Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Události: Command & Conquer 3 se blíží!

  12:05aktualizováno  20. dubna 11:33
C&C 3 a Disciples III na obzoru *** Ochutnávka nového Ghost Reconu *** Lákavé betatesty *** Darth Vader jako hlavní herní postava *** Guild Wars dvakrát do roka *** F.E.A.R. pro Xbox 360

Heroes of Might and Magic V

Během předchozích sedmi dnů došlo na poli počítačových i konzolových her k tolika zajímavým událostem, že se všechny do našeho tématického článku ani nevejdou. Proto tentokrát vybereme jen ty nejdůležitější kousky, k nimž rozhodně patří oficiální ohlášení dalšího pokračování strategické série Command & Conquer. Než se však znovu podíváme na konflikt mezi GDI a NOD, shrneme si všechny hratelné demoverze, které jste si mohli vyzkoušet. Nutno dodat, že v uplynulém týdnu se žádné žně nekonaly. Na internetu se objevilo demo ruské budgetové akce Refuse: Home, Sweep Home, detektivní adventury CSI 3: Dimensions of Murder, akčního RPG Daemonica a baseballového manažeru Baseball Mogul 2007. Lahůdkou pro všechny pamětníky byla hratelná demoverze Another World Collector's Edition, remaku vynikající akční arkády z roku 1991. Co se obsahu týče, jedná se o původní verzi hry s možností nastavení vysokého rozlišení. Pokud vás při procházení nestydatě krátkého dema přepadne nostalgie, plnou verzi hry si můžete za 7 euro pořídit právě zde. Dejte si pauzu od Heroes of Might & Magic V a vylepšený Another World určitě vyzkoušejte. Mimochodem, CD Projekt připravuje luxusní lokalizaci demoverze nových Heroesů, která přinese české titulky i český dabing!

Disciples III: Renaissance

Třetí díly Command & Conquer a Disciples
Nezapomenutelná série realtimových strategií Command & Conquer se vrací na scénu! Třetí díl s podtitulem Tiberium Wars vás zavede do roku 2047, kdy se staří známí GDI a NOD opět nepohodnou a další válečný konflikt je na spadnutí. Mimozemské Tiberium vesele roste, rozšiřuje se po zemském povrchu jako rakovinový nádor a radioaktivně září do všech směrů. GDI se tuto hrozbu snaží všemi možnými způsoby zastavit, ale megalomanský diktátor Kane z Brotherhood of NOD má očividně jiné plány. Mutagenní účinky Tiberia hodlá využít k podrobení a transformaci lidské rasy dle jeho úchylných představ. Command & Conquer: Tiberium Wars má údajně být svižnou (a jak jinak, než revoluční :) realtimovou strategií s důrazem na rozsáhlou singleplayerovou kampaň. Během misí budete odměňováni přímo za vámi zvolený styl, na jehož základě se bude hra dále vyvíjet. Autoři se rovněž soustředí na příběh, jenž má být nosným pilířem Tiberium Wars. Co se samotných bojů týče, připravte se na budování mobilních bází, kombinování různých druhů jednotek nebo využívání ničivých Ion Storms. Dále se proslýchá, že kromě GDI a NOD přibude ještě jedna hratelná frakce. Na své si samozřejmě přijdou i multiplayeroví hráči, kteří okusí nové módy včetně možného spektátování. Plná verze hry se objeví až v roce 2007.

Heroes of Might & Magic V se nezadržitelně blíží, vypadá skvěle a již nyní nepochybujeme o tom, že získá vysoce nadprůměrná hodnocení. Disciples tedy nesmí zůstat pozadu, a tak ruská společnost Akella ve spolupráci se Strategy First odhaluje třetí díl Disciples III: Renaissance. Příběh naváže na předchozí titul Disciples II: Dark Prophecy a nabídne lákavou výpravu do virtuálního světa Nevendaar. Zde si vyberete ze tří hratelných ras (Empire, Legions of the Damned a Noble Elves), jež se pochopitelně liší a nabídnou rozdílné jednotky a města. Stará známá herní mapa se přetransformuje do 3D a přinese tak mnohem kvalitnější grafické zpracování. Základní systém zůstává nezměněn, nových prvků se ovšem dočkáte například v bojích. Absolutní novinkou je používání magie na strategické izometrické mapě i v samotných bojích, což v předchozím dílu nebylo možné. Podle klasického schématu probíhá sbírání zkušeností vůdců i klasických jednotek a následné odměňování novými schopnostmi. Hrdiny vybavíte vlastními zbraněmi, brněním a dalšími předměty, jež vylepší jejich základní vlastnosti. O plánovaném datu vydání zatím bohužel nepadlo ani slovo. Jsme hodně zvědaví, zda Disciples III dokáží konkurovat novým Heroesům. Tuto dvojici by mohlo doplnit ještě pokračování Age of Wonders a měli bychom o zábavu postaráno.

Disciples III: Renaissance Disciples III: Renaissance Disciples III: Renaissance

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter

Nový Ghost Recon klepe na dveře
Taktická akce Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter ve verzi pro Xbox 360 doslova zazářila a její hodnocení se pohybovala od neuvěřitelných devadesáti do sta procent (recenze na BonusWebu - 90 %). Naše obavy z dalšího zmršeného pokračování jinak skvělé série rázem opadly a od té doby nedočkavě vyhlížíme blížící se květen, který byl společností Ubisoft určen pro vydání PC verze. Nyní již víme, že nový Ghost Recon je konečně GOLD a bude k dispozici již 3. května! Na internetu se objevila slušná várka nových screenshotů a zbrusu nový trailer, který vám vřele doporučujeme. Autoři v něm předvádějí ukázky z různých akcí, ve kterých okouknete realistické světelné efekty či obrovské výbuchy. Necháte si zdát o rozsáhlém, plně interaktivním urbanistickém prostředí a budete svědky drsných bojů s futuristickou vojenskou výbavou v roce 2013. Jako každý řádně zpracovaný trailer vás i tento náležitě navnadí na plnou verzi, ale tentokrát si můžete být jisti, že nejde o žádný přehnaný hype. Novému Ghost Reconu zkrátka důvěřujeme a na poslední chvíli promýšlíme upgrade stárnoucích grafických karet. Vypadá to, že na rozdíl od next-gen Lary Croftové se tato investice vyplatí.

Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter Tom Clancy's Ghost Recon: Advanced Warfighter

Guild Wars: Factions

Co se děje v trávě...
Společnost Ubisoft konečně oficiálně potvrdila všechny platformy, na kterých si zahrajete chystané pokračování válečné série Brothers in Arms. Taktická akce s podtitulem Hell's Highway se tedy s konečnou platností objeví i na PlayStation 3 a doplní tak verzi pro PC a Xbox 360. Postupné ohlašování titulů pro různé platformy v rozmezí několika dnů, maximálně týdnů je poměrně unavující, když už je od první tiskové zprávy jasné, že k tomu nakonec dojde. Vypadá to, že si budeme muset zvykat na novou módu.

Nadějná sci-fi akce TimeShift v podání Saber Interactive změnila vydavatele. Atari vystřídali Vivendi Universal Games, kteří hru vydají pro PC a Xbox 360, zatímco osud xboxové verze je stále ve hvězdách. Podobně na tom je i datum vydání, dříve stanovené na květen. TimeShift bude prý k dostání, až bude hotov. Jen doufejme, že se neskamarádí s Duke Nukem Forever, v jeho případě by to byla docela škoda.

Pokud vás zaujalo akční MMORPG Guild Wars, máme pro vás tip na plánovaný betatest titulu Dungeon Runners. Stejně jako v případě zmiňované pecky od vývojářů z ArenaNet jde o časově nenáročné fantasy MMORPG, v jehož společnosti můžete strávit celý den nebo pouhou hodinku a v obou případech se příjemně pobavíte. Do bety se můžete hlásit na oficiální stránce - stačí jen trocha štěstíčka a hru si vyzkoušíte ještě před oficiálním vydáním.

Black & White 2

Electronic Arts a Lionhead Studios konečně ohlásili den, kdy světlo světa spatří datadisk Battle of the Gods pro originální strategii Black & White 2. Ta se chlubí nadprůměrnými hodnoceními, ale s prodejem je to bohužel bídné. Snad to napraví přídavek, který se objeví přesně 28. dubna (jako např. Guild Wars: Factions), i když v radikální zlepšení nijak zvlášť nevěříme. To ovšem nic nemění na tom, že si datadisk s chutí vyzkoušíme.

Další dobrá zpráva se týká Neverwinter Nights 2. Společnost Atari prozradila, že očekávané pokračování vynikajícího D&D RPG od BioWare se objeví letos v září. Uvidíme, zda vývojáři z Obsidian Entertainment dokáží dodržet stanovený termín. Pokud se jim to podaří, požádáme o předčasný odchod do důchodu - "společné" vydání Gothic 3 a Neverwinter Nights 2 ani jinak vyřešit nepůjde. Na letošní rok budou RPG pozitivní hráči ještě dlouho vzpomínat. Schválně se pochlubte, jak dlouho už bloumáte po cyrodiilské provincii v Oblivionu?

Hororová first person akce F.E.A.R. si po svém vydání dlouho užívala nebetyčné přízně počítačových hráčů, ale všechno jednou omrzí (lineární FPS k tomu vyloženě inklinuje) a je třeba prubnout i jiné platformy. Společnost Vivendi Universal Games jako vhodné místo k útoku zvolila Xbox 360. Zatím není jasné, co všechno next-gen verze nabídne. Doufejme, že nepůjde o obyčejný port bez jakýchkoliv vylepšení.

Chcete si vyzkoušet netradiční MMORPG Seed od Runestone Game Development? Pokud jste se do betatestu ještě nehlásili, urychleně se registrujte na oficiální stránce (nejpozději v pondělí 24. dubna). Tentokrát totiž nemusíte čekat, zda vývojáři milostivě vyberou právě vás, nebo raději zvolí šílence, který je ochoten testovat od rána do večera. Na programu je "Open Beta Week", během něhož si Seed vyzkouší všichni registrovaní. Start finální verze je plánovaný na 2. května, kdy bude k dispozici volně ke stažení čtrnáctidenní trial.

Warhammer 40,000: Dawn of War - Winter Assault

Letos v lednu došlo k odhalení druhého datadisku pro vynikající realtimovou strategii Warhammer 40,000: Dawn of War. Až nyní společnost THQ oznámila název datadisku - Dark Crusade. V nové singleplayerové kampani se na podzim představí další dvě rasy: The Necron a The Tau. Vzhledem ke kvalitě původní hry a prvního datadisku Winter Assault se tedy máte na co těšit.

Vydání Guild Wars: Factions se blíží! Jak už jsme se zmiňovali v jedné z předchozích zpráv, samostatný datadisk pro akční MMORPG Guild Wars (ArenaNet/NCsoft) se objeví přesně za týden. Tím však dobré zprávy nekončí! Jeff Strain, spoluzakladatel firmy ArenaNet, se v rozhovoru nechal slyšet, že podobné přídavky se budou objevovat dvakrát do roka. Sice oficiálně neohlásil žádné předběžné datum vydání, ale s dalším přírůstkem počítá na konec letošního roku.

Redaktoři britského Develop magazínu sestavili žebříček stovky nejúspěšnějších vývojářských studií za rok 2005. V první desítce se umístili borci z EA Canada, Pandemic Studios, Konami Corporation, Maxisu, Nintenda, Ubisoft Montreal, Polyphony Digital, EA Redwood Shores, Traveller's Tales a Sony London Studios. Kompletní přehled se stručným popisem u každého týmu najdete na stránkách Next Generation.

Očekávané RPG (single i online) Phantasy Star Universe, jež bylo poměrně nedávno odloženo na podzim 2006, vyjde kromě PC a PlayStation 2 i na next-gen konzoli Xbox 360. Uvidíme, zda se časem tradičně neobjeví informace o podpoře PlayStation 3 - nijak by nás to nepřekvapilo.

Vedení Ubisoftu se konečně oficiálně vyjádřilo k situaci ohledně diskutované protipirátské ochrany Starforce, kterou již nenajdete v žádných chystaných titulech od této firmy. To se týká i aktuální fantasy tahové strategie Heroes of Might & Magic V, jež bude vybavena ochranou SecuRom.

V dohledné době se možná dočkáte herního titulu z prostředí Hvězdných válek, který se bude zabývat minulostí Darth Vadera. V rozhovoru pro New York Times se o tom zmínil Jim Ward z Lucas Arts. Je tedy možné, že si za tuto legendární postavu konečně i zahrajeme.

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Zaostřeno na fenomenální ukázku The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II patřila na letošní herní akci E3 k nejdiskutovanějším hrám výstavy. Studio Naughty Dog hru...

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Kupujete někdy sběratelské edice?

Vývoj počítačových her, jejich obalů a bonusových materiálů

Ne každému stačí krabička se hrou, či jen digitální kód ke stažení. Většina očekávaných her je k sehnání v různých...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?Najdete na iDNES.cz