Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Události: Pod útokem nových akcí!

  12:30aktualizováno  12:29
Diablo 3 a StarCraft 2 na obzoru! *** Oznámení Fall of Liberty, Warhound a Peacebreakers *** První datadisk pro HoMaM5 již brzy *** Assassin's Creed skutečně pro PC *** Nové info z Hvězdné brány

Call of Juarez

Zatímco minulý týden byl ve znamení spousty hratelných demoverzí, tentokrát jsme se dočkali oznámení několika nových titulů. Než se však podíváme na některé nové herní kousky, připomeneme dvě kvalitní dema, která se v předchozích sedmi dnech objevila. První z nich je hratelná demoverze očekávaného pokračování legendární adventurní série s Georgem Stobbardem v hlavní roli - Broken Sword: The Angel of Death. V ní díky Revolution Software vyzkoušíte část hry, kdy se hlavní hrdina dostává do Mama Martino's Salami Factory a musí získat zpět rukopis, který byl ukraden partou mafiánů. Ve druhé demoverzi otestujete multiplayerovou část westernové first person akce Call of Juarez. Na rozdíl od předchozí singleplayerové ukázky tentokrát omrknete dvě MP mapy (HighNoon a Robbery), na nichž se střetnou dva týmy po čtyřech hráčích. A pokud nedočkavě vyhlížíte vydání datadisku Dark Crusade pro realtimovou strategii Warhammer 40,000: Dawn of War, hratelnou demoverzi můžete vyzkoušet již dnes. Její premiéra se odehraje na známém serveru FilePlanet, odkud se rozšíří do celého světa a jistě bude ke stažení i na BonusWebu.

Broken Sword 4: The Angel of Death Broken Sword 4: The Angel of Death Broken Sword 4: The Angel of Death

Fall of Liberty

Fall of Liberty, Warhound a Peacebreakers
Vývojáři z týmu Spark Unlimited (např. Call of Duty: Finest Hour) chystají pro Codemasters novou first person akci s pracovním názvem Fall of Liberty, jejíž vydání je pro PC i konzole PlayStation 3 a Xbox 360 plánováno na čtvrté čtvrtletí příštího roku. Tentokrát se podíváte do alternativní historie, kdy roku 1931 Winston Churchill při návštěvě New Yorku zemřel sražen taxíkem na 5. Avenue. Evropa přišla o velkého vůdce a druhá světová válka se vyvíjela zcela jiným směrem. Nedošlo k vylodění v Normandii a Velká Británie a Evropa se roku 1945 dostala pod nadvládu nacistů. Ti během dalších let vytvořili supersilné zbraně a bojové vozy a 7. prosince 1951 se nečekaně vrhli na USA. Šokovaní Američané nebyli schopní útoku nacistů čelit a ztratili velkou část území. Proč tedy nepovolat hráče, aby běh dějin vrátili do těch správných kolejí? Dámy a pánové, partyzánská válka může začít! Hlavní hrdina z odboje se společně s dalšími kolegy ve zbrani pouští do odvážného boje proti celé Třetí říši. Zkrátka a dobře, nic nového pod sluncem. Pokud však autoři Fall of Liberty zabalí do lákavého audiovizuálního kabátku a obohatí jej několika novými nápady, mají o úspěch postaráno (bohužel).

Warhound

Další nově oznámenou first person akcí je Warhound od Techlandu, v níž převezmete roli elitního žoldáka, který se zapojí do různých akcí. Na rozdíl od prvního zmiňovaného titulu nás tato novinka zaujala hned na první pohled. Jako námezdní voják si překvapivě budete moci vybírat z mnoha různých úkolů, jež vám nabídnou zákazníci z celého světa. Jakmile vám některá z misí padne do oka, budete dopravení na místo určení a vrhnete se do akce. Spoustu problémů pak vyřešíte na základě mnoha různých schopností. Autoři se vychloubají, že způsobů je hned několik a zkušenější hrdina si vybere z více možností. Během hry se totiž pod vaším vedením bude i vylepšovat a dostane na výběr z mnoha tréninkových programů - může (ale nemusí) získat horolezeckou licenci, naučí se ovládat různé dopravní prostředky (džíp, tank, loď a další) a vyzkouší spoustu obyčejných i speciálních zbraní. Ty navíc posbírá padlým nepřátelům, prodá je a za vydělané peníze pořídí lepší výbavu nebo uplatí některé agenty a získá tajné informace, jež mu přijdou vhod při plnění nadcházejících úkolů. Čím známější hrdina bude, tím se dostane k lepším zakázkám. Pozadu nezůstane ani grafická stránka hry, o čemž se můžete přesvědčit pohledem na následující screenshoty. PeacebreakersWarhound poběží na interně vyvinutém enginu a vypadá skutečně famózně, což se jistě projeví i na drastických hardwarových nárocích. Zatím bohužel není známo, kdy se plná verze hry objeví, ale do konce tohoto roku se jí rozhodně nedočkáme.

3D akční hru připravuje i tým L'Art pod dozorem JoWooDu. Jmenuje se Peacebreakers a její vydání je plánováno na červenec příštího roku. Přinese velkou dávku černého humoru a představí skupinku pomatených vojáků, kteří se po svém vypořádají s nepřátelskou přesilou. Každý z nich je obdařen speciálními schopnostmi a výbavou, jakou si vezme do boje. Ač můžou vývojáři zaujmout neotřelým podáním a dávkou černého humoru, horší to vypadá se zvoleným epizodickým formátem. Peacebreakers bude vycházet po jednotlivých epizodách (jako např. SiN Episodes), jež spojí hlavní příběhová linie. Každá epizoda však nabídne vlastní zápletku, kterou hráči vyřeší. Zajímavě zní různé šílené modifikace bojových vozů a zábavné minihry, jež vás překvapí v každé epizodě. Kromě singleplayerové kampaně přijde na řadu i multiplayer, který údajně přinese hned několik různých módů.

Warhound Warhound Warhound
Peacebreakers Peacebreakers Peacebreakers

Heroes of Might and Magic V: Hammers of Fate

Hammers of Fate a Penumbra
Se super zprávou přišla i společnost Ubisoft, která ve středu představila první dartadisk pro fantasy tahovou strategii Heroes of Might and Magic V. Přídavek s názvem Hammers of Fate vyjde již za pár měsíců (plánován je na listopad 2006) a obohatí původní hru novou příběhovou kampaní, novou hratelnou rasou a dalšími zajímavými prvky, které by v pořádném datadisku neměly chybět. Singleplayerová kampaň sestává z patnácti misí a přinese nové hrdiny a vylepšené in-game animace. Dalším přírůstkem do hry jsou trpaslíci se svými hrdinnými válečníky a mocnou runovou magií. Chybět nebude ani pět samostatných singleplayerových map, deset multiplayerových levelů, nová kouzla, schopnosti, budovy, artefakty i neutrální příšery a speciální karavany. A HoMaM maniakům Hammers of Fate nabídne generátor map, díky němuž budou moci hrát až do zešílení. Chystaný datadisk jistě nebude jediným přídavkem, který Heroes of Might and Magic V zkrášlí. Než autoři s velkou parádou představí nové plnohodnotné pokračování, určitě se dočkáme minimálně jednoho dalšího kousku. Pokud jej ruští Nival Interactive s vidinou jednoduchého výdělku neodfláknou, máme se nač těšit.

Čtyři švédští studenti se jednoho krásného dne rozhodli vytvořit tým Frictional Games, tvrdě makali a předvedli technologické demo Penumbra. Po jeho úspěchu nelenili a započali vývoj plnohodnotného herního titulu s názvem Penumbra - Overture, jehož bychom se měli dočkat někdy v průběhu příštího roku. A o co vlastně půjde? Tato novinka, pro níž Frictional Games momentálně hledají vydavatele, je first person hororová adventura, plná různých hádanek. Oproti hratelné technologické demoverzi přinese spoustu vylepšení po grafické stránce i stránce hratelnosti. Čeká vás kontaktní soubojový systém, značně vylepšená umělá inteligence a fyzika. Autoři dále slibují spoustu next-gen prvků, jež odhalí v průběhu dalšího vývoje. Nám nezbývá než držet autorům pěsti, ať se jim práce vydaří. Hororových adventur se špetkou akce bohužel moc nevychází a Penumbra - Overture vypadá rozhodně mnohem zajímavěji než spousta tuctových first person akcí, jež se na nás téměř nepřetržitě valí.

Penumbra - Overture Penumbra - Overture
Heroes of Might and Magic V: Hammers of Fate Heroes of Might and Magic V: Hammers of Fate Heroes of Might and Magic V: Hammers of Fate

TES IV: Oblivion

Co se děje v trávě...
Neúnavní hráči fantasy epického RPG The Elder Scrolls IV: Oblivion se včera dočkali dalšího oficiálního pluginu. Jmenuje se Spell Tomes a přináší do hry stovky speciálních magických knih, které ukrývají obyčejná i mocná kouzla. Mágové tak utratí méně peněz za trénink všech možných magických triků - stačí mít oči otevřené! Knihy jsou ukryté v dungeonech po celém Cyrodiilu a jakmile si nějakou přečtete, automaticky se dané kouzlo naučíte. Některá z nich jsou navíc velmi mocná a pravým mágům by rozhodně neměla chybět. Záleží tedy jen na vás, zda jste ochotní do hry investovat dalších 0,99 dolarů a pořídit si kouzla jako Blink, Baltham's Insight, Shield Wall, Night Form, Pride of Hirstaang, Orum’s Aquatic Escape, Elemental Blast, Magicka Vortex a další.

Očekávaná MMORPG Stargate Worlds, založená na populárních sci-fi televizních seriálech Stargate: SG-1 a Stargate: Atlantis, poběží na novém Unreal Enginu 3. Vývojáři z Cheyenne Mountain Entertainment podepsali smlouvu s Epic Games a v pondělí tuto radostnou zprávu s nadšením vytroubili do celého světa. My se rozhodně těšíme - pro onlinovky máme slabost a prostředí Hvězdné brány je velmi lákavým faktorem.

Paul Sams z Blizzard Entertainment v rozhovoru pro IGN prozradil, že v současné době pracují na třech (minimálně) dosud neoznámených titulech. Rovněž naznačil, že mezi nimi najdeme další pokračování kultovního akčního RPG Diablo a legendární realtimové strategie StarCraft. Oficiálního oznámení se údajně dočkáme v příštím roce.

Diablo 2 Diablo 2 Diablo 2

Command & Conquer: Tiberium Wars

Pokud se už nemůžete dočkat Unreal Tournament 2007 nebo Command & Conquer: Tiberium Wars, máme pro vás dobré zprávy. Vývojáři obou těchto titulů se nechali slyšet, že před samotným vydáním plných verzí nabídnou hratelné demoverze. V případě akčního UT2007 to navíc bude dostatečně brzy, aby autoři mohli reagovat na připomínky hráčů a některé prvky ještě třeba doladili. A když už jsme u těch demoverzí, s jednou brzy přijde Ubisoft. Půjde o multiplayerové demo realtimové strategie Faces of War, ve kterém si ve dvou módech (Combat a Frontline) zahrajete za Alianci, Sověty i Němčoury. Další zajímavá zpráva se týká očekávané multiplayerové akce Battlefield 2142 od Electronic Arts. Pokud si tuto hru předobjednáte, získáte její hratelnou demoverzi o jeden den dříve než všichni ostatní.

Lákavá akce Assassin's Creed se stoprocentně dočká i PC verze. Serveru IGN to potvrdili přímo z Ubisoftu. Tato očekávaná novinka z dílny montreálského studia Ubisoftu vyjde podle informací z nejnovějšího čísla britského PC Gameru pro PC, PlayStation 3 a Xbox 360 v průběhu příštího roku. Přesný termín bohužel zatím není znám.

Assassin's Creed Assassin's Creed Assassin's Creed

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Další z rubriky

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v červenci

Red Faction Guerrilla Re-Mars-tered edition

Červenec patří v oblasti her k nejslabším měsícům v roce. Přesto jsme si řekli, že zkusíme vybrat pět kousků, které by...

Kam kráčí herní průmysl? Letošní E3 naznačila nové trendy

E3 2018

Každoroční herní šílenství s názvem E3 už oficiálně skončilo a před námi jsou teď naopak dva měsíce relativního klidu....

Návrat legendy. World of Warcraft Classic bude vycházet z patche 1.12

World of Warcraft (Vanilla)

Online hra na hrdiny World of Warcraft letos oslaví 14 let od uvedení v Americe a vyjde sedmá expanze Battle for...Najdete na iDNES.cz