca Race Driver a pokud máte spíše sklony ke strategickému velení, mrkněte se na toto nehratelné demo z možného nástupce Homeworldu, RTS Project Earth. A když už jsme u těch pohyblivých obrázků, podívejte si na další filmeček z netrpělivě očekávané akce Command&Conquer Renegade či tříminutový trailer k české akci Team Factor.

Operation Flashpoint - Resistance

Víkend - datadisk k Operaci Flashpoint
Jelikož spousta našich čtenářů modemistů nás čte především o víkendech nemohli jsme na ně, ale i na vás ostatní s rychlejším a levnějším připojením, zapomenout. V sobotu vyšel článek s názvem, který říká snad vše - Kam kráčí česká herní scéna? - jenž byl shrnutím a uzavřením poprasku okolo "šedých dovozů" her. Potřetí a naposledy jsme se podívali na nejslavnější virtuální postavu a její příběhy, tedy na archeoložku Laru Croft v Tomb Raideru 3. Nostalgicky si též mohli zavzpomínat příznivci, v něčem dosud nepřekonaného, vesmírného obchodnicko pilotního simulátoru Frontier. Pokud jste vytuhli v jedné z nejkrvavějších akčních adventur Grouch, určitě vám pomůže návod na tuto hru. Jestli pro změnu holdujete příběhům čarodějnického učně Harryho Pottera, a nevíte jak ve hře Harry Potter & The Philosopher's Stone postupovat dál, koukněte se na tento návod. S Harrym jsem se však už přenesli do neděle, kdy jsme se podrobněji věnovali již jednou zmíněnému připravovanému datadisku Resistance, k taktické akci Operace Flashpoint. Playtationisty, kteří by se rádi podívali na nějaké to dévédéčko z jiného regionu, než je ten náš, by pro změnu mohl zajímat program DVD Region X, který umí regionovou ochranu ošálit. A stejně jako každý poslední den v týdnu, ani včera nechybělo shrnutí všech titulů, které se za posledních sedm dní objevily na Plných hrách.

Jestli jste chtěli využít levnějšího víkendového tarifu ke stahování, bylo na Bonuswebu z čeho vybírat. Ať už se jednalo o video z čínské střílečky Qin Warrior, či screenshoty z RPG Stealth Combat , obrázky z, u nás vyráběného, UFO: Freedom Ridge, strategie Druis King, "starwarsácké" akce Jedi Knight II nebo demo na mix strategie a akce Incoming Forces.

Autor:


Nejčtenější

Pornoparodie nejpopulárnější hry současnosti není vtipná ani vzrušující

Pornoparodie na hru Fortinte nazvaná Fortnut

Hra Fortnite, oblíbená především mezi nezletilými hráči, se dočkala své pornoparodie. A výsledek je přesně takový, jaký...

Revoluční rok 1998 ve hrách. Zvolte tu nejlepší

Nejlepší hry roku 1998

Rok 1998 byl pro hry mimořádně požehnaný. Kromě toho, že vznikl Bonusweb, vyšla celá řada her, které dodnes platí za...Konec dohadů. Unreal, nebo Quake?

Střílečka Quake je šestnáct let stará a stále září.

Pokud byste si museli vybrat, dáváte, případně dávali jste přednost značce Quake, nebo raději konkurenci v podobě...

Hry a porno generují největší příjmy z virtuální reality

Pornografická videa v VR

Největším motorem v oblasti virtuální reality jsou hry a porno videa. Vyplývá to z úniků dat Valve a analýzy...

Vynikající střílečka Insurgency je dočasně zdarma

Insurgency

Multiplayerová střílečka Insuregncy dostane 18. září nepřímé pokračování nazvané Sandstorm. Aby její autoři zvětšili...

Další z rubriky

RETRO: Sexy střílečku SiN potopil revoluční Half-Life i vlastní chyby

SiN

Letos slavíme dvacet let od vydání kultovní střílečky Half-Life, jejíž sláva zcela zastínila méně známou střílečku SiN....

ANKETA: Hráli jste jako malí nepřístupné hry?

Duke Nukem

Nedávný průzkum mezi britskými rodiči ukázal, že více než polovina jich dovolí hrát dětem hry pro dospělé. Vypadá to...

Osm a jedna exkluzivní klasika, které by si zasloužily remake na PS4

Killzone 2

Po fenomenálním Shadow of the Colossus vývojáři z Bluepoint Games oznámili, že se chystají na další remake. Půjde opět...Najdete na iDNES.cz