Vítáme vás na novém BonusWebu!

  0:07aktualizováno  0:07
V tomto článku vám vysvětlíme, jak se zde orientovat a co ještě chystáme.

Vážení čtenáři,
za celý tým BonusWebu vás vítám na našich nových stránkách. V následujících řádcích bych vás rád upozornil na všechny změny a vysvětlil, jak se zde orientovat.

Tou na první pohled neviditelnější změnou je nový, moderní design. Tradičně jsme zůstali věrni modré barvě, která je s BonusWebem spjata už od dob dřevních začátků a věřte tomu nebo ne, letos tomu bylo právě deset let.

Základním bodem navigace je platformová lišta (PC, PS2, PS3...) hned pod nadpisem BonusWeb. Vždy jsme byli magazínem, jenž píše o všech hrách nezávisle na platformě, nicméně s rostoucí oblíbeností konzolí i v našich končinách přišel čas zřídit každému aktuálnímu hernímu systému vlastní stránku. Na titulní stránce naleznete vše. Pokud vás ale zajímají například pouze PC hry či PlayStation 3, použijete ji jako rozcestník a v naší nabídce si zvolíte PC, respektive PlayStation 3. Tato podstránka nese identické prvky, ale s recenzemi, články a novinkami vámi vybrané platformy.

Novým prvkem jsou „Poslední recenze“, které už podle názvu poutají na čtyři poslední recenze. Tím se dostáváme k žebříčkům, které poskytují přehled o těch nejlepších hrách a mohou tak i poradit příležitostným hráčům co právě letí. TOP 5 aktuální vybírá pět nejlépe námi hodnocených her za poslední dva měsíce, celkový za jeden rok. Ve čtenářském žebříčku dáváme prostor vašim hlasům a jste to právě vy kdo vybírá pět nejlepších her za poslední dva měsíce. Hlasovat pro hru můžete v recenzi. Připomínám, že i zde platí: na titulní stránce se zobrazují data napříč všemi platformami, v příslušné sekci pak přímo dané platformy.

Poslední novinkou na stránce je boxík s prozaickým názvem „Vyber si hru“, ve kterém si můžete podle abecedy, či podle žánru, listovat v herních kartách. Co to je herní karta? Stejně jako doktor si vede záznamy o všech nemocích pacienta, my si vedeme záznamy o každé hře a vždy když se dozvíme něco nového, nebo vyjde třeba demoverze, zaznamenáme to na herní kartu. Dosud jsme vedli karty pouze pro PC, nově začínáme i na konzole. Odkaz na herní kartu nalezneme dále v recenzi, která, vedle recenze, poskytuje pouze ty nejdůležitější informace, ale kompletní informační servis hledejte vždy právě v herní kartě.

Sjednotili jsme také přihlašování na BonusWebu a ostatních ostrovech iDNES.cz. Po prvním přihlášení se svými starými údaji se vám váš účet automaticky převede, nově se budete přihlašovat přes email a své staré heslo. Pokud dojde ke konfliktu se stávající databází, budete vyzváni k zadání nových údajů, aby mohl být váš účet převeden.

Přešli jsme také na redakční systém ORIS 2 obohacený o nadstavbu herních karet a downloadů.

Během roku jsme zrušili službu PROFI, protože naším cílem je nabídnout rychlé stahování všem našim čtenářům. Reagovali jsme i na poptávku po podzimních demoverzích, ve výsledku naše servery aktuálně odbaví 2000 uživatelů (z původních 600).

Co chystáme?
Naším úkolem je odladit stávající verzi, rozhodně ale neusínáme na vavřínech a brzy se ohlásíme například s automatickým vkládáním čtenářských krátkých recenzí a dalšími vychytávkami s herní kartou. Během příštího roku se chystáme i na změnu kabátku našich projektů: Cestiny.cz, Plnehry.cz, Cheaty.cz, Onlinehry.cz a BWPlanet.cz.

Věřím, že se vám naše nové stránky líbí, nicméně ani nám se nemuselo podařit odladit vše a tak budeme rádi, pokud nám o všech případných chybkách dáte vědět zde v diskuzi.

Autor:


Témata: Playstation 3

Nejčtenější

Herní rekordman má 1 720 platinových trofejí. Vypadá, jako kdyby nespal

Herní rekordman Hakam "Hakoom" Karim

Bahrajnec Hakam Karim, vystupující pod přezdívkou Hakoom, se stal oficiálním držitelem Guinnessova rekordu v počtu...

Kvůli ukliknutí se ze hry stal nečekaný hit, vývojáři stejně nezbohatli

Evolvation

O tom, že i špatná reklama je stále reklama, se přesvědčili nezávislí vývojáři z nizozemského týmu HyperReuts. Poté, co...Sedm nejtypičtějších výmluv chudáka hráče

Hráč na kokainu - ilustrační foto (Angry Gamer)

Za okny pomalu vychází slunce, na krku spousta povinností a rozechvělé prsty ospalého hráče se jen velmi neochotně...

RECENZE: Call of Duty: Black Ops 4 je pro sérii přelomovým dílem

Call of Duty: Black Ops 4

Veleúspěšné Call of Duty letos poprvé odvrhlo kampaň pro jednoho hráče a láká fanoušky na svoji verzi populárního módu...

Pět nadějně vypadajících komiksových her, z nichž se vyklubaly propadáky

Superman: The New Superman Adventures

Doufalo se v hodně, dostali jsme málo. Připomínáme pět komiksových videoher, které to projely na plné čáře.

Další z rubriky

Bonusweb slaví 20 let. Bylo to moje nejšťastnější období, říká zakladatel

Zdeněk Polách

V pondělí 5. října 1998 se na českém internetu objevil nový internetový projekt jménem BonusWeb. Psal nejen o hrách,...

Herní milník klepe na dveře. Bude Red Dead Redemption 2 hrou generace?

Red Dead Redemption 2

Kovbojka Red Dead Redemption 2 od tvůrců série GTA vychází už za měsíc a vývojáři ze studia Rockstar Games konečně...

OBRAZEM: Knížka ukazuje vývoj grafiky v adventurách za posledních 33 let

The Art of Point-and-Click Adventure Games

Právě vydaná 460stránková kniha The Art of Point-and-Click Adventure Games ukazuje vývoj grafiky tohoto žánru od dob...Najdete na iDNES.cz