Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Týmová hra na zloděje

  12:05aktualizováno  10:21
Nová hra od týmů Eko System kombinuje prvky akce z prvního pohledu a stealth akce. Oproti podobným hrám však neovládáte pouze jednu postavu, ale hned tři.

Th3 Plan Unikátní zážitek ze hry slibuje mnoho firem, většinou se ho snaží dosáhnout vylepšením již stávajících metod a občas se stane, že najdeme ve hře opravdu nový prvek, který ještě nebyl nikde použit. Podobným unikátním vylepšením, rozdělením obrazovky na tři obrazy, se honosí i autoři hry Th3 Plan. Za hrou stojí společnost Eko System, a vyjde pod hlavičkou vydavatelství Monte Cristo. Zlodějská 3D akční strategie bude k dostání v prvním kvartálu příštího roku pro PC a PS2.

Stephen Foster a Robert Taylor byli nejlepší zlodějská dvojice na světě. I ty nejbezpečnější sejfy a budovy pro ně byly jen malou překážkou k dosažení cíle. Jejich šikovnosti si všimla také mafie, která je najala na krádež dvou obrazů nevyčíslitelné ceny, výměnou za drahocenný diamant. Překrásný kámen a vidina ještě velkého zisku ovšem zaslepila Fostera natolik, že obětoval svého partnera spolu s ostatními členy lupičského týmu a odměnu si vzal jen pro sebe. To se událo před pěti lety. Nyní přichází čas Taylorovy pomsty, ale nejdříve je třeba se k ní dopracovat přes sérii loupeží. Společně s novým týmem, který se skládá z profesionálního zloděje a podvodníka Alana Siegela, odborníka přes elektronické hračičky Bernieho Stantona a Valerie Carrera, bývalé Fosterovi milenky, musí Taylor vymyslet a zrealizovat neprůstřelný plán...Th3 Plan.

Stephen Foster a Robert Taylor byly nejlepší zlodějská dvojice na světě.

Th3 Plan Pro splnění všech požadavků je třeba ukrást obrazy malíře Rembrandta a několik klenotů navyčíslitelné hodnoty. Loupeže se budou odehrávat po celém světě a podíváme se na, dle jejich majitelů, bezpečná místa v Los Angeles, Londýně nebo v Praze. Mise se nebudou odehrávat jen ve městech, městských muzeích nebo luxusních vilách, ale podíváme se i na venkov. Pro každou misi je třeba sestavit tým, jenž nemá přesně určené členy, ale hráč musí zvolit nejvhodnější složení sám. Celkem bude k dispozici sedm postav, každá se svojí unikátní vlastností. Finální tým tak bude sestaven ze tří charakterů, které je třeba ovládat najednou. Důležité je především správné načasovaní celé akce a koordinace členů zlodějského týmu. Hra je sice určena pro jednoho hráče, ale během mise musíte ovládat všechny tři členy a k tomuto účelu je obrazovka rozdělena na tři části, kde vidíte každou postavu a její vybavení. Mezi postavami je možné libovolně přepínat, ale pohled je vždy ze třetí osoby, vyjma některých okamžiků (když je třeba pracovat s předměty). Díky tomu se nemusíte hrou prostřílet, ale je zde místo na různé kombinace při provádění loupeží. Například jeden z týmu odláká ochranku, druhý v jiném patře zneškodní poplašné zařízení a poslední zatím nerušeně vybílí celý Bílý dům. Taktika záleží jen na hráči a zvolené skupině, kdo nefandí pomalému plížení ve stínech a raději řeší problémy za pomocí devítky, také nepřijde zkrátka. I touto cestou půjde jednotlivé mise dokončit, ovšem nebude to tak snadné díky spuštěnému poplachu a přivolanému množství hlídačů.

Kdo nefandí pomalému plížení se ve stínech, může řešit problémy za pomocí devítky.

Th3 Plan Věcí na ukradení bude celkem 13, stejně tak i misí. Pestřejší možnosti naleznete v oblasti zbraní a vybavení, kde jich bude dohromady něco kolem dvaceti. Na závěr bych se chtěl vrátit k "novince" ve zpracování, a to k zmiňovanému rozdělení obrazu na tři části. Při pátrání v paměti jsem si vzpomněl na starou hru ze série Space Hulk (1993), kde byl podobný způsob ovládání také, takže to zase moc novinka není. Celkem ovšem působí Th3 Plan jako zajímavý počin a pokud nebude obsahovat nedotažené nápady a AI přibližující se hodnotě bodu mrazu, máme se v prvním čtvrtletí příštího roku na co těšit. Pokud si chcete prohlédnout více obrázků, tak navštivte tuto galerii a také nabízíme ke stažení jedno video.
Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

Další z rubriky

Díky změnám na Steamu bude utrácení ještě o něco jednodušší než dříve

Steam

Na Steamu započalo další kolo slev. Díky změnám ve struktuře wishlistu se tentokrát můžete v akcích zorientovat mnohem...

Poznáváte Laru? Ještě před filmem vyjde panenka Barbie - Tomb Raider

Tomb Raider Barbie Doll

Ještě před tím, než se v kinech objeví film Tomb Raider (premiéra 15. března), vydá Mattel panenku Barbie - Tomb...

Vývojáři Mafie 3 propouštějí zaměstnance

Mafia III (PS4)

Navzdory komerčnímu úspěchu třetího dílu Mafie se v týmu Hangar 13 masivně propouštělo.

Najdete na iDNES.cz