Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve světě ProGamingu #16

  3:00aktualizováno  4:02
Výsledky Mezihernových turnajů - kdo je v nejlepší formě? *** České finále ESWC se blíží *** 5 miliónů za přestup hráče v Koreji *** PG Cyber Show aneb zábava pro návštěvníky kina

LAN turnaje

Mezihernový ČMSP turnaj v Counter-Striku
O víkendu před Velikonocemi se konal další mezihernový turnaj pod záštitou ČMSP, tentokrát se hráči sešli v pěti hernách PG Cyber Café. I když to před turnajem vypadalo všelijak, nakonec téměř nikdo z české špičky neodolal vábení věcných cen v podobě USB Flash disků, a tak jsme viděli NecroRaisers, mix BlackTrains a nEophyte, 3i a další kvalitní klany. Profíci z NecroRaisers nebyli v posledním měsíci úplně suverénní, v předchozím Mezihernovém turnaji skončili dokonce až třetí, a proto k zápasům nastupovali s jasným cílem odčinit předchozí zaváhání a zvítězit. V celém turnaji neprohráli ani jednou a i když se Last Game (3 hráči z BlackTrains + 2 hráči nEophyte) snažili, v rozhodujících zápasech prohráli s NR 11:16 a 12:16. Na třetí místo si dělaly nárok dva klany - MeGame a 3i, tedy dva týmy z TOP 10 pořadí ČMSP. Vzájemný souboj na mapě inferno vyhráli 3i a získali tak poslední věcnou cenu.

Výsledky Mezihernového ČMSP turnaje v Counter-Striku:
1. místo: NecroRaisers - 5x USB Flash disk
2. místo: Last Game - 5x volná vstupenka do kina
3. místo: 3i - 5x tričko MČR


Mezihernový ČMSP turnaj ve WarCraftu III
Hráči WarCraftu III měli tento víkend napilno - v sobotu se totiž konal další turnaj Českomoravského svazu progamingu a v neděli poslední kvalifikace na Electronic Sports World Cup. Na mezihernový turnaj se sjela do heren PG Cyber Café skoro kompletní desítka pořadí ČMSP, favoritem číslo jedna byl samozřejmě Mistr ČR nEph.Giacomo, znepříjemnit mu jeho pozici chtěli BTeam.BuchTa, SGC.Frido i další. Po velmi dlouhé době se na turnaji představil i NR.Uno (vicemistr ČR z roku 2002) a i když nakonec skončil na děleném 5.-8. místě, rozhodně nezklamal. Nezklamal ani Giacomo, když opět prokázal největší um a nejpevnější nervy a zvítězil. Na druhém místě se umístila další z nadějí klanu BTeam - zEro, pomyslnou bronzovou medaili získal Seledon.

Výsledky Mezihernového ČMSP turnaje ve WarCraftu III:
1. místo: nEph.Giacomo - USB Flash disk
2. místo: BTeam.zEro - 60 ks Fidorek + polokošile MČR
3. místo: Seledon - Polokošile MČR


Česká kvalifikace na turnaj ESWC
Electronic Sports World Cup je mezinárodní turnaj s celkovou dotací převyšující 200 000 euro. Vzhledem k tomu, že samotné mezinárodní finále se koná počátkem července, již nyní finišují národní kvalifikace. V České republice je pořadatelem národní kvalifikace společnost ProGamers, podporovanými hrami jsou Counter-Strike, WarCraft III a Pro Evolution Soccer 3. Zatímco v prvně jmenovaných hrách (CS, W3) existují v České republice silné komunity, PES3 je hrou novou a šance na vítězství v kvalifikaci jsou pro "normálního smrtelníka" určitě vyšší. Již nyní jsou známy všechny kvalifikované týmy v Counter-Striku a drtivá většina hráčů WarCrafta. Národní finále v CS se uskuteční 8. května v nové herně ve Village Cinemas Anděl, na WarCraft III přijde řada o týden později.

Ale kteří hráči se ve finále představí? V Counter-Striku je vše jasné, dvě místa určená pro nejlepší klany pořadí ČMSP získávají NecroRaisers a BlackTrains. Z první kvalifikace (dne 21. března) postoupili nEophyte a Team Limited Edition, poslední čtyři místa byla rozdělena tento víkend. Do slovenské online kvalifikace se přihlásily pouze čtyři týmy, z nichž nejlepší byli ev0 a trash. O poslední dvě místa byl slušný zájem, z pěti vážných uchazečů uspěly klany Team Death's Embrace a Danger.

Ve WarCraftu III se finále zúčastní 40 hráčů, bojovat do Francie za české barvy pojede pouze vítěz. Asi nikoho nepřekvapí, že si téměř všichni hráči první desítky v České republice i na Slovensku postup na Národní finále pohlídali, proto se 15. května můžeme těšit na velkou bitvu.


Finská kvalifikace na turnaj ESWC
Pochopitelně i v ostatních zemích spějí kvalifikace na mezinárodní turnaj ESWC ke svému konci. Již v minulém týdnu se odehrály kvalifikace v Belgii a Norsku, o víkendu přišla řada na jednu z velmocí Counter-Strikového světa - Finsko. Jasným favoritem turnaje TiltGames byl klan Destination Skyline, který je řazen mezi nejlepších pět v Evropě. Těsně před turnajem se však známý klanový cestovatel Digital (hrál mimo jiné za český klan nEophyte na LAN turnaji ve Španělsku) rozhodl složit zbrusu nový tým s cílem znepříjemnit DSky jednoznačnou cestu za postupem. K překvapení všech se to jeho týmu s názvem Astralis nakonec povedlo, když v prvním zápase porazili DSky 13:8 a ve druhém 16:14 po prodloužení. Kromě cesty do Francie tým Astralis získal příjemný bonus ve výši 2000 euro, poražení finalisté se musí spokojit s polovinou.

Výsledky finské kvalifikace ESWC v Counter-Striku:
1. místo: Astralis - Cesta na ESWC + 2000 euro
2. místo: Destination Skyline - 1000 euro
3. místo: redruM - 500 euro


Online soutěže

ProGamers Online ligy s číslem 1/04 jsou téměř minulostí
Jak se již stalo tradicí, počátkem dubna se dohrává play-off ProGamers lig, ve kterých hráči soutěží o finanční částky v celkové výši 80 000 Kč. V prvním čtvrtletí roku 2004 se ligy hrály ve hrách Counter-Strike, WarCraft III, StarCraft: BroodWar, Quake 3, NHL a Vietcong. Finále nejpopulárnější hry Counter-Strike (mezi NecroRaisers a BlackTrains) si ProGamers "schovali" na akci PG Cyber Show, která se uskuteční v pátek 23. dubna ve Village Cinemas Anděl, ale zbytek už zná své vítěze.

Výsledky PG Cenega Vietcong ligy:
1. místo: NecroRaisers - 10000 Kč
2. místo: Faster Than Light - 5000 Kč
3. místo: invisible Team - 2000 Kč

Výsledky PG Lynx BroodWar ligy:
1. místo: BaB[MG] - 4000 Kč
2. místo: SveN - 2500 Kč
3. místo: CDS)Blooder - 1500 Kč

Výsledky PG Logitech Quake 3 ligy:
1. místo: [TA]SPYD3R - 4000 Kč
2. místo: GR|ZUBB - 2500 Kč
3. místo: SP|kryst-off - 1500 Kč

Výsledky PG Novinky.cz NHL 2004 ligy:
1. místo: sKy.Pitkin - 4000 Kč
2. místo: NR.a1ex - 2500 Kč
3. místo: Tranzo/Tondinho - 1500 Kč

Výsledky PG nVIDIA WarCraft III ligy:
1. místo: BTeam.Zero - 4000 Kč
2. místo: xG-sperm0n - 2500 Kč
3. místo: Nr.Vikomt - 1500 Kč


Zajímavosti

Progaming v Koreji? Jde o milióny!
Zatímco v našich končinách je hráčů pobírající za hraní plat skutečně poskrovnu, v Jižní Koreji jsou o nějaký ten rok dál. Tamější hvězdy si žijí opravdu na vysoké noze a svou popularitou se téměř vyrovnají populárním zpěvákům. Přesto však může být pro našince zajímavé, na kolik si cení hráče. Druhý nejlepší hráč StarCraftu v Koreji - Nal_rA - totiž přestoupil z týmu 4U ke konkurenčnímu KTF za sumu 200 000 dolarů (přes 5 miliónů korun). A protože KTF nejsou žádní troškaři, přeplatili i dalšího hráče - korejskou "trojku" Yell0wa za 85 000 dolarů. Jestli se něčeho podobného dočkáme i u nás, je zatím ve hvězdách, ale každopádně je to pro pařany slušná motivace. :o)


PG Cyber Show - finále AMD CS ligy živě
V západních zemích (zejména v Německu) je obvyklé, že se jednou měsíčně představují hráči divákům, kteří se na ně přijdou podívat do kina. Kromě samotných zápasů zde pochopitelně nechybí ani odborný komentář, soutěže a další doprovodný program. Od 23. dubna se něčeho podobného dočkáme i u nás. (pozn.: V loňském roce sice proběhly tři akce s názvem Friday Night Game, nicméně od poslední uplynulo více než třičtvrtě roku a nevypadá to, že by pokračovala.) V multikině Village Cinemas Anděl uvidíte finále AMD Counter-Strike ligy mezi NecroRaisers a BlackTrains, v ceně vstupenky za 99,- je hodina hraní zdarma v herně PG Cyber Café Anděl.
Autor:


Témata: Starcraft, Warcraft

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

V jakém období byste si rádi zastříleli v Battlefieldu a Call of Duty?

Válka.

Ačkoliv to vypadá, že letošní Battlefiled bude zasazen do druhé světové války a u Call of Duty už víme, že půjde o...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Genialita příběhu NieR: Automata rok poté

NieR: Automata

Desátého března tomu byl přesně rok, co majitelé herních PC a Playstationu 4 dostali originálně pojatou japonskou akci...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Monitory od Alienware jsou špičkové. Tomu však odpovídá i cena

Herní monitory Alienware

Bez pořádného monitoru vám sebevýkonnější grafická karta skvělý obraz neudělá. Jenže pokud nechcete dělat kompromisy,...Najdete na iDNES.cz