Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Varování: nehrajte onlinehry!

  12:00aktualizováno  27. července 1:49
Člověk celý svůj život na něco čeká. Učíme se být trpělivý, případně nějakým způsobem užitečně strávit čas onoho čekání. Nevíte co s volným časem? Potom tu jsou ještě online hry!

Člověk celý svůj život na něco čeká. Učíme se být trpělivý, případně nějakým způsobem užitečně strávit čas onoho čekání. Měl jsem jedno takové období, když jsem čekal než moje, nyní velmi(ne)oblíbená hra, vyjde na trhu. Času jsem měl spoustu a rozhodl jsem se, že nebudu-li vyloženě časožrout (s prominutím nevážím triliony tun a nejsem maličký jako pingpongový míček), budu nucen strávit ten čas doháněním toho, co jsem nestihl. Budu se učit hrát MMORPG!

Stylový začátek: stáhl jsem si Anarchy Online a začal se pročítat vším možným, pravděpodobným i neskutečným. Až jsem se dostal k tomu, že jsem si vytvořil účet... A nic se závažného nestalo.

A tak jsem si nainstaloval tu hru...

A praskla mi hlava!

Nelžu.

Vůbec to není špatná hra! Ani mě neničily zdrcující chyby. Avatara (postavu ve hře) jsem si také vybral lehce a pustil jej na spoustu zvířátek bez větších potíží. Jenomže to bylo proto, že Vám hra neumožní nějaké potíže mít. Ovšem ve chvíli, kdy jsem opustil tutoriální místo a z pláže to napálil přímo do shluku postav a věcí, které si postava obléká, nebo věcí, které jsou dobré pro boj (nebo věcí, které jsou dobré na jiné věci a dalších věcí, které je dobré mít, abyste mohli mít třeba věci na jiné věci) - měl jsem problém vykouknout do vlahé noci, která už pěknou řádku hodin trvala, protože se mi do okna nevešly vlastní oči.

Tedy 1) NEJDE TO PO HLAVĚ, V ONLINE HRANÍ JE VŠEHO TOLIK MOC, ŽE "TAK MOC" JE V TOM MOCKRÁT.
A všechno, úplně všechno, to je v angličtině! Můj slovník (on to byl spíš slonovník) doposud netknutý, mi po dvou dnech vztekle sklapl před tváří desky a (přísahám) sám si otevřel dveře a odešel kamsi do sněhu, neb uznal, že ve sněhu a ledu bude líp, protože nebude muset otevírat tři strany najednou a bude-li se s ním třískat o jiné, mnohem těžší věci, pak čistě z jeho vůle. Ano, to ten jazyk je děs. Je ho moc, je všude, je podstatnou složkou a není rodný.

2) JDĚTE SE ZABÍT, NEBUDETE-LI MÍT MOTIVACI POKROČIT V ANGLIČTINĚ DÁL NEŽ JSTE DOPOSUD. JINAK TO ONLINE HRA UDĚLÁ ZA VÁS. SLANG, KVĚTNATÁ MLUVA A SPECIALIZOVANÁ ANGLIČTINA JE ZÁKLADNÍM OBOREM, KTERÝ JE TŘEBA OVLÁDNOUT BĚHEM ASI TAK PRVNÍCH 10 MINUT HRANÍ.
Další děsivá skutečnost je deformace časového kontinua. Čas který mi donedávna zbýval na spoustu věcí - sex, drogy a tak - přestal existovat. Ve chvíli, kdy se připojíte ke hře se z Vás stane ta malá, ale nesmírně těžká věc, zmíněná v úvodu. Doslova. Hlava Vám ztěžkne úpornou snahou dosáhnout svého cíle - já neměl velké ambice. Vlastně jsem se už po několikáté pokoušel zabít (tak moc stydím) BLECHU! Děs. Jakmile jste začátečník, uvědomíte si, že to už bylo dlouho, co jste začátečník nebyl. A jakmile pokročíte, uvědomujete si, jak snadné je nebýt jím a zkoušíte to dál.

3) BUDE Z VÁS OPRAVDOVÁ ČERNÁ DÍRA A ČAS, KTERÝ PŘI HŘE SPOLYKÁTE BUDE JEN JEDNOHUBKOU V POROVNÁNÍM S MNOŽSTVÍM VYPITÉ KÁVY, VODY, BRAMBŮRKŮ - A SAMOZŘEJMĚ JÍDLA.
Ano, říkám "vypité brambůrky a jídlo." Tak rychlou konzumaci krmě nemůže nikdo považovat za "snědení" - žvýkací svaly budou toužit jít za slovníkem. Chmm. A další věc! Nadával vám už někdo do závisláků? Že moc kouříte, pijete nebo žijete? Nebojte se. Jakmile Vás zaujme prostředí a svět nějaké online hry, obtěžování skončí. Hole budou zlomeny, nelibost ztratí moc a buzerace padne s rezignací.

4) DŮVOD JE PROSTÝ. CO SE TÝKÁ PŘÁTEL ČI ČLENŮ RODINY, KTEŘÍ KDYSI BYLI ZDROJEM NEPŘÍJEMNÝCH POSTOJŮ K VAŠÍ MMORPG KARIÉŘE - PŘIJDETE O NĚ. Pokud Vám neodpojí zdroj energie. Často se ovšem stává, že se do hry sami zapojí.

5) ANO, JE TO NÁVYKOVÉ.
Čeká Vás mimo jiné období největších záseků. Nejhutnější zážitky a rozčarování jsem zažíval při nutnosti odejít na záchod. Mísa mi byla v tomto případě jakýmsi pádem z nebe přímo na hubu. Větrákem na vzdušné zámky. Tak například nereaguje na tlačítko "pic up" a "use"..., když jsem použil adekvátní příkaz, neaplikovala se na ní gravitační anomálie, která jí měla zabránit v pohybu (ale stále by mohla útočit, jak mi tvrdil popis oné nano schopnosti). Často i v práci jsem měl potíže, BLECHY jsem nemohl za Boha najít nikde, a když jsem chtěl napsat dokument, nemohl jsem najít správný spouštěcí program ve svých nanoprocesorech - jak je tomu je v Anarchy Online.

5) VIRTUALITA SE S VÁMI BUDE V NOCI SNAŽIT MUCHLOVAT V POSTELI A NUTIT VÁS VNÍMAT VĚCI PO JEJÍM. SVĚT SE STANE OBTÍŽNOU MOUCHOU A JAKSI... VELMI MÁLO HRATELNOU A TĚŽCE NUDNOU VERZÍ TABULKOVÉHO PROCESORU.
Jak bych tak nějak svůj článek zakončil? Jednoduše. Nečtěte ho, je to mimo mísu...
Hezký zbytek dne.

Autor:


Témata: Slovník

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Subnautica je nejlepší podmořská hra všech dob

Subnautica

Podmořská Subnautica je na první pohled nenápadná hra, která se od svého vydání drží mezi nejprodávanějšími hrami na...

Další z rubriky

Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

KOMENTÁŘ: Městská akce nemusí být jako GTA. Yakuza pohledem zelenáče

Yakuza 0

Herní série Yakuza bývá mnohými charakterizována jako japonská verze populárního Grand Theft Auta. Loňský prequel a...

Co děláte během dlouhých loadingů či připojování do her?

Fallout loading

V další anketě se ptáme, co děláte během dlouhých loadingů a při čekání, než se hra připojí nebo začne. Napište nám do...

Najdete na iDNES.cz