Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týden ve světě ProGamingu #20

  2:45aktualizováno  2:39
Kdo si zahraje o cestu do Francie? *** PG online ligy startují *** Češi opět prohráli se Slovenskem *** BlackTrains.MeGame neuspěli v mezinárodním poháru *** Další herna v síti PG Cyber Café

LAN turnaje

Národní finále ESWC - finalisté ve WarCraftu III známi
O víkendu se v herně PG Cyber Café Village Cinemas Anděl uskutečnilo finále Národní kvalifikace turnaje Electronic Sports World Cup ve hře WarCraft III. 32 nejlepších hráčů z České republiky a Slovenska si to rozdalo o jediné postupové místo do Francie, kde se v červenci sejde kompletní světová špička.

Obrovským favoritem turnaje byl nEph.Giacomo, který si pravidelně připisuje úspěchy i v soubojích s hráči evropské třídy, zahrozit chtěli i členové klanu BTeam a mnozí další. Až ze Slovenska se přijel do Prahy podívat kapitán slovenské W3 reprezentace SGC.Frido, který také patřil mezi adepty na medailové umístění. Nejlépe si od začátku vedl Giacomo, který neztratil ani hru a postoupil až do finále. V něm se utká s NR.Hum4nicem, který vyřadil ve vyhecovaném souboji SGC.Frida a poté i BTeam.Lord.Chicka. A proč se finále neodehrálo rovnou? Pořadatelé ze společnosti ProGamers totiž usoudili, že souboj o šanci reprezentovat ČR by mělo shlédnout co nejvíce diváků a odložili odehrání zápasu na pátek 21. května, kdy se uskuteční druhá PG Cyber Show. Spolu s tímto finále ve W3 se na Cyber Show představí i jedni z nejlepších hráčů BroodWaru u nás - nEph.Destroyer a CDS)Blooder.

Výsledky Národního finále ESWC ve WarCraftu III:
1./2. místo: nEph.Giacomo / NR.Hum4nic - cesta na Electronic Sports World Cup do Francie
3. místo: BTeam.Lord.Chick


Online soutěže

PG Online ligy zahájily sezónu 2/04
Nejprestižnější online soutěže u nás - ProGamers online ligy - zahájily tento týden svůj druhý letošní ročník. Zajímavostí je, že každá z her má svého partnera a samozřejmě ve všech jde o peníze (o ty až v první řadě), body do klasifikace ČMSP a postup na Finále Mistrovství České republiky v počítačových hrách na Invexu v Brně. Proto asi nikoho nepřekvapí, že se jich účastní drtivá většina české a slovenské špičky, jedinou významnější výjimkou je Counter-Strike tým klanu nEophyte, který nestihl poslat přihlášku.

PG online ligy 2/04:
AMD Counter-Strike liga
Logitech Quake 3 liga
LYNX BroodWar liga
Cenega Vietcong liga
nVIDIA WarCraft III liga
Novinky.cz NHL 2004 liga
CANON FIFA liga
GTS MoH:AA liga


Druhá utkání české reprezentace v European Nations Championship
V soutěží European Nations Championship jde kromě reprezentace své vlasti i o postup na LAN finále v Kolíně nad Rýnem, kam postoupí osm nejlepších z každé hrané hry (Counter-Strike, WarCraft III). Zatímco CS reprezentace své první utkání vyhrála (17:13 nad Bulharskem), W3 hráči si nedokázali poradit se Srbskem (1:4). Tento týden měly oba týmy naplánován zápas se Slovenskem a bohužel ani jeden z nich neuspěl.

Česko.CS - Slovensko.CS 13:17 (mapa de_train)
Česko.W3 - Slovensko.W3 0:5 (kontumace)

Po porážkách to s oběma týmy nevypadá příliš dobře, ale zatímco CSkaři mají ještě postup v rukou, hráči WarCrafta už musí spoléhat na prohry ostatních.


Cesta BlackTrains.MeGame v ClanBase Challenge Cupu končí
Klan BlackTrains patří mezi špičku české Counter-Strike scény, když ve finále ESWC prohrál až v boji o titul s klanem NecroRaisers. V ClanBase Challenge Cupu, což je jeden z turnajů na serveru ClanBase, byli sice BT zařazeni do druhé ligy, tam si ale vedli ve skupině velmi dobře a postoupili do play-off z prvního místa. V play-off si nejdříve BT pohráli s rumunským týmem Professional, aby posléze zvítězili nad Španěly z klanu clan7esports. V semifinále soutěže si měli BlackTrains zahrát proti britskému týmu c4u, ten byl ale potrestán za cheatování jednoho jeho člena. Proto do semifinále postoupil maďarský klan FoP, který byl předposlední překážkou BT na cestě za titulem. Bohužel BT (už pod sponzorskou záštitou MeGame) po vyhrané první polovině v poměru 12:3 ve druhé zklamali a podlehli celkově 13:17. Končí tak na 3.-4. místě v soutěži, což rozhodně není špatné.

BlackTrains.MeGame (CZE) - Face of Power (HUN) 13:17 (nuke - 12:3 a 1:14)


Zajímavosti

Další rozšíření sítě PG Cyber Café
Počítačové herny PG Cyber Café jsou rozmístěny v celé České republice a hráči se v nich můžou účastnit kvalifikací na světový turnaj ESWC a Mezihernových turnajů pod záštitou Českomoravského svazu progamingu, které jsou vstupenkou na finále MČR na Invexu. Výhodou takového modelu je pro hráče skutečnost, že nemusí každých 14 dní dojíždět na velké turnaje, a přesto mají zaručeny souboje s kvalitními oponenty o hodnotné ceny. Méně zkušení hráči si pak z prostředí své domovské herny můžou vyzkoušet, jestli mají dostatečný skill na utkání s republikovou špičkou. Určitě proto potěší, že PG opět rozšiřuje záběr a přibírá nové herny pod svá křídla. Novou hernou PG Cyber Café je AVEX NET & GAME ze Zlína, před zveřejněním je spolupráce s nejmenovanými hernami ze Západních Čech a Severní Moravy.

Herny zapojené do projektu PG Cyber Café:
AMD PG Cyber Café Village Cinemas Anděl
PG Cyber Café prodigy - Praha 6
PG Cyber Café MegaZone - Znojmo
PG Cyber Café IJC Game Club - Mladá Boleslav
PG Cyber Café Sinergy game arena - Šumperk
PG Cyber Café Games Club S@UN@ - Jičín
PG Cyber Café PLAYER - Strakonice
PG Cyber Café Silesia Gaming Club – Český Těšín
PG Cyber Café Na Dubině - Pardubice
PG Cyber Café AVEX NET & GAME - Zlín


Sázky na progamingové zápasy - Skaza
Projekt Skaza, za kterým stojí kapitán české CS reprezentace a trenér nEophyte - Fabio, se rozvíjí přímo ďábelským tempem. Není to příliš dávno, kdy šlo sázet pouze na nejvýznamnější akce Counter-Striku (AMD CS liga, liga ESL), v aktuální nabídce najdeme 15 různých soutěží v několika hrách (CSko, BroodWar, UT 2004). Pokud si tedy chcete porovnat svůj um s bookmakerovým, máte jedinečnou šanci. Zatím se na prvním místě tabulek s velkým náskokem drží člen české CS reprezentace a redaktor e-Sports - 3i.boddie, ale i on si může vybrat slabší chvilku.
Autor:


Témata: Warcraft

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Jak vnímáte násilí ve hrách?

Násilí ve hrách - Mortal Kombat

Téma násilných počítačových her a jejich neblahého vlivu na mládež se vrací v pravidelných intervalech. Naposledy se mu...

Monitory od Alienware jsou špičkové. Tomu však odpovídá i cena

Herní monitory Alienware

Bez pořádného monitoru vám sebevýkonnější grafická karta skvělý obraz neudělá. Jenže pokud nechcete dělat kompromisy,...

Šest nejočekávanějších her, které vycházejí v březnu

Far Cry 5

Březen - za kamna vlezem, říká lidová pranostika, což je celkem příhodné, protože vyjde celkem slušné množství...Najdete na iDNES.cz