Uncharted: Drake´s Fortune - preview

  12:00aktualizováno  22. června 2:35
Akce od tvůrců Crashe a Jaka a Daxtera? To zní docela dobře. Pokud tedy jste šťastným majitelem PS3, tak se těšte. Adrenalinová pecka se blíží a zdá se, že to bude něco.

Uncharted: Drake´s Fortune Vývojářské studio Naughty Dog proslulo hlavně zábavnými a dnes už legendárními arkádami jako je Crash Bandicoot nebo Jak & Daxter. Je tedy docela překvapením, že se rozhodli vrhnout se na nefalšovaný akční titul. Ten navíc kromě jiného slibuje velkou míru realističnosti, takže žádné pestrobarevné, takřka pohádkové pojetí.

Příběh zní hodně dobrodružně, i když poměrně fádně. Muž jménem Nathan Drake se vydává na neupřesněné místo v Tichém oceánu, aby tu hledal legendární poklad. Jenže, na ostrově, kde by se měl skrývat, není jen on a jeho společníci. Objeví se zde žoldáci, kteří hodlají zabránit tomu, aby Drake zjistil, jaké obrovské tajemství místo skrývá. K tomu, abyste postupně odhalovali děj, budete potřebovat mapy a starověké artefakty, které budete během své cesty nacházet. Pohybovat se budete na neznámém ostrově, kde navštívíte čtyři století staré ruiny, které vás ohromí svou monumentálností, ale i další a další prostředí, která by neměla být o nic méně úchvatná.

Uncharted: Drake´s Fortune

Tolikrát omílané slovo „realismus“ patří i k vizuálním zpracování.

Nepůjde tu ale jen o to, abyste si v klidu prohlédli památky. Budete muset čelit množství nepřátel, kteří vás rozhodně nebudou slušně žádat, abyste místo opustili. Ale přestože jich bude mnohonásobná přesila, vy nebudete „vlkem samotářem“, ale po svém boku budete mít společníky, kteří vám budou pomáhat a výrazně ovlivní obtížnost celé hry. Bude tu kladen velký důraz na kooperaci, bez které prostě nebudete schopni hru dokončit.

Námět, který se týká ztracených měst a tajemných pokladů vybízí k vytvoření hry ve stylu Tomb Raidera, ale Uncharted: Drake´s Fortune rovnou hlásá, že spíše než o řešení Uncharted: Drake´s Fortune různých hádanek tu půjde o akci. Ale ne o ledajakou. Hra vás hodlá pobavit divokými přestřelkami a zběsilými honičkami v autech. Během palby se samozřejmě budete moci skrývat za různými předměty, respektive budete muset využívat prostředí ve svůj prospěch. V případě, že se vaši protivníci objeví v nějakém vozidle, nebude problémem (při trošce míření) je doslova vystřelit ven v plné rychlosti. A je jasné, že to jim na zdraví moc nepřidá.

Jestliže patříte spíše mezi fanoušky Jackieho Chana než Arnolda Schwarzeneggera, a preferujete tedy pěstní souboje, pak i vy budete spokojení, protože Uncharted poskytne dostatek prostoru i pro bitky beze zbraní. A jelikož se v Naughty Dog chtějí soustředit na co nejvěrnější animaci postav, měly by tyto momenty působit opravdu dobře. Pohyby by měly být plynulé a „uvěřitelné“, tedy žádné cukání a běh, který spíše připomíná nepovedený breakdance.

O tomto titulu se zatím mluví jen v superlativech.

Uncharted: Drake´s Fortune Obavy ohledně toho, že jeden styl hraní bude preferovaný nejsou na místě. Vývojářské studio slibuje, že si užijete dostatek palby i kopů a pěstí. Obojího bude dosytnosti. Ale nic není zadarmo, takže nečekejte, že ovládání bude tak jednoduché, že si vystačíte s jedním či dvěma tlačítky. Ovládání nebude přehnaně komplikované, ale šikovné prsty budou potřeba.

V arzenálu Nathna Drakea najdeme standardní pistoli, oblíbenou brokovnici nebo rychlopalný kulomet, ale také výbušniny, granáty a podobné lahůdky. Jistě, že k dispozici bude mnohem více zbraní, ale zatím jsou potvrzeny tyto.

Tolikrát omílané slovo „realismus“ patří i k vizuálním zpracování. O animaci charakterů už jsme se zmínili, ale atranou nezůstanou ani Uncharted: Drake´s Fortune různá prostředí. Tvůrci vehementně pracují na tom, aby vše vypadalo skutečně, od trávy, stromů, skalisek až k vodě, které věnují velkou péči. Celý herní svět by na sebe měl pečlivě navazovat, takže by nemělo dojít k tomu, že jedna lokace je bohatým životem oplývající džungle a hned vedle najdeme mrtvolnou poušť.

I když jsme výše jasně upozornili na to, že tu půjde hlavně o akci, není zapomenuto ani na platformové sekvence. Poměrně často si tedy skočíte ze skalního výstupku na liánu atd. Džungle, ve které se bude valná většina hry odehrávat nabízí nejednu šanci pro šplh a nějaké to hopsání.

Na hlavního hrdinu budete nahlížet z pohledu třetí osoby. Doufáme tedy, že si v Naughty Dog dají pozor na to, aby kamera zabírala co nejvhodnější úhly, protože všichni víme, že právě špatná kamera může z potencionálního hitu udělat téměř nehratelný průšvih.

Uncharted: Drake´s Fortune Uncharted Drake´s Fortune by měl být projekt poměrně lineární a jeho dokončení by mělo zabrat něco málo přes deset hodin. Ovšem úrovně by měly být slušně veliké a vysloveně by měly vybízet k průzkumu. A nemusíte se bát toho, že budete nuceni courat se jen po pralese, ale ocitnete se i na pobřeží v Panamě, na lodi, ve španělské kolonii nebo ve starověkém chrámu.

O tomto titulu se zatím mluví jen v superlativech. Někdo o něm tvrdí, že jde o akčnější verzi Tomb Raidera s mužským hrdinou, jiní říkají, že půjde o jeden z projektů, kvůli kterým se vyplatí pořídit si PS3. Vypuštěné demo všechny ty, kteří si ho měli šanci vyzkoušet, potěšilo a rozpaky se objevily skutečně jen minimální.

Zdá se tedy, že se na nás chystá akční dobrodružství, které potěší všechny ty, kteří tvrdí, že Indiana Jones je příliš velký pacifista (a že ten se s nepřáteli zrovna nemazlí). Pokud máte Uncharted: Drake´s Fortune chuť pustit se do hledání legendárního pokladu a máte dost spreje proti hmyzu, abyste přežili v džungli, začněte se těšit. Bude se střílet, bude se mlátit pěstmi, bude se skákat. A kdy? V posledním čtvrtletí tohoto roku. Navíc to bude vypadat skvěle. Obrázky jsou jasným důkazem, že tady si dali záležet na každém detailu. Uvidíme, jestli se z Nathana Drakea stane náš oblíbený hrdina. Sice nemám takové hrudní dispozice jako Lara Croft, ale charisma se mu upřít nedá. Počkáme ještě pár měsíců a uvidíme, jak Uncharted Drake´s Fortune dopadne. My myslíme, že dobře.

Index očekávání: 90 %

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Switch se stal ve Spojených státech nejprodávanější konzolí roku 2018

Nintendo Switch

Hybridní konzole Switch porazila v loňském roce ve Spojených státech konkurenční PlayStation 4 i Xbox One, a to jak na...

VIDEO: Třetí přídavek pro Kingdom Come vyjde počátkem února

Kingdom Come: Deliverance: Band of Bastards DLC

České historické RPG Kingdom Come se za necelých čtrnáct dní rozroste o další DLC nazvané Band of Bastards. Autoři...

AAA Auto International a.s.
PRODEJCE AUTOMOBILŮ (35 – 50 TIS.) – KLADNO

AAA Auto International a.s.
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.cz