Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vietcong - česká 3D akce z Vietnamu

  12:00aktualizováno  21. srpna 7:56
Džungle, dusno a téměř neviditelní nepřátelé. Nad hlavami prolétávají vrtulníky a v husté džungli se obezřetně posouvá vpřed skupina vojáků. Čekají na ně stísněné tunely vykopané několik metrů pod zemí, nebezpečná otevřená rýžová pole a džungle a zase džungle. Obstojíte jako velitel speciální jednotky? Dokážete vést své muže ohněm?

Vietcong

Zatímco před pár lety byly typickým českým herním produktem adventury, teď se zdá, že od nás s největší hrdostí ve tváři pochodují virtuální zbraněmi obtěžkaní vojáci. Nejúspěšnější českou hrou je bezesporu Operace Flashpoint, velice kladné reakce vzbudil též zajímavý mix strategie a akce Hidden and Dangerous a napjatě je očekáváno jeho pokračování. Teď se ve studiích firmy Pterodon, autorů Flying Heroes, formuje skupina zvláštních jednotek pro nelítostný boj ve vietnamské džungli do připravované 3D akce Vietcong. I když by název hry nasvědčoval, že se v ní stanete členem party setsakramentsky nebezpečných chlapíků se šikmýma očima, opak je pravdou. Stejně jako ve většině ostatních, nedávnou historií se zaobírajících, titulů i zde se nad našimi hlavami zatřepotá vlajka s hvězdami a pruhy. Ta vlaje v roce 1967 na stožáru tábora páté skupiny zvláštních jednotek u hory Nui Pek v provincii Pleiku nedaleko hranic s Kambodžou. Vy, Steve R. Hawkins, jste velitelem týmu A-112, jež je pověřen velením a správou základny. Ovšem Vietcong není budovatelskou strategií, nýbrž 3D akcí, takže nabijte zbraně a připravte se na boj.

Stojí před vámi dvacítka příběhem propojených misí, v nichž na vás čeká vše, s čímž se potýkali muži odvelení do Vietnamu. Zabojujeme si v tunelech Vietcong vybudovaných bojovníky vietkongu, mezi ruinami starých paláců, na rýžových polích i v neprostupné džungli. Autoři slibují, že strach, panika a dalších emoce s námi dokáži pořádně zamávat. Abyste na to ale nebyli sami, půjde s vámi do akce dalších pět členů vašeho týmu - radista P.J. Defort, medik J. Crocker, kulometčík C.J. Hornster, technik T. Bronson a nakonec stopař Le Duy Nhut. Všechny důležité profese jsou tedy ve skupině zastoupeny a záleží jen na vás, jak schopností vojáků využijete. Žádného z vašich podřízených však nebudete moci přímo ovládat, ale pouze jim zadávat základní povely. O jejich přežití a smysluplné chování na bojišti se pak postará umělá inteligence hry. Uvidíme jak to dopadne v praxi, snad vám budou v bitevní vřavě nápomocní.

Ovšem ani se sebelepší AI by byla vaší jednotce k ničemu, pokud by neměla dostatečnou výzbroj. Autoři zatím přesně neuvádějí jaké zbraně dostaneme k dispozici, ale v každém případě má jít o věrné modely těch, využívaných během vietnamského konfliktu. Zastřílíme si z pistolí, brokovnic, pušek, nejrůznějších automatů všech kalibrů a ke slovu přijdou i těžké zbraně a tiché nože. Symbolem "vietnamu" se staly všudypřítomné vrtulníky. Ty nebudou chybět ani ve Vietcongu. Budete jich moci využít k záchraně případě problémů Vietcong i ke zdrcující letecké podpoře během útoku. Některé mise mají v létajících strojích i začínat a ke slovu přijdou také jejich palubní zbraně. Kromě helikoptér se povozíme též v džípech, na korbách náklaďáků i ve slavných rychlých člunech. Nikde se však nemluví možnosti je řídit, takže se zřejmě staneme pasažéry, obsluhující zbraně.

V žádné moderní střílečce nemůže chybět multiplayer a nejinak je tomu v případě Vietcongu. V režimu pro více hráčů si na speciálně navržených mapách zabojujeme jak za Američany, tak za válečníky z organizace, která dala hře jméno. Sluší se též zmínit o technickém zpracování. Vývojáři slibují kvalitní grafiku se spoustou detailů, možnost ničení a poškozování objektů, precizní fyzikální model, kvalitní animaci postav a s ní související destrukci měkkých tkání. Za grafikou by neměla nijak zaostávat ani zvuková část hry, takže je se rozhodně na co těšit. Dalším důvodem k radosti je též plánované datum vydání, jež bylo stanoveno na poslední čtvrtinu tohoto roku.

Autor:


Témata: virtuální

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Další herní Tomb Raider už je oficiální, vyjde 14. září

Shadow of the Tomb Raider

Vydavatel Square Enix krátkým videem oficiálně oznámil, že se letos dočkáme nového dílu legendárního Tomb Raidera. Lara...

Fallout 3 v enginu čtvrtého dílu nebude, práce na modu byly ukončeny

Mod Capital Wasteland pro Fallout 4

Veškeré práce na převedení legendárního Falloutu 3 do moderního enginu byly ukončeny. Na vině je komplikovaná právní...

Série V-Rally se po patnácti letech vrátí, ještě letos vyjde čtvrtý díl

V-Rally 4

Nově oznámená hra V-Rally 4 potěší všechny fanoušky závodění, kteří netouží po realistické simulaci.Najdete na iDNES.cz