Týden ve světě ProGamingu #37

  2:30aktualizováno  8:01
Během uplynulého víkendu se v Brně uskutečnila kvalifikace českých a slovenských hráčů na herní olympiádu - World Cyber Games. Jak dopadla? *** Nová verze populárního Counter-Strike je na spadnutí.

Finále české a slovenské kvalifikace WCG

Turnaj WCG (World Cyber Games) je jedním z největších progamingových klání naší planety. Systém kvalifikací je podobný jako při skutečné olympiádě - tj. uskuteční se národní kvalifikace a nejlepší sportovci (hráči) z dané země si mohou na světovém finále poměřit své schopnosti či dovednosti se světovou špičkou. České a slovenské národní finále se odehrálo v rámci akce s názvem Czech Game Expo spolu s předváděcí akcí různých stolních her tento víkend od 13. do 14. září v brněnském Boby Centru pod patronací společnosti e-Sports. V pěkném prostředí Laser Show Hall s asi osmdesáti počítači hráči dva dny soutěžili a ti nejlepší z nich si zajistili letenky do Korejské republiky na světové finále:


Counter-Strike CZ:
Jednoznačným favoritem na vítězství v české kvalifikaci CS byl klan nEophyte, obhájce prvenství, který se jako jediný účastní i LANových mezinárodních soutěží. Ten také svou roli potvrdil, když v celkovém finále porazil překvapení turnaje, CS sekci multigamingového klanu nubleX v poměru 13:2 na mapě de_dust2. Na třetím místě skončilo další překvapení, hradecký tým MeGame.

1. nEophyte
2. nubleX
3. MeGame

Counter-Strike SK:
Podobně jako v českém Counter-Striku, i u našich východních bratrů byl jeden jediný favorit, kterým byl klan NecroRaisers a stejně jako v kvalifikaci české se tento favorizovaný tým prosadil, když porazil v boji o vítězství klany Butterfly a 5SH.

1. NecroRaisers
2. Butterfly
3. 5SH

StarCraft:BroodWar CZ:
Ve StarCraftu již bylo adeptů na cestu do Koreje více, mezi nejvýraznější patřili obhájce titulu Dark_Caleb, vítěz velkých LAN turnajů nEph^Destroyer a dva borci z klanu MeGame Crow a BaB. Po velmi vyrovnaném průběhu se nakonec z vítězství radoval Destroyer, který otočil nepříznivě se vyvíjející finálový souboj s Crowem.

1. nEph^Destroyer
2. Crow[MG]
3. CDS)Dark_Caleb

StarCraft:BroodWar SK:
Ve slovenské části BroodWaru měl loňského vítěze nEph.Comona potrápit zejména [G]Max_Power nebo Whote[SGA], ale zejména ve skupině mu dal zabrat poměrně neznámý hráč Sokol. V play-off však již Comon prokázal svou třídu a po celkovém vítězství 3:1 nad dalším hráčem klanu [SGA] WickeD-em po roce opět navštíví Koreu.

1. nEph.Comon
2. WickeD[SGA]
3. [G]Max_Power

Age of Mythology CZ:
Ve hře Age of Mythology se stejně jako v mnoha jiných prosazovali zástupci multiherního klanu nEophyte, ale tu úplně nejvyšší příčku jim při premiéře této hry v české kvalifikaci vyfoukl hráč Dratek z klanu nubleX, když ve finále porazil nEph^Kotyho. Na konečném třetím místě se umístil zástupce xenoGens Ageman.

1. nex_Dratek
2. nEph^Koty
3. xG_Ageman

FIFA 2003 CZ:
V českých zemích nepříliš zabydlená hra se dočkala svého prvního turnaje o větší výhru, a tak byla na konečné výsledky určitě zvědava celá komunita kolem sportovních her. Nejlépe před kvalifikací WCG natrénoval a vyladil formu hráč s přesnou přezdívkou Bůh, který nedal šanci žádnému ze svých soupeřů a postoupil do Koreje. Spolu s ním si na stupně vítězů stoupli MadMarw a DJ Tonka, kteří obsadili druhé resp. třetí místo.

1. Bůh
2. MadMarw
3. DJ Tonka

WarCraft III CZ:
Jedno z pohříchu mála překvapení se událo ve hře WarCraft III - k názvu by se slušelo dodat Reign of Chaos, neboť tzv. RoC je v této chvíli již nahrazen novým datadiskem Frozen Throne, na něž již přešla z důvodu lepší vybalancovanosti většina hráčů. Pozdější vítěz nEph.KMerlin sice měl problémy s postupem ze skupiny, ale v play-off již předvedl strhující jízdu a přes favority turnaje nEph.Giacoma a nrHypermana se dostal až do finále, ve kterém porazil dalšího člena klanu NecroRaisers nrUna hladce 2:0. Do Koreje se tak podívá mimo jiné i vítěz doprovodného turnaje v Age of Empires 2, který i tam ukázal, že ze strategií zvládne téměř vše.

1. nEph.KMerlin
2. nrUno
3. nrHyperman

WarCraft III SK:
Slovenské kvalifikace WarCraftu III se bohužel zúčastnilo jen šest hráčů, ale i přes nízký počet byly k vidění zajímavé zápasy. Favorit turnaje, SGC.Frido, prohrál již v prvním kole Winners Bracket se svým klanovým kolegou Whitmanem, aby se potom přes Danatha a opět Whitmana dostal až do celkového finále, kde ho čekal další zástupce klanu SGC Tiger. Vzhledem k tomu, že Frido šel do zápasu z Losers Bracket, musel vyhrát dva zápasy po sobě, což se mu nakonec podařilo a získal tak pro sebe letenku do Koreje.

1. SGC.Frido
2. SGC.Tiger
3. SCG.Whitman

UT2003 CZ:
Zajímavá konkurence se sešla ve hře Unreal Tournament, kde jsme viděli obhájce titulu nEph.Exilese, vítěze několika letošních turnajů nrStorma a další hráče, kteří je chtěli překvapit. Na stupně vítězů se kromě těchto dvou hráčů (což by překvapení nebylo) postavil i uw|noth!ng, který však překvapivě oba porazil a raduje se z prvenství a účasti na finále WCG v Soulu.

1. uw|noth!ng
2. nrStorm
3. nEph.exii

Tolik tedy české a slovenské finále kvalifikace WCG, samotný turnaj v korejském Soulu se odehraje v termínu 12.-18. října těsně po Finále Mistrovství České republiky v počítačových hrách na brněnském Invexu.


Zajímavosti

Nová verze Counter-Striku - 1.6

Už během příštího týdne bychom se měli dočkat další verze oblíbené hry Counter-Strike, tentokrát s pořadovým číslem 1.6 Kromě tradičního upravení síťového kódu se dočkáme i změny názvu u všech zbraní, přidání hojně diskutovaného štítu a hlavně nahrazení klasického systému WONid určeného k jednoznačné identifikaci každé originální kopie hry novým systémem STEAMid, který má sdružovat všechny hry Valve Software. Valve chce přes STEAM updatovat verze her, ověřovat CD-keye a současně nahrazovat softwary na vyhledávání serverů a vzájemnou komunikaci. Myšlenka je to sice pěkná, nicméně v našich podmínkách je STEAM použitelný pouze pro část uživatelů, protože klade vysoké nároky na rychlost a kvalitu připojení. Původní záměr distribuovat CS verze 1.6 pouze přes STEAM narazila na odpor hráčů a přetížené servery, takže bude během týdne určitě uvedena verze tzv. "normální", u které stačí klasicky stáhnout jeden soubor a nainstalovat. Některé aspekty STEAMu jsou rozebrány zde, po vyřešení problémů s instalací a následném uvolnění 1.6 do distribuce vás budeme informovat o serverech, kde lze novinku stáhnout.
Autor:

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Dal pěstí feministce v Red Dead Redemption 2, YouTube mu odstavil kanál

Red Dead Redemption 2 - hlavní hrdina mlátí aktivistku

Youtuber vystupující pod přezdívkou Shirrako zveřejnil video, v němž ve hře Red Dead Redemption 2 dá ránu pěsti...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

PRVNÍ DOJMY: Svět Falloutu 76 je obrovský a detailní, ale vládne mu nuda

Fallout 76

Prvních několik hodin ve světě nového Falloutu nás příliš nepřesvědčilo. Rozlehlý svět není zaplněný adekvátním obsahem...

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

Další z rubriky

Sedm nejtypičtějších výmluv chudáka hráče

Hráč na kokainu - ilustrační foto (Angry Gamer)

Za okny pomalu vychází slunce, na krku spousta povinností a rozechvělé prsty ospalého hráče se jen velmi neochotně...

Blizzard chystá předělávku WarCraftu 3 a nové Diablo pro mobily

WarCraft III Reforged

Zahajovací ceremonie Blizzconu, svátku všech fanoušků firmy Blizzard, poodhalila plány společnosti pro nadcházející...

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v listopadu

Fallout 76

Ani v listopadu nepolevuje nápor zvučných herních značek a za pozornost tentokrát stojí i starší kousky, ať už...

Najdete na iDNES.cz