Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Untold Legends: Brotherhood of the Blade

  12:00aktualizováno  18. srpna 4:28
Věřte nebo ne, ale na PSP existují vedle závodních her už i jiné žánry. A dokonce se ani nejedná o klony populárních PS2 titulů. Dnešní hra je sice původní, nicméně inspiraci jistou PC klasikou nezapře ani na minutu.

Untold  Legends: Brotherhood of the Blade Ve vesmíru může být naše civilizace jediná, ale pravděpodobnější je, že existuje mnoho dalších světů. Třeba starodávná planeta Untaca, jejíž příběh se až příliš podobá všemu, co známe. Povrch této planety zažil vzestup a pády mnoha civilizací. Nás ale zajímá město Aven, které jakoby vzdorovalo neúprosnému toku času a platilo za poslední baštu dobra. I zde ale okolnosti posledních dnů nasvědčují, že zlo si najde cestu všude. Tím se rýsuje i úloha hráče, jenž v roli ochránce musí nadcházející zkáze za každou cenu zabránit.

Ultimátní kouzlo na konci dovoluje dočasně přesvědčit některé z nepřátel, aby bojovali po boku vyvolávače.

Untold  Legends: Brotherhood of the Blade Že vám předchozí řádky a ani název hry nic neříkají, je jedině dobře. Skoro by to totiž vypadalo, že na PSP vycházejí pouze konverze z PS2 a na původní tituly nezbývá místo. Untold Legends si získávají naše sympatie už jenom proto, že se mohou směle zařadit do téměř prázdné škatulky původních her. Žánrově se jedná o akční RPG, tudíž i nastíněný příběh zde jen vytváří povinnou kulisu, namísto toho, aby táhl hru kupředu. O to se stará jiný element hry – akce.

Na začátku si vyberete jednu ze čtyřech nabízených postav. Rytíře si zvolí ti, kteří jdou vždy cestou nejmenšího odporu – samozřejmě jménem cti a čestnosti, naproti tomu druhé bojové povolání, Berserk, skýtá jisté mystické zázemí. Oproti tomu první z magických povolání, Druid, vychází z využívání přírodních sil k destrukci. Čtveřici dobře doplňuje Alchymista schopný vám svými Untold  Legends: Brotherhood of the Blade barevnými lahvičkami hodně znepříjemnit život. Na začátku mezi jednotlivými postavami zase takový rozdíl nepoznáte, všichni začínají s holou zadnicí a s klackem v ruce proti prvním nepřátelům, nicméně se vzrůstajícími úrovněmi roste i rozdílnost. Po dosažené úrovni totiž hráč přiděluje bod do stromu schopností, čímž si vylepšuje jak sama sebe, tak získává tolik potřebná kouzla. Má volba padla na alchymistu, což znamená, že nepřátele obtěžuji kyselinovým sprejem, bombou z ohně, vyrábím si vlastní hojivé a manové lahvičky, později vrhám na nepřátele blesky. Ultimátní kouzlo na konci dovoluje dočasně přesvědčit některé z nepřátel, aby bojovali po boku vyvolávače. Ale ani ostatní povolání na tom nejsou špatně.

Celkově se Untold Legends hrají velmi dobře, ačkoliv mnoho nového nepřinášejí.

Untold  Legends: Brotherhood of the Blade Na svět nahlížíme z nadhledu a pokud máte rádi srovnání, jedná se o vydařenější klon původního Diabla. To znamená, že devadesát procent času se kolem sebe oháníme a drtíme nepřátele po stovkách. Síla těchto her, Untold Legends čítaje, spočívá v neustálém vylepšování a šperkování vlastního hrdiny. Na začátku bojuje s obyčejnými zbraněmi, ty ale brzy vystřídají magické a šílenství vrcholí s magickými krystaly, které již tak solidní zbraň ještě posílí. Tenhle koncept se zkrátka osvědčil a dostane vás i u téhle hry.

Jednotlivé úrovně se na začátku hry, podobně jako u svého vzoru, náhodně vygenerují. To znamená, že pokud začnete hrát od začátku, zůstane sice zachováno původní prostředí i jednotlivé interaktivní body, ale budou jinak rozházené. To je příjemné zejména v okamžiku, kdy máme chuť si hru projít s novou postavou. Celkově se jedná o desítky takto pospojovaných prostředí, Untold  Legends: Brotherhood of the Blade přičemž centrem veškerého dění zůstává město. Tam se naštěstí nemusíme vracet vždy po svých, ale existuje zde portál pro přemístění. S ovládáním se vypořádali tvůrci na jedničku – a to jak v akční, tak nebojové části. Získaná kouzla si snadno přiřazujeme podle potřeby k tlačítkům, fungují i určité kombinace, například pro rychlé doplnění životů a many. V nebojové části si prohlížíme statistiky, sledujeme aktuální nitku příběhu, ale i získané předměty. Zde bych měl pouze malou připomínku k tomu, že se předměty občas nezobrazí hned, ale hra si musí "sáhnout" na UMD, aby se načetl příslušný obrázek.

Z multimediálního hlediska nemáme vážnějších výhrad. Hudba určitě mohla být výraznější, 3D grafika nevypadá vůbec špatně, ale

Klady a zápory

Plus Původní hra
Plus Rozmanitost nepřátel
Plus Chytlavost

Mínus Stále pouze kopie

zase více interaktivity by neškodilo. Potěší různorodost prostředí a jestli se autoři na něčem vyřádili, pak jsou to nepřátelé. Také někteří strážcové úrovně nechávají uniknout z určitého "mlátícího" stereotypu. Celkově se Untold Legends hrají velmi dobře, ačkoliv mnoho nového nepřinášejí – pouze poctivě kopírují to staré, vyzkoušené. Vedle toho nechybí kooperativní multiplayer až pro čtyři hráče (přes Wi-fi), nicméně nejprve si sežeňte kamaráda, který si hru koupil také.

Untold Legends: Brotherhood of the Blade
Výrobce/Distributor Sony Online / Activision
Platforma PlayStation Portable
Ukládání pozic: ano
Multiplayer: ano
Verdikt: Příjemné akční RPG pro PSP v záplavě launchových závodních her.
Hodnocení: 79% (info)

Autor:


Témata: Interaktivní

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

RECENZE: Ve strategii Ancestors Legacy budete dobývat a plenit

Ancestors Legacy

Nová historická strategie od polského studia Destructive Creations se hlásí o vaši přízeň a rozhodně má s čím vyrukovat.

RECENZE: Pillars of Eternity 2: Deadfire je úžasné námořní dobrodružství

Pillars of Eternity 2

Tak trochu ve smyslu „nespravuj, co funguje“ je druhý díl Pillars of Eternity spíše důstojným pokračovatelem než...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...Najdete na iDNES.cz