Virtual Pool 3 - osmička do rohu

  12:00aktualizováno  22. září 9:02
Když existují simulátory všech možných sportů od rugby po cyklotrial, nelze se divit, že mnoha zpracování se dočkala i tak oblíbená hra jako kulečník. Tentokrát se můžete těšit na celosvětové multiplayerové ligy, postupový mód, kvalitní fyzikální model a Jeanette Lee.

Virtual Pool 3V posledních letech se hry, které byly dříve považovány vyloženě za hospodské, začaly dostávat nejen do povědomí širšího publika, ale také do zájmu různých televizních, zábavních a vývojářských společností. Mluvíme zde o šipkách, bowlingu, kulečníku a dalších. Není to tak dávno, co byly zmíněné sporty brány spíš jako relaxační činnost, a přitom v současné době se v nich pořádají různé soutěže a mistrovství, které by se nikdo neodvážil nějak znevažovat.

Jak začala obliba těchto sportů stoupat, přišlo to, co je nevyhnutelné. Začaly být zpracovávány jako počítačové hry. A i když je na trhu velké množství různých simulátorů šipek, bowlingu či air-hockeye, nejvíce verzí se bezesporu dočkal kulečník. A přestože jich je už opravdu několik desítek, nezdá se, že by jich byli hráči nasyceni. Není divu, na virtuálním kulečníku je pokaždé co vylepšovat - ať už grafický engine, uživatelské rozhraní nebo fyzikální model. Proto se nemůžeme příliš divit, že společnost Interplay chystá na konec tohoto roku vydání již třetího svého kulečníkového simulátoru, který pojmenovala tradičně Virtual Pool 3.

Virtual Pool 3Tato verze oblíbené hry by měla být zvláštní především tím, že ji zaštiťuje jedna z nejvýraznějších postav světového kulečníku, mistryně Jeanette Lee. Nejen, že při vývoji přispěla nejednou odbornou radou, ale účinkuje také v úvodním tutorialu hry. Není ale jediným trumfem v rukách vývojářů. Ve Virtual Poolu 3 se setkáte s osmi výborně zpracovanými hernami, které jsou všechny kompletně trojrozměrné a dokonale navozují atmosféru zápasu. Už je konec indiferentním pozadím, zde budete mít opravdu pocit, že hrajete v zakouřeném baru či v tichém domku na pobřeží.

Pravděpodobně nejzábavnějším způsobem hry zde bude internetový multiplayer. Nejen, že registrace na server bude zdarma, ale hlavně bude poskytovat velké množství užitečných funkcí. Budete na něm moci pořádat turnaje, porovnávat své výkony s ostatními hráči na centrálním celosvětovém žebříčku, zapojit se do jedné z mnoha lig nebo se všeho účastnit jen jako diváci. Kromě této podpory pro multiplayera bude Virtual Pool 3 poskytovat dobrou zábavu i při hře proti počítači. Zde si budete moci navolit kromě druhu hry (pool, snooker, biliár) také její ráz. Buď budete testovat své schopnostiVirtual Pool 3 v jediném zápase, nebo se pustíte do postupového módu. Zde začínáte s padesáti dolary v kapse a touhou vypracovat se až na světovou špičku. Navštěvujete tedy bary a pouštíte se do hry o peníze s kýmkoliv, kdo je k tomu ochoten. Pokud máte štěstí a vyhráváte, máte dost peněz k nakupování nového, lepšího a hlavně realisticky ztvárněného náčiní, se kterým budete hrát ještě lépe. A až našetříte dostatečnou sumu a budete si věřit, můžete k zápasu vyzvat i samotnou Jeanette.

Hlavní devizou každého kulečníkového simulátoru je pochopitelně jeho fyzikální model. Je třeba poznamenat, že zde odvedli tvůrci vskutku kvalitní práci. Nejen, že při odrážení koulí jsou brány v potaz všechny vlivy, takže se koule pohybují "jako živé", ale počítá se i s drobnostmi, jako je skluz tága po povrchu koule při falších, tření plátna a další. K tomu si připočtěte libovolné nastavení pohledu na "šťouch" a jistě pochopíte, proč má Virtual Pool 3 celkem reálnou šanci stát se jedním z nejlepších kulečníkových simulátorů všech dob.

Autor:

Nejčtenější

Hacker objevil chybu ve Steamu, která mu umožnila generovat hry zdarma

Steam

„Hodný hacker“ Artem Moskowsky dostal odměnu půl milionu korun za to, že objevil a nahlásil zásadní chybu ve Steamu. Ta...

RECENZE: Hra o havárii ponorky Kursk je tragickým omylem

Kursk

Kromě samotného nápadu nenabízí hra Kursk vůbec nic, proč byste si ji měli chtít zahrát. Je nudná a technologicky...

Komunitní sbírka na Star Citizen překonala hranici 200 milionů dolarů

Star Citizen

Více než dva miliony přispěvatelů již na účty autorů ambiciózního vesmírného simulátoru poslalo v přepočtu více než...

Potvrzeno: vzniknou remastery legend Command & Conquer a Red Alert

Command & Conquer (1995)

Po trapném odhalení mobilní verze Command & Conquer letos na E3 se EA pokouší napravit si reputaci. Potvrdilo, že...

Hrajete někdy i za postavu opačného pohlaví, když máte na výběr?

Assassin's Creed Odyssey

V mnoha hrách nejsou hlavní hrdina nebo hrdinka dány. Pokud máte na výběr, hrajete někdy i za postavu opačného pohlaví?

Další z rubriky

Desková hra podle Assassin’s Creed uspěla na Kickstarteru už první den

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice

Oblíbené univerzum Assassin’s Creed se rozroste o další deskovou hru. Nedlouho po začátku kickstarterové kampaně už...

Sony se příští rok nezúčastní největší herní výstavy E3

E3 2015

Jedna z nejdůležitějších firem herního průmyslu překvapivě oznámila, že se příští rok E3 nezúčastní a bude se místo...

Komunitní sbírka na Star Citizen překonala hranici 200 milionů dolarů

Star Citizen

Více než dva miliony přispěvatelů již na účty autorů ambiciózního vesmírného simulátoru poslalo v přepočtu více než...

Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně
Rozdáváme 50 balíčků pracího gelu a aviváže od Feel Eco. Přihlaste se o ně

Máme pro vás připraveno 50 pracích gelů a 50 aviváží od značky Feel Eco, které vaše prádlo vyperou čistě a ekologicky. Dopřejte svým dětem hygienicky čisté prádlo bez zatěžování životního prostředí.

Najdete na iDNES.cz