Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vánoční týden na BW Family #65 - 19.12. - 25.12.2005

  12:00aktualizováno  25. prosince 8:30
Vánoční přání na našich fanstránkách *** Český mód RTR pro Rome: Total War? *** Nový patch pro Age of Empires III *** Kvalitní panoramy na motivy NFS: Most Wanted *** A další info na našich stránkách
Age of Empires III [http://aoe3.bonusweb.cz]
BW fanstránka o Age of Empires III se opět rozjíždí. Tento týden nabídla ke stažení Patch 1.02 pro českou verzi, pozvánku na turnaj v AGE 2005 T2 v herně Battlezone, výsledky anket a další neméně zajímavé informace a materiály. Jste-li příznivci 'Age of' série, tento web by vám neměl uniknout.

TIP: Využijte rychlejší orientaci v našem shrnutí, klikněte na hru, která vás zajímá.


GTA: SAN ANDREAS


Need for Speed


AGE OF EMPIRES 3


S.T.A.L.K.E.R


ROME: TOTAL WAR

Tak vážení přátelé, Štědrý den skončil, máme tu první svátky vánoční. To ale nic nemění na tom, že tento rok, tento měsíc, i tento týden Vám přinášíme pravidelné shrnutí všech informací, které se uplynulý týden staly na našich hostovaných fanstránkách. Vánoční týden pro Vás již chystáme podruhé a věřte, že ani příští rok tomu nebude jinak ;).

Grand Theft Auto: San Andreas [http://www.gtaplanet.cz]
Sobota, 24.12.2005 - Vánoce
Štedrý den je dnes, stejně jako každým rokem, časem klidu, míru, pohody a veselí. Tím Vám milí čtenáři, za celý GTA Planet tým, přeji mnoho štěstí, zdraví, spokojenosti a spoustu dárků pod stromečkem od Ježucha :o) Ktomuto dnešnímu dnu jsem si pro Vás připravil dva dárečky, který vyrobil či spíše stvořil Ježíšek Rasťo a Ježíšek Carl114. První Ježuch Rasťo si pro všechny příznivce her GTA připravil kalendář na rok 2006 ve formátu PDF - zde je česká verze, tady pak SK vydání. Carl114 má pro vás dáreček v podobě vida. Tím si je pořádně užijte a nezapomeňte - třeba někomu z Vás i ten opravdový Ježíšek přinese pod stromek GTA: San Andreas nebo konzoli PSP pro paření GTA: Liberty City Stories :)
 


Age of Empires 3 [http://www.ageofempires3.cz]
Pondělí, 19.12.2005 - Výsledky AGE2005

Včera v pražské herně BattleZone proběhl první LAN turnaj v AoE3, na kterém se sešla celá česká herní špička. Na začátku byli hráči rozděleni do čtyř základních skupin, do nichž byl vždy jeden člověk nasazený podle rating ladderu a ostatní tři hráči do skupiny byli dolosováni. Z každé skupiny pak postopili dva nejlepší do finálového pavouka, kde už se narozdíl od skupin hrálo na dva vítězné zápasy.

Ke shlédnutí bylo mnoho opravdu velmi kvalitních her, které můžete najít v naší sekci záznamy, kde k nim zajisté najdete i komentáře od samotných hráčů a můžete se tak mnohému přiučit a vylepšovat dále svůj skill, aby jste mohli být připraveni na oficiální ligu v AoE3, která se při dostatečném počtu hráčů rozběhne zřejmě po novém roce (další informace budou samozřejmě následovat).

Celkové pořadí:

1. nex_Red_Dwarf
2. nex_Dratek
3. Koty
4. fab_Trar

Úterý, 20.12.2005 - Patch 1.03 tento týden

ES_Swinger dnes na fórech AgeCommunity oznámil, že patch 1.03 vyjde již tento týden! Ensemble Studios si zřejmě uvědomili, že s patchem 1.02 nadělali spíše více škody než užitku a na známé poměry přichází poměrně brzy s nápravou. Patch však zřejmě opraví jen něco malého, pravděpodobně některé chyby z patche 1.02 (doufám). Velkého patche 1.04, který bude obsahovat velké opravy a balancování se dočkáme začátkem roku 2006. Tak jsem zvědavý, jak to dopadne, ale jen tak dál, opravy jsou potřeba jako sůl :-).

Středa, 21.12.2005 - Stahujte patch 1.03
Dnes byl uvolněn patch 1.03, který opravuje chyby způsobené minulou verzí, a to především spoustu chybových hlášek "Failed to join the game" na ES Online. Tyto chyby byly údajně způsobeny aplikací nového systémového kódu hry, který je jaksi nesrovnal s internetovým systémem. Po aplikaci tohoto patche by mělo být vše v pořádku. Stahuje zde z AgeCommunity, nebo se jednoduše připojte na ESO a počkejte až se patch stáhne sám. Dalšího patche opravujícího hlavní chyby se dočkáme někdy na začátku příštího roku.


Need for Speed [http://nfs.bonusweb.cz]
Středa, 21.12.2005 - Kvalitní panoramy
Stránky Panogames.com již delší dobu nabízí sbírku panoramat z několika her (mj. Half-Life 2, Doom 3, Call of Duty 2, ...), nově mezi ně přibylo také NFS: Most Wanted. Ke shlédnutí je 5 dostupných 3D otáčlivých obrázků, které se tvůrcům opravdu povedly, navíc jsou ve velmi vysokém rozlišení a kvalitě. Pro prohlížení panoramat je požadován QuickTime.
Pátek, 23.11.2005 - Ovladače
ATI a nVidia vydali nové verze ovladačů pro své grafické karty. Jak Catalysty 5.13 (ATI), tak Forceware 81.98 (nVidia), posouvají výkon v hrách o něco výš, mj. také v NFS: Most Wanted. Drivery 81.98 jsou ale zajímavé tím, že opravují problémy s vykreslováním (renderováním) v této hře.
Sobota, 24.11.2005 - Dárek
Jako dárek jsme si pro vás dnes připravili ke stažení hotovou slovenčinu, na niž se podíleli autoři Naetoo, Slappy a Ventil. Přeloženy jsou veškeré texty ve hře, včetně načítacích obrazovek, videí, SMSek a menu. Autoři si také pohráli s fonty, proto jistě všechny potěší (teď již úplná) diakritika. Stahujte z webu Slovenciny.com, ze sekce Novinky!


S.T.A.L.K.E.R. [http://stalker.bonusweb.cz]
Pondělí, 19.11.2005 - Přehled zpráv
Je zde takový menší průřez co se poslední dobou událo ne až tak důležitého, ale přeci jen to trochu souviselo se Stalkerem, takže pojďme na to.
 • Eugene Kuchma vysvětluje pozadí a smysl videa Who Ate My Dinner, který byl mnohými fanoušky Stalkera velmi špatně přijat, neboť se domnívali, že smysl této nahrávky má jistou spojitost se Stalkerem. Vše bylo myšleno pouze jako vtip.
 • Dále si na stránkách filefrontu můžeme přečíst interview se SNIPERem-X, který pracuje na modu pro Stalkera. (Stalker Theft Auto)
 • Dne 17. prosince (shodou okolností na můj svátek) oslavil PR Stalkera Oleg Yavorsky 27. narozeniny. Takže mu přejeme vše nej a hlavně doufáme, že při sfoukávání svíček si přál, aby Stalker vyšel co nejdříve.
 • Pak taková trochu horší, ale oprávněná nominace Stalkera Gamespotem na hru, která nás nejvíce zklamala svým zpožděním.
Sobota, 24.12.2005 - Vánoce
Vážení přátelé Stalkeři,
uplynulý rok je už opravdu u konce, a nám nezbývá nic jiného, než se poohlédnout zpět a pozdvihnout důležíté události světa, dnes už u mnoha lidí proklínaného, STALKERa.

Trochu k počátku těchto stránek
Shodou okolností je začátek tohoto roku i prvopočátkem a prvním nádechem těchto stránek. Za tu dobu těch 11 měsíců, jsme si, doufáme, upevnili místo ve Vašich bookmarcích. Pravidelně, ovšem pravda, někdy trochu ochable, jsme přinášeli čerstvé informace z pozadí i popředí světa Stalkerů. Jen tak mimochodem, dnešním dnem, přesně 24. prosince, počítadlo přesáhlo další pěkně zaoblenou hranici 40.000 návštěvníků, za což velice děkujeme a klaníme se za Vaši podporu. A jako vy nám dáváte takovýto dárek, tak i my vás obdarujeme. Hned na Nový rok zde rozběhneme naši premiérovou soutěž, které se bude moci účastnit každý. To by bylo stručně k minulosti, současnosti, ale teď už k mírně vzdálenější budoucnosti. Nejen, že nadcházející rok 2006 nám už snad konečně vydá finální verzi STALKERa :-) , ale také nás čeká kompletní redesign tohoto fanouškovského centra. A že je na co se těšit.

Hlavní události roku
 • Stalker na Igrogradu 2005
 • STALKER na E3
 • Nové DX9 screenshoty
 • Nový Dx9 trailer
 • Stalker na GGC ? Ano
 • Další zpoždění vydání na Listopad 2006 ?
 • Vybalte kufry, nikam se nejede
 • Informace ohledně "nástavbě" GGC
 • Potvrzeno, žádný STALKER dříve než za rok
Souhrn těch nejpodstatnějších informací, více samozřejmě v archivu.

Přání
Tím bych asi zrekapituloval ve stručnosti celý uplynulý rok. Dnes je již Štědrý den, tak to už nijak neprotahujme. Všem Vám, našim čtenářům, přejeme krásné prožití Vánočních svátků v okruhu svých nejbližších a nejdražších, vychutnejte si vánoční atmosféru, náladu a cukroví :-) plnými doušky. Do Nového roku vstupte s úsměvem a radostí, protože jak se říká: "Jak na Nový rok, tak po celý rok.", a přejeme Vám mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě, zdraví, jak Vám, tak všem ve Vašem okolí, a štěstí tam, kde ho budete nejvíc potřebovat. Prostě a jednoduše:

 
Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok!

 

Středa, 21.12.2005 - Patch
Minulý týden byly vydány slibované patche na RTW, spravující bugy. Konkrétní změny si můžete přečíst v tomto readme. Patch na původní hru (název 1.5) si můžete stáhnout odsud, pokud máte datadisk Barbarian Invasion, stahujte tady (1.6).
Pátek, 23.12.2005 - Čeština na RTR
Na světě je první český mód na RTW, resp. RTR 6.1, Skuby_6.1hotfix. Provádí menší změny na strategické mapě a mezi jednotkami, spravuje bug u Germánů, přejmenovává některá města apod. Jeho hlavní zbraní je ale čeština - ta se dostává do menu, popisků, hlavních zpráv a do údajů o frakcích! Výhodou je malá velikost, zhruba 500 kB. Celé readme najdete tady, stahovat lze odtud.

Přejeme všem návštěvníkům tohoto webu co nejveselejší Vánoce a mnoho úspěchů v novém roce. Doufáme, že se k nám budete stále vracet.


 

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Předobjednávky v Německu už jen pro hry s přesným datem vydaní

Cyberpunk 2077

Pokud němečtí prodejci chtějí prodávat počítačové hry, než oficiálně vyjdou, musí nově svým zákazníkům sdělit přesné...

Dva roky po vydání bude No Man’s Sky takový, jaký měl být od začátku

No Man’s Sky Next

Do No Man’s Sky přibude opravdový multiplayer, možnost ovládat hru z pohledu třetí osoby, ovladatelné křižníky i ve...

Nová americká show kombinuje politickou debatu s hraním videoher

Reportér David Weigel (vlevo) zpovídá kongresmana Matta Gaetze (vpravo) v...

Renomované americké noviny The Washington Post experimentují s novým druhem zpravodajského formátu, který kombinuje...Najdete na iDNES.cz