Týden ve světě ProGamingu #38

  12:00aktualizováno  1:05
Poslední kvalifikace na Finále MČR *** Cenega Vietcong Cup *** Čeští nEophyte opět bojují s mezinárodní konkurencí *** ČMSP Klasifikace - nový systém porovnání hráčů *** CS 1.6 již venku, ale s chybami

LAN turnaje

Kvalifikace na Finále MČR
Jednou z posledních příležitostí pro CS klany a hráče WarCraftu III, jak se dostat na Finále MČR v PC hrách na Invexu v Brně, byly turnaje ve vybraných hernách. Z nich se na finále podařilo postoupit těmto hráčům:

Kvalifikovaní v CS:
IJC A Squad, p0^, Need to Play, DNA, Sinergy, SGC * SF, SGC * 5SF

Kvalifikovaní ve W3:
Horror, Buchta, Kacer_Donald, Vorez, Ready, Iraklis

Cenega Vietcong Cup
ČMSP ve spolupráci se společností CENEGA vyhlásili 0. ročník VIETCONG turnaje o titul mistra České republiky v počítačových hrách. Ten se uskuteční v rámci turnaje INVEX CUP 2003, je pochopitelně dotovaný a ceny pro týmy za celkové umístění jsou následující:
1. místo - 10.000,- + 5x originální hra
2. místo - 5.000,- + 5x originální hra
3. místo - 2.500,- + 5x originální hra
Uvidíme, kdo vyhraje nejvíce peněz v nové české progamingové hře Vietcong a jestli se Vietcong v soutěžích chytí.


Online soutěže

ClanBase EuroCup
Jak jsme vás již informovali, špičková evropská soutěž v Counter-Striku, EuroCup, už má své účastníky jisté. Z dvojice zástupců české a slovenské scény - nEophyte a NecroRaisers se soutěže nakonec zúčastní pouze první jmenovaný tým, protože NecroRaisers neuspěli v kvalifikačním utkání s rakouským týmem e2sports.austria a prohráli 18:30. Skupina, ve které si zahrají nEph, tedy vypadá takto:

nEophyte (Česká republika)
The elder Gods (Rumunsko)
Four Kings (Velká Británie)
Dark Side (Španělsko)
Fairgame (Francie)
monsters (Rakousko)
Mortal Teamwork (Německo)
Ocrana (Německo)

K pravidlům snad jen tolik, že se hraje kompletně na nové CS verzi 1.6 a do play-off postoupí tři nejlepší týmy ze skupiny.

Zajímavosti

ČMSP Klasifikace
Vzhledem k požadavkům médií, sponzorů, diváků a samozřejmě herní komunity hráčů o zprůhlednění aktuální výkonnosti jednotlivých hráčů a týmů byla zavedena tzv. ČMSP Klasifikace, což jsou periodicky aktualizované žebříčky nejlepších hráčů (týmů) z řad členů Českomoravského svazu progamingu. Obdobně jako v tenise či jiných sportech tak bude mít široká veřejnost možnost sledovat aktuální výkonnost toho kterého hráče či týmu, a to díky jasně definovaným pravidlům a způsobu hodnocení tohoto systému. Do ČMSP Klasifikace jsou zahrnuty veškeré online i offline akce zaštítěné ČMSP, Hodnocení ČMSP poroty, ale i zahraniční a jiné úspěchy těch nejlepších hráčů české a slovenské herní scény. ČMSP klasifikace slouží jako vodítko hráčů pro ujištění se "jak na tom jsou v ČR", zároveň však i pro sponzory při rozhodování se, jakou šanci má jejich penězi podporovaný hráč. ČMSP Klasifikace představují žebříčky nejlepších česko-slovenských hráčů (týmů), kteří jsou členy ČMSP. Hráči účastí na akcích získávají body (dle typu akce a umístění), které jsou každodenně aktualizovány a čtvrtletně vyhodnocovány formou tiskové zprávy pod názvem ČMSP Klasifikace. Do aktuálního žebříčku ČMSP Klasifikace spadají akce a hodnocení nejvýše 3/4 roku staré (poslední 3 kvartály). Podrobnosti o akcích i nové žebříčky jsou k nalezení na stránkách ČMSP. Pro zajímavost stojí za zmínku, že žebříčku StarCraft: BroodWaru vévodí nEph^Destroyer a v žebříčku ve hře Unreal Tournament 2003 je na prvním místě nrStorm.

Counter-Strike 1.6 již venku
Po minulém upozornění na to, že nová verze CS s označením 1.6 je již na spadnutí, již tentokrát můžeme říci, že skutečně vyšla. (Což vzhledem k několikaměsíčním odkladům a neustálém udržování hráčů v pohotovosti nemůžeme považovat za automatické.) Bohužel se však i přes půlroční beta-testing vyskytly některé vážné problémy. První z nich je kapacita (a následná "rychlost") systému Steam, přes který nyní poběží celý systém přihlašování a ověřování. Mohutný zájem hráčů ze všech koutů světa o co nejrychlejší otestování nové verze způsobil kolaps systému a ujištění Valve, že systém bude posílen a že později bude k mání verze, která umožní hrát Counter-Strike po LANu, což v současné chvíli nelze bez funčního připojení na internet resp. na systém Steam. Druhým významným problémem je novinka ve výzbroji policistů - riot shield, který je nejen značně kontroverzní, ale i zabugovaný. Jen namátkou lze při použití štítu pozorovat tyto jevy: padání serveru, špatné pokrytí těla hitboxy, současné střílení i nezranitelnost (dle principu štítu měla fungovat v jeden okamžik vždy jen jedna z těchto věcí). Na riot shield jako takový tedy ihned zareagovaly některé světové ligy, které jej ihned zakázaly (UGS, ClanBase) nebo alespoň daly hráčům na výběr, jestli jej chtějí zrušit či ne (CyberX). V našich poměrech se tímto ještě nikdo nemusel zabývat, protože jak závěr AMD ProGamers ligy, tak např. GameZone Level Cup se budou dohrávat ještě na staré verzi 1.5, stejně jako nejvýznamnější herní akce na světě World Cyber Games v Koreji či evropská ESL liga.
Autor:
Témata: Starcraft, Steam, Valve

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

Kombinace Dooma s nejnudnější hrou na světě je skutečnou výzvou

Revenant Bus

Modifikace Revenant Bus přináší klasickou (ne)hratelnost Desert Busu do enginu Dooma. A přidává i několik drobných...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Velkolepý ceremoniál Game Awards odstartuje ankety o Hře roku

Josef Fares na předávání The Game Awards

Ceny Game Awards platí spolu s anketami D.I.C.E. a GDC za nejprestižnější hlasování o nejlepších hrách roku....

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v listopadu

Fallout 76

Ani v listopadu nepolevuje nápor zvučných herních značek a za pozornost tentokrát stojí i starší kousky, ať už...

OBRAZEM: Prahu navštívil Agent 47 z Hitmana. Kdo je cíl, nevíme

Hitman 2 cosplay

V souvislosti s aktuálním zahájením prodejů akce Hitman 2, která přináší šest kreativních úrovní pro plánování vražd,...

Najdete na iDNES.cz