Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve hrách: Vochozka přiznal pirátství

  12:00aktualizováno  11:24
Petr Vochozka se veřejně přiznal k pirátství. * Bohemia Int. představila novou měnu hráčů - EA dolary. * Přinesli jsme exkluzivní video k Hidden & Dangerous 2. * Intel uplácí výrobce RDRAM pamětí. * Erotica Island je v prodeji. * GeForce 3 by vydrtila i Voodoo5 6000... Co všechno se v uplynulém týdnu odehrálo na herní scéně?

Jeden, dva, tři, my jsme bratři... z Illusion Softworks. Zleva: Dan Vávra (Mafia), Tomáš Pluhařík (Hidden & Dangerous 2) a Petr Vochozka

Den se sešel se dnem, týden s týdnem a máme tady další informační souhrn o tom, co se na české i světové scéně dělo od pondělí 5. března až do neděle 11. března. A protože toho bylo opravdu hodně, vrhněme se na to po hlavě.

Trhák týdne - tiskovka Illusion Softworks
Největší český vývojář počítačových her, brněnská společnost Illusion Softworks, uspořádala ve čtvrtek 8. března v pražském hotelu Marriott svou první tiskovou konferenci a vůbec první tiskovou konferenci týkající se počítačových her v ČR. Vzhledem k tomu, že šlo o premiéru, bylo na pořadu dne představení investora (Cash Reform), firmy samotné a následně i dvou připravovaných a publisherem (Take 2 Interactive) již ohlášených titulů - Mafia a Hidden & Dangerous 2.

V první části tiskové konference si však přítomní nemohli při představování Petra Vochozky nepovšimnout jeho přiznání se k tomu, že si kdysi kopíroval hry načerno stejně jako každý jiný v té době. Tato záležitost byla sice veřejným tajemstvím, Petr Vochozka však toto nikdy před tolika novináři z mnoha periodik nevyřkl. "Na druhou stranu od skončení mojí 'pirátské kariéry' již uplynulo více než deset let, byla jiná doba a celá věc je snad již promlčena," zažertoval si Vochozka.

Severance: The Blade of Darkness

Pojďme se tedy podívat na zajímavější věci prezentované na této tiskové konferenci. Mezi první bezesporu patřilo oznámení, že Illusion Softworks bude portovat své hry pro konzole Sony PlayStation 2 a Microsoft Xbox a této konverze se dočkají už i Mafia a Hidden & Dangerous 2. Ruku v ruce s tím přišla jedna nepříjemná informace - Mafia byla odložena na podzim letošního roku. Na tiskové konferenci pak byl ve světové premiéře prezentován také nový trailer z Hidden & Dangerous 2, který se nám podařilo natočit, a sestříhané video, které jsme koncem týdne vypustili, linkoval celý svět.

Nové hry doma i ve světě
Minulý týden byl pro hráče v České republice mnohem bohatší než ten předchozí zejména díky množství titulů, které Bohemia Interactive dostala na pulty herních prodejen. V Čechách totiž vyšly hry Severance: Blade of Darkness, Theme Park Inc., NBA Live 2001 a Quake 3: Team Arena (datadisk). Majitelé PlayStationů se pak dočkali mimo jiné pokračování legendární RPG ságy Final Fantasy IX a nabídka her pro majitele PS2 se rozšířila o Knock Out Kings, Pool Master a Street Fightera.

Zahraniční servery a oficiální homepage pak hovořily o spoustě dokončených zajímavých herních titulů: Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, Fate of the Dragoon: The Three Kingdoms, strategie Away Team a datadisk k The Sims - House Party. Všechny výše uvedené hry by se měly do obchodů po celém světě dostávat postupně nejpozději do konce března.

Pondělí: Intel uplácí výrobce pamětí, Bohemia Interactive představuje EA dolary
Bankova EA Dolaru v hodnotě 10 babek :-) První den v týdnu přinesl hned několik zajímavých informací. Tou nejdůležitější z celosvětového hlediska bylo zveřejnění informací o tom, že největší výrobce procesorů Intel uplácí výrobce RDRAM pamětí, aby zvýšili svou produkci právě na tento typ RAM, neboť Intel Pentium 4 podporuje pouze tyto typy pamětí. Čeští hráči pak jistě ocenili akci Bohemia Interactive a Electronic Arts "Sbírejte EA Dolary", v níž spolu s každou zakoupenou hrou z produkce EA dostanete určité množství EA Dolarů, za které si budete moci nakoupit zajímavé věci, jejichž seznam a cenu zveřejnil zatím pouze BonusWeb v této tabulce.

Pondělí pak přineslo další zajímavé informace. Mezi ty hlavní patří oznámení Codemasters o tom, že seznam her, které uvedli jako jejich připravované tituly, je smyšlený a byl to vtip vůči internetovým serverům, na nějž jsme se nachytali i my. Důležitá zpráva pak dorazila z UbiSoftu, který oznámil, že kupuje Game Studios, součást Learning Company, která má pod křídly mimo jiné hry Myst III: Exile, Pool Of Radiance: Ruins of Myth, The Moon Project, Flanker Attack a Silent Hunter II.

Original War

Úterý: Original War a hry pro GeForce 3
O realtimeové strategii Original War od brněnských Altar Interactive toho bylo napsáno mnohé. Aby také ne, když jde velice kvalitní hru, která sbírá jedno vysoké hodnocení za druhým, a to jak v českých, tak i v zahraničních herních magazínech. My jsme svou recenzi přinesli právě v úterý spolu se sadou screenshotů ze hry. A ti, kdož se s těmito dvěma články nespokojili, měli a stále mají možnost stáhnout si od nás hratelnou demoverzi kompletně v češtině.

Kromě toho jsme v úterý přinesli ještě zajímavý článek o jedenácti nejočekávanějších a nejlépe vypadajících hrách, které budou využívat funkcí nové grafické karty GeForce 3. Pro lepší představivost jsou jednotlivé články opatřeny nezbytnými screenshoty, takže pokud vám tento Čočíkův materiál unikl, neváhejte a čtěte. Kromě screenshotů z RPG Spells of Gold už totiž v úterý nic tak převratného na BonusWebu vzhledem k technickým problémům nevyšlo.

Středa: slovenský Cauldron obživuje 3D akci Chaser
Chaser Ve středu dopoledne nám na redakční email dorazila zajímavá zpráva o tom, že slovenský vývojový tým Cauldron, který má mimo jiné na svědomí strategii Battle Isle: The Andosia War, oživil svou 3D akční hru Chaser. Její uložení k ledu bylo oznámeno teprve nedávno, buďme tedy rádi, že se na ní opět usilovně pracuje a že neumrzla navždy.

Flare Media Ltd. nás opět emailem informovali o tom, že jejich adventura Erotica Island je od středy v prodeji. Kromě toho ještě ve středu oznámilo Nintendo svou spolupráci s Olympusem na rozvoji GameBoy Advance a objevily se benchmarky informující o tom, že výkonostně by GeForce 3 vydrtila i Voodoo5 6000. A když už jsme u těch grafických karet, ve středu jsme ještě zveřejnili nápovědu k tomu, jak z GeForce MX karty vyždímat maximum.

Čtvrtek: tiskovka Illusion Softworks a screenshoty z datadisků
Jak už jsem se zmínil v úvodu článku, ve čtvrtek se konala tisková konference Illusion Softworks a my jsme krátce po jejím skončení zveřejnili v BWžurnálu krátké zprávy o odložení Mafie a o tom, že Illusion Softworks je licencovaným vývojářem her pro Sony PlayStation 2 a Microsoft Xbox. Tuto zprávu jsme pak rozvedli v pátečním článku a zveřejnili jsme také exkluzivní video PlayStation 2 Development Kitu.

Kromě toho byl čtvrtek dnem bezesporu zajímavých screenshotů. Cauldroni novou sadou obrázků z Chasera dokázali, že to s jeho vývojem myslí opravdu vážně, Verant Interactive nás zase potěšili novými, opravdu pěknými screenshoty z 3D akční hry PlanetSide. No a aby toho nebylo málo, objevily se další obrázky z očekávaných datadisků Throne of Bhaal (datadisk k Baldur’s Gate 2) a Lord of Destruction (přídavek k Diablu 2).

Hidden & Dangerous 2

Pátek: video z Hidden & Dangerous 2
Poslední den v týdnu začínal pro některé z nás bezesnou nocí. Zatímco já jsem šel spát někdy ve čtyři ráno, Čočík táhnul směnu až do desíti dopoledne, kdy už byli v pilné práci Alenka i Mondy a ze sna jsem se pomalu probouzel i já. Důvodem bylo video z Hidden & Dangerous 2, které jsme v průběhu noci stříhali tak, abychom vám jej mohli co nejdříve představit. Šlo o celosvětově exkluzivní materiál, o čemž svědčí také fakt, že nás linkovaly největší světové servery o počítačových hrách. V tomto videu jsme totiž prostříhávali záběry z nového traileru spolu s dosud nepublikovanými screenshoty ze hry a také krátkou ukázkou přímo ze hry. Je pravdou, že video mělo k dokonalosti daleko, příště to snad bude lepší, přeci jenom, každý někdy začíná...

Kromě toho v pátek probleskly na světlo internetu informace o tom, že Cryo, které je známé coby výrobce a distributor logických adventur, se pustilo do krvavé hororové akční adventury From Dusk Till Dawn, jejíž vývoj svěřilo GameSquadu. No a konečně v závěru dne se k nám dostaly nové screenshoty z vesmírné first-person střílečky Zero-G Marines.

Gore

Víkend: krvavá linie v hlavní roli
Začalo to v sobotu, kdy jsme zveřejnili Čočíkův článek o tom, že GeForce 3 je kartou bláznů a hlupáků. Naším cílem bylo informovat čtenáře o tom, že je zbytečné a maximálně nerozumné kupovat si tuto v současnosti předraženou grafickou kartu nyní, ve chvíli, kdy pro ni nejsou vytvořeny ještě žádné hry a kdy k hraní nejnáročnějších her dnešní doby v plných detailech stačí zcela klidně GeForce MX. Výsledkem našeho snažení však bylo, že se na hlavu nebohého Čočíka snesla v diskusi pod článkem vlna výhrůžek a nadávek a BonusWeb byl osočen z toho, že už nemáme co psát (díky všem, kteří jste se nás zastali).

Zbytek týdne už se však ubíral opravdu v krvavých šlépějích, neboť v neděli jsme přinesli sadu screenshotů a hratelné demo k pěkně krvavé střílečce Gore a aby toho nebylo málo, doplnili jsme krvavý víkend sadou obrázků z akční hry Bloodline, na které pracuje Zima Software, který má na svědomí mimo jiné trilogii Polda či akční arkádu HyperCore. Posledním příspěvkem minulého týdne na BonusWebu bylo pár minut před půlnocí aktualizování hratelné demoverze (v. 1.01) na 3D RPG Summoner.

Tak takový byl minulý týden ve světě počítačových her našima očima... Co si o něm myslíte vy a co považujete za nezásadnější zprávu v souvislosti s vývojem herní scény? Podělte se o své názory v diskusním fóru pod článkem - těšíme se na ně.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Další z rubriky

Tactical Assault Commander Pro je mini klávesnice a myš k PlayStation 4

Tactical Assault Commander Pro

Tactical Assault Commander Pro je oficiálně licencované příslušenství k PlayStation 3 a 4, které výrazně usnadní hraní...

Něco pro fandy World of Warcraft: rozdáváme pět sběratelek Legion

World of Warcraft

Aktuální expanze on-line hry na hrdiny World of Warcraft je na konci své cesty, do vydání další však zbývají měsíce....

Co děláte během dlouhých loadingů či připojování do her?

Fallout loading

V další anketě se ptáme, co děláte během dlouhých loadingů a při čekání, než se hra připojí nebo začne. Napište nám do...

Najdete na iDNES.cz