Videovizitka: Illusion Softworks, Pterodon

  12:00aktualizováno  12:27
V posledních dvou týdnech jsme vám v naší vizitce představili oba brněnské týmy Illusion Softworks a vývojáře z Pterodonu. Tyto články dnes doplňujeme vizitkou, v níž uvidíte, kdo za příslušnými hrami stojí a v případě vizitky na Mafii jsme pro vás připravili i krátkou ukázku ze hry včetně českého dabingu.

V posledních dvou týdnech jsme vám v naší vizitce představili největší herně vývojářský dům v České republice - Illusion Softworks Brno, kde naleznete dva týmy pracující na válečné taktické strategii Hidden & Dangerous 2 a akční gangsterské střílečce Mafia: The City of Lost Heaven a také starý známý tým Pterodon pracující momentálně na dosud neoznámené 3D akční hře z vlastního pohledu. Protože u vizitek chyběla z technických důvodů fotodokumentace, která bude k dispozici počátkem příštího týdne, jistě oceníte tento souhrnný článek z naší návštěvy, v němž naleznete videovizitky všech tří týmů v budově brněnského Mountfieldu sídlících.

Team 1: Hidden & Dangerous 2
Hidden & Dangerous 2 je akční strategie z prostředí druhé světové války, na které pracují brněnští vývojáři již druhým rokem. Bude vystavěna na zcela novém engine (LS3D) a nabídne opět koncentrovanou zábavu se skvělou grafikou a podmanivou atmosférou, přičemž dočkat bychom se jí mohli už v první polovině příštího roku. Pokud vás zajímá, kdo přesně stojí za kterou částí hry, v jakém prostředí se celosvětově očekávané pokračování první české v zahraničí distribuované hry vyvíjí, máte možnost podívat se na video (21,8 MB), kde vám vše představí a vysvětlí hlavní 2D grafik Martin Beneš a hlavní programátor Miroslav Ondruš.

Videovizitka: Illusion Softworks, team Hidden & Dangerous 2

Team 2: Mafia: The City of Lost Heaven
Mafia se vyvíjí o něco déle než Hidden & Dangerous 2, datum vydání má však posunuté jen o něco dříve než výše zmiňovaná strategie z dílny brněnských vývojářů. Důvodem je propracovanost herního prostředí a hlavně neskutečná rozsáhlost města, v němž se bude podstatná část Mafie odehrávat. Své také způsobil přechod na nový engine a další vychytávky, jimiž chce druhý tým Illusion Softworks pod vedením šéfa projektu Daniela Vávry oslnit hráčskou veřejnost. Pokud vás zajímá, jak vypadá zákulisí tohoto ambiciózního projektu komentované pekelníkem Danem Vávrou a chcete-li vidět první záběry ze hry včetně českého dabingu, pak je pro vás toto video (25,8 MB) tou správnou volbou.

Videovizitka: Illusion Softworks, team Mafia

Pterodon
Pterodoni jsou nejstarším českým týmem vyvíjejícím komerční hry pro PC. Začali s Tajemstvím Oslího Ostrova a přes několik u nás vydávaných her se propracovali k zahraničnímu působení v Německu a následnému návratu do Čech, kde začali vyvíjet hry pro hráče z celého světa. Sympatická 3D akce Flying Heroes byla jen prvním krůčkem k dokonalosti a navázat na něj by měla dosud neohlášená 3D akce z vlastního pohledu, která by měla být hotova zhruba v polovině příštího roku a v obchodech by se měla objevit na podzim. Pokud vás zajímá, kdo na tomto projektu pracuje, máte možnost nechat se provést týmem alespoň off-line v tomto videu (12,2 MB), své kolegy vám představí jeden ze spolumajitelů Pterodonu a šéf herních projektů Jarek Kolář.

Videovizitka: Pterodon

Pozn.: Všechna videa jsou zkomprimována v DivX a k jejich přehrání je zapotřebí mít nainstalovaný tento kodek.

Autor:
Témata: dabing

Nejčtenější

Counter-Strike je nově zdarma a někteří hráči to špatně nesou

Review bombing hry Dota 2

Legendární střílečka přešla před pár dny do režimu free 2 play a mnoho zkušených hráčů to Valve nedokáže odpustit. Bojí...

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

KVÍZ: Poznáte herní hity podle reklamních obrázků?

Herní kvíz

Načančané reklamní obrázky jsou jedna věc, realita druhá. Mají vůbec propagační obrázky se samotnou hrou něco...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Přestal Blizzard rozumět fanouškům?

Diablo Immortal - gameplay trailer

Letošní ročník Blizzconu si firma Blizzard za rámeček rozhodně nedá. Oznámení Diabla pro mobilní telefony a tablety...

Hlasujte pro nejlepší PC hru letošního roku

Assassin’s Creed Odyssey

Čtenářská anketa Hra roku 2018 na Bonuswebu startuje hlasováním v kategorii nejlepších her na PC. Zvolit můžete až tři...

KVÍZ: Poznáte herní hity podle reklamních obrázků?

Herní kvíz

Načančané reklamní obrázky jsou jedna věc, realita druhá. Mají vůbec propagační obrázky se samotnou hrou něco...

Najdete na iDNES.cz