Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: nástupci slavných

  12:00aktualizováno  20. ledna 11:07
Informace o pokračováních her Gothic a No One Lives Forever * Sci-fi RPG silně inspirované Falloutem * Historické Rally Trophy * Jak to vypadá s protipirátskou ochranou zvukových CD? * České adventury pro rok 2002 * Max Payne ve stylu kung-fu * Komiksový hrdina v Batman Vengeance * Nové hry v českých obchodech

Rally Trophy Po sedmi dnech se opět setkáváme u tradičního přehledu událostí ze světa počítačových her. Co myslíte, čeká nás tentokrát nějaké šokující odhalení? Nebo se svět minulých sedm dní pohyboval v blátě a šedi nevýrazného průměru? Pravdivá jsou obě tvrzení - ačkoliv se zdálo všechno normální, kdo chce, vždycky si nějaký ten trhák najde :o) (a že mi to dalo tentokrát práci...). Inu, chutě do toho, půl je hotovo.

Trhák týdne - slavná pokračování
Dlouho jsem se rozmýšlel, co tentokrát označit za Trhák týdne a skoro jsem byl již v pokušení tento odstavec vyškrtnout s tím, že by si toho stejně nikdo nevšiml (mezi námi, všiml by si toho opravdu někdo? :o)). Nakonec jsem se ale pořádně podíval na články, které vyšly, a uviděl jsem to. Ačkoliv se herní svět ještě horko těžko probouzí z novoroční letargie a zajímavé hry teprve začínají vycházet, objevilo se několik zpráv o titulech teprve rozpracovaných, ale přesto neskonale zajímavých. Vě všech případech se přitom jednalo o pokračování úspěšných titulů, které si získaly množství příznivců po celém světě. Ve dvou případech se přitom jedná o pokračování přímá a oficiální a v jednom o pokračování nejen nepřímé, ale i natolik neoficiální, až to zavání plagiátorstvím. Abychom mluvili konkrétně, do první skupiny patří RPG Gothic 2 a špionážní akční hra No One Lives Forever 2, do té druhé pak postapokalyptické RPG Wasteland Wolf, které nezapře svou výraznou inspiraci slavným Falloutem - a ostatně ani žádné zapírání nemá v úmyslu. Ve všech třech případech se ale zdá, že nás tyto připravované tituly ničím nezklamou a že se u nich na pěknou řádku hodin dobře zabavíme. Nezbývá dodat jen přání, že by takovýchto her mohlo být klidně více...

Nové hry doma i ve světě
Stejně jako minulý týden, i tentokrát se měli hráči v ČR o poznání lépe, než jejich kolegové za hranicemi - alespoň co se počtu vydaných novinek týče. Zatímco ve světě se totiž na pultech obchodů objevil pouze add-on ke vlakovému simulátoru Train Simulator, u nás byla nabídka o poznání bohatší. Dočkali jste se totiž nejen strategicko-budovatelského datadisku Tropico: Paradise Island, ale i RPG Gorasul: The Legacy of the Dragon a dvou méně náročných titulů - Goofy Extremly Skateboarding a Princezna Sněhurka a její přátelé. S prázdnou z obchodů neodešli ani majitelé platformy PS2, protože na ty zde zase Solaris 104 čekala akční hra Max Payne, jejíž PC verze se u hráčů dočkala vskutku nečekaného úspěchu.

Nové hry a akce na GameStore.cz
Stejně jako v kamenných obchodech, ani na GameStore.cz nebyla rozhodně žádná nuda. Objevila se zde trojice velice zajímavých titulů, z nichž jako první můžeme jmenovat již výše uvedené RPG Gorasul: The Legacy of the Dragon (recenze na BW - 79%). Tento titul sice není určen pro naprosté znalce žánru, ale začátečníci nebudou za svých 1 099,- Kč rozhodně nijak zklamáni (detaily). Dále zde najdete závodní hru Rally Trophy (recenze na BW - 82%), která se od svých konkurentů liší především v jednom - nebudete závodit v nejnovějších vozidlech, ale naopak takřka ve veteránech. I zde může být velkým lákadlem cena, neboť hra stojí pouze 999,- Kč (detaily). Jako poslední z nabídky zde je fantasy strategie Majesty: The Fantasy Kingdom Sim (recenze na BW - 70%), která sice nepatří mezi žhavé novinky, ale tomu také odpovídá cena 599,- Kč (detaily). Všechny tři tituly jsou k dispozici s českým manuálem.

Pondělí - historické rallye
V poslední době se objevilo na trhu hned několik závodních her, ale dnes recenzovaný titul Rally Trophy je přesto svým způsobem jedinečný. Nezávodíte v něm totiž v nejnovějších nejrychlejších vozech, ale naopak v těch, které již mají na kapotě nějaký ten pomyslný křížek. Přesto - nebo právě proto - se jedná o velice podařený a hlavně zábavný titul, jejž byste si neměli nechat ujít. Zajímavě také na první pohled vypadalo akční RPG Dark Cloud pro PS2, ale to, co se zdálo být velice chytlavou záležitostí, nakonec dopadlo nepříliš dobře - velmi brzy vás totiž herní systém omrzí, takže výsledek je jen mírně nadprůměrný. Dnes jsme vám dále přinesli pochopitelně nezbytný týdenní přehled událostí ze světa her a dva informační články - o akčně-sportovní hře Speedball Arena a o remaku posledního dílu RPG ságy ze světa Ultimy - Ultima IX: Eriadain.

Jako rozcvičku na začátek týdne pro vaše linky jsme přinesli hned tři videa - dvě z mutliplayerové taktické akční hry Global Operations a jedno z chystané série titulů zpracované na námět filmu E.T. . Dále jsme pro vás měli pochopitelně slušné množství Loch Ness obrázků, konkrétně nové screenshoty z akční hry Soldier of Fortune II: Double Helix, z futuristických závodů Star Wars Racer Revenge: Racer II a z hororu Resident Evil pro GameCube a sadu artworků z připravovaného "falloutovského" RPG Wasteland Wolf. Vyrojilo se i dost dobrých zpráv ohledně vydání nových her - Heli Heroes bychom se měli dočkat již v lednu, akční Terminator přijde koncem roku, na platformě PS2 se objevil licencovaný tenis Climax Tenis: WTA Tour a v březnu by se měla objevit akční hra Samurai, taktéž pro platformu PS2.

Úterý - arkádový návrat
Mohlo by se zdát, že klasickým (a teď myslíme opravdu klasickým) arkádovým střílečkám již dávno odzvonilo. Není tomu ale tak. Že se pro ně na trhu najde místo, jasně dokládá hra Solaris 104. Navzdory opravdu letitému hernímu systému vám přináší spoustu zábavy v podařeném grafickém kabátku, a tak se můžete těšit, že snad dorazí i do našich končin. Vcelku dobře dopadla v našem hodnocení i sportovní hra NBA Live 2002 pro PSX - ačkoliv se zde najdou některé problémy technického rázu, v zásadě se jedná o kvalitní a hlavně zábavný titul. Že ale nemáte peníze na rozhazování a ani počítač že neutáhne nejnovější pecky? Nevěste hlavu, jistě vám poradí náš tradiční průvodce budgetovými tituly, jež se za uplynulý měsíc objevily na našem trhu. A pokud se naopak zajímáte hlavně o tituly, jejichž vydání je teprve otázkou budoucnosti, pak jsme vám nabídli další dvojici novinek - o hororové akční adventuře Curse: The Eye of Isis, jež vás zavede mimo jiné do Egypta, a o strategii Hundred Swords, která zase z jistého úhlu pohledu připomíná jednu z částí hry Final Fantasy VII (byť se jedná o naprosto odlišný žánr).

Dnešní nadílka screenshotů byla opravdu více než štědrá. Aktualizovali (příp. vytvořili) jsme totiž galerie takových netrpělivě očekávaných hitů, jako je třeba realtimová strategie Age of Mythology, slovenské RPG Cult, akčně laděný Unreal Tournament: Tactical Ops 2.2, taktická strategie Artefact sportovní Zidane Football Generation či hororová adventura Midnight Nowhere. Stáhnout jste si od nás mohli též první patch pro akční hru Return to Castle Wolfenstein, mod Unreal Tournament: Tactical Ops 2.2 nebo trailer na akční adventuru Lord of the Rings: Fellowship of the Ring. Na závěr jsme vám nabídli dva střípky ze světa Crazy Minigolf handheldů - na trhu se totiž objevil nový handheld GP32 a na GBA se chystá závodní hra V-Rally 3.

Středa - adventurní hody
Jestli patříte mezi vyznavače adventurního žánru, pak jste dnes mohli oslavovat. Hned na rozjezd jsme vám totiž nabídli recenzi hry Loch Ness, která však nedopadla tak, jak bychom si představovali. Jedná se sice o vcelku kvalitní titul s poutavým příběhem a vynikajícím designem úrovní, ale snažení tvůrců bohužel kazí nekvalitní a hlavně zastaralý engine a malá obtížnost. A abychom u adventur ještě chvíli zůstali, musíme se zmínit o tomto článku, v němž najdete přehled her tohoto žánru z domácí provenience, jejichž vydání se chystá na letošní rok. Pokud vás ale adventury příliš nelákají, možná jsme vám kápli do noty recenzí akční hry Batman Vengeance pro PS2. Pokud patříte mezi milovníky komiksové předlohy, pak je pro vás tento titul jasnou volbou. A jestli máte rádi RPG a zvláště legendární Fallout, pak si nemůžete nechat ujít článek o připravované hře Wasteland Wolf. Jak se totiž přesvědčíte, chystá se oživení této série, byť přichází z poněkud nečekané strany. Na závěr jsme vás informovali o tom, že Intel neustále zlevňuje a zrychluje své procesory.

A opět jsme pro vás měli trailery ze dvou titulů. Ten první byl věnován online RPG EverQuest a druhý z realtimové strategie Age of Mythology. Dále jsme pro vás měli slušnou nadílku obrázků z adventury Loch Ness, z budovatelské strategie Cultures 2, z akčních her Dredd vs Death a MARCH! , z futuristického RPG Wardog a z fantasy RPG Gothic 2. Kromě toho jste si mohli stáhnout Kung-fu mod 2.0 pro akční hru Max Payne nebo si přečíst první informace o titulu Turok Evolution. Sdělili jsme vám i kdy se objeví na platformách GBA a GameCube postava Scorpion King a že hry LMA Manager 2002 pro PS2 a Duke Nukem: Manhattan Project pro PC jsou již prakticky za dveřmi.

Čtvrtek - skvělé druhé díly
Golfových simulací není na PC příliš mnoho a minigolfových je mezi "nefreewarovými" tituly ještě méně. O to větší radost můžete mít z příchodu hry Crazy Minigolf. Tedy mohli byste mít, kdyby tvůrci neopomněli několik vcelku zásadních prvků a neodvedli jen polovičatou práci, která pochopitelně vede jen k polovičatému výsledku. Výrazně lépe v Wiggles našem hodnocení dopadla hra Pokémon: Crystal Version pro GBA. I když by se mohlo zdát, že se jedná již jen o nastavovanou kaši, jedná se prakticky o to nejlepší, co se v tomto fenoménu pro platformu GBA kdy urodilo. Dnes jsme vás též informovali o dvou velice zajímavých pokračováních úspěšných titulů - o RPG Gothic 2 a o špionážní akční hře No One Lives Forever 2. Našli jsme si ale i čas na to, abychom vás informovali o tom, jak na tom je ochrana zvukových CD proti kopírování.

A opět tu byla videa z dvojice zajímavých her. Příznivci akčních her se mohli podívat na dvě ukázky z titulu Command & Conquer: Renegade, milovníci bojovek se zase mohli radovat z podařeného traileru ze hry Virtua Fighter 4. Ostatní si mohli prohlédnout třeba obrázky z vesmírného simulátoru Ace of Angels, z adventury Syberia, z akční hry Star Wars Jedi Outcast: Jedi Knight II, z leteckého simulátoru Jane's Attack Squadron, z ruského RPG Golden Land nebo z taktické akce SWAT: Global Strike Team pro Xbox. Na závěr jsme vám přinesli nové podrobnosti o sportovní konzolové hře ISS2.

Pátek - hon na špióny
Život je boj - to platí pro každého z nás, ale pro špióny ještě víc. Jejich život není v žádném případě peříčko, i když by se to mohlo někomu zdát. Proto úkol, který na sebe vzala společnost Midway, nebyl nikterak lehký - ukázat nám ve hře Spy Hunter, jak takovýto život vypadá. Dlužno poznamenat, že se jim to docela podařilo, protože tento titul rozhodně převyšuje průměr o více než jen o hlavu. A u akčních her ještě chvíli zůstaneme. Nedávno jsme vám ke stažení nabídli Kung-fu mod 2.0 pro hru Max Payne a dnes jsme vám též sdělili, co vás v něm vlastně čeká. Je toho docela dost, takže pokud vám tato hra učarovala, Kung-fu mod vám jej ještě velice příjemně vyšperkuje. Je však docela dobře možné, že akcím neholdujete a máte raději něco mírumilovnějšího - třeba takové trpaslíky. Pokud ano, tak je pro vás strategie Wiggles jako dělaná - spousta zábavy a humoru oblečená do hezkého grafického kabátu, ke všemu navíc s kvalitním herním systémem, to je zkrátka něco, co byste neměli jen tak minout. Na závěr posledního pracovního dne jsme vám přinesli ještě dva tradiční články o titulech teprve připravovaných - o futuristickém RPG Wardog a o leteckém bojovém simulátoru Jane's Attack Squadron.

Dark Sun Pokud máte rychlé linky, měli jsme pro vás jedno překvapení. Mohli jste si totiž od nás stáhnout kompletní finální verzi online RPG Mimesis Online, kterou dali tvůrci všem hráčům k dispozici zdarma (platit se bude pravidelný poplatek). Dále jsme vám přinesli párek nových patchů - k české válečné hře Operation Flashpoint a k závodní hře Paris-Dakar Rally. Z obrázků jsme tu měli nové přírůstky v galeriích vesmírné strategie O.R.B. , akční hry Star Wars Jedi Outcast: Jedi Knight II, akční adventury Ecco the Dolphin a leteckého simulátoru Lock On: Modern Air Combat. Těsně před příchodem víkendu jsme vám ještě ukázali pěkné balení pro GameCube a trailer k hororové akci The Thing.

Víkend - stahujeme, stahujeme
Společně s víkendem přišly pochopitelně všechny ony tradiční články, na které jste již dávno zvyklí. Byly zde tedy návody na akční hru SWAT 3 a akční adventuru Frank Herbert's Dune, byl zde příběh z Ultimy Online, byl zde přehled článků ze serveru Plné hry, do rubriky Klasika navíc přibyla vzpomínka na RPG Dark Sun. Mohli jste si též přečíst recenzi na gameboyovku Super Bust-a-Move, informační článek o blížící se realtimové strategii Perimeter nebo první část ohlédnutí za historií společnosti Sega.

Pokud jste si mysleli, že po celém tom týdenním vypětí nebudete mít o víkendu co stahovat, tak jste byli na velkém omylu. Kromě aktualizované demoverze na akční vrtulníkový simulátor Comanche 4 a "offline dema" na akční hru Betty Bad jsme vám totiž přinesli také editor misí do hry Return to Castle Wolfenstein a trojici trailerů - na sportovní olympijskou hru Salt Lake 2002, akční titul Turok Evolution a třetí díl legendární série Tony Hawk's Pro Skater. I nových obrázků bylo poměrně hodně, a tak jste mohli najít nové screenshoty v galeriích např. strategie The Druid King, online RPG Shadowbane, akční hry Betty Bad, komiksového MMORPG Black Moon Chronicles: Winds of War, hororu The Thing, české taktické akce Team Factor nebo akční strategie Incoming Forces. Poté jsme vás informovali o tom, jaké novinky můžete najít na serveru Cheaty.BonusWeb.cz, jak hodnotil Famitsu závodní hru Gran Turismo Concept, jaká novinka vás čeká ve hře Vib-Ribbon a že RPG Golden Sun co nevidět dorazí i do Evropy.

A vida, vida, jsme opět na konci. Co tedy říci závěrem? Že příští týden (nebo vlatně tento? :o)) - a to na sto procent - vyjde pěkná řádka opravdu solidních, dlouho očekávaných pecek. Máme se tedy rozhodně na co těšit. A než k tomtu dojde, zbývá mi jen jediné - popřát vám tradičně "za týden opět na shledanou".

Autor:
Nejčtenější

Tekken 7
Lidé chtějí tutoriály, ale pak je ani nehrají, říká producent Tekkena

Jak donutit hráče, aby se vaši hru opravdu naučili, když se jim nechce trénovat? Nejlépe speciálním příběhovým módem, myslí si Katsuhiro Harada, producent...  celý článek

Layton's Mystery Journey
Nová hrdinka, stará a dobrá hratelnost. Recenze Layton's Mystery Journey

Další díl z hádankářské série Professor Layton vyměnil hlavního hrdinu za hrdinku, je o něco víc „casual“, jinak ovšem zachovává všechny dobré stěžejní prvky....  celý článek

Cuphead
RECENZE: Nesnesete pomyšlení na to, že prohráváte? Cuphead není pro vás

Kdyby ve 30. letech existovaly videohry, určitě by byly dvourozměrné a zatraceně těžké. Stejně jako Cuphead.  celý článek

Middle-earth: Shadow of War
RECENZE:Tolkienův svět utopený v krvi. Shadow of War hraje na jistotu

Pokračování výborné řežby na motivy Tolkienova Pána prstenů se drží při zdi a příliš změn nepřineslo. To však neznamená, že by nebylo zábavnou hrou.  celý článek

The Evil Within 2
Hororová událost roku. Recenze The Evil Within 2

Tvůrce série Resident Evil nám servíruje další výpravný a skvěle hratelný horor, který nadchne i příznivce her Silent Hill nebo Dead Space. Pro fanoušky žánru...  celý článek

Další z rubriky

Sherlock Holmes: The Awakened
Kniha vázaná v lidské kůži či podivná hra TRIHAYWBFRFYH. Mýtus Cthulhu

Herní průmysl si od jiných médií půjčuje motivy a nápady odnepaměti. Nikoho nepřekvapí, že již na samém počátku sáhl i do pokladnice jednoho z nejkultovnějších...  celý článek

Hobo: Tough Life
Na ulici je možné téměř vše, říkají autoři české bezdomovecké hry

O připravované české hře, v níž hrajeme za bezdomovce, jsme si povídali s designérem a grafikem Romanem Valentou ze studia Perun Creative. „Ve hře půjde...  celý článek

Phantasmagoria (PC)
Hrajete někdy retro? Co jste si pustili naposledy?

Vracíte se ještě ke starým hrám, nebo se naplno věnujete hraní současné produkce?  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.