Týden ve světě ProGamingu #36

  12:00aktualizováno  12:27
Kvalifikace turnaje WCG *** Finále švédské SEL *** W3 TFT turnaj v herně MeGame *** Které z českých klanů nás reprezentují v Evropě? *** AoM turnaje v Asii *** Nový bug ve StarCraft: BroodWaru


Po dvoutýdenní pauze je tady opět cyklus informací ze světa profesionálního hraní počítačových her, který bude ode dneška vycházet vždy v pondělí.

LAN turnaje

Česká a slovenská kvalifikace WCG
Turnaj WCG (World Cyber Games), který je jedním z nejvýznamnějších zápolení na progamingové scéně, se blíží mílovými kroky a současně finišují národní kvalifikace na tuto světovou akci, která se stejně jako v loňském roce uskuteční v říjnu v jihokorejské metropoli – Soulu. Od příští roku pak stejně jako u skutečné olympiády se místa konání budou střídat, v roce 2004 padla volba na americké město San Francisco, které bylo v konečném rozhodování úspěšnější než Milano a Singapur.

V české a slovenské kvalifikaci už je jasno, kdo postoupí do národního finále, které se uskuteční v rámci akce s názvem Czech Game Expo od 13. do 14. září v brněnském Boby Centru. Obě kvalifikace (tj. česká a slovenská) se hrají odděleně a z každé hry postoupí vítěz do finále WCG v Koreji. Ze série turnajů v hernách vyšli vítězně tito hráči (klany):

Counter-Strike CZ: nEophyte, xenoGens, professionals, nubleX, homogenity, xenoGens.core, ACL, massacRe.da, e-limit.ed, BlackTrains, MeGame, [es], GoL – eQ, Sinergy, GuArDs, NtoP

Counter-Strike SK: NecroRaisers.cs.exp, NecroRaisers.cs.adv, Net Games, east, aLyEn, DT, 5SH, btf

StarCraft:BroodWar CZ: Dark_Caleb, nEph^Destroyer, Lord.Chick, Gantrior, Da)Devil[inor], CDS)Blooder, CDS)Dark, Crow[MG], BaB[MG], Da)Nio[Inor], Mulat[GoS], Heruguth[GoS], Ens|Selanne, Orion, Da)Mystery[inor], Wonder

StarCraft:BroodWar SK: nEph^comon, Doc.Evil, kraa)Kridlo, [G]Max_Power, Whote[SGA], Set[SGA], Da)Bizzy[inor], Royal)Pitro, Tyvioto[SGA], WickeD[SGA], Seth, Extremer[SGA], Majkl)SOS(, Sokol

FIFA2003 CZ: Zabijak, Barry, nEph.inSp, DJ Tonka, Bůh, Madmarw, Sebus, Nasa99

Age of Mythology CZ: nEph_AN77, nex_Dratek, nEph_Koty, nEph_AsHeN, xG_Ageman, nex_Ender, nEph_Little, nEph_Sun

WarCraft III CZ: nEph.KMerlin, nEph.AsHeN, nrHyperman, nEph.Destroyer, nrUno, Apofis.Medic, Apofis.WuRman, nEph.Giacomo, nrRuller, Horror[MG]

WarCraft III SK: nrUndy, nEph^Pilo, SGC.Wittmann, Danath, SGC.Tiger-4, SGC.Frido

UT2003 CZ: nrStorm, nEph.ona.sYs, Alien-X, GandaLFw, nrBeret, -xG-mike, nEph.Exiles, uw|nothing

Pokud máte mezi zúčastněnými nějakého známého nebo se chcete podívat na to, jak se hrají tyto progamingové hry na skutečně špičkové úrovni, přijeďte se o víkendu podívat do Brna.


Finále 4. ročníku SEL
SEL neboli Swedish Esport League je jednou z nejdynamičtěji se rozvíjejících online soutěží světa, k čemuž přispívá i dlouhodobě vysoká úroveň švédských Counter-Strikových klanů v porovnání s ostatními. V rámci SEL se podařilo propojit jednotlivé zúčastněné klany a partnerské herny, ze kterých klany své zápasy odehrávají a kde se na ně může kdokoli přijít podívat, aby jim fandil. V prvních ročnících se sice soutěže neúčastnili ti úplně nejlepší, ale když postupem času přišli na to, jak ostatním pomáhá sehranost, kterou si osvojili během každotýdenního cyklu, přidali se k soutěži také. Během čtvrtého ročníku jsme tak mohli vidět Schroet Kommando (vítěz CPL), Adrenaline (druzí na CPL), xPerience (vítěz EuroCupu) a mnohé další. Do LAN finále, které se uskutečnilo během tohoto víkendu v herně Inferno Online ve Stockholmu, se kromě těchto jmenovaných probojoval i nováček soutěže, klan Frontline[EYE], což bylo jistě pro diváky překvapením. Během her o víkendu Frontline[EYE] zahráli výborně, dokázali vyprovodit druhý tým světa, Adrenaline a po boji podlehli až celkovému vítězi – klanu Schroet Kommando. SK si tak po vítězství na turnaji CPL v Dallasu připsalo další cenný vavřín a s nadějí vyhlíží švédskou kvalifikaci na WCG, která se uskuteční příští víkend.

1. Schroet Kommando
2. Frontline[EYE]
3. xPerience

WarCraft III: TFT Turnaj v herně MeGame Jednou z prvních šancí, ve které si hráči WarCrafta III mohli vyzkoušet zápolení v novém datadisku k této hře – The Frozen Throne, byl turnaj v královéhradecké herně MeGame na konci prázdnin. The Frozen Throne oproti standardnímu Reign Of Chaos přináší lepší vybalancování jednotlivých ras, takže teoreticky už by nemělo hrozit, že souboj dvou hráčů na stejné úrovni bude rozhodnut dopředu kvůli jejich výběru rasy. Za tototo předpokladu by jistě bylo nutné pro všechny hráče přejít na nový datadisk, ale finále kvalifikačního turnaje WCG a Finále Mistrovství České republiky v PC hrách budou odehrány ještě na „starém“ ROC, takže mnoho hráčů ještě nemá na datadisku tolik natrénováno. Přesto se ale v Hradci sešla slušná konkurence na čele s nEph.Giacomem, který potvrdil, že dokáže výborně zahrát v ROCu i TFT a turnaj s přehledem vyhrál. Za sebou nechal místní borce z klanu MeGame Horrora a Hajného, kteří obsadili druhé resp. třetí místo.

1. nEph.Giacomo (hardware v ceně 1000 Kč)
2. Horror[MG] (10 hodin v herně + dárek)
3. Hajnej[MG] (5 hodin v herně + dárek)

Online soutěže

ClanBase EuroCup a Open Cup
Během uplynulého týdne byla zveřejněna třicítka Counter-Strikových klanů, které si zahrají osmý ročník populární online soutěže EuroCup na serveru ClanBase. Bohužel je smutnou pravdou, že oproti dřívějším ročníkům jsou přihlášené spíše průměrné klany a úplná špička se raději soustředí na souboje v konkurenčních ligách za nějaký ten peníz (ESL, SEL, ...). Jak se již stalo tradicí, klany nevybrané do elitní soutěže EuroCup budou mít možnost hrát méně prestižní turnaj Open Cup s případnými vyhlídkami na postup příští sezónu. Český klan nEophyte, který v minulém ročníku postoupil až do čtvrtfinále, byl tentokrát pozván přímo do elitní soutěže, o možnost soutěžit se ucházely i další české a slovenské klany (namátkou NecroRaisers a xenoGens.core). NecroRaisers přesvědčili admina soutěže, že mají dostatečnou úroveň i zkušenosti a byla jim dána možnost sehrát kvalifikační utkání s rakouským klanem e2sports.austria. Pokud v utkání, které se bude hrát ve čtvrtek 11. září, vyhrají, doplní nEophyte v některé ze základních skupin EuroCupu. Zbývající čeští a slovenští zájemci si zahrají Open Cup, kde budou mít rovněž možnost poměřit své síly se zbytkem Evropy.

Čeští a slovenští účastníci CB EuroCupu: nEophyte, NecroRaisers
Čeští a slovenští účastníci CB Open Cupu: xenoGens.core, cm, nubleX, professionals, blow, aLyEn

Zajímavosti

LG Cyber Cup 2003 & Arbalet Cup III
LG Cyber Cup je jedním z mnoha progamingových turnajů, které se uskutečnily během prázdnin. Kromě dotace ve výši $30,000 ve hrách Counter-Strike a Age of Mythologyna něm byla zajímavá jedna věc, a to místo konání. Velká LAN party se totiž odehrála až v exotických Spojených Arabských Emirátech, konkrétně v jeho hlavním městě Dubaji a ukázala všem pochybovačům z Evropy i Ameriky, že i Blízký Východ má hráčům co nabídnout a kdo ví, jestli finále WCG za dva roky nebude v této části světa. Fotky z akce naleznete na adrese soutěže.

Arbalet Cup III je regulérní online soutěž v Age of Mythology, ale i u ní je zajímavý původ – hlavní mecenáš a současně šéf klanu Legion, který má přezdívku Arbalet, je totiž stejně jako zbytek klanu až z dalekého Kazachstánu. Protože jeho majetkové poměry jsou velmi slušné, dává šanci i ostatním, aby vyhráli nějaké peníze (celková dotace turnaje byla $3,000). Ve třetím díle soutěže se prosadil i hráč z České republiky nEph.AN77, který si za šesté místo připsal $150.

Nový bug ve StarCraftu
Jistě si vzpomínáte na bouřlivé diskuse nad neodstraněnými bugy v patchi 1.10, který podle mého názoru Blizzard neudělal nejlépe. Krom těch starých se vynořila celá řada nových bugů. Na jeden z nich se teď podíváme.
Z tohoto bugu těží jen terrani, neboť jsou schopni svůj command center posunout blíže ke svým minerálům. Tím dostávají velikou výhodu, protože těží podstatně rychleji než jiné rasy. SCV totiž nemusí jezdit standardní vzdálenost od minerálů k CC, ale po vzoru Fastest map natěží, otočí se a minerály jsou doma. Všechny mapy jsou potom nevybalancované a Blizzard by to měl co nejdříve opravit. Nevýhodou tohoto bugu je fakt, že terran pak není schopen postavit Comsat.

Návod:
1. postavte Barracks a Academy
2. minerály držte mezi 50-99, plyn aspoň 50
3. zvedněte CC a odleťte s ním dál od minerálů
4. s označeným CC držte shift, zmáčkněte "C" a dejte ho přistát na původní místo
5. v momentě přistávání klikněte pravým na nové místo, kam chcete CC umístit a rychle vyrobte mariňáka
6. Comsat se díky nedostatku minerálů nevytvoří a CC bude blízko minerálům

Ukázkový replay si můžete stáhnout zde, foto najdete např. na stránkách ProGamers.
Autor:

Nejčtenější

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Komunitní sbírka na Star Citizen překonala hranici 200 milionů dolarů

Star Citizen

Více než dva miliony přispěvatelů již na účty autorů ambiciózního vesmírného simulátoru poslalo v přepočtu více než...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Hrajete někdy i za postavu opačného pohlaví, když máte na výběr?

Assassin's Creed Odyssey

V mnoha hrách nejsou hlavní hrdina nebo hrdinka dány. Pokud máte na výběr, hrajete někdy i za postavu opačného pohlaví?

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

OBRAZEM: Prahu navštívil Agent 47 z Hitmana. Kdo je cíl, nevíme

Hitman 2 cosplay

V souvislosti s aktuálním zahájením prodejů akce Hitman 2, která přináší šest kreativních úrovní pro plánování vražd,...

Seriál podle Castlevanie byste neměli minout, ani pokud jste hru nehráli

Castlevania

Animovaný seriál z dílny Netflixu sice využívá licenci na sérii klasických videoher, ale funguje i jako samostatné...

Najdete na iDNES.cz