Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Unreal - krok za krokem (třetí část)

  12:00aktualizováno  12. května 4:11
Třetí část kompletního průchodu celým Unrealem, který jistě přijde vhod všem majitelům květnového čísla Levelu, kde je právě tato legendární hra covermountovaná. Součástí návodu je i popis, jak se dostanete do tajných lokací roztroušených po všech úrovních.

Toto je třetí část kompletního průvodce Unrealem. Předchozí díl návodu najdete zde, popis zbraní, nestvůr, cheaty a základní strategii boje pak tady.

Harobed Village

Jakmile opustíte Dark Arenu, otevře se před vámi volná krajina, ve které se dá najít nějaké to ovoce. Pro začátek se vydejte doleva k malé vesničce za zdí. V její přední sekci uvidíte pár opuštěných domků, které skrývají doslova poklady – raketomet, chrániče, baterku, medikit, zásobníky s Auto-Magem a Tarydium Shards. Zároveň se v deníčku dočtete o mystických létajících démonech a tajemné zbrani, kterou vesničané ukrývají v opatství. Nezbývá než pokračovat dál do centra obce. Cestou potkáte dost Skaarj Assassinů, o které by se měl postarat váš raketomet. Až bude po nich, následujte kněze, který odkryje tajný vchod. Vyjděte po schodech nahoru a přeskočte díru na úzkou cestičku. Běžte po ní až na vrchol budovy, kde najdete kýžený Flak Cannon s municí.

Seběhněte dolů do prvního patra – za oltářem najdete neprůstřelnou vestu a další vzkaz. Venku se vydejte kolem pravé stěny, až dojdete na hřbitov. Tady se skrývá spousta užitečným předmětů, ale bohužel i horda Skaarj Assassinů. Až všechno prohledáte, jděte na protější konec, kde najdete za náhrobním kamenem tlačítko. Až ho zmáčknete, odsune se kámen napravo a odkryje tajnou místnost. Slitha, který na vás vystartuje, neutralizujte a dejte se vpravo – najdete ovoce, světlice a Taryidium Shards. Na konci zahnuté chodby je voda, ve které se dá najít Super Health Pack. Poté se vraťte zpět k opatství a dál ven z vesnice. Za zdmi zahněte doleva, kde najdete dalšího mrtvého vojáka s několika zásobníky. Pokračujte až k jezeru, skočte do vody a plavte doleva k prknu, po kterém vylezte nahoru. Přeskočte na břeh a běžte ke vchodu do budovy. Ani to nebolelo, viďte...

Terraniux Underground

Na začátku se dejte vpravo a seberte raketomet s municí. Na protější straně místnosti najdete munici do ASMD a také tlačítko – zmáčkněte ho. Sjede k vám výtah, ale pozor – stojí na něm nepřátelský Skaarjí žoldák. Až ho zabijete, zjistíte, že výtah nikam nejede – nemá energii. Proto zahněte vpravo a vydejte se dveřmi mezi výtahem a tlačítkem, které jste předtím stisknuli. Projdete chodbou až do počítačové místnosti. Tam však číhají další dva žoldáci, kteří se vás leknou a budou utíkat do úkrytu za bednu. Počítejte s tím, nabijte si plný buffer raketami a ve vhodné chvíli vystřelte – zanedlouho dostanete oba najednou. Pak stiskněte dvě tlačítka na protějších stranách místnosti a objeví se hláška, že byl výtah aktivován. Seberte ASMD munici a rakety a rychle k výtahu.

Až vyjedete nahoru, potkáte se s dalším žoldákem. V rohu pak leží medikit, a Stinger i se střelivem. Cestou lemovanou zeleným slizem projděte až k nábojům a raketám – budou se hodit. Z pravé vyvýšené cesty uvidíte pod sebou žoldáka. Sestřelte ho shora a seskočte dolů. Najdete další medikit a bio-oblek. Z počítače však vyjde zlá zpráva – vědí o vás a zablokovali výtah číslo jedna. Otočte se vpravo a vydejte se vzdálenou chodbou ke dveřím, které se automaticky otevřou. Za nimi je na protějším konci místnosti kýžené tlačítko, kterým dokončíte level.

Terraniux

Na začátku se z počítače dovíte, že pumpy přesunuly biologický odpad do sekce B a opět starou známou hlášku o zablokovaném výtahu číslo jedna. Skočte do prázdné nádrže a pokračujte dokud nenajdete šestiúhelníkovou chodbu. Jakmile do ní vejdete, skočí vám do zad Slith. Zabijte ho a pokračujte dál, až se dostanete do místnosti s dalším Slithem a baterkou. Nebude o vás vědět, tak toho náležitě využijte ve svůj prospěch. Poté pokračujte dál ven z nádrže.

V další místnosti najdete dva zásobníky do ASMD a Tarydium Shards. Pak nastupte do výtahu a vyjeďte nahoru. V této sekci se potuluje spousta žoldáků, takže se připravte na boj. Pokračujte podél plošiny až do sekce C, kde je vzkaz techniků o poškozené bezpečnostní obálce a prosba o posečkání s pumpováním biologického odpadu do této sekce než budou dokončeny opravy. Jděte až do zadní části sekce C, kde najdete svítící červený knoflík. Až ho stisknete, zmodrá. To samé budete muset provést v sekcích A a B, takže směle do toho. Před odchodem z každé sekce se podívejte do postranních průchodů – najdete tam Tarydium Shards a Amplifier. Když se dáte od východu ze sekce C doleva, najdete zamčený velín. Pokračujte po cestě až do sekce A, kde najdete na počítači informaci o plných zásobnících a přesměrování biologického odpadu do sekce B. V „Áčku“ najdete kromě druhého tlačítka také náboje do Flaku a ASMD. Až budete v sekci A hotovi, dejte se doleva do sekce B, jejíž zásobníky jsou již z poloviny plné. Poblíž třetího tlačítka jsou rakety, Tarydium Shards, medikit, Jump Boots a Shield Belt. Za nimi otevřete dveře – najdete tam další Tarydium Shards a zprávu o poruše na výtahu 2.

Vyjeďte po plošince nahoru, zapněte baterku a skočte na potrubí. Na jejím konci seskočte na cestu za sloupy – je tam ukryto pár nábojů do Flaku a rakety. Pak se vraťte do sekce B a vejděte do druhých dveří v průchodu sekcí. Tam najdete střelivo do ASMD a po pravé straně obrazovku, na které je povolení ke vstupu do zahrady. Vyjeďte výtahem nahoru a připravte se na útok žoldáka, který už čeká v horním patře. Jděte do místnosti napravo – na počítači se dozvíte, že jste ve skleníku B. Běžte doprava a vyjeďte na prostřední plošinu s neprůstřelnou vestou, medikity a Tarydium Shards. Osud se dostanete i do skleníků A a C. Napravo od počítače v „céčku“ je tlačítko, které otevře další dveře. Uvnitř místnosti seberte munici do ASMD, skočte do nádrže s odpadem a plavte skrze trubky (stojí za to si rozsvítit baterkou). Na konci vás potrubí „vyplivne“ ve velínu. Zabijte žoldáka na stráži, seberte Biorifle a stiskněte dvě tlačítka. Vydejte se skrze trubky zpět a vylezte z nádrže. Zahněte doprava a vstupte do další místnosti. Stiskněte obě červená tlačítka a sjeďte dolů výtahem. Konec levelu...

Noork's Elbow

Na začátku otevřete modré dveře před vámi a vejděte do malé místnosti. Vevnitř najdete raketomet s municí, baterku a Auto-Mag. Dejte však pozor na žoldáka, který vyběhne z dveří napravo. Jakmile ho zničíte, seberte všechny věci a vraťte se zpět. Sejděte po šikmé cestě přibližně doprostřed svahu, seberte rakety a střelte po Skaarjích, kteří střeží vesnici pod vámi – využijte toho, že jste nad nimi. Pokračujte až k malé vesnici, ve které je spousta ovoce. Zapněte baterku a vejděte do levého domku, kde je kromě zmučených knězů také Super Health Pack , dvě světlice, rakety a zásobníky. V sousední budově potkáte pár létajících potvor, které brání neprůstřelnou vestu a silové pole. Vyjděte ven a pokračujte po cestě za vesnicí. Z dálky zničte žoldáka a běžte směrem k chrámu.

Až vstoupíte na most, jeho protější polovina klesne. Skočte do vody a plavte doleva kolem vzdálenější strany chrámu. Pod vodou pátrejte po otvoru, kterým se dostanete dovnitř do chrámu. V tajné místnosti najdete Flak Cannon s náboji, světlice a poslední dopis mrtvého vojáka. Odplavte zpět na břeh a přejděte most. Meditujícího kněze si nevšímejte – raději rozstřelte barely nalevo, ve kterých jsou rakety a medikity. Projděte levou chodbou dovnitř do chrámu a level je ze vámi.

Temple of Vandora

Vyjděte po schodech do místnosti nalevo. Jakmile vejdete dovnitř, zavřou se za vámi dveře a zaútočí dvě Manty. Až je zabijete, dveře se znovu otevřou, ale raději pokračujte do místnosti před vámi. Tam najdete mrtvého vojáka se Stingerem. Rychle se otočte doprava a zabijte Bruta, který se na vás začne sápat. Až s ním skoncujete, otočte se a sejděte po schodech dolů za knězem. Na konci schodiště uvidíte malý bazének s tyčí uprostřed. Zatím si ho nevšímejte a seberte rakety na druhé straně vody. Jděte za knězem, který vás dovede k tajnému výklenku se Super Health Packem – musíte ho však ubránit před útoky Skaarjů. V místnosti před vámi objevíte oltář, ale také se na vás z balkónu spustí další Skaarj. Po jeho smrti sesbírejte rakety a Tarydium Shards.

Vraťte se zpět k tajnému výklenku a zahněte doleva. V místnosti napravo je Skaarjí střelec s Bioriflí. Zabijte ho, seberte jeho zbraň a další munici, kterou najdete poházenou po místnosti. Vyjděte ven a běžte rovně dolů po schodech. Dole zahněte doleva, kde najdete další Tarydium, světlici a nahoře také neprůstřelnou vestu. Opusťte místnost a dejte se doleva. Před vámi se objeví Skaarj, který hlídá horní cestu. Sundejte ho a opět sestupte po schodech. Dole se otočte doprava a zabijte Skaarje na schůdkách. Na jejich vrcholu je nápis o tom, že musíte použít svaté pochodně, abyste se dostali dál. Seberte Tarydium Shards a běžte k loďce nalevo.

Jakmile na ní nastoupíte, dá se do pohybu. Pozor však na dva létající Gasbagy – pokud budete dobře mířit, nebudou obtížným cílem. Až se loď zastaví, vystupte na břeh, seberte Razor Blades a rakety, ale zatím nevstupujte na most – brána je stejně zavřená. Místo toho běžte do chodby naproti mostu. Na jejím konci najdete Tarydium Shards a také tlačítko. Až ho zmáčknete, vyběhne na vás Skaarj. Zničte ho, vylezte na rampu a prohledejte dvě místnosti. V každé z nich je Skaarjí střelec, ale také střelivo do ASMD, ovoce, chrániče a baterka. Teprve teď se vraťte k mostu a přejděte ho.

V další místnosti najdete první pochodeň. Stoupněte si na plošinku, která sem barevně nezapadá, a pochodeň se rozsvítí. Pak prohledejte malé dutiny pod ní, ve kterých je medikit a silové pole. Se svítící pochodní přeplavte přes vodu až na místo, kde jste původně nastoupili do lodě. Na konci oněch schůdků s nápisem je otevřená brána – vejděte do ní. V další chodbě najdete podél pravé zdi náboje, na křižovatce zahněte vpravo. Až zabijete hlídajícího Skaarje, získáte další rakety. Pokračujte nahoru po schodech až ke světlicím a poté jděte dál po cestě. Všimněte také si místa napravo od světlic – brzy se sem vrátíte. V další místnosti si dejte pozor na Skaarje, po jehož smrti získáte Stinger. Vyjděte z místnosti a na zdi se dozvíte něco o bozích obyvatel Nali a o další strastiplné cestě. Vraťte se zpět do místnosti nalevo a hoďte do fontánky naproti zdi světlici. To otevře levé dveře s neviditelností.

Vraťte se na zmiňované místo na konci schodů napravo od světlic a pokračujte nahoru. Ocitnete se na balkónu nad oltářem, odkud po vás onehdy vyjel Skaarj. Běžte stále rovně a seberte Amplifier. To otevře bránu před vámi. Vyjděte ven na místo, kde na vás zaútočily Manty, tentokrát tam však budou dva Brutové. Zabijte je a běžte do dveří napravo, ihned zahněte vlevo a vyjděte po cestičce nahoru k tajným dveřím vedoucím na střechu chrámu, kde se dají najít rakety. Vraťte se dolů k malému bazénku, okolo kterého jste prošli, skočte do vody a potopte se do otvoru. Plavte tunelem až k mříži, pak zahněte doprava do tajné místnosti se Super Health Packem a vylepšením Dispersion Pistole. Až opustíte bazén, jděte po schodem a běžte rovně chodbou ven z chrámu. Pokračujte údolím až k další budově. Vevnitř stiskněte tlačítko a pokračujte chodbou, na jejímž konci si na vás brousí zuby Behemoth. Zničte ho a připravte se na Titana opodál. Jakmile ho porazíte, level končí.

The Trench

Na začátku levelu se otočte a běžte do pravého rohu, kde jsou náboje do Flaku. Znovu čelem vzad, pokračujte chodbou a zahněte doleva. V malé místnůstce najdete (kromě dvou mrtvých vojáků) Auto-Mag, raketomet, Flak Cannon a spoustu nábojů i raket. Až všechno posbíráte, dozvíte se o vstupu do lodi, který se automaticky otevírá na krátký okamžik. Vyšplhejte na převis, odkud uvidíte spoustu Gasbagů, kteří se na vás hned vrhnou. je vhodné se před jejich leteckým útokem schovat v jeskyni. Až jich sestřelíte dostatečné množství, sejděte dolů.

Vlezte do příkopu a pokračujte k rampě před vámi, kde najdete další rakety. Napravo v dálce uvidíte Titana. Trochu se k němu přibližte a zabijte ho. Pozor však na kameny, které po vás bude házet – střílejte po nich rakety a mezitím trochu „polechtejte“ i samotného Titana. Pokračujte na další rampu, kde doplňte rakety a seberte ovoce. Odsud běžte dál k lodi, ale nenechejte se překvapit Skaarjem, který zaútočí ze strany. Vlezte do červeného světla, ale opatrně, ať nestojíte moc blízko trupu plavidla – výtah co sjede dolů by vás mohl cestou nahoru rozmáčknout o loď.

Uvnitř nákladového prostoru sesbírejte všechny předměty, munici a Health Packy. Jděte na druhou stranu počítačového systému napravo od obřího BioSuitu. Stiskněte panel počítače a vyjeďte malým výtahem po pravé straně nahoru, abyste mohli skočit na pohybující se plošinku. Ta vás zaveze na cestu vedoucí ke konci levelu.

Pokračování návodu najdete zde.

Použité zdroje: PlanetUnreal, GameSpot

Autor:


Témata: hřbitov, Raketa

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...

Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

Saúdská Arábie zakázala desítky videoher, neunikl ani třetí Zaklínač

Zaklínač 3: Divoký hon

Saúdská Arábie zakázala sedmačtyřicet videoher v reakci na sebevraždu dvou dětí. Důvodem je podezření, že sebou nechaly...

Původní začátek Mafie 3 byl prý tak drsný, že ho autoři nemohli vydat

Mafia III (PS4)

Mafia 3 prý měla na samém začátku obsahovat velice kontroverzní scénu, ale autoři ji nakonec nepoužili. Nejen, že ji ze...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz