Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vydavatel Electronic Arts vzkazuje Tigeru Woodsovi: Zlepši se, nebo končíme

aktualizováno 
Golfový šampion Tiger Woods by mohl přijít o dlouholetý a tučný kontrakt na používání svého jména v názvech golfových her. Když bude hrát tak špatně jako dosud, ztratí pro firmu smysl dělat s ním nadále obchody.

Tiger Woods

Šéfové velkých firem, a u těch herních to platí obzvláště, hovoří často tak, že mnoha slovy neřeknou prakticky nic. S nečekanou a upřímnou přímočarostí ovšem nyní vystoupil John Riccitiello, boss velkého vydavatelského domu Electronic Arts. Zmínil se o tom, že pokud golfová hvězda Tiger Woods nezlepší své výkony na fairwayích a greenech, pak pro firmu ztratí smysl dělat s ním nadále obchody.

John RiccitielloTiger Woods totiž poskytuje Electronic Arts za nemalé peníze práva na použití svého jména v názvech golfových her. A pravděpodobně i díky tomu je série Tiger Woods PGA Tour nejúspěšnější golfovou simulací. Pravda, v posledních letech vlastně i jedinou v oblasti "velkých" her.

Zajímavé ovšem je, že v době, kdy se provalila aféra s Woodsovou nevěrou, s ní neměli šéfové EA vážnější problém, zatímco další velké firmy jako například Gilette kontrakty s Woodsem ukončily. Ovšem když jde o sportovní výkony, je názor EA značně odlišný. Ostatně, proč ne, když je řeč o licenci pro sportovní hru.

"Proti Tigerovi nemáme vůbec nic," mírní svůj výrok Riccitiello, "pořád má na to být nejlepším golfistou světa." Zároveň dodává, že firma v současnosti nemá žádné konkrétní plány na ukončení vzájemné spolupráce. Navěky to tak ale být nemusí.

Tiger Woods PGA Tour 10"Pořád je to ale obchodní vztah," objasňuje šéf EA, "a ten je založen na tom, že my děláme nejlepší golfovou hru a on je nejlepší golfista. Obojí si ale musí svůj status držet delší dobu, aby tento obchod dával smysl."

Dosud to podle Riccitiella fungovalo dobře. "Naše spojení trvá již léta a společně jsme udělali opravdu vynikající byznys. A je naším záměrem dát mu (Tigerovi) jakýsi benefit v podobě času, kdy máme jisté pochybnosti."

Tiger Woods tak sice v tomto ohledu může stále zůstat v relativním klidu, ale na druhou stranu je zřejmé, že neotřesitelnou jistotu nemá. Vše bude záležet jen a pouze na jeho sportovních výkonech.

Jak již totiž bylo zmíněno, skandál v osobním Tigerově životě neměl podle vyjádření firmy žádný vliv na stávající podobu kontraktu. Dokonce prý ani nijak neovlivnil prodeje her s Tigerem v názvu. Přesto ale je jistá opatrnost firmy patrná. Aktuální golfová hra od EA pro Facebook totiž s Tigerovým jménem neoperuje a jmenuje se pouze EA Sports PGA Tour Golf Challenge.

Autor:Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Monitory od Alienware jsou špičkové. Tomu však odpovídá i cena

Herní monitory Alienware

Bez pořádného monitoru vám sebevýkonnější grafická karta skvělý obraz neudělá. Jenže pokud nechcete dělat kompromisy,...

KOMENTÁŘ: Jak může Cyberpunk 2077 překonat Zaklínače?

Cyberpunk 2077

Třetí Zaklínač se zaslouženě stal celosvětovým hitem, který pro výpravné hry v otevřených světech nasadil novou laťku....

Jak vnímáte násilí ve hrách?

Násilí ve hrách - Mortal Kombat

Téma násilných počítačových her a jejich neblahého vlivu na mládež se vrací v pravidelných intervalech. Naposledy se mu...Najdete na iDNES.cz