Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Unreal - krok za krokem (pátá část)

  12:00aktualizováno  14. května 3:00
Pátá část kompletního průchodu celým Unrealem, který jistě přijde vhod všem majitelům květnového čísla Levelu, kde je právě tato legendární hra covermountovaná. Součástí návodu je i popis, jak se dostanete do tajných lokací roztroušených po všech úrovních.

Toto je pátá část kompletního průvodce Unrealem. Předchozí díl návodu najdete zde, popis zbraní, nestvůr, cheaty a základní strategii boje pak tady.

Na Pali Haven

Na začátku se dejte doprava a vyjděte nahoru po schodech. Venku zahněte doleva a běžte po cestě. Za zlomem zatočte vpravo, kde uvidíte Kralla mučit kněze. Až si s ním poradíte, seberte Tarydium Shards schované v sudech. Na druhém konci dvora je velká zamčená brána. Nejprve prozkoumejte budovu vpravo – stáj. Vevnitř jsou tři sudy s chrániči. Vejděte do místnosti nalevo, pohněte pákou a běžte druhou chodbou do hlavní části stáje. Kněze uprostřed ignorujte a běžte do levého vzdálenějšího rohu, protože dveře napravo jsou zamčené. Otočte kolem u dveří nalevo, které se otevřou a pustí vás ven. Venku najdete za pravým rohem zahradu s nějakým tím léčivým ovocem. Vraťte se zpět a dejte se levou cestou k sudům se semeny. Za pravými dveřmi uvidíte další Krally, kterak mučí kněze – zabijte je, seberte munici do ASMD a zásobníky. Pokračujte do další místnosti, kde čeká opět Krall. Až ho zničíte, seberte medikit nalevo a náboje do Flaku pod schody. Vyjděte nahoru, sundejte dalšího Kralla a posbírejte střelivo do sniperky. Běžte chodbou až k páce, stiskněte ji a vraťte se dolů ven.

Venku na prostranství zahněte doleva a vyjděte po schodech. Neutralizujte dva Krally a vstupte do baru. Na pravé straně sálu uvidíte medikit, vylepšení Dispersion Pistol a deník popisující krušné časy v Na Pali Haven. Přejděte místnost a běžte do dveří – Skaarj bránící další dveře bude snadným soustem. Vezměte další medikit a vejděte do dveří. Pokračujte po cestičce až na malý balkón s baterkou a pákou. Posuňte páku a plošinka před vámi zajede kamsi dolů. Vraťte se do dolních pater, abyste zjistili, co se stalo. V nově objevené místnosti posbírejte sniperku s municí a medikit – pozor však na Skaarje. Pak běžte do další místnosti, kde potkáte kněze. Nevšímejte si ho a zamiřte ke stěně s velkým otvorem. V tajné místnosti na vás vyběhnou larvy Pupae – jejich eliminace nebude představovat problém. na to, kolik je tu sudů, se v nich skrývá málo věcí – jenom nějaké Tarydium. Pod schody také leží náboje do Flaku.

V dalším patře je kromě obtížného Skaarje také munice do ASMD. Dveří ven si nevšímejte a běžte nahoru po schodech. V knihovně čekají další dva Skaarjové – až je zabijete, můžete si v knize přečíst o tom, že vetřelci v noci odlétají do nitra hory. Z knihovny běžte rovně do dalších dveří, kde najdete páku. Až ji stisknete, uvidíte mříží v podlaze, jak se zamčená brána začíná otevírat. Rychle utíkejte dolů, pak do dveří na dvůr, kde zatočte doleva a proběhněte branami dřív než se zavřou. Pokud to nestihnete, musíte si celý postup s pákou zopakovat. Za branou pokračujte po cestě až uvidíte kněze před sochou. Napravo jsou sudy se zásobníky, ale pozor na procházející Skaarje. Až je porazíte, pokračujte doleva kolem sochy, kde narazíte na zamčené dveře po levé straně. Projděte kolem nich a pokračujte chodbou. Dveřmi napravo se dostanete ke žraločímu jezírku – na schodech seberte světlice a střelte do praskliny ve zdi. Otevře se vám tajný průchod do baru, budete v oné zamčené místnosti, kam jste se před tím nemohli dostat.

V baru narazíte na Skaarje a Pupae. Raději se před nimi schovejte za barovým pultem, odkud uvidíte nalevo šedou siluetu dveří na zdi. Až přijde kněz, otevře vám právě tam tajnou chodbu, ve které najdete Flak Cannon s municí a deník s dalším zoufalým záznamem. Pak opusťte místnost a vyjděte po schodech ke vchodu do baru. Nahoře bude tma, takže zahněte doprava a vejděte do místnosti, kde na vás čeká Skaarj. Zabijte ho a běžte do dalších dveří – dostanete se na můstek nad barem. Na jeho konci jsou troje dveře – nejprve se dejte těmi úplně vlevo a pak znovu do levých dveří, kde objevíte spícího Skaarje, jehož zničení nebude problém – pak seberte Scuba Gear v rohu. Vraťte se zpět na cestu a vejděte do dveří úplně vpravo. Zmáčkněte páku a vraťte se dolů.

Vyjděte z baru a dejte se doleva. Na konci cesty běžte do dveří levé straně, proti bazénu. Zahněte opět do levých dveří, které vás dovedou na otevřené prostranství. Nevšímejte si dřevěných dvířek nalevo a pokračujte přes plot ke druhým dveřím. Ty vedou k bazénu s vodopádem. Zahněte doleva k otevřeným dveřím s další pákou. Stiskněte ji a vraťte se k dřevěným dvířkům. Tam na vás vyběhne Skaarj, kterého je dobré sundat z dálky než se přiblíží. Vstupte do místnosti, kde v sudech najdete medikity. Napravo je další chodba, které vede do místnosti s ovládacími panely, na kterých jsou pokyny k chování v případě vzpoury obyvatel Nali. Stiskněte panel napravo od dveří a vyjeďte výtahem nahoru. Na dalším patře pozor na Skaarje, který hlídá kruhový vchod. Než budete pokračovat dál, seberte v rozích medikity. V další místnosti uvidíte ovládání podvodního vstupu do základny v hoře. Stiskněte panel a vraťte se zpět k bazénu s vodopádem. Skočte do vody a proplavte pod vodopádem – dostanete se na konec levelu ke vchodu do základny.

Outpost

Jakmile skočíte do vody, aktivuje se vám Scuba Gear. Proplavte dlouhým tunelem až k otvoru. Jakmile se vynoříte z vody, zaútočí na vás Skaarj, takže buďte připraveni. Až ho zabijete, seberte medikit, náboje do Flaku a ASMD. Nyní budete mít na výběr ze tří dveří, ale vzhledem k tomu, že se levé automaticky otevřou, zamiřte právě tam. Za nimi na vás však čeká Skaarj, takže si vezměte Razorjack a vystřelte pár projektilů do chodby – jak se budou odrážet od stěn, zasáhnou i bez míření nepřítele. V místnosti najdete medikit a Tarydium. Běžte až na její konec a vyjeďte výtahem nahoru. Tam na vás opět zaútočí Skaarj. Až bude po něm, seberte Razorjack s municí a pokračujte chodbou dál. V následující místnosti potkáte Skaarje, který pracuje na počítači a je k vám otočený zády – jeho eliminace tak nebude problematická. Na počítači uvidíte rozkazy velitele vetřelců. Zahněte doprava a stiskněte červený panel počítače, který aktivuje ovládání hlavních dveří. Vraťte se dolů a pokračujete otevřenými prostředními dveřmi.

V další místnosti se dejte doleva a běžte k ovládacímu panelu. Stiskněte ho a nalevo se objeví výtah, který vás vyveze nahoru. Tady zmáčkněte panel napravo a dveře před vámi se otevřou. Již ve dveřích zpozorujete podivné vznášedlo, ale zatím si ho příliš nevšímejte. Zahněte doleva, seberte rakety a běžte rovně k ovládacímu panelu. Po jeho stisknutí přijede výtah, ale bude v něm Skaarj. Zabijte ho a vyjeďte nahoru. Běžte rovně až k dalším dveřím a pokračujte stále chodbou až do velína, který hlídá Skaarj. Na počítačích se dozvíte o transportu nákladu, který má povolení k letu na mateřskou loď. Zatočte vpravo a zmáčkněte levý a střední panel – silové pole zmizí a dveře do hangáru nalevo se otevřou. Za nimi čeká kromě obligátního Skaarje také munice do ASMD a pár medikitů.

Na konci chodby sjeďte výtahem dolů a zneškodněte stráž. Uprostřed místnosti je stroj s ovládacím panelem. Stiskněte ho a zmizí silové pole u zadního vchodu. Zmáčkněte panel na zdi, aby se otevřely další dveře – pozor však na Skaarje s Flak Cannonem. Zabijte ho a pokračujte chodbou ven. Venku se otočte vpravo, odkud se blíží skupinka Skaarjů a Krallů – naštěstí je všude kolem spousta ovoce. Pokračujte vpravo, dokud nedojdete ke vchodu do kostela. Pozor na chybu ve hře, která občas zablokuje dveře – pokud se vám to přihodí, sejděte po předním schodišti dolů, tam se otočte a vyběhněte zpět nahoru.

V kostele vejděte do první místnosti, kde uvidíte dva Krally u sochy. Zničte je a dejte se dveřmi napravo od sochy, až dojdete do kontrolní místnosti hlídané elitním Krallem. Až bude mrtvý, dozvíte se z počítače o nutných bezpečnostních prohlídkách před vstupem do katakomb. Stiskněte červený panel a získáte oprávnění ke vstupu. Vraťte se dolů k soše a přejděte místnost. Stiskněte tlačítko otevírající dveře a sejděte po schodech. Dole se otočte doleva se v malé místnosti seberte náboje do Flaku. Chodba se větví do dvou směrů – můžete jít libovolným z nich až ke dveřím. Za nimi je velká místnost, na jejímž konci hlídá Skaarj. Zastřelte ho a běžte k počítači, který vás informuje o koordinátech teleportu. Otočte se a stiskněte červený panel aktivující ovládání teleportu – uprostřed místnosti se rozsvítí pronikavé světlo. Běžte k libovolnémů výtahu, sjeďte dolů a vstupte do světla. Dokončili jste další level.

Velora Pass

Teleport vás přenese do tmavého údolí. Prohledejte oblast a otevřete bedny, ve kterých najdete náboje, Tarydium Shards a medikity. Až budete dostatečně vyzbrojeni, pokračujte dál po cestě. V dálce uvidíte Titana, jak sedí na židli. Zatím na vaší přítomnost nijak nereaguje, takže můžete v klidu sebrat vylepšení Dispersion Pistol, které leží před ním. V tu chvíli se ovšem probere a pustí se do vás, takže se připravte na tuhý boj a mějte při sobě co možná nejlepší zbraň. Pořád buďte v pohybu a nedovolte mu vás zasáhnout. Bude po vás házet kamení, takže si dejte pozor, ať vás nesrazí do lávy. Až ho zničíte, vyskočte na židli – vyjede vám most přes lávu. Přejděte přes něj a máte další level za sebou.

Pokračování návodu najdete zde.

Použité zdroje: PlanetUnreal, GameSpot

Autor:


Témata: Raketa, Socha

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...

Další z rubriky

Svět Fortnite prošel další obří změnou, začala pátá sezona

Fortnite

Nový patch do oblíbené hry Fortnite přinesl spoustu nového obsahu. Těšit se můžete na nové vybavení i změny v...

Oznámena střílečka Remnant: From the Ashes od autorů Darksiders

Remnant from the Ashes

Remnant: From the Ashes bude kooperativní akce zasazená do postapokalyptického světa, v němž zbytky lidstva bojují o...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...Najdete na iDNES.cz