Vítáme vás na novém BonusWebu!

  0:07aktualizováno  0:07
V tomto článku vám vysvětlíme, jak se zde orientovat a co ještě chystáme.

Vážení čtenáři,
za celý tým BonusWebu vás vítám na našich nových stránkách. V následujících řádcích bych vás rád upozornil na všechny změny a vysvětlil, jak se zde orientovat.

Tou na první pohled neviditelnější změnou je nový, moderní design. Tradičně jsme zůstali věrni modré barvě, která je s BonusWebem spjata už od dob dřevních začátků a věřte tomu nebo ne, letos tomu bylo právě deset let.

Základním bodem navigace je platformová lišta (PC, PS2, PS3...) hned pod nadpisem BonusWeb. Vždy jsme byli magazínem, jenž píše o všech hrách nezávisle na platformě, nicméně s rostoucí oblíbeností konzolí i v našich končinách přišel čas zřídit každému aktuálnímu hernímu systému vlastní stránku. Na titulní stránce naleznete vše. Pokud vás ale zajímají například pouze PC hry či PlayStation 3, použijete ji jako rozcestník a v naší nabídce si zvolíte PC, respektive PlayStation 3. Tato podstránka nese identické prvky, ale s recenzemi, články a novinkami vámi vybrané platformy.

Novým prvkem jsou „Poslední recenze“, které už podle názvu poutají na čtyři poslední recenze. Tím se dostáváme k žebříčkům, které poskytují přehled o těch nejlepších hrách a mohou tak i poradit příležitostným hráčům co právě letí. TOP 5 aktuální vybírá pět nejlépe námi hodnocených her za poslední dva měsíce, celkový za jeden rok. Ve čtenářském žebříčku dáváme prostor vašim hlasům a jste to právě vy kdo vybírá pět nejlepších her za poslední dva měsíce. Hlasovat pro hru můžete v recenzi. Připomínám, že i zde platí: na titulní stránce se zobrazují data napříč všemi platformami, v příslušné sekci pak přímo dané platformy.

Poslední novinkou na stránce je boxík s prozaickým názvem „Vyber si hru“, ve kterém si můžete podle abecedy, či podle žánru, listovat v herních kartách. Co to je herní karta? Stejně jako doktor si vede záznamy o všech nemocích pacienta, my si vedeme záznamy o každé hře a vždy když se dozvíme něco nového, nebo vyjde třeba demoverze, zaznamenáme to na herní kartu. Dosud jsme vedli karty pouze pro PC, nově začínáme i na konzole. Odkaz na herní kartu nalezneme dále v recenzi, která, vedle recenze, poskytuje pouze ty nejdůležitější informace, ale kompletní informační servis hledejte vždy právě v herní kartě.

Sjednotili jsme také přihlašování na BonusWebu a ostatních ostrovech iDNES.cz. Po prvním přihlášení se svými starými údaji se vám váš účet automaticky převede, nově se budete přihlašovat přes email a své staré heslo. Pokud dojde ke konfliktu se stávající databází, budete vyzváni k zadání nových údajů, aby mohl být váš účet převeden.

Přešli jsme také na redakční systém ORIS 2 obohacený o nadstavbu herních karet a downloadů.

Během roku jsme zrušili službu PROFI, protože naším cílem je nabídnout rychlé stahování všem našim čtenářům. Reagovali jsme i na poptávku po podzimních demoverzích, ve výsledku naše servery aktuálně odbaví 2000 uživatelů (z původních 600).

Co chystáme?
Naším úkolem je odladit stávající verzi, rozhodně ale neusínáme na vavřínech a brzy se ohlásíme například s automatickým vkládáním čtenářských krátkých recenzí a dalšími vychytávkami s herní kartou. Během příštího roku se chystáme i na změnu kabátku našich projektů: Cestiny.cz, Plnehry.cz, Cheaty.cz, Onlinehry.cz a BWPlanet.cz.

Věřím, že se vám naše nové stránky líbí, nicméně ani nám se nemuselo podařit odladit vše a tak budeme rádi, pokud nám o všech případných chybkách dáte vědět zde v diskuzi.

Autor:
Témata: Playstation 3

Nejčtenější

Závislost na videohrách? Jen chyba rodičů, říká populární streamer Ninja

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Tyler Blevins, jeden z nejslavnějších hráčů na světě, vystupující pod přezdívkou Ninja, se svým vyjádřením na Twitteru...

Fallout 76 pokazil, co mohl. A kazit nepřestává

Fallout 76

Neúspěch Falloutu 76 není bohužel příliš velikým překvapením. Pojďte si s námi připomenout, co vše Bethesda udělala...

EA odstraňují ze svých her sportovce obviněné z násilí proti ženám

FIFA 19

Hvězda amerického fotbalu Kareem Hunt byl propuštěn z týmu Kansas City Chiefs kvůli fyzickému napadení mladé dívky....

OBRAZEM: Podívejte se na ta nejhorší tetování inspirovaná videohrami

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí...

Tetování už dávno nenesou stigma sociální spodiny a stala se běžnou součástí naší kultury. Této módě se samozřejmě...

Vítězem herních Oscarů se stala severská akce God of War

Prezentace God of War

V Los Angeles se konalo tradiční vyhlašování nejlepší hry roku v rámci prestižního ceremoniálu Game Awards. Předávání...

Další z rubriky

Nejlepší hry roku 2018: nominujte své favority

Assassin’s Creed Odyssey

Závěr roku již tradičně patří anketě Hra roku. A protože je to čtenářská anketa, o tom, které hry se v hlasování na...

OBRAZEM: Retro PlayStation vás přenese dvacet let zpět. První dojmy

PlayStation Classic

Retro konzole od Sony se jmenuje PlayStation Classic. Vyjde 3. prosince a obsáhne dvacet předinstalovaných her bez...

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v prosinci

Super Smash Bros. Ultimate

Konec roku se nezadržitelně blíží a s ním i poslední várka herních novinek. Kromě nich se však řada zvučných jmen...

Najdete na iDNES.cz