Ubisoft plánuje změnit závody a hry na hrdiny. Ale jinak docela nudil

  2:45aktualizováno  2:45
Vydavatelský dům Ubisoft předvedl na tiskové konferenci v Los Angeles standardní sadu svých her a oznámil dvě zajímavé nové značky. Závody The Crew slibují naprostou otevřenost a titul The Division pod záštitou Toma Clancyho má založit nový žánr "otevřených on-line her na hrdiny".

Minulý rok měla společnost Ubisoft v rámci herní výstavy E3 asi nejlepší tiskovku ze všech velkých herních firem. Letos se bohužel znovu vrátila k "osvědčenému" modelu, kdy ukazovala hry, o nichž toho už víme docela dost. Nových oznámení bylo málo. A za pozornost stála jen dvě.

V autech napříč Amerikou

Nejpůsobivější bylo představení hry The Crew. Tyto závody podle Ubisoftu plně využívají výkonu nové generace konzolí. Již úvodní video naznačovalo otevřené herní prostředí, bohaté možnosti úprav vozů a přinejmenším efektní model poškození. A chybět samozřejmě nesmí policie.

Hra by měla mít i velmi silnou sociální složku, kdy by se měly stírat rozdíly mezi hrou jednoho hráče a kooperací a soutěžením více hráčů. Připojování do hry přátel není dnes již nic světoborného, ale velmi zajímavě působí informace, že auta, která ve hře potkáváte v provozu, mohou být řízena počítačem, ale také to mohou být potenciální rivalové z řad jiných hráčů.

Je to podobné jako v případě Watch Dogs, ale v prostředí závodní hry by to mohlo být intenzivnější a svým způsobem to tu zní i smysluplněji.

Hra slibuje velkou pestrost ve všech směrech včetně prostředí. Závodit se bude v různých oblastech USA, od velkoměst přes pouště až po horské oblasti.

Jízdní model se zdál poněkud divočejší (video z hraní), takže to vypadalo trochu jako Burnout, trochu jako Need for Speed, ale pokud se splní alespoň polovina toho, co na tiskovce zaznělo, mohl by z toho být zajímavý kousek. Vychází začátkem roku 2014 pro PS4, Xbox One a PC.

Tom Clancy on-line

Na závěr konference byla představena hra Tom Clancy's The Division od týmu Massive Entertainment. Podle šéfa Ubisoftu Yvese Guillemota to má být zakladatel nového žánru "on-line her na hrdiny v otevřeném světě". Tuto definici dnes splňuje snad každá druhá on-linovka, a tak není divu, že se The Division kdovíjak nadšeného přijetí nedočkala.

The Division

V předvedené ukázce jsme sledovali hlasem komunikující postavy, jak procházejí zničeným městem a občas si zastřílejí. V přestřelkách se dá standardně krýt za překážkami.

Zajímavé ovšem bylo příběhové pozadí. V důsledku "černého pátku" je celá společnost na pokraji kolapsu, přestává fungovat infrastruktura i inženýrské sítě a podle toho to také vypadá. To nezní špatně, ale Ubisoft to doslova zabil dlouhým ukecaným úvodním videem. Přesto se však vyplatí The Division sledovat. Potenciál určitě má. Vychází na PS4 a Xboxu One.

Dále vybíráme

  • Potěšilo nás, že jsme dostatečně staří na to, abychom ocenili přítomnost kytaristy Jerryho Cantrela z kapely Alice in Chains. Na začátku tiskovky dvěma parádními party uvedl hru Rocksmith 2014.
  • Také nás potěšilo, že ještě nejsme tak staří, abychom už zase chápali, o čem vlastně mají být noví Rabbids. Jednoduché úkoly a řvaní na televizi, to je zkrátka fakt pro děti.
  • Jsme tak akorát staří na to, abychom se těšili na South Park: Stick of Truth. Hra vyjde koncem roku a připomněla se ukázkou, která se točila kolem prdu Nagasaki. Ano, čtete správně.
  • Watch Dogs se připomněli dalším super videem, ale informace, že "spoustu dalších informací se dozvíte v průběhu výstavy", na tiskovce přinejmenším zarazí.
  • Hru Just Dance 2014 může hrát až 6 lidí najednou. Tomu, že "tohle je nová generace party hraní", zjevně nevěřila ani sama moderátorka.

Nejčtenější

Dal pěstí feministce v Red Dead Redemption 2, YouTube mu odstavil kanál

Red Dead Redemption 2 - hlavní hrdina mlátí aktivistku

Youtuber vystupující pod přezdívkou Shirrako zveřejnil video, v němž ve hře Red Dead Redemption 2 dá ránu pěsti...

Zemřel Stan Lee, spolutvůrce komiksového světa značky Marvel

Stan Lee

Ve věku 95 let zemřela legenda komiksu Stan Lee, který byl spolutvůrcem proslulé značky Marvel. O smrti muže, který se...

KOMENTÁŘ: Jak Red Dead Redemption 2 zastínil Assassin’s Creed: Odyssey

Red Dead Redemption 2 versus Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey a Red Dead Redemption 2 jsou dva nejnovější přírůstky do rodiny akčních příběhových her v...

PRVNÍ DOJMY: Svět Falloutu 76 je obrovský a detailní, ale vládne mu nuda

Fallout 76

Prvních několik hodin ve světě nového Falloutu nás příliš nepřesvědčilo. Rozlehlý svět není zaplněný adekvátním obsahem...

World of Warcraft Classic je trip pro nostalgiky. První dojmy

World of Warcraft Classic

Návštěvníci akce Blizzcon, ale i majitelé virtuální vstupenky, si vyzkoušeli, jak se hrál World of Warcraft v době...

Další z rubriky

Expert sváděl vinu za masakr na neexistující hru, tak mu ji lidé vytvořili

DOKA 2 KISHKI EDITION

Ruský expert Filipp Gross-Dněprov po nedávném masakru v kerčské škole prohlásil, že pachatel byl zapáleným hráčem...

Nakladatelství Prima Games končí, o příručky ke hrám už není zájem

Příručka ke hře Mortal Kombat od Prima Games

Po 28 letech v oboru končí vydavatelství herních příruček Prima Games. V době snadno dostupných informací na internetu...

Příští rok vyjde knížka The Art of Kingdom Come: Deliverance

The Art of Kingdom Come: Deliverance

Fandové českého hitu Kingdom Come: Deliverance se mohou příští rok těšit na oficiální artbook s obrazovými materiály a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz