Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: Pokémoni opět útočí!

  12:00aktualizováno  10:20
Pi:ču vede útok další stovky Pokémonů * NVIDIA pomlouvá grafické chipy Kyro II * Špičkový letecký simulátor Flanker 2.5 zdarma * Jak vypadá Baldur's Gate 2: Throne of Bhaal pod lupou? * V obchodech se objevily falešné GeForce 3 karty * Jaké hry vyšly doma a jaké ve světě? * Co všechno nám přinesl uplynulý týden ve hrách?

Pokémon Gold

Máme za sebou první dubnový týden, který přinesl spoustu nových informací, řadu zajímavých titulů pro všechny herní platformy a s tím souvisí také nový útok na peněženky vás či vašich rodičů. A ačkoliv se to může zdát nepravděpodobné, největší černou dírou na peníze budou dozajista Pokémoni. Takže začneme právě jimi.

Trhák týdne: Pichu vede nové Pokémony
Japonský gigant na poli videoher, firma Nintendo, vypustila v pátek na evropský trh Pokémon Gold/Silver, tedy nové verze oblíbených her pro GameBoy Color, které se od těch předchozích liší tím, že neobsahují 150, ale rovnou 250 pokémonních příšerek. Proto jsme na adrese /clanky/ otevřeli speciální přílohu, přinesli vám recenzi nové pokémonní hry, nabídli vám soutěž o GameBoy a nové pokémonní hry a vzhledem k masové oblíbenosti dokázali Pokémoni obsadit celou stránku v sobotní MF DNES. O jeden článek jste však byli vzhledem k inzerátu ochuzeni a protože ideálně vystihuje celou situaci, oživím jím se svolením jeho autora, našeho kolegy (mafráckého i bonuswebáckého) Tomáše Vocelky, svůj Týden ve hrách:

Je malý, roztomilý a žlutý. Citlivější rodiče se ale kvůli němu budou červenat. Zvláště když jejich dítko v obchodě nevinně zaškemrá: "Mámo, kup mi Pichu!" Ono ale neřekně nic vulgárního, jen vysloví jméno Pokémona, Charakter z Pokémonu - Pikachu který se v čele stohlavé hordy právě vřítil na pulty našich obchodů.

Pichu je dítkem oblíbeného Pikachu a v blízkých dnech se bude u nás vyskytovat jen ve hrách Pokemon Gold a Pokemon Silver, které v pátek do Evropy jako novinku uvedlo japonské Nintendo. Jenže tak to nezůstane. Na pultech mnoha obchodů ve světě už se Pichu vyskytuje. Zvláště v Japonsku a v Americe, kde se hry Gold a Silver už pár měsíců prodávají. Brzy bude i tady. Stejně tak jako sběratelské karty ze sady Neo Genesis, kde se tato příšerka také objeví.

Těžko říci, co si v blízké budoucnosti počnou učitelky národní školy, až se ve škamnách bude při výměně kartiček ozývat: "Vyměním Pikachu za Pichu." Jednomu z peprných českých slov však, zdá se, hrozí jistá devalvace.

Co k tomu dodat? Snad jen, že bližší informace o fenoménu Pokémon naleznete v naší speciální příloze. Trhák týdne tak mohu směle ukončit citací z Evilmindova článku publikovaného zde na BonusWebu. Sám jsem totiž zvědavý, jak bude veřejnost reagovat na malé děti, které budou na celou ulici vykřikovat: „Volím si Tebe, Pichu.“

Black & White

Nové hry doma i ve světě
Do České republiky se v průběhu minulého týdne podařilo Bohemia Interactive dovézt celkem čtyři tituly, u prvních dvou byste však měli zbystřit svou pozornost, neboť jednak je vydavatelem obou společnost Electronic Arts, což znamená, že můžete směle vydělávat své EA Dolary a jednak jde o špičkové hry. Tou první je totiž božská strategie Black and White od Petera Molyneauxe a Lionhead Studios, druhou je geniální a originální 3D pinball Adventure Pinball: Forgotten Island od Digital Extremes. I třetí hra pochází od studia pod EA, konkrétně od Maxisu a jde o datadisk ke hře The Sims s podtitulem House Party a čtvrtou hrou jsou závodní Swedish Touring Car Championship.

V zahraničí se situace na poli vydávaných her po dvou hodně silných týdnech trošičku uklidnila a z původně ohlášených čtyřech titulů nevyšel žádný. Pokud jde o ty zajímavější hry, IL-2 Sturmovik by měl vyjít již velmi brzy, nicméně ještě není ani GOLD, o něco lépe na tom je datadisk k Sudden Strike nazvaný Sudden Strike Forever, který sice také ještě není GOLD, nicméně Dynamic Systems, kteří jej budou distribuovat v České republice, v pátek naznačili, že hra by se do našich obchodů měla dostat již v průběhu tohoto měsíce. Uvidíme, každopádně vězte, že ostatní očekávané AAA tituly jsou nahlášeny až na druhou polovinu dubna.

GeForce 3

Pondělí: falešné GeForce 3 v obchodech
Krátce poté, co NVIDIA vyvolala rozruch kolem své nové grafické karty GeForce 3 a co se tato objevila na pultech obchodů, dostaly se do prodeje také falešné karty, respektive jejich verze s nehotovými čipy. Bylo totiž zjištěno, že se v obchodech prodávají také karty s těmi verzemi čipu GeForce3, které ještě neměly vychytány všechny mouchy. Jakým způsobem je můžete odhalit a nevyhodit tak své těžce naspořené peníze z okna, se dozvíte v tomto článku.

No a jak už bývá zvykem, je pondělí na zprávy trošičku chudším dnem, takže z těch zajímavějších věcí stojících kromě našich standardních půlnočních dlouhých článků za zmínku jsou již pouze screenshoty z rozsáhlého online RPG Anarchy Online, 3rd person akce Planet of the Apes (Planeta Opic), válečné akční strategie Conflict: Desert Space a robotické akce One Must Fall: Battlegrounds, následovníka hry One Must Fall 2097, kterou si můžete zdarma stáhnout ze serveru PlneHry.cz

Úterý: Robin Hood dobývá svět PC her
Vývojový tým Cinemaware oznámil práce na remaku hry Robin Hood: Defender of the Crown, která se proslavila koncem osmdesátých let na herních platformách Amiga a Atari. Samotný Robin Hood je slavná filmová a románová postavička, Throne of Bhaal která by mohla týmu Cinemaware v případě kvalitního provedení a zpracování hry vrátit zašlou slávu. Hra Robin Hood: Defender of the Crown bude 3D akční adventurou a svůj obrázek na ni si můžete udělat na základě prvních informací a screenshotů, které naleznete tady.

Úterý, jak už to tak v tento den bývá, bylo na informace poměrně hodně bohaté, čehož využila Alenka a připravila pro vás obsáhlou novinku na připravovaný datadisk Throne of Bhaal k RPGčku Baldur’s Gate 2. Ten připravují chlapíci v Bioware vědomi si toho, že železo se musí kout, dokud je žhavé a aby nevyhaslo, přiživují jej několika novými screenshoty týdně. A abyste o ně nebyli ochuzeni, nabízíme vám je i my v této galerii.

Čočík si zase vzal v úterý na mušku Eurofighter Tycoona, aby zjistil, jak vypadá létání po evropsku. A aby toho nebylo málo, aktualizovali jsme i nové obrázky sady screenshotů k akční hře Bacteria, 3D realtime strategii O.R.B., superhrdinnému comicsovému simulátoru Freedom Force, závodní hře Gran Turismo 3 a 3D akci Titanium Angels.

Středa: špičkový Flanker 2.5 zdarma
Ačkoliv samotný Flanker 2.5 vyšel již o týden dříve, nám se vzhledem k nedostupnosti mateřského serveru SSI podařilo kompletní lokální mirror Flanker 2.5 udělat až ve středu a jako jediní v České republice jsme vám nabídli ke stažení kompletní update simulátoru Flanker 2 na verzi 2.5, která je podle nedělní Čočíkovy recenze nejlepším leteckým simulátorem současnosti. To ostatně vysvětluje také několikadenní nedostupnost či přetíženost serveru - kdo by si nechtěl zdarma povýšit svou původní verzi o nové mise a funkce, zvlášť když to stojí za to. SSI chce zřejmě všechny simulátoristy natěšit na Flanker: Attack, který byl nedávno přejmenován na LOCK ON.

Nejen Flankerem však byl živ středeční BonusWeb, v němž jsme se podrobněji podívali na zoubek vesmírné 3D realtimeové strategii O.R.B. od Strategy First. Hra byla sice výrazně zpožděna, naštěstí pro nás však nikoliv zrušena úplně, a protože jde o jeden z těch očekávaných titulů, rozhodli jsme se přinést vám trošku více informací, než se dá vměstnat do žurnálu. A co se v článku dozvíte? Co vlastně znamená tajuplná zkratka O.R.B., jaký bude příběh hry, co získají vývojáři odložením data vydání a také to, proč byste se měli na jejich hru těšit. Takže… tady máte novinku a sadu screenshotů.

Ve středu se k nám dostaly také zajímavé zprávy z českých luhů a hájů, podle kterých nejúspěšnější česká vývojářská firma Illusion Softworks vyvíjí hry pro výrobce mobilních telefonů - Nokia. Mimo to jsme přinesli ještě informace o novém Duronu 900 MHz, trailer z Empire Earth a screenshoty z Arcanum a PlanetSide.

Duke Nukem: Manhattan Project - novinka

Čtvrtek: nový Duke Nukem v akci
Ve čtvrtek si při četbě BonusWebu mohli chrochtat blahem všichni příznivci akčních her, neboť jsme si pod mikroskop na podrobný rozbor vzali hned dvě očekávané hry. Tou první byl Duke Nukem: Manhattan Project, následovník Duke Nukema 3D, na němž pracují Sunstorm Interactive a ARUSH Entertainment. Hra je zajímavá v mnoha ohledech, hráče bude jistě zajímat to, že na béčkový titul Manhattan Project zatím nevypadá a snad ani vypadat nebude, nejzajímavější však je, že hra bude distribuována ne dohromady, ale po jednotlivých epizodách, přičemž první bude zdarma. A jak bude hra vypadat, to si přečtěte v této novince.

Druhou akční hrou, o které jsem mluvil v předchozím odstavci, je first person akce Red Faction od týmu Volition, který se nedávno blýskl svým 3D RPG titulem Summoner. Největší předností Red Faction by měl být super geniální engine Geo-Mod (tedy alespoň podle autorů a recenzentů, kteří již měli možnost hru vidět na vlastní oči). Ta by se měla kromě enginu moci pochlubit ještě špičkovou grafikou, bohatým arzenálem zbraní a skvělou hratelností. Jak to zatím vidíme my, to si můžete přečíst v této novince, sami se o kvalitách vizuálního zpracování můžete přesvědčit díky screenshotům či traileru.

Red Faction

A co dále nám přinesl nečekaně bohatý čtvrtek? Preview na jednu z nejočekávanějších automobilových her Crazy Taxi 2, skvělou plnou hru zdarma Boll, hratelnou demoverzi na 3D RPG Technomage a špičkovou klasickou point-and-click adventuru Gilbert Goodmate a další trailer k filmu Tomb Raider. Kromě toho jsme vám přinesli také nové screenshoty ze sci-fi RPG Anachronox, závodní hry King of the Road a online RPG strategie Fighting Legends.

Pátek: Nintendo živí pokémonní oheň
Když už začalo Nintendo přikládat na jasně plápolající oheň Pokémonů další polínko v podobě Pokémon Gold/Silver, rozhodli jsme se i my na BonusWebu věnovat tomuto fenoménu speciální přílohu, kterou najdete na adrese www.bonusweb.cz/pokemon/. A abychom vám nenabízeli jenom články, přidali jsme v pátek kromě recenze na Pokémon Gold/Silver a článku o vývoji Pokémonů také pokémonní tapety do Windows a hudbu ze snímku Pokémon: První film. V příloze navíc naleznete odkazy na plné hry zdarma s pokémonní tématikou, které jsou k mání na serveru PlneHry.cz.

Další zajímavý článek se týkal oblasti hardware. Na internetu se totiž objevily informace o tom, že NVIDIA usilovně pomlouvá Kyro II, Hercules 3D Prophet 4500 nový chip od PowerVR Technologies. Důvodem jsou zřejmě první oslnivé výsledky Kyro II, které s přehledem poráží GeForce MX a v některých aplikacích dokonce i více než 2x dražší GeForce 2 Ultra, což se NVIDII pochopitelně nemohlo líbit. Proto vyrobila hanopis, v němž odrazuje lidi od koupě grafické karty s čipem Kyro II. Fuj, to je nečestné a nesportovní, Mirek Dušín by to nikdy neudělal a vy si o tom můžete přečíst tady.

Sekce downloady se pak v pátek dočkala pouze screenshotových přírůstků a to konkrétně z následujících herních titulů: očekávané taktické strategie Commandos 2, fantasy akce Atlantis: The Lost Empire a vesmírné strategické simulace Startopia.

Víkend: soutěž o Pokémony a demo na Undying
V pátek se objevily nové pokémonní příšerky v obchodech a v naší recenzi, v sobotu už jste dostali možnost pořídit si je domů i vy prostřednictvím této soutěže. Chcete-li tedy vyhrát GameBoy Color, hry Pokémon Gold a Pokémon Silver, případně Pokémon Pikachu Color či Pikachu GameLink kabel, pak využijte nabízené příležitosti a zkuste své štěstí.

Clive Barker's Undying

V noci z pátku na sobotu pak potěšili všechny příznivce vývojáři z DreamWorks Interactive, kteří vypustili hratelnou demoverzi na špičkovou akční hru Clive Barker’s Undying, o jejíchž kvalitách jste se mohli přesvědčit již v naší recenzi či na zveřejněných screenshotech. Ačkoliv je demo poměrně macaté, dostatečně zachycuje jak atmosféru celého titulu, tak vizuální efekty a herní systém, takže k downloadu jej můžeme vřele doporučit.

Minulou neděli jsme pro vás navíc začali ve spolupráci se serverem DarkParadise.cz připravovat pravidelný seriál Příběhy z Ultimy Online, který vám týden co týden nabídne zajímavé čtení o počítačových hrách tak trošičku z jiného úhlu tak, abyste jednak nevyšli ze cviku, abyste si vždy našli na BonusWebu to, co byste zde najít chtěli, a abyste se mohli alespoň v neděli pořádně odreagovat. Ostatně první díl jasně naznačil, co od celého seriálu můžete očekávat.

No a to by bylo k víkendu vše, vlastně ne tak docela. Málem bych zapomněl na screenshoty ze zajímavých her, kterých se vyrojila opravdu spousta a my jsme vám na BonusWebu nabídli nové obrázky z realtimové strategie Deep Space Nine: Dominion Wars, datadisku k válečné strategii Sudden Strike s podtitulem Forever, adventury Myst 3: Exile, realtimeové strategie Warcommander, leteckého simulátoru Echeleon, akčnímu datadisku Rune: Halls of Valhalla, RPGčku Legends of Might and Magic, add-onu k 3D akci Star Trek: Elite Force, 3D akci Engalus a realtimeové strategie Empire Earth.

No a tak vypadal Pokémony ovlivněný týden ve hrách podle nás. Pokud máte k našemu pohledu na něj nějaké připomínky, případně pokud jste jej viděli jinak, můžete nám to říct v diskusi pod článkem.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

V Assassin’s Creed Odyssey nebudete asasínem, ale žoldnéřem bez štítu

Assassin’s Creed Odyssey

Zdánlivě nesmrtelná série Assassin’s Creed letos zavítá do starověkého Řecka, kdy řády templářů a asasínů ještě nebyly...

Deset slibných her, které zapadly na herním svátku E3 2018

Satisfactory

Letošní E3 se nesla ve znamení velkých her, což se podepsalo na nedostatku pozornosti věnované menším projektům. Ori a...

Kupujete někdy sběratelské edice?

Vývoj počítačových her, jejich obalů a bonusových materiálů

Ne každému stačí krabička se hrou, či jen digitální kód ke stažení. Většina očekávaných her je k sehnání v různých...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz