Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vampire: the Masquerade - 2.část

  12:00aktualizováno  10. ledna 2001 11:14
Druhá a poslední část návodu na Vampire: The Masquerade - Redemption začíná probuzením Christofa v novém světě - konkrétně v Londýně - a po všech strastích prožitých v kanálech, skladech a pochybných barech končí finálním soubojem s Vukodlakem v katedrále, která je před zraky zvědavců ukrytá v samém srdci New Yorku.

Vampire: The Masquerade - Redemption

Londýn 1999 - Society of Leopold 
Až se vzpamatujete z nenadálé situace, sesbírejte po zemi užitečné věci. Nepřátelé, kteří vás čekají v budově, jsou dvojího druhu: vojáci a laboratorní zaměstnanci. V rukou mohou mít střelnou zbraň, plamenomet, elektrický omračovač, lahvičky se svěcenou vodou nebo kůl. Nejnebezpečnější jsou ti s nabroušeným kůlem - jakmile vám ho totiž zaboří do těla, ztuhnete na docela dlouhou dobu a protivníci do vás zatím mohou nerušeně bušit. Krve je nedostatek, ale vysávat ji můžete z laboratorních pracovníků. Na pár místech musíte zmáčknout páky, abyste si otevřeli další dveře, ale související páky a dveře jsou vždycky tak blízko, že se ani nebudu namáhat s přesným popisem. Chodby jsou stále stejně šedivé, dokud se nepropracujete do nejvyšší části komplexu. Tam vyjděte po dřevěných schodech do patra a prohledejte místnosti podél hlavní chodby. Kousek před koncem dojde ke střetu s hlavním Leopoldem a i když se s ním chvíli budete bít, vyřídíte ho nakonec úplně jiným způsobem. O pořádnou zbraň tady skoro nezavadíte, náboje do pistole se hned vystřílí, ale v jedné z místností v patře je za vitrínou nějaká obdoba meče. Vitrínu otevřete stlačením bílé knihy ve vedlejší knihovně. Až budou chodby i pokoje liduprázdné, vraťte se po schodech dolů a otevřenými dveřmi projděte do londýnských ulic.

Londýnské ulice 
Nejdřív se trochu proběhněte po městě, ať si zafixujete všechny důležité body. V západním Londýně, kde začínáte, je Curio Shop - obchod s léčivými prostředky a dál noční klub s krevním barem. Tam můžete přibrat prvního parťáka - pankáče Pinka. Po dvojích schodech sejděte do východního Londýna. V jeho uličkách se skrývá váš bezpečný přístav s rakví a ukládacím křížem, Vampire: The Masquerade - Redemptionhned vedle stojí karavan, kde se prodávají zbraně. Nakupte taky nějaké dobové oděvy - koženou bundu nebo plášť, ať tam nepobíháte jen v průstřelném tričku. Potom najděte nevěstinec (je za rohem poblíž dvou hořících sudů), kde najměte ještě nedobrovolnou prostitutku Lily. Protože je pro další dobrodružství naprosto nedostatečně oblečená i vybavená, musíte se vrátit do přístavu a od chlapíka v autě koupit nějakou výzbroj. Teprve pak si můžete troufnout vydat se hlouběji do útrob vykřičeného domu. Na prvním rozcestí se dejte vlevo, vpravo je jen velká místnost (původní hlediště) s postávajícími slečnami a spoustou rudých pohovek. Doběhněte až na konec chodby do místnosti s mnoha sundanými obrazy a za tím modrým, na kterém je nakreslený vstup do nějakého starého chrámu, najděte u země páku. Až ji zmáčknete, vzadu se otevře tajná chodba do další části hry.

Chrám Setitů 
Setitové nejsou nijak zvlášť silní, ale leckde se jich na vás může sesypat pěkná kupa a způsobit vám tak svými elektrošoky, kůly a mačetami citelné ztráty krve i zdraví. Hned po vstupu dovnitř jsou další dveře za sochou Anúpeva zamčené. Páku, která je otvírá, najdete po odbočení vlevo v místnosti hned za dveřmi po pravé straně. Projděte otevřenými dveřmi a za nimi se cesta opět rozdvojuje. Jděte nejprve vlevo, kde je na konci páka, která otvírá další průchod vpravo. Až vyčistíte místnost hojně zamořenou Setity a jejich hadími pomocníky, čeká vás vstup do druhé části chrámu. Tady si dávejte pozor na firebally vystřelující ze zdí. Za mostem jsou na obou stranách zavřené dveře a dvě páky - neotvírají však dveře, u nichž jsou, ale přesně ty druhé. Jděte dál uvolněnou cestou; až narazíte na mříž, odbočte podél ní vlevo, kde je páka. Za zdvihnutou mříží je na zemi spínač (až jej půjdete sepnout, zase pozor na firebally), kterým otevřete dveře vpravo. Za nimi je páka, kterou uvolníte cestu dál z velké místnosti, do níž se musíte kousek vrátit (stýkají se tam dvoje schody). Po Vampire: The Masquerade - Redemptionvstupu do třetí části jsou vpravo i vlevo zamčené dveře - otevřete je dvěma spínači na konci rovné cesty. To, že se blížíte ke konci chrámu naznačují vzrůstající počty Setitů - ve třetí části jich je jako much. Čtvrtá část je jen krátká a ne jejím konci vás čeká konverzace a souboj s Lucretií. Až jí rozmělníte na hádky, vraťte se přes nevěstinec do londýnských ulic a vydejte se k věži (Tower of London).

Londýnská věž 
Tower of London najdete, půjdete-li dozadu podél pobřeží v blízkosti obchodu se zbraněmi. Po vstupu se nejdřív podívejte doprava, kde cesta po chvíli konči a pak teprve pokračujte levým ramenem. V prvním patře se budete vypořádávat s pavouky (velkými i malými), teprve druhé patro přidá i duchy (na ty pozor, ve větším počtu dokáží nadělat pěknou paseku). Druhé patro začněte prohlídkou dvou místností vpravo od schodů, pak vlevo a teprve potom se dejte rovně, kudy vede hlavní cesta do třetího patra. V další místnosti s vícero dveřmi opět jděte nejprve doprava, potom doleva, odkud už je to ke schodům do třetího patra, jen co by kamenem dohodil. Třetí patro má jedny tajné dveře (v místnosti, která je těsně před tou, z níž vedou dvoje schody). Ve čtvrtém patře už jen za mříží vyzvedněte Lucretiino srdce (pozor, potom se objeví ještě několik hádků) a můžete se vrátit zpátky do ulic Londýna.

Nalodění 
Jakmile z věže vyjdete, skočí na vás vlkodlak, s nímž budete mít nejspíš dost práce. Výhodou je, že autosave vám uložil pozici hned po výstupu z věže, takže to při opakovaném hraní nebudete mít daleko. Vraťte se do nevěstince, kde už na vás čeká pověřenec Lucretie a zkrátí vám cestu skrz chrám Setitů. Po rozmluvě s Lucretií ji musíte vyřídit, i když se mazaně transformuje do podoby obří kobry. Její srdce pak můžete buďto vysát a získat její schopnosti (což vám ale sníží hodnotu humanity) nebo jej zničit. Tak jako tak potom dostanete nové hadí disciplíny. Až svým postavám rozdělíte body, projděte zase celým chrámem nahoru a naloďte se na v přístavu kotvící Svatou Magdalenu. Až se zamícháte do konfliktu Interpolu a Vampire: The Masquerade - Redemptionupírů Nosferatu, pobijte upíry, od agenta vyslechněte zprávu o vyšetřování a nechte se v klidu dovést do Států.

Příjezd do New Yorku 
Po příjezdu do New Yorku si nejprve promluvte s agentem Interpolu a pochlubte se získanými znalostmi. Půjdete-li dále po ulici, narazíte na skupinu tří členů klanu Nosferatu, jak se chystají cosi nepěkného vyřizovat s mužem jménem Samuel. Upíry pobijte a Samuela vezměte jako čtvrtého do party. Potom si prohlédněte zbytek čtvrti - najdete obchod se zbraněmi (kde byste měli koupit něco výbavy pro Samuela), po žebříku se můžete dostat do svého nového útočiště (Dev/Null's Apartment) a taxík představuje cestu do jiné části New Yorku. Tam zatím má cenu jet, jenom pokud si chcete doplnit zásoby krevních pytlíčků nebo svitků - ty se tam dají koupit v obchodě New Moon. V Dev/Null's Apartment si promluvte s trhlým Dev/Nullem, dá vám důležitou informaci. A teď teprve nastal čas pro poslední východ z Downtown New Yorku - kanalizační stoku.

Sewers 
V kanále můžete natrefit na čtyři druhy nepřátel - upíry Nosferatu, krysy, pavouky a vzácně na bílé krokodýly. S vaším současným vybavením a pokročilými statistikami na upíry většinou stačí jedno švihnutí mečem, pavouci a krysy představují nebezpečí hlavně kvůli nákazám, které rozšiřují. V první části stoky musíte v na jednom místě otočit dvěma koly na jednom z přístrojů, abyste si otevřeli cestu dál. Stejně jako až doposud platí i tady pravidlo, že od páky k relevantním dveřím není nikdy daleko. Ve druhé části nejdřív přejdete most a pokračujete pořád rovně, až se dostanete do místnosti, z níž vede několik východů. Po pravé straně je výklenek se dvěma pákami, třetí lze najít v chodbě přímo před vámi (z pohledu původního vstupu do velké místnosti), ale musíte projít přes elektrizující pole. Tudy také vede cesta k třetí úrovni - dírou ve zdi. Třetí úroveň je zvláštní pouze tím, že se v ní na trámu přeplavíte přes vodu a budete bojovat s bílými krokodýly. Feral Claws je vyřídí poměrně rychle. Čtvrtá úroveň je superkrátká - až zabijete Underprince (což nebude žádná velká práce, je dost slabým protivníkem, akorát má kolem sebe početné hejno krys), najděte krabici, ke které vás poslal Dev/Null a klikněte na ní. Po splnění úkolu nastupte do výtahu, který vás vyveze nahoru do Uptownu. Vraťte se taxíkem do přístavu, prodejte Vampire: The Masquerade - Redemptionnasbírané předměty a za utrženou částku už možná budete moci některým postavám koupit ten nejlepší plášť. Jděte za Dev/Nullem, ten vám sdělí kód k otevření skladu (Giovanni Warehouse). Jmenovanou budovu najdete v přístavu naproti bědující ženě.

Giovanni Warehouse + Barclay South 
Protivníci jsou tu dvojí - upíři Giovanni a duchové. Neměli by vám působit větší potíže, pokud budete hlídat své postavy, aby místo boje nestáli někde zaseknutí. Ve skladu jsou totiž malé místnosti a úzké prostory, kde se někdo zasekne raz dva. V první části se potkáte se známým agentem Interpolu, ve druhém trochu přituhne - místnosti jsou větší a vejde se proto do nich víc Giovanniů i duchů. Na některých místech vám jejich skupiny mohou dát pěkně zabrat, proto buďte připraveni na rychlé přepínání mezi postavami, ruční ovládání a léčení. Na konci sedí za stolem sám Allesandro Giovanni - nespokojte se s jeho odpovědí a odměnou vám bude dějový zvrat, v jehož průběhu přijdete o Pinka a získáte starého přítele Wilhema. Pokud nechcete přijít i o všechny věci, které měl Pink u sebe, musíte ještě před rozhovorem s Allesandrem Pinkovi všechno sebrat. Výtahem v předpokoji pak vyjeďte do první části skladu, projděte na ulici a z Downtownu si vyražte do Uptownu. Tam najděte rohový dům s názvem Barclay South.Uvnitř si v hale promluvte s realitním agentem, pak proběhněte dozadu a spínačem otevřete jediný zavřený výtah. Nahoře prohledejte pokoje a najděte Blood Palette. Vraťte se zpět do ulic, obejděte budovu až k obchodu New Moon, kde je vchod do Barclay South Storage Room. Vevnitř si popovídejte si s Alexandrou, která přinese do vašeho života nový význam slovního spojení "krevní obraz". Až zlikvidujete dva příslušníky klanu Ventrue, vezměte plátno a vydejte se najít Orsiho továrnu.

Orsi's Factory 
Pokud se od východu ze skladiště vydáte doprava, pak na křižovatce s přechodem odbočte doleva a na konci ulice uvidíte Orsiho továrnu hlídanou dvěma strážci. Díky obrazu vás pustí dovnitř bez jakýchkoliv tahanic. Tam vás čekají střety s upíry Ventrue a Tzimisce, War Ghouly a Szlachtami. Obzvlášť tuhá rvačka se vyskytuje na konci druhého patra, kde se na vás sesypou tři War Ghoulové, nějací Szlachtové a nepočítaně Ventrue upírů, ale dá se říct i obecně, že v továrně zase o něco přituhne a je třeba zatraceně rychle obhospodařovat všechny vaše postavy, abyste přežili. Až narazíte na Orsiho, pokecejte si s ním a pak to s ním skoncujte. Až vás plošina snese dolů, sejděte po schodech ještě níž a najděte tři Orsiho dcery. Vyražte z nich místo pobytu Vukodlaka Vampire: The Masquerade - Redemptiona pusťte se na místo půvabně nazvané Cathedral of Flesh. Ještě než vstoupíte dovnitř, dojděte se pořádně zásobit krevními balíčky a zbraněmi, protože masová katedrála je posledním a nejtěžším úsekem Vampírů.

Cathedral of Flesh 
Vchod najdete v Uptown New Yorku, vydáte-li se stejným směrem jako do Orsiho továrny, ale odbočíte pryč ze silnice brankou v kovovém plotu. Obejděte budovu, vzadu za ní prokličkujte mezi zídkami a tam někde najdete zadní vchod do katedrály. War Ghoulové, Tzimisce, Szlachtové, Demonhoundi a dva Vozhdové - to je sestava číhající v útrobách katedrály. Ve druhém patře narazíte na Libussu - sdělí vám, že Vukodlak se už probral, což jste ostatně už viděli v předchozím videu. Poté, co se setkáte s druhým Vozhdem oklopeným několika Demonhoundy, si hru uložte, protože kousek odsud už na vás čeká Vukodlak. Boj s ním je teprve první v řadě - až vás nechá propadnout kamsi do hlubin katedrály, přečtěte si tam nervydrásající Anežčin deníček. V následujícím rozhovoru s Libussou jí nechte, ať vám pomůže a skrz první část katedrály se vraťte zpátky za Vukodlakem. Nenechte se zmást jeho přeměnou v Zula a pusťte se do něj. Bohužel na něj většina disciplín (i když je máte na pátém stupni) neúčinkuje, takže prostě dělejte, co umíte :-). Závěrečné video si ani pořádně nevychutnáte, protože budete v sedmém nebi z toho, že je Vukodlak konečně po všech těch nekonečných pokusech mrtvý.

Autor:


Témata: karavan, Socha


Nejčtenější

Fire Emblem Warriors
RECENZE: Ve Fire Emblem Warriors sekáte nepřátele po desítkách najednou

Ve Fire Emblem Warriors budete na bojišti rozsévat smrt jako nepřemožitelný hrdina nebo hrdinka. A to vše umocněné přepálenými animacemi zdrcujících úderů.  celý článek

Porsche v Gran Turismo Sport
Unikátní edice Gran Turisma s opravdovým autem se už prodala

Jediný kus sběratelské edice závodního Gran Turisma, která mimo jiné obsahovala i skutečné závodní auto, se prodal vskutku rychle. A to navzdory ceně...  celý článek

Call of Duty: WWII
Američan na webu prodával kradené kopie Call of Duty: WW2

V americké Indianě byl zatčen muž za přeprodávání fyzických kopií dosud nevydané hry Call of Duty: WWII.  celý článek

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

The Orange Box
Risk, který vyšel. Legendární The Orange Box oslavil desáté narozeniny

Už je to deset let, co vyšel slavný The Orange Box od firmy Valve. Nápad vydat tři nové, zcela odlišné hry v jedné krabici, byl sice na první pohled šílený,...  celý článek

Další z rubriky

The Evil Within 2
Hororová událost roku. Recenze The Evil Within 2

Tvůrce série Resident Evil nám servíruje další výpravný a skvěle hratelný horor, který nadchne i příznivce her Silent Hill nebo Dead Space. Pro fanoušky žánru...  celý článek

Hajime Taniguchi aka Tokido
Na každém detailu záleží. Profík sedí přesně 80 centimetrů od obrazovky

Legendární hráč vystupující pod přezdívkou Tokido pobavil na turnaji všechny přihlížející, když vytáhl z kapsy metr a odměřil si ideální vzdálenost od...  celý článek

Grand Theft Auto 5
Jakým typem hráče jste?

Stejně jako se hry dělí do mnoha různých žárů, z nichž každý má svoje specifické publikum, dělí se do kategorií i hráči. Vzájemné nepochopení těchto skupin pak...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.