Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

UO: Lord Blackthorn's Revenge

  12:00aktualizováno  15. listopadu 9:12
Představovat vám hru Ultima Online by asi nemělo žádný smysl - o tomto titulu slyšel i ten, kdo nemá online RPG nikterak v lásce. Představit vám ale datadisk Lord Blackthorn's Revenge význam má, protože přináší nejen nové postavy a předměty, ale též jisté změny v AI nepřátel a herním systému.

Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge Snažit se vám nějak představit onlinové RPG Ultima Online by asi bylo jako nošení dříví do lesa - přeci jen se jedná o online RPG, které je v našich luzích a hájích bezkonkurenčně nejrozšířenější a nejoblíbenější a které po celém světě hraje více jak 225 000 lidí. Přeskočme tedy popis příběhu, herního systému a podobně a dostaňme se k aktuálním zprávám. Nedávno jsme vás informovali o tom, že zaměstnanci společnosti Origin pracují na novém datadisku nazvaném Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge. Dalo se očekávat, že tato zpráva způsobí zvýšenou vlnu zájmu u milovníků tohoto titulu a také se tak stalo. Do redakčního mejlu nám začaly chodit prosby, abychom zveřejnili o tomto datadisku co nejvíce podrobností, ale bohužel, do této doby jsme nemohli vyhovět - kromě sporadického výčtu nových funkcí nic dalšího známo nebylo. Nyní se vše změnilo a tak konečně můžete svůj apetit po informacích o tomto titulu ukojit.

Asi největším lákadlem datadisku je skutečnost, že se na něm podílí Todd McFarlane, který nám svého času přinesl např. Spider-Mana, Batmana či Spawna. Právě on bude zodpovědný za vytvoření příběhové linie, která se ke hře váže, a tří desítek nových typů postav a monster, Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge na něž narazíte. Mezi nimi hraje pochopitelně prim samotný Lord Blackthorn, jehož jsme měli možnost poznat již dříve. Jak ale zjistíte, trošku se nám změnil. Tentokrát je člověkem jen z poloviny a na scénu se vrací s armádou nemrtvých kreatur, s jejichž pomocí se pokusí získat vládu nad celým světem Britannie. Na vás a vašich spolubojovnících bude, abyste mu to překazili.

Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge toho nabídne ale pochopitelně trošku více, než jen příchod Temného pána. Těšit se můžete také například na to, že noví nepřátelé budou mít také novou umělou inteligenci. Nyní na vás nebudou již bezhlavě útočit, ale znají též elementární strategické prvky, takže boj s nimi bude poněkud odlišný než dosud. Razantním vylepšením by měl projít též systém odměňování (či perzekuování) vaší postavy a v neposlední řadě by se měla vylepšit odezva okolního světa k činům vás a ostatních hráčů. Přibylo též více jak třicet zbrusu nových předmětů, jež budete moci vyrobit, najít nebo zakoupit.

Možná se ptáte, zda se vyplatí si datadisk pořizovat jen v případě, že jste již prošli svět Britannie křížem krážem a hledáte tedy něco nového, nebo jestli je vhodný i pro začínající hráče. Odpověď je jasná. Lord Blackthorn's Revenge bude obsahovat nejen lepší Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge nápovědu, ale hlavně propracovanější šablony postav, které vás ušetří mnohých počátečních nesnází. Pracovníci Originu tedy navrhují datadisk tak, aby uspokojil náročné a zkušené hráče a přitom aby přitáhl i řadu nových zájemců.

Vzhledem k tomu, že záběr Todda McFarlana je obrovský, neomezuje se jeho činnost jen na tvorbu nových postav a přípravu kostry příběhu. Připravuje též šest postaviček pro sběratele a dva komiksy. Děj prvního je jakýmsi prologem k Lord Blackthorn's Revenge a vyjde krátce před uvedením datadisku na trh, druhý najdete výhradně v krabici se hrou. A kdy že se dostane Ultima Online: Lord Blackthorn's Revenge na pulty ochodů? Pokud se nestane nic hrozného, tak v únoru roku 2002.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Usednout do traktoru Zetoru můžete v Brně a nově i v Pure Farming 2018

Pure Farming 2018

Právě dnes, v úterý 13. března, vychází nový vyzyvatel pro zažité farmářské simulátory. Byli jsme se na něj podívat v...

Další z rubriky

Nový trailer k Tropicu 6 ukazuje, že i v diktatuře se dá spokojeně žít

Tropico 6

Nový díl oblíbené budovatelské strategie vyjde ještě během letošního roku a jak napovídá nový trailer, bude to pořád to...

Rapper Drake si zahrál Fortnite a pokořil rekord sledovanosti Twitche

Fortnite

Nečekané spojení známého streamera a ještě známějšího zpěváka zafungovalo a přitáhlo rekordní počet diváků.

Další herní Tomb Raider už je oficiální, vyjde 14. září

Shadow of the Tomb Raider

Vydavatel Square Enix krátkým videem oficiálně oznámil, že se letos dočkáme nového dílu legendárního Tomb Raidera. Lara...Najdete na iDNES.cz