Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vivisector: Creatures of Dr. Moreau

  12:00aktualizováno  9:18
Je to již mnoho let, kdy nám slavný spisovatel H.G. Wells předestřel svou představu pokusů megalomanského vědce, kterou nedávno zpopularizoval vcelku úspěšný filmový snímek. Nyní se na nás chystá akční hra, která je Ostrovem doktora Moreau inspirována, ale jejíž děj je zasazen do doby nám podstatně bližší.

Vivisector: Creatures of Dr. Moreau Dlouhá léta se ukrajinská společnost Action Forms věnovala vývoji loveckých her - o sérii Carnivores slyšel snad každý. Předtím se však věnovala čistě akčním hrám, z nichž musíme jmenovat titul Chasm: The Rift, který sice nebyl rozhodně žádnou špičkou, ale své příznivce si našel. A jak se zdá, pracovníci Action Forms se vracejí zpět ke svým kořenům, protože jejich dalším produktem nebude lovecká hra Duke Nukem: Endangered Species, jak se předpokládalo (vývoj byl nedávno zrušen), ale čistě akční titul Vivisector: Creatures of Dr. Moreau. Vzhledem k tomu, že Vivisector vypadá mnohem zajímavěji než lovecký Duke Nukem, podívejme se, co tato hra přinese.

Jak napovídá již samotný název, kořeny hry Vivisector: Creatures of Dr. Moreau sahají do románu H.G. Wellse Ostrov doktora Moreau. Přesto se děj neodehrává koncem devatenáctého století, ale koncem století dvacátého - přesně sto let po událostech v knize popsaných. Možná to je náhoda, možná ne, ale v tuto dobu se shodou nešťastných okolností ocitáte na ostrovu, který byl kdysi útočištěm zneuznaného vědce, a jak záhy zjišťujete, pro svůj příjezd jste si nemohli naplánovat horší okamžik. Vaše okolí je zamořeno výsledky dlouholetých experimentů na živých zvířatech - některá byla mezi sebou záhadně Vivisector: Creatures of Dr. Moreau křížena, jiná jsou vybavena mechanickými implantáty a všechna do jednoho se vás snaží zabít. Přežití je otázkou dobré mušky, rychlého postřehu a také odvahy.

Herní systém se bude odvíjet od toho, že za zabité nestvůry budete získávat body. Na předem určených místech, která budou lemovat vaši cestu, si budete moci tyto pracně získané body vyměnit za zdraví, munici, nové zbraně, upgrady nebo je budete moci využít pro vylepšení svých vlastností. Vivisector totiž obsahuje i jisté prvky RPG a hrát budete moci hned za několik různých postav, přičemž lišit se od sebe budou právě různým stupněm základních vlastností a speciálními schopnostmi. Cestou z prokletého souostroví také navštívíte hned několik lokací, které by se měly od sebe poměrně výrazně lišit, nudit bychom se tedy neměli.

A jak bude vypadat technická stránka tohoto titulu? Zmínka o loveckých hrách v úvodu by mohla leckoho vystrašit, že i Vivisector nebude na pohled nic moc. Tvůrci nás ale uklidňují jak slovem, tak i screenshoty. Vizuální stránka by se prý měla v klidu rovnat když ne se špičkovými akčními tituly, tak rozhodně s těmi nadprůměrnými. Jejich nový engine je prý schopen kvalitního vykreslování jak venkovních, tak i interiérových lokací, a to s prakticky Vivisector: Creatures of Dr. Moreau neomezenou viditelností. Uvidíme, nakolik je toto tvrzení pravdivé, ale obrázky vypadají opravu docela slušně.

Předpokládané datum vydání tohoto titulu zatím nebylo oznámeno, stejně tak ani jméno publishera, ale i tak se máme již brzy na co těšit. Pracovníci společnosti Action Forms totiž hodlají v dohledné době vydat "první veřejné testovací demo", které bude obsahovat jednu hratelnou postavu, čtyři typy nepřátel, několik základních zbraní a první úroveň ze singleplayerové kampaně. Uvidíme tedy, nakolik bude na tomto titulu patrné, že vývojáři strávili několik let u loveckých her, a naopak kolik zkušeností za tu dobu načerpali. Snad nás demo a posléze hra samotná moc nezklame - předběžné informace nás totiž docela navnadily.

Autor:


Témata: Implantáty

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Hráči EVE online uctili památku zemřelého Stephena Hawkinga

EVE Online

V populárním vesmírném simulátoru lidé na čas přestali bojovat, aby mohli zavzpomínat na geniálního vědce.

Série V-Rally se po patnácti letech vrátí, ještě letos vyjde čtvrtý díl

V-Rally 4

Nově oznámená hra V-Rally 4 potěší všechny fanoušky závodění, kteří netouží po realistické simulaci.

Zaklínač Geralt bude jednou z postav v bojovce Soulcalibur 6

Geralt v bojovce Soulcalibur 6

Do chystaného pokračování bojové hry Soulcalibur míří hlavní hrdina z populárního RPG Zaklínač.Najdete na iDNES.cz