Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: slavíme, slavte s námi

  12:00aktualizováno  7. října 11:58
BonusWeb slaví své třetí narozeniny * Nový design, nové funkce * Čekání na NHL 2002 se vyplatilo * Jaké tajemství ukrývají druidové? * Bližší pohled na alfaverzi Unrealu 2 * GeForce 3 za rozumnou cenu * Bridge Builder má svého nástupce * Podrobnosti o hře Hitman 2: Silent Assassin

Mystery of the Druids Uplynulý týden byl rozhodně jedním z nejnáročnějších v historii celého BonusWebu. Byl také nejbohatší na změny všech druhů. Ptáte se proč? Protože jsme slavili třetí narozeniny našeho magazínu a k této příležitosti jsme pro vás připravili nový design, nové funkce - a to všechno za plného chodu, kdy jsme vám každý den servírovali tradiční nášup toho nejzajímavějšího, co se na herní scéně objevilo. Tak se podívejme, co to všechno bylo.

Trhák týdne - slavíme narozeniny
Nad dnešním Trhákem týdne nebylo zapotřebí se nijak hluboce zamýšlet. Čemu jinému by měl být věnován, když ne oslavě narozenin našich stránek? Zdá se to neuvěřitelné, ale na internetu existuje již celé tři roky. K této příležitosti jsme vám tedy připravili nový design našich stránek, protože jsme vám chtěli nabídnout celou řadu nových funkcí, přičemž starý kabátek nám již byl poněkud těsný. Někomu možná bude chvíli trvat, než si na novou grafickou podobu zvykne, ale všichni pevně věříme, že brzy poznáte všechny výhody, které tato dnešní přináší a že všechny nové vymoženosti budete v hojné míře využívat. Všechny jsou pro vás popsány v tomto článku, takže si je projděme jen v rychlosti. Pro ty, kdo mají problémy s nějakou hrou, je přichystána naše Poradna, zobrazování článků je nyní možné podle toho, co vás nejvíce zajímá, pro začínající hráče máme na hlavní stránce Slovníček, připravujeme pro vás vylepšené diskuse, čtenářské hodnocení her, řazení recenzí podle žánru či hodnocení apod. Bude toho ale ještě více. Zkrátka - máte se od nás na co těšit :o)

Nové hry doma i ve světě
Už vás přestávalo bavit, že se v poslední době objevovaly zajímavé novinky jen v zahraničí, ale u nás nebylo nic? Tak tentokrát se role obrátily. Náš domácí herní trh totiž konečně po několika týdnech stagnace dostal oživovací injekci v podobě slušné várky novinek, zatímco v zahraničí se toho moc nedělo. Prim mezi českými novinkami hrála dvojice áčkových titulů - válečná strategie Commandos 2 a hokejový simulátor NHL 2002. Obě hry mají jedno společné - čekali jsme na ně jako na smilování Pool of Radiance boží a čekání se rozhodně vyplatilo. Dále se na pultech obchodů objevila platinová edice oblíbené budovatelské strategie Railroad Tycoon 2. Na závěr jsme se pak dočkali ještě dvou titulů - fotbalového manažeru FA Premier League Manager 2002 a strategie Divided Ground: Middle East Conflict. Docela slušné množství her, nemyslíte?

Zato za našimi hranicemi byla situace poněkud tristnější. Tam se objevily jen tři hry, a ačkoliv se v žádném případě nejedná o nějaké propadáky, za vyloženě áčkové tituly označit nejdou. Konkrétně se jednalo o hororově laděnou akční hru From Dusk Till Dawn a RPG pro hard-core fanoušky tohoto žánru RuneSword II. Milovníky extrémních sportů zase mohla potěšit hra od Activision Mat Hoffman's Pro BMX. A to bylo vše...

Nové hry a akce na GameStore.cz
Vzhledem k tomu, že válečná strategie Commandos 2 byla na internetovém obchodě GameStore.cz v předprodeji již delší dobu, nebudeme ji do tohoto přehledu zahrnovat. Zůstává nám zde tak jediná novinka z minulého týdne, a to dlouho a netrpělivě očekávaný hokejový simulátor NHL 2002 (recenze na BW - 90%) od společnosti Electronic Arts. Jak je již zvykem, hra je v kompletní lokalizaci (pochopitelně s výjimkou in-game komentáře) a vaše může být za zvýhodněnou cenu 1 499,- (detaily). Svých peněz byste přitom neměli litovat, protože NHL 2002 je rozhodně jedním z nejlepších titulů svého žánru všech dob.

Pondělí - tajemství druidů a civilizační úspěchy
Dnešek byl věnován hlavně poměrně vydařené adventuře ze staré školy, kterou její tvůrci ze společnosti House of Tales nazvali Mystery of the Druids. Kromě obsáhlé recenze jsme vám také přinesli zajímavé interview se samotnými tvůrci, takže jste měli možnost se o této hře dozvědět naprosto všechno. Taktéž jsme vám blíže představili dvojici zajímavých projektů budoucnosti. Tím prvním bylo chystané MMORPG City of Heroes, v němž se stanete superhrdinou dle své vlastní volby, tím druhým pak Unreal 2 akční hra Metroid Prime, kterou pro platformu GameCube vytváří společnost Retro Studios.

K vydání tahově-budovatelské strategie Civilization III od společnosti Firaxis sice ještě nedošlo, ale již nyní tento titul sklízí v předprodejích první úspěchy. Protože si na něj ale ještě nějakou dobu počkáme, můžeme se zatím alespoň pokochat pohledem na nové screenshoty. Ty dnešní pocházely ze závodní hry Rally Trophy, datadisku k realtimové strategii Cossacks: The Art of War, strategie Age of Mythology a simulátoru ponorky Sub Command. Stáhnout jste si od nás mohli i nové wallpapery ze hry The Watchmaker nebo si přečíst nejnovější informace o hře Super Dodge Ball, o odložení závodního titulu Lotus Challenge nebo o novém DVD ovladači pro platformu PS2.

Úterý - pohled na dvě RPG, GeForce 3 levně
Znalcům žánru RPS jistě není zapotřebí připomínat hru Magic &Mayhem, protože si na ni stále dobře pamatují. Nedávno vyšlo pokračování s podtitulem The Art of Magic, které se sice prvnímu dílu v mnohém podobá, ale to rozhodně není na škodu a příznivci „míchaných žánrů“ by si jej neměli nechat ujít. Tak alespoň zní verdikt naší recenze. O něco rozpačitější dojmy byly z prvních hodin hraní epického RPG Pool of Radiance. Hra sice měla dobrou propagaci a vše se tvářilo velice slibně, ale přeci jen se nám zdálo, že zde něco tak úplně nesedí... To válečná realtimová strategie Blitzkrieg zatím nemá jedinou vadu na kráse a je možné ji tak považovat za slibný projekt. Na závěr jsme vás seznámili s novou řadou GeForce Titanium, která by nám měla přinést levné a kvalitní grafické karty.

Že vydání hry Pool of Radiance nebylo zrovna nejšťastnější, jsme vás informovali již o něco výše. Dalším důkazem pro toto tvrzení pak byla tato dnešní zpráva, která se dívala na obtíže s americkým releasem tohoto titulu. Možná by se v tomto případě vyplatilo jej o něco odložit, jak tomu bylo např. u jiného RPG - The Elder Scrolls: Morrowind. Toho se nejspíš dočkáme až na jaře, ale zato by mělo být bez jakýchkoliv zásadnějších chyb. Dnes jsme vám též přinesli zbrusu nové podrobnosti o hře Tenchu 3, o chystaném filmu Alone in the Dark, o hře Ragnarok či o naprosto miniaturních myších. Taktéž jste se mohli podívat na velice vydařený trailer z akční hry Conflict: Desert Storm, která ze všeho nejvíce zatím připomíná Deus Ex: Counterfeit trošku akčněji pojatý Flashpoint. A na závěr tu byly tradiční obrázky - z tahové strategie Europa Universalis II a ze zajímavých akčních her Freedom Force, Unreal 2 a Zero-G Marines.

Středa - Unreal 2 a Baldur's Gate
Hra Zax: The Alien Hunter se zpočátku tvářila jako akční RPG inspirované Diablem, nakonec se ale ukázalo, že se jedná o ryzí akci, i když ona inspirace kultovním dílem Blizzardu popřít nelze. Čistou a ničím neředěnou akcí bude také pochopitelně Unreal 2, na jehož alfaverzi jsme se zblízka podívali v našem obsáhlém preview. Zatím se zdá, že přinejmenším po grafické stránce se na nás chystá pěkně milý dáreček. Protože ale ne každý z nás si může dovolit kupovat žhavé novinky, jejichž cena přesahuje tisíc korun, přinesli jsme vám též náš pravidelný přehled novinek na budgetové scéně. I tam najdete nejednu perlu, a to za cenu více než rozumnou. Na závěr jsme vám přinesli preview na jedno z netrpělivě očekávaných RPG - Baldur's Gate: Dark Alliance pro platformu PS2.

Stýská se vám po vynikající hře Sam & Max? Pak vás jistě potěší informace o tom, že se připravuje pokračování. Podrobnosti o něm najdete zde. Dále se můžeme těšit např. na Michaela Jordana ve hře NBA 2002 nebo na Hvězdné války pro Xbox. A že byste si rádi připojili svou konzoli PS2 k monitoru PC? Žádný problém, zde najdete návod. Ani obrázků dnes nebylo málo. Aktualizovali jsme galerie robotického simulátoru MechWarrior 4: Black Knight, vesmírné ságy Star Trek: Bridge Commander, strategie Napoleonic Wars, taktické akce Ghost Recon, vesmírné strategie Master of Orion 3 a závodů formulí F1 2001. Dočkali jsme se ale i nemilých zpráv - vydání her Posel Smrti a Paradise Cracked bylo odloženo.

Čtvrtek - sázka a nové akční hry
Moc se to neví, ale i mezi herními magazíny se uzavírají zajímavé sázky. Předmětem jedné takové byla dnešní recenze na budovatelskou strategii Skate Board Park Tycoon. A jak to dopadlo? To se dozvíte v tomto článku. Protože se ale nejedná přeci jen o špičkový titul, představili jsme vám dnes alespoň několik velice zajímavých projektů. Tím prvním byl Deus Ex: Counterfeit - vydařený mod ke hře, která svého času zbourala hranice mezi žánry. NHL 2002 Tím druhým pak byla akční hra Serious Sam: Second Encounter, přímé pokračování oblíbené hry Serious Sam. Na závěr jsme vás informovali o tom, že pokud někdo v duchu již procesory Celeron pohřbil, pak možná udělal předčasné závěry. Tento kousek hardwaru totiž ještě neřekl poslední slovo.

Dnes jsme vám nabídli ke stažení hned dvě demoverze. Ta první byla k tahové strategii s RPG prvky End of Twilight, ta druhá pak ke hře Pontifex - pokračování oblíbené logické hry Bridge Builder (prohlédnout jste si mohli i sadu obrázků). Informovali jsme vás o tom, že hra Rally Championship Extreme vyjde v češtině a za přijatelnou cenu, přečíst jste si mohli i nové informace o hrách Maximum Chase a Zorro. Na našich stránkách jsme pro vás též připravili patch a novou epizodu do hry Trade Empires a tradiční várku screenshotů - dnes to bylo akční RPG Neocron, 3D akce Hitman 2: Silent Assassin a realtimová strategie Battle Realms.

Pátek - narozeniny BonusWebu na NHL 2002
Dnes slavil BonusWeb své třetí narozeniny a k této příležitosti jsme vám připravili jedno malé překvapení (ehm... dostatečně předem oznámené :o)), a to nový design stránek obohacený o mnohé nové funkce. Podrobnosti společně se stručným přehledem novinek jsme vám přinesli v tomto článku. Taktéž jsme vám přinesli recenzi na hru, na níž jste se již dlouho všichni těšili (nebo alespoň sportovní fanoušci) - NHL 2002. Ta si zcela po právu zasloužila ocenění BonusWeb Hit, protože její pozměněný herní systém a nové prvky posunuly celou tuto sérii zase o kus dále. Dnes jste si mohli přečíst též preview na hru Pontifex, toto pokračování legenárního Bridge Builderu. Původní hra si získala ohromné množství příznivců a Pontifex nejspíš nebude v tomto směru stát pozadu.

Společnost Blizzard dnes vydala opět opravné patche pro své akční RPG Diablo II, a to ve verzi 1.09B. Stáhnout jste si od nás mohli jak verzi pro původní Diablo II, tak i verzi pro datadisk Lord of Destruction. Přinesli jsme vám též oficiální finální demoverze ke Hitman 2: Silent Assassin strategii Real War a k multiplayerové akci Tribes 2, informovali jsme vás o rodičovském zámku pro Xbox a o tom, co hodlají podnikat dva legendární vývojáři Tom Hall a John Romero, našlo se i pár střípků ohledně hry Nezmix. Podívali jsme se též na velký test vodních chladičů a na nové screenshoty z 3D akce Soldier of Fortune 2, online RPG Star Wars Galaxies a z chystané role-playing strategy Warlords: Battlecry II.

Víkend - nový Hitman a NHL Party
Společnost Cenega uspořádala k příležitosti zahájení prodeje české verze hry NHL 2002 velkou party, z níž jsme vám v sobotu přinesli tuto fotoreportáž. O víkendu jsme vám také přinesli kromě nezbytného příběhu z Ultimy Online a vzpomínkového článku na klasiku všech klasik - adventuru Gobliiins - také článek o hře Hitman 2: Silent Assassin. Jak můžete z názvu vytušit, jedná se o pokračování oblíbené akční hry, v níž se ocitáte v roli chladnokrevného nájemného zabijáka. Tentokrát již chcete se svým povoláním skončit, ale okolnosti tomu rozhodně nepřejí...

Ani o víkendu naše downloadové sekce nezahálely. Mohli jste si od nás stáhnout třeba demoverzi na datadisk k oblíbené realtimové strategii Cossacks: The Art of War a trailery k Black & White: Creature Isle a k budovatelské strategii ANNO 1503. Štědrá byla i várka screenshotů - přinesli jsme vám nové obrázky z MMORPG World of Warcraft, realtimové strategie Warrior Kings, RPS Warcraft III, RPG Another War a survival hororu Bloodline. Taktéž jsme pro vás sehnali informace o hře Onimusha ve verzi pro Xbox a střílečce Endgame pro PS2. Málokoho ale asi potěšila zpráva o tom, že jarní Tokyo Game Show bylo zrušeno. Snad to trošku vyvážily podrobnosti o titulech, které v současnosti připravují pracovníci společnosti Trecision.

Tak, a zase se nám podařilo se ve zdraví prokousat tou horou informací, které se za uplynulý týden objevily na našich stránkách. Zachovejte nám tedy přízeň, zvykejte si na nový design, využívejte nové funkce a připravte se na příští pondělí, kdy se zase spolu sejdeme u tohoto týdenního přehledu.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Které herní resty se chystáte dohnat během prázdnin?

Assassin's Creed Origins

Před námi je z herního hlediska asi nejslabší měsíc v roce, což je ideální příležitost pro dohnání alespoň několika...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Ani tahové strategie nebo hry pro děti nejsou v bezpečí před pornem

Titan Quest

Vytváření erotických modifikací není doménou jen těch nejoblíbenějších her, ale týká se i okrajových žánrů. Ani náročné...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?Najdete na iDNES.cz