Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Unreal Tournament 2 - bude to nový král?

  12:00aktualizováno  25. dubna 1:23
Unreal Tournament - nejlepší multiplayerová 3D střílečka současnosti, nebo druhá nejlepší multiplayerová 3D střílečka současnosti? Názory se různí. Každopádně druhý díl této fenomenální řežby vypadá více než zajímavě. Přinášíme vám první informace o Unreal Tournamentu 2 - možném novém králi krvavého virtuálního sportu.

Unreal Tournament 2

Multiplayerové hraní 3D stříleček se stalo regulérním sportem a každé sportovní odvětví potřebuje stále modernější vybavení. V oboru 3D řežeb mezi něj bezesporu patří hra samotná. O titul nejúspěšnější multiplayerové střílečky svádějí boj především dva borci - Unreal Tournament a Quake III Arena. Zatímco Quake se pyšní již trojkou ve svém názvu, Unreal Tournament, i když by mohl být Unrealem 2 Arena, dosud číslovce značící verzi odolával. Ovšem to se změní, vývoj Unreal Tournamentu 2 (UT2) byl oficiálně potvrzen a my vám přinášíme základní informace o možném novém vládci FPS.

Zřejmě největší novinkou UT2 bude používání vozidel. Tento trend je patrný v mnoha hrách, tak proč ne tady. Mapy mají obsahovat spousty otevřených prostranství, v nichž dopravní prostředky přijdou vhod. Jízda v autě či vznášedle by však měla jen doplňovat pohyb po svých. Avšak ani pěší boj nezůstane beze změn. Do ukazatelů, které bude třeba sledovat, přibude vedle zdraví, brnění a munice ještě jedna - jakási speciální energie. S jejím využitím budete moci svého bojovníka přivést k maximální berserkové zuřivosti, během níž bude nezranitelný, nebo jej donutit k obstojně rychlému běhu. Kde se ale vezme ta energie? Z mrtvých soupeřů. Zatím co afričtí domorodci pojídali části těl zabitých nepřátel, aby na ně přešla jejich síla, vy z každého zabitého bojovníka získáte jakýsi obláček energie, té která je nutná k provádění speciálních akcí. Ale i když se vám "duše" nepřátel nepodaří ulovit, stále budete mít k dispozici obyčejnější speciální pohyby, jako jsou zvláštní boční úskoky, dvojité skoky a podobně. Uvidíme, jestli je v boji využijeme.

Jedním z nejdůležitějších prvků charakterizujících vaši osobu ve virtuálním světe je vzhled vámi ovládaného hrdiny. V UT2 bude na výběr 26 hráčských modelů (které půjdou zřejmě ještě upravovat pomocí skinů) v šesti bojujících skupinách. Mají to být geneticky upravení lidé, Egypťané, žoldáci, roboti, vetřelci (aliens) a rasa zvaná Noční můra (Nightmare). Prostě partička k pohledání. Při singleplayerovém hraní bude navíc možné odemknout další hráčské modely, a ty pak použít v multiplayerové hře. Unreal Tournament 2 Válečníci by též měli skvěle vypadat. Animace budou postaveny na propracovaném modelu těla, který bere v úvahu maximum vnějších vlivů. Každý pád či zásah má být jedinečný. Postava nikdy nepoletí zcela stejnou trasou a její pohyby budou ovlivňovat faktory, jako jsou překážky, na něž narazí, natočení těla ve chvíli pádu a podobně (těmito pravidly se budou řídit i neživé věci - například barely či kameny). Stejně kvalitní mají být i ostatní pohyby. Při přehazování zbraní by měla být znát jejich hmotnost a postava se má pohybovat podle toho, jaký kvér zrovna třímá ve svých rukou. Zbraně samotné budou modifikovatelné a zůstane jim oblíbený sekundární režim střelby. V arzenálu však již nenajdeme biopušku a razorjack. Do hry budete, až na dvě speciální zbraně, vstupovat plně vyzbrojeni se všemi náboji.

V singleplayerovém režimu se rozšíří vaše možnosti velení elektronickým spolubojovníkům. Budete jim moci přidělovat různé úkoly, jako je zaútoč, braň, ovládej vozidlo a podobně. Kromě toho půjde měnit jejich schopnosti v oborech - přesnost, agilita a taktické uvažování. Vlastnosti členů týmu by se také měly, trochu ve stylu RPG, zlepšovat s vítězně vybojovanými bitvami. A jestli vám vaši kolegové nebudou stačit, můžete si najmout superborce z hvězdného týmu All-Stars - skupiny elitních bojovníků. Peníze na tyto žoldáky budete zřejmě získávat za vyhrané souboje.

Celkem se má v UT2 objevit 30 map s perfektně zpracovaným prostředím. Koneckonců grafika celé hry by měla excelovat - textury budou podporovat až 1024 x 1024 pixelů. Voda se má chovat opravdu jako voda, takže pokud projdete jezírkem, bude možné vás podle vln chvilinku stopovat. Unreal Tournament 2 Zajímavé má být i chování kouře a mlhy. Když do nich totiž vystřelíte raketu (a zřejmě i když jimi projdete), krásně se aerodynamickým prouděním vzduchu rozestoupí. Ani sebelepší bijec však na žádné z map nenalezne lékárnu, náboje či brnění. Ne proto, že by byly tak dobře schované, ale prostě proto, že tam žádné nebudou. Podobně jako v Tribes 2 se totiž zdraví, brnění a munice bude doplňovat na zvláštních místech. Stoupnete si na muniční, zdravotní, nebo obrňovací :-) plošinku a ona položka vám začne přibývat. Pokud vydržíte stát dostatečně dlouho, naplní se na maximum.

Máme se tedy na co těšit - zatím to všechno zní velice zajímavě - uvidíme zda zůstane zachována atmosféra a především hratelnost prvního dílu.

Autor:


Témata: Raketa, Robot, virtuální

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

V jakém období byste si rádi zastříleli v Battlefieldu a Call of Duty?

Válka.

Ačkoliv to vypadá, že letošní Battlefiled bude zasazen do druhé světové války a u Call of Duty už víme, že půjde o...

Další z rubriky

Zaklínač Geralt bude jednou z postav v bojovce Soulcalibur 6

Geralt v bojovce Soulcalibur 6

Do chystaného pokračování bojové hry Soulcalibur míří hlavní hrdina z populárního RPG Zaklínač.

Hráči EVE online uctili památku zemřelého Stephena Hawkinga

EVE Online

V populárním vesmírném simulátoru lidé na čas přestali bojovat, aby mohli zavzpomínat na geniálního vědce.

Nový trailer k Tropicu 6 ukazuje, že i v diktatuře se dá spokojeně žít

Tropico 6

Nový díl oblíbené budovatelské strategie vyjde ještě během letošního roku a jak napovídá nový trailer, bude to pořád to...Najdete na iDNES.cz