Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: sladké probuzení

  12:00aktualizováno  27. ledna 8:14
Na světových herních trzích začíná být rušno * Recenze na akční duumvirát - MoH: AA a MGS 2 * Preview na českou adventuru Posel Smrti * Max Payne na PS2 příliš neuspěl * Budoucnost AMD a Intelu * Rozruch kolem falešného emulátoru Xboxu * Množství hratelných demoverzí a nových trailerů

Medal of Honor: Allied Assault První měsíc nového roku končí a před vámi je poslední přehled článků z měsíce ledna. Jak se můžete dočíst v Trháku týdne, čeká na vás množství novinek, protože herní svět se již naplno probudil. To se projevilo nejen velkým počtem vydaných áčkových titulů, ale také tím, že jsme vám naplno vytížili linky downloadovými soubory všech možných typů. Nijak se tedy nezdržujme a pojďme se podívat, co všechno se v minulých sedmi dnech urodilo.

Trhák týdne - sladké probuzení
Jak se dozvíte o odstavec níže, v našich končinách se sice příliš novinek neobjevilo, ale ve světě již panuje čilý ruch. Nejen, že se do prodeje dostaly hry jako akční Medal of Honor: Allied Assault, strategie Sid Meier's SimGolf nebo datadisk Black & White: Creatures Isle, ale vývojáři vypustili i velice slušné (a hlavně nebývale velké) množství nových i aktualizovaných demoverzí a trailerů - o obrázcích pochopitelně nemluvě. Aby se nezdálo, že mluvíme do větru, tak můžeme jmenovat dema na akční hru Max Payne, letecký simulátor IL-2 Sturmovik a strategii Disciples II: Dark Prophecy a trailery k survival hororu Curse: The Eye of Isis, strategii Ghost Master či akční hře Hitman 2: Silent Assassin. Bylo toho ale pochopitelně mnohem více, jak se dozvíte v přehledech k jednotlivým dnům. Jak vidno, herní svět se naplno probudil a jako Šípková Růženka chce dohnat vše, co za dobu svého spánku promeškal.

Nové hry doma a ve světě
Minulý týden se prokázala tolikrát potvrzená pravda - že český herní trh zrcadlí dění ve světě s několikatýdenním zpožděním. Zatímco tedy minulý měsíc na tom byli naši hráči lépe než ti, kteří žijí např. v USA, neboť se sem dostávaly ještě různé "předvánoční" tituly, nyní jsme si role obrátili. U nás totiž momentálně panuje nepříjemné sucho a mezitím ve světě nastaly novinkové hody. Do prodeje se tam totiž dostala mimo jiné dlouho očekávaná akční hra Medal of Honor: Allied Assault, "web-based" arkádová akce Betty Bad, budovatelská strategie Sid Meier's SimGolf, datadisk Black & White: Creatures Isle a tahová fantasy strategie Disciples II: Dark Prophecy. U nás se oproti tomu objevila jen Max Payne závodní hra Offroad a dva tituly pro PS2 - adventura Atlantis 3 a akční adventura The Shadow of Zorro. Doufejme, že čeští distributoři zareagují pružně a alespoň část z výše uvedených novinek přinesou na náš trh co nejdříve - pokud možno již do konce měsíce.

Pondělí - akční pondělí
První den minulého týdne byl zasvěcen akčním hrám, a to ne ledajakým. Přinesli jsme vám totiž dvojici recenzí na tituly, na něž jsme se pěkně dlouho načekali. A vyplatilo se nám to? Rozhodně ano. Jak totiž Medal of Honor: Allied Assault pro PC, tak i Metal Gear Solid 2 pro PS2 patří mezi to nejlepší, co lze v tomto žánru najít. Pochopitelně, že škarohlídi by našli u obou her nějaké ty mouchy, ale to nijak nezastírá jejich jasné kvality a fakt, že pravověrní fanoušci akčních her si rozhodně přijdou na své. Dnes jsme vám nabídli pochopitelně také přehled článků z minulého týdne a dvojici informačních článků o titulech teprve připravovaných - o žánrovém mixu Farscape, jenž je zpracován na motivy oblíbeného televizního sci-fi seriálu, a o vrtulníkovém akčním simulátoru Red Shark, který ze všeho nejvíce připomíná nedávno vydanou hru Comanche 4.

Ačkoliv víkend a s ním spojený levný tarif pro modemisty právě skončil, i tak jsme se vám pokusili nabídnout co nejvíce downloadových souborů. Na našich stránkách jste tedy mohli najít hratelnou demoverzi na chystanou reedici vesmírné strategie Space Empires IV Gold, map pack do budovatelské strategie Stronghold a trailer k akčnímu vrtulníkovému simulátoru Red Shark. Kromě toho tu byly nepostradatelné obrázky - ze zmíněné hry Red Shark, z karetní strategické online hry Magic: The Gathering Online, z RPG Arx Fatalis, z realtimové strategie Age of Mythology a z online akčního RPG Trakers: Bid for Glory. Poté jsme vás informovali o poněkud brutální multiplatformové hře Ultimate Fighting a o tom, že RPG Valhalla Chronicles je již dokončeno.

Úterý - nepodařená konverze
Je to zvláštní, že zatímco na jedné platformě se některému titulu daří jako žádné jiné hře, na platformě druhé totálně zapadne do šedi průměru. To je přesně osud, který potkal akční hru Max Payne. Car Tycoon Zatímco na PC se jednalo o naprostý hit, který spoustě hráčů vyrazil dech, na PS2 se úspěch neopakoval. Částečně za to může nepodařená konverze enginu, částečně jiné zvyky a nároky hráčů, částečně i fakt, že na PS2 je množství podobných, kvalitativně však výraznějších titulů. Zkrátka portování her nikdy nebylo jednoduché a vždy se jedná o sázku do loterie. Navíc přílišný "hype" nebývá zrovna nejlepším způsobem propagace. O tom, že někdy méně je více, jasně svědčí např. hra Capitalism 2. Její vydání proběhlo naprosto tiše a bez rozruchu, ale i tak dokázala zaujmout a hlavně velice potěšit všechny příznivce ekonomicky laděných strategií. Jsou ale i takové tituly, u nichž se hype objevuje automaticky, bez výraznějšího zásahu ze strany tvůrců a vydavatelů, což je jasně případ připravované role-playing strategy Warcraft III: Reign of Chaos. Zde příčiny vězí ve věhlasu vývojářů a velkého renomé celé série. Na závěr jsme vám přinesli nejnovější detaily ohledně vývoje akční hry Jedi Outcast: Jedi Knight II a o tom, že již za pár dní bude představen zajímavý kousek hardwaru - GeForce 4.

Stejně jako včera, i dnes jsme vám nabídli ke stažení jednu hratelnou demoverzi. Tentokrát to bylo anglické demo na závodní akrádový titul Pet Racer, k němuž jsme vám přidali i nejnovější patch na hru Max Payne a videovizitku k blížící se české adventuře Posel Smrti. Z nejnovějších screenshotů můžeme jmenovat obrázky k bojovce Tekken 4, akční hře Command & Conquer: Renegade, adventuře Posel Smrti a tahové fantasy strategii Heroes of Might and Magic IV. A dostalo se i na různé informační střípky - např. o tom, že adventura Simon the Sorcerer 3D přeci jen nejspíš vyjde, že se pracuje na pokračování oblíbené humorné hry Stupid Invaders a že se objevil zajímavý konvertor ovladačů z PS2 pro GameCube.

Středa - Posel Smrti za dveřmi
Ačkoliv jsme vám ve středu přinesli hned dvě recenze, největší rozruch se natropil kolem jiné dvojice článků. Tím prvním bylo naše obsáhlé preview na připravovanou českou adventuru Posel Smrti, kterou jsme měli možnost vidět v chodu. Pokud se někdo domnívá, že naši Darkened Skye vývojáři nedokáží vytvořit kvalitní vážnou adventuru, tak je tento titul již vylice brzy usvědčí z omylu. Druhý článek, kolem nějž se strhla bouřlivá debata, byl rozbor falešného emulátoru Xboxu pro PC, o němž se po českém internetu začaly šířit "zaručené" zprávy, že funguje. Pochopitelně, že se jedná o podvrh, ale mnozí hráči neuvěří, dokud se nepřesvědčí na vlastní oči - a neuvědomují si, že ono přesvědčování se může být nebezpečné. Dostaňme se ale konečně k již zmíněným dvěma recenzím. Ona první byla na budovatelskou strategii Car Tycoon pro PC, která fanoušky tohoto žánru spíše zklamala. druhá pak byla zaměřena na akční letecký simulátor Ace Combat: Distant Thunder pro PS2, který již patří přeci jen do o poznání kvalitnějšího soudku. Poslední z dnešní pětice článků představoval souhrn informací o blížcí se akční RPG strategii Freedom Force, ve které budete ovládat skupinku neohrožených superhrdinů.

Dnes jsme vám přinesli hned tři nové hratelné demoverze. První byla na válečnou tahovou strategii Divided Ground: Middle East Conflict, druhá na špičkový letecký simulátor IL-2 Sturmovik a třetí na tahovou fantasy strategii Disciples II: Dark Prophecy. Dále jsme tu měli patche na budovatelské strategie Tropico a Zoo Tycoon a obrázky z role-playing strategy Lethal Dreams, z online vesmírného simulátoru Eve a z polského RPG Another War. A byli jsme dnes i posli dobrých zpráv - informovali jsme vás o tom, že na PSX se objeví další titul ze ságy Dragon Quest, že se připravuje nový titul podle Indiana Jonese a že na televizi si budete moci zahrát interaktivní hry. Na závěr jsme vám řekli, jaké nové hry by se měly objevit na platformě GameCube.

Čtvrtek - budoucnost AMD a Intelu
Procesory společností AMD a Intelu se od sebe čím dál tím více odlišují a i když stále bojují o tytéž zákazníky, každá z nich začíná používat trošku jiné zbraně. Nemusíme si s tím příliš lámat hlavu - my, jakožto jejich klienti, na tom jedině vyděláme. Jaké mají oba výrobci plány do budoucna, jsme vám sdělili v tomto článku. Dále jsme vám dnes řekli, jak dopadly v redakčním testu další dvě hry - akční adventura Darkened Skye pro PC a akčně-logická hříčka Party Time with Winnie the Pooh pro PSX. V obou případech se jedná o zábavné tituly, které své Drakan II nedostatky na poli technického zpracování více než dostatečně kompenzují vysokou hratelností. Podívali jsme se i na dvojici zajímavých vyvíjených titulů - na akční online RPG Trakers: Bid for Glory, které využívá enginu z výtečné hry Tribes 2, a na remake legendární akční adventury se strategickými prvky nazvaný Robin Hood: Defender of the Crown.

Dnes jsme pro vás sice neměli žádnou hratelnou demoverzi, ale zato jsme vám přinesli trojici videí ze zajímavých titulů. Prim mezi nimi hrál trailer z akční hry Hitman 2: Silent Assassin, kterému zdatně sekundovaly záběry ze strategie se silnými RPG prvky Lethal Dreams a z vesmírného online simulátoru Eve. Zapomenuto nebylo ani na obrázky, a tak jste si mohli prohlédnout nové přírůstky v galeriích čerstvě ohlášeného RPG Summoner 2, akční adventury Cold Zero: The Last Stand, akčně-strategického RPG Freedom Force a singleplayerové akce Counter-Strike: Condition Zero. Majitelům leteckého simulátoru IL-2 Sturmovik jsme nabídli ke stažení nejnovější patch, konzolisty pokukující po GameCube jsme informovali o novém ovladači a milovníkům bojovek jsme představili hru Street Fighter Alpha 3 pro GBA.

Pátek - červi znovu útočí
Zdánlivě nekonečná série Worms se již brzy dočká dalšího dílu, kterým bude titul Worms Blast. Tentokrát se tvůrci nechali trošku inspirovat slavným logickým rychlíkem Bust-a-Move, ale naštěstí ne natolik, aby se vytratila původní myšlenka celé série. Velice zajímavě také na první pohled vypadá RPG Drakan II pro platformu PS2. Zjednodušený a trošku arkádový herní systém zde není na obtíž - vše je vyváženo dostatečně tak, aby se hráči nenudili. Už dlouho jsme vám ale nepřinesli žádnou recenzi na nový herní ovladač a tak jsme se to pokusili dnes trošku napravit. Seznámili jsme vás totiž s gamepadem Wingman Cordless Gamepad, u nějž můžete již z názvu vytušit, čím se liší od svých kolegů - je bezdrátový. A již tradičně jsme vás seznámili s dvojicí chystaných titulů - jedním byla unikátní tahová strategie SuperPower, jež vás překvapí svou nebývalou komplexností, druhým pak vesmírný online simulátor Eve: The Second Genesis.

Deus Ex: The Conspiracy Ani v pátek se příliv demoverzí nezastavil. Měli jsme pro vás sktualizované hratelné demo k akčně založenému titulu Zax: The Alien Hunter a dvě zbrusu nová - k závodní hře Moto Racer 3 a k ekonomické strategii Capitalism 2. Dále jste si mohli stáhnout trailer k vesmírné strategii Imperium Galactica III a nejnovější patch pro Midtown Madness 2, k prohlédnutí tu byly obrázky z akční hry Outcast 2. Těsně před příchodem víkendu jsme vás pak informovali o tom, že Malice se chystá i pro PS2 a že byla ohlášena hra Red Faction 2.

Víkend - konspirativní Deus Ex
Myslíte si, že vás na víkendových vydáních již nemůže pranic překvapit? Tak to jste na omylu. Sice jsme vám přinesli tradiční články jako návod na akční hru SWAT 3, příběh z Ultimy Online a přehled článků ze serveru Plné hry, ale měli jsme pro vás i pár příjemných překvapení. Tím mohlo být třeba pokračování článku o historii společnosti Sega nebo obsáhlé preview na hru Deus Ex: The Conspiracy pro platformu PS2. A i tentokrát jsme vám představili další dva připravované tituly - dětské online RPG Toontown Online a RPG Star Wars: Knights of the Old Republic.

Pochopitelně, že ani o víkendu jsme nenechali vaše linky vydechnout. Přinesli jsme vám aktualizované demo na akční hru Max Payne a na adrenalinové závody Mega Race 3, podívat jste se mohli na trailery k online realtimové strategii Dune Generations a k survival hororu Curse: The Eye of Isis. Samozřejmě, že jste si mohli prohlédnout i slušné množství obrázků - konkrétně ze závodní hry Wipeout Fusion, z akčních her Duke Nukem: Manhattan Project, Team Factor, Endgame a Purge, z hororu The Thing, z akčního RPG I of the Dragon, z vesmírného simulátoru Homeplanet, z filmu Resident Evil Movie a ze survival hororu Curse: The Eye of Isis. Kromě toho jsme vás ještě stačili informovat o tom, co nového se kuchtí v Illusion Softworks, co chystá Ubi Soft pro GBA, že Sony vítězí nad výrobci MOD chipů, že vzniká nová hra s Jamesem Bondem v hlavní roli a že byly otevřeny oficiální stránky několika nových zajímavých titulů. Na samotný závěr jsme vás již tradičně seznámili s novinkami na serveru Cheaty.BonusWeb.cz.

A opět jsme se dostali na závěr týdenního přehledu článků. Doufám, že vám slouží k lepší orientaci v tom, co jsme vám za uplynulých sedm dní přinesli a že práce do něj vložená stojí za to. A doufám, že vám bude dobře sloužit i nadále, až jej pro vás bude kompletovat někdo jiný. Tentokrát se totiž s vámi nerozloučím tradičním "za týden na shledanou", ale "sbohem a hodně štěstí" :o). Ať se vám daří a ať jste s kvalitou nejen přehledů, ale všech článků na BonusWebu spokojeni.

Autor:
Nejčtenější

Age of Empires: Defintive Edition
Legendární strategie Age of Empires v nové grafice se vrátí až příští rok

Nečekaný odklad na poslední chvíli postihl modernizovanou verzi kultovní strategie Age of Empires. Navíc to vypadá, že hra bude k dispozici pouze přes...  celý článek

Tekken 7
Lidé chtějí tutoriály, ale pak je ani nehrají, říká producent Tekkena

Jak donutit hráče, aby se vaši hru opravdu naučili, když se jim nechce trénovat? Nejlépe speciálním příběhovým módem, myslí si Katsuhiro Harada, producent...  celý článek

Oficiálně neoznámená StarWars hra od Visceral Games
Herní Star Wars v potížích. Electronic Arts zavřeli studio Visceral

Autoři Dead Space už žádnou hru pod značkou Visceral Games nevytvoří. Slibovaná příběhová hra ze světa Star Wars, na které studio poslední roky pracovalo, bude...  celý článek

Cyberpunk 2077
Práce v naší firmě není pro každého, brání se autoři Zaklínače nařčením

Firma CD Projekt Red nečekaně zareagovala na vlnu kritiky, která se na internetu objevila od údajných bývalých zaměstnanců.  celý článek

Porsche v Gran Turismo Sport
Unikátní edice Gran Turisma s opravdovým autem se už prodala

Jediný kus sběratelské edice závodního Gran Turisma, která mimo jiné obsahovala i skutečné závodní auto, se prodal vskutku rychle. A to navzdory ceně...  celý článek

Další z rubriky

Hobo: Tough Life
Na ulici je možné téměř vše, říkají autoři české bezdomovecké hry

O připravované české hře, v níž hrajeme za bezdomovce, jsme si povídali s designérem a grafikem Romanem Valentou ze studia Perun Creative. „Ve hře půjde...  celý článek

Wolfenstein II: New Colossus
Šest nejočekávanějších her, které vycházejí v říjnu

Říjen bude dobrý měsíc. Alespoň z pohledu fandů videoher, kterým už tradičně začínají Vánoce předčasně. Pro svého favorita nezapomeňte hlasovat pod článkem v...  celý článek

Logitech G Powerplay
Herní myši Logitech G703 a G903 nabíjí přímo podložka. Jaké jsou?

Myš představuje pro hráče zcela zásadní doplněk, jehož pečlivý výběr ovlivňuje ve značné míře nejen herní prožitek, ale na profesionální či poloprofesionální...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.