Týden ve světě ProGamingu #39

  12:00aktualizováno  9:38
Zpackaná akce Euro Cyber Games 2003 v Paříži **** Play-off ProGamers lig - pořadí CS, AoM a Quake 3 **** GameZone CS Level Cup - BlackTrains opět vítězí **** Cheatovalo se v semifinále PG W3 ligy?

LAN turnaje

Euro Cyber Games 2003
V Paříži, konkrétně v budově CNIT La Défense, se uskutečnil turnaj ECG 2003, který měl za úkol představit některé z evropských účastníků turnaje World Cyber Games a umožnit jim porovnat své umění s ostatními. Bohužel se tato exhibiční akce neobešla bez problémů, protože z celkových 150 počítačů fungovalo pouze 50 a bylo tak nutné omezit veškeré zápasy na nezbytné minimum. Všechny turnaje pro jednoho hráče s účastí českých a slovenských kvalifikantů (WarCraft III, StarCraft: BroodWar) tak byly redukovány z původně plánovaných bojů ve skupinách a následného play-off pouze na play-off, které se navíc hrálo na jednu vítěznou hru. Mohli jsme tak vidět i některá překvapení, mezi nimiž vyčníval náš hráč Destroyer z klanu nEophyte, který poznal přemožitele až ve finále. Bohužel ostatní čeští a slovenští hráči se z turnajem rozloučili již v prvním kole a určitě si tak turnaj v Pařiži neužili tak, jak původně očekávali. Tito hráči si tedy zahráli aspoň jedinou hru, totéž se nedá říct o hráčích Counter-Striku (za ČR klan nEophyte), jejichž turnaj měl po mnoha odkladech začít až o půl druhé v noci. Týmy se tedy raději spolu dohodly a odmítly k takovémuto turnaji nastoupit. Diváci, kteří celý den netrpělivě očekávali utkání svých favoritů, tak byli zklamáni. Jediný CS turnaj, který se v Paříži uskutečnil, byl turnaj dívek, z něhož si vítězný francouzský tým BTB.girls zajistil postup na finále WCG do Koreje. Francouzi tak nezvládli již třetí velký turnaj v tomto roce a pouze parádně zorganizovaná ESWC jim trochu napravuje reputaci... Každopádně je druhé místo Destroyera obrovský úspěch, kterého zatím nedosáhl žádný další český hráč strategií.

StarCraft: BroodWar
1. místo: AMD.Elky (Francie) - 1000 €
2. místo: nEph^Destroyer (ČR) - 500 €
3.-4. místo: Saft (Švédsko) a Zeilas (Bulharsko) - 250 €


Online soutěže

Play-off PG lig
ProGamers online ligy v České republice byly ukončeny zápasy play-off. Známe tak nejlepší hráče i klany ve hrách Quake III, Age of Mythology a Counter-Strike, u zbývajících her (StarCraft:BroodWar, WarCraft III, Unreal Tournament 2003) budou vítězové známi příští týden. A kdo si vedl nejlépe?

Counter-Strike:
V CSku má AMD liga již pošesté stejného vítěze, kterým je klan nEophyte. Tento mezinárodně ostřílený tým znovu nenašel v žádném zápase přemožitele a získal tak finanční odměnu ve výši 20 000,- Kč. Na druhém místě se umístil nově rekonstruovaný klan BTeam, když ve finále uhrál proti nEph slušný výsledek 12:25. Bronzovou příčku obsadilo největší překvapení ligy, klan professionals, který v souboji o třetí místo porazil xenoGens.core v poměru 25:20.

1. místo: nEophyte - 20 000,- Kč
2. místo: BTeam - 13 000,- Kč
3. místo: professionals - 7 000,- Kč

Age of Mythology:
Rovněž i v AoM byli nejlepší staří známí - členové klanu nEophyte Koty a AN77 a zástupce nubleXu Dratek. Oba spoluhráči klanu nEph se spolu utkali již v semifinále a do finále proti Dratkovi postoupil AN77. Tam však již neměl mnoho šancí a po prohře 0:2 se stejně jako na WCG kvalifikaci radoval Dratek, který je v současné formě zřejmě nejlepším českým hráčem. Koty v boji o bronz porazil dalšího spoluhráče z klanu, Lopeze, v poměru 2:1 a zajistil si tak poslední oceněnou pozici.

1. místo: nex_Dratek - 4 000,- Kč
2. místo: nEph_AN77 - 2 500,- Kč
3. místo: nEph_Koty - 1 500,- Kč

Quake III:
Ve finále Quake III ligy se spolu utkali nejlepší hráči základních skupin - Integrity z klanu NecroRaisers a Desta z klanu MeGame. V zápase byl výrazně lepší Desta, když dokázal vyhrát v poměru 2:0 a zajistil si tak finanční odměnu. Na třetím místě se umístil ZUBB, který porazil SPYD3Ra rovněž 2:0.

1. místo: MG.Desta - 4 000,- Kč
2. místo: nrIntegrity - 2 500,- Kč
3. místo: ZUBB - 1 500,- Kč


GameZone CS Level Cup
Herní server GameZone uspořádal ve spolupráci s časopisem Level jeden ze svých turnajů, tentokrát ve hře Counter-Strike. Nejlepší klany si kromě předplatného časopisu a reklamních triček mohly odnést i scannery či DVD, takže rozhodně bylo o co hrát. Bohužel na turnaji se podepsala jedna nemilá věc - z důvodu nadcházející verze CS 1.6 byl celý program zhuštěn do dvou týdnů, což je jistě škoda. I přesto se však prosadili favorité - zvítězil známý klan BlackTrains, když si ve finále poradil s klanem e-limit.ed v poměru 25:12. Třetí místo získal další klan se zkušenostmi z AMD ligy, nubleX, který zvítězil nad klanem iii.

1. místo: BlackTrains - 5x předplatné časopisu LEVEL s DVD, 5x tričko LEVEL, 5x Scanner Mustek
2. místo: e-limit.ed - 5x 2 filmy na DVD, 5x tričko LEVEL
3. místo: nubleX - 5x reklamní předměty LEVEL, 5x tričko LEVEL


Zajímavosti

Cheating v semifinále PG W3 ligy?
Mysleli jste si, že ti úplně nejlepší hráči hrají vždy čistě? Možná se budete moci přesvědčit o opaku. V semifinále PG ligy ve WarCraftu III totiž došlo v souboji vítěze české WCG kvalifikace KMerlina a hráče klanu MG Bukvice ke sporu, který vyústil až k protestu hráče KMerlina. Nelíbilo se mu kromě hladké porážky 0:2 ani množství situací, kdy jeho protivník vždy využíval slabých míst, útočil přesně v okamžicích, kdy byl nejzranitelnější (např. při tzv. creepování - vybíjení neutrálních jednotek kvůli zvýšení úrovně hrdiny) a navíc přesně věděl, kde na mapě má svého soupeře hledat. Záznamy obou her si můžete stáhnout zde a zde a posoudit, zda podle vás Bukvice používal tzv. MapHack nebo ne. Ihned po zveřejnění těchto záznamů se objevily dokonce spekulace o tom, že by za Bukvici v tomto zápase mohl hrát nejlepší český hráč Giacomo, ale ty zatím nebyly potvrzeny. ProGamers proto požádali nejlepší české hráče o jejich názor na tuto věc a během dneška či zítřka bude zveřejněn verdikt.
Autor:
Témata: Starcraft, Warcraft

Nejčtenější

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Fanoušci vzpomínají na Stana Lee u jeho hvězdy na chodníku slávy v Hollywoodu....

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

Dal pěstí feministce v Red Dead Redemption 2, YouTube mu odstavil kanál

Red Dead Redemption 2 - hlavní hrdina mlátí aktivistku

Youtuber vystupující pod přezdívkou Shirrako zveřejnil video, v němž ve hře Red Dead Redemption 2 dá ránu pěsti...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

RECENZE: Legendární Larry se vrátil a je oplzlejší než kdy dříve

Leisure Suit Larry - Wet Dreams Don't Dry

Od nového Larryho jsme moc nečekali a také jsme toho mnoho nedostali. Jde jen o zastaralou adventuru plnou nelogických...

Další z rubriky

Seriál podle Castlevanie byste neměli minout, ani pokud jste hru nehráli

Castlevania

Animovaný seriál z dílny Netflixu sice využívá licenci na sérii klasických videoher, ale funguje i jako samostatné...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

Brali jste si někdy kvůli hře dovolenou?

Vítězný doutník

Vzali jste si někdy volno kvůli hře, na kterou jste se velmi těšili? Pokud ano, napište nám pod článek do diskuze,...

Najdete na iDNES.cz