Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výsledky čtenářské volby her roku 2004, část 1

  12:01aktualizováno  11. února 4:07
Koncem prosince a začátkem ledna probíhala na stránkách magazínů BonusWeb a Hrej! historicky největší čtenářská anketa, jejímž cílem bylo určit nejoblíbenější hry roku 2004. S mnohdy překvapivými výsledky přicházíme právě nyní.

Zvolte žánr...
 • Adventury
 • 1st person akce
 • 3rd person akce
 • RPG
 • Sportovní hry
 • Real-time strategie
 • Ostatní strategie
 • Závodní hry & simulátory
 • Datadisky
 • Hlas lidu, hlas boží. Letos (respektive vloni) bylo lid slyšet velmi hlasitě, a to nejen v hostincích při konzumaci zlatého moku a hořekování nad pochybným zdrojem financí určených na koupi bytu premiéra Grosse, ale též během nejrůznějších anket a soutěží. Ponechme stranou bezkonkurenční Superstar s Anetkou Langerovou a zaměřme náš pohled na o poznání skromnější hlasování na stránkách BonusWebu a Hrej!. Ano – poprvé v historii se spojily dva konkurenční české herní weby, aby ruku v ruce vyzvaly své čtenáře o sdělení jejich názoru na kvalitu her vydaných v uplynulém roce. A především díky tomu poprvé počet respondentů v podobné anketě přesáhl hranici deseti tisíc.

  Po sečtení všech hlasů z obou webů a po vyřazení shodných IP adres se číslo zastavilo na úžasných 12.698. Co dodat? Snad jen slůvko „Díky“ a vyslat jej k vám všem, kteří jste se ankety zúčastnili, a pak také doufat, že výsledek podobné ankety v časopise Level námi nastavenou laťku „nepřeskočí“, což by znamenalo, že vám stejně jako v minulých letech nabídneme ten nejreprezentativnější vzorek v republice.

  Nehodlám už tento úvodní projev déle protahovat, neboť si ho stejně málokdo přečte. To, co vás zajímá ze všeho nejvíc, naleznete níže. A pokud vám mezi všemi kategoriemi bude jedna chybět, nelekejte se – nejde o chybu, nýbrž o naše rozhodnutí rozdělit výsledky hlasování do dvou článků a to nejpodstatnější, plus pár zajímavých statistik, zveřejnit o chloupek později. Není nad to své čtenáře trošičku napínat, viďte :o).


  Kategorie adventur byla typickou ukázkou rozdílnosti názoru redakce BW a hráčské masy. Zatímco my jsme vynesli do nebeských výšin Myst IV a The Moment of Silence, vy jste vyjádřili své uspokojení nad poutavou Syberií II, českým Gookou 2 a legendárním Atlantisem. Výraz překvapení však v tomto případě není na místě. Myst IV je titul pouze pro úzký okruh hráčů a The Moment of Silence se vloni do prodeje v ČR vůbec nedostal, zatímco Syberia II je obzvláště v naší vlasti hitem číslo jedna a Atlantis, nehledě na pochybnou kvalitu posledního dílu, nesmrtelnou legendou. Zarážející je však neskonalý propad humorného Westernera, který i přes pozitivní recenze skončil beznadějně poslední jak na BonusWebu, tak i na Hrej!. Takovou potupu si mladý kovboj Fenimore Fillmore skutečně nezasloužil.

  Syberia II
  Výrobce: Microids Canada | Vydavatel: MC2-Microids | V ČR: Cenega Czech
  "Pomineme-li slabší a řekněme "nesamostatnou" příběhovou základnu, jeví se Syberia II (dle očekávání) jako velice dobrá a v technickém ohledu přímo řemeslně zpracovaná hra. K její „inovaci“ tvůrci přistoupili opatrně, ale rozumně; Co fungovalo už před dvěma lety, to zachovali, a co skřípalo, to vylepšili. Ihned po jejím spuštění se tedy budete cítit jako doma, neboť se nezměnila ani struktura menu, ani styl ovládání, ani vzhled inventáře a jeho rozdělení na předměty a tiskoviny." - P. Ticháček

  Celkové pořadí

  1.   Syberia II 4 453 hlasů 50,2 %  
   
  2.   Gooka 2: Záhada Janatrisu 937 hlasů 10,6 %  
   
  3.   Atlantis: Evolution 874 hlasů 9,9 %  
   
  4.   Myst IV: Odhalení 819 hlasů 9,2 %  
   
  5.   Sherlock Holmes: Případ stříbrné náušnice 591 hlasů 7,1 %  
   
  6.   Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude 476 hlasů 5,4 %  
   
  7.   Tajuplný ostrov - Return to Mysterious Island 245 hlasů 2,8 %  
   
  8.   The Moment of Silence 200 hlasů 2,3 %  
   
  9.   AURA: Legenda paralelních světů 123 hlasů 1,4 %  
   
  10.   Fenimore Fillmore: The Westerner 112 hlasů 1,3 %  
   

  Očekávaný souboj mezi trojicí titánů – Half-Life 2, Far Cry a Doom 3 – dopadl zcela jednoznačně jak u redaktorů BonusWebu, tak u vás, našich čtenářů. A kupodivu i zcela totožně, což je jev vskutku ojedinělý. Jak můžete sami vidět, úspěch díla z Ventilu (=Valve) je naprosto neoddiskutovatelný a jeho náskok před svými pronásledovateli vyznívá natolik propastně, že neméně znamenitý Far Cry či hororový Doom 3 nemohl na vítězství ani pomýšlet. Podíváme-li se na druhý konec tabulky, nezbývá než vyjádřit lítost nad osmým Thiefem a především předposledním Chronicles of the Riddick, který ovšem doplatil na pozdní vydání (prosinec) a také na rozchod české Cenegy s Vivendi, což hře zabránilo v době hlasování doplout na české a slovenské trhy.

  Half-Life 2
  Výrobce: Valve | Vydavatel: Vivendi Universal Games | V ČR: Cenega Czech
  "Historie se nepíše každý den, obzvláště ne historie počítačových her. Half-Life 2 smetl stejně jako jeho předchůdce před šesti lety prach z rezavějícího žánru stříleček silou uragánu. Pokud nebylo snadné rozhodnout, zda Doom 3 splnil naše očekávání, v tomto případě není pochyb - Half-Life 2 předčil nejdivočejší sny i toho největšího fantasty. Veškerá slova jsou marná. Rčení „Zabedněte okna, nakupte jídlo…“ opět platí." - M. Stern

  Celkové pořadí

  1.   Half-Life 2 5 898 hlasů 51,4 %  
   
  2.   Far Cry 1 865 hlasů 16,3 %  
   
  3.   Doom 3 1 395 hlasů 12,2 %  
   
  4.   Madal of Honor: Pacific Assault 959 hlasů 8,4 %  
   
  5.   Unreal Tournament 2004 523 hlasů 4,6 %  
   
  6.   Battlefield: Vietnam 305 hlasů 2,7 %  
   
  7.   Painkiller 213 hlasů 1,9 %  
   
  8.   Thief: Deadly Shadows 190 hlasů 1,7 %  
   
  9.   Chronicles of the Riddick 111 hlasů 1,0 %  
   
  10.   Tribes: Vengeance 19 hlasů 0,2 %  
   

  Překvapení v kategorii 3rd person akcí se nekonalo – vynikající Splinter Cell z počátku roku po celou dobu hlasování jen dotahoval mírný náskok svého konkurenta v podobě Prince z Persie, jenž vyšel až na sklonku roku a stal se jedním z vánočních megahitů. Ať už by ale tento souboj dopadl jakkoliv, gratulace tak jako tak míří do francouzského Ubisoftu, který má na triku obě tato výtečná díla, jimž stačil zdatně sekundovat pouze populární Hitman a hororový Silent Hill. Stejně jako v předchozích dvou kategoriích si ani zde neodpustíme pohled na samé dno tabulky, kde jste doslova zadupali poslední díl upírské série Legacy of Kain, jenž se stal pro redakci BonusWebu třetí nejlepší 3rd person akcí roku 2004. V porovnání s jinými žánry ale obdržených 218 hlasů zase až taková katastrofa není.

  Prince of Persia: Warrior Within
  Výrobce: Ubisoft Montreal | Vydavatel: Ubisoft | V ČR: Playman
  "Pokud se rozhodnete PoP: WW zahrát, budete odměněni úžasnou podívanou na skvělou grafiku, dokonalými souboji s desítkami úderů a komb, ponurou atmosférou a skvělou hratelností. Pokud vám loňský díl moc nesedl, nesedne vám pravděpodobně ani tento, ale také na něj třeba změníte názor, protože tak úplně to samé to zas není. Jednoznačně doporučuju. Pro mě, jako pro fanouška Písků času, je to jasný kandidát na jednu z nejlepších her roku v kategorii 3rd person akce." - P. Kárník

  Celkové pořadí

  1.   Prince of Persia: Warrior Within 2 451 hlasů 24,1 %  
   
  2.   Splinter Cell: Pandora Tomorrow 2 009 hlasů 19,7 %  
   
  3.   Hitman: Contracts 1 697 hlasů 16,7 %  
   
  4.   Silent Hill 4: The Room 1 201 hlasů 11,8 %  
   
  5.   Harry Potter: Vězeň z Azkabanu 675 hlasů 6,6 %  
   
  6.   Manhunt 611 hlasů 6,0 %  
   
  7.   True Crime: Streets of LA 550 hlasů 5,4 %  
   
  8.   Full Spectrum Warrior 541 hlasů 5,3 %  
   
  9.   The Suffering 234 hlasů 2,3 %  
   
  10.   Legacy of Kain: Defiance 218 hlasů 2,1 %  
   

  Prakticky ve všech kategoriích se vítěz rodil s přehledem a jednoznačně. S výjimkou RPG. Sledovat souboj na život a na smrt mezi „diablovkou“ Sacred a revolučněji pojatým Vampire: Bloodlines bylo něco úžasného. Úspěšněji do klání vstoupilo upírské Vampire, ale už na konci prvního hlasovacího dne (kdy do ankety přispěla zhruba tisícovka respondentů) přepustilo vedení svému protivníkovi. Ten už jej do poslední minuty nepustil, i když rozdíly se mnohdy pohybovaly v řádech desítek hlasů, což jsou v případě desítky tisíc hlasujících vskutku zanedbatelné hodnoty. Špatně si nevedly ani MMO tituly – ostatně páté místo Everquestu II a dokonce třetí pro Final Fantasy XI mluví za vše. Jsme opravdu zvědaví, jak si za dvanáct měsíců povede World of Warcraft, který už dnes oslovuje hráče, jenž hýřili vůči online hrám až doposud nepřekonatelnou záští.

  Sacred
  Výrobce: Ascaron Entertainment | Vydavatel: Encore | V ČR: Cenega Czech
  "Sacred je akční RPG, zasazené do fantasy světa plného elfů, goblinů, orků a spousty jiné podobné chamradi. Především je to však skvělá hra, která chytne a nepustí a rozhodně se ji vyplatí hrát vícekrát, protože každá ze šesti nabízených postav má něco jiného do sebe. Pokud se rozhodnete si Sacred zahrát, odmění se vám vynikající detailní grafikou, výbornou zvukovou stránkou, dobrým příběhem a několika bezesnými nocemi. Rozhodně doporučuju." - P. Kárník

  Celkové pořadí

  1.   Sacred 2 862 hlasů 31,4 %  
   
  2.   Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 643 hlasů 29,0 %  
   
  3.   Final Fantasy XI 1 246 hlasů 13,7 %  
   
  4.   Dračí oko - The I of the Dragon 559 hlasů 6,1 %  
   
  5.   Everquest II 510 hlasů 5,6 %  
   
  6.   City of Heroes 395 hlasů 4,3 %  
   
  7.   Blade and Sword 361 hlasů 4,0 %  
   
  8.   Beyond Divinity 287 hlasů 3,2 %  
   
  9.   Kult: Heretic Kingdoms 193 hlasů 2,1 %  
   
  10.   Weird War 71 hlasů 0,7 %  
   

  Ačkoliv vypadá výsledek v této kategorii zcela jednoznačně, ubezpečujeme vás, že takový alespoň zpočátku rozhodně nebyl. Přesně 24 hodin po spuštění hlasování se držel v čele se solidním náskokem fotbálek Pro Evolution Soccer 4 a vše nasvědčovalo tomu, že se schyluje k historické události, tedy že čtenáři zvolí sportovní hrou roku jiný titul než NHL. Nakonec ale komerce přece jen ukázala své špinavé pracičky a pravděpodobně především „sváteční“ hráči prosadili na trůn svého odvěkého hokejového miláčka. Přiznáváme však, že letošní povedená verze si – po několika mizerných letech – podobné ocenění zaslouží. Zástupci fotbalu nakonec obsadili druhou, třetí, pátou a sedmou příčku, na chvostu tabulky se již tradičně objevují hry simulující v ČR nepříliš masově oblíbené sporty – golf, americký fotbal a tenis.

  NHL 2005
  Výrobce: EA Sports | Vydavatel: Electronic Arts | V ČR: EA Czech
  "Letošní sezóna je pro hokejové fanoušky tak trochu snem. Extraliga je díky posilám ze zámoří atraktivní jako nikdy a nejnovější díl série NHL patří k těm nejlepším. NHL 2005 jde totiž správným směrem a rozhodně není jen upraveným předchozím dílem. Naopak – změn se odehrálo víc než dost. Opět jsou tady sice zbytečné chyby, ale naopak i nápady a užitečné novinky. Celkově NHL 2005 působí dobrým dojmem a konečně se stává dobře hratelnou hokejovou simulací." - D. Vlasakudis

  Celkové pořadí

  1.   NHL 2005 2 909 hlasů 30,1 %  
   
  2.   Pro Evolution Soccer 4 1 930 hlasů 20,0 %  
   
  3.   Fifa Football 2005 1 641 hlasů 17,0 %  
   
  4.   Tony Hawks Underground 2 1 471 hlasů 15,2 %  
   
  5.   Football Manager 2005 539 hlasů 5,6 %  
   
  6.   NBA Live 2005 445 hlasů 4,6 %  
   
  7.   Euro 2004 313 hlasů 3,2 %  
   
  8.   Tiger Woods PGA Tour 2005 207 hlasů 2,1 %  
   
  9.   Madden NFL 2005 108 hlasů 1,1 %  
   
  10.   Top Spin 97 hlasů 1,0 %  
   

  Stejně jako v redakčním hlasování, i mezi vašimi hlasy dominovaly ty přidělované Bitvě o Středozem. Zásluhu na tom má nejen nepopiratelná chytlavost a akčnější pojetí hry, ale též fenomén Pána prstenů, který v posledních třech letech uchvátil celý svět. Zbylá slabá polovina hlasů se pak rozdělovala především mezi pětilístek Codename Panzers, Warhammer 40.000, Knights of Honour, Castle Strike a Ground Control II, které si několikrát vzájemně prohodily pozice, aby se nakonec seřadily na výše uvedené lajně. V těžké konkurenci pohořel originální Perimeter, což je pro nás upřímně řečeno menším zklamáním.

  Lord of the Rings: The Battle For Middle-Earth
  Výrobce: EA Games | Vydavatel: Electronic Arts | V ČR: EA Czech
  "Battle for Middle-Earth, Bitva o Středozem, je nejlepší realtimovou strategií na letošním vánočním trhu, fantastickým zážitkem, demonstrací technologického pokroku a hrou, jež přivede do obtížně popisovatelného stavu nejen ty, kteří snídají lembas, pokoj mají vytapetovaný Elijahem Woodem a zadnici si utírají Gandalfem, moudře se mračícím z nerecyklovaného toaletního papíru. Bez přehánění jde o hru, při jejímž popisu docházejí superlativy. Takový Half-Life 2 žánru RTS." - T. Krajča

  Celkové pořadí

  1.   Lord of the Rings: The Battle For Middle-Earth 4 975 hlasů 51,9 %  
   
  2.   Codename: Panzers – Phase One 913 hlasů 9,5 %  
   
  3.   Warhammer 40 000: Dawn of War 806 hlasů 8,4 %  
   
  4.   Knights of Honor 748 hlasů 7,8 %  
   
  5.   Castle Strike 628 hlasů 6,6 %  
   
  6.   Ground Control II: Operation Exodus 583 hlasů 6,1 %  
   
  7.   Desert Rats vs. Africa Korps 350 hlasů 3,7 %  
   
  8.   Armies of Exigo 219 hlasů 2,3 %  
   
  9.   Perimeter 208 hlasů 2,2 %  
   
  10.   Kohan II: Kings of War 165 hlasů 1,7 %  
   

  Mezi ostatními strategiemi (budovatelskými, ekonomickými, tahovými, ...) se překvapení nekonalo. Ač si to řada čtenářů přála, nepodařilo se zabránit vítězství The Sims 2, který nasadil od první minuty vražedné tempo. Solidní stíhací jízda válečné Rome: Total War vystačila pouze na druhou příčku, ovšem konečných (velmi solidních) 23% si taktéž zaslouží uznání. Na bronzové pozici se dlouho, a dle očekávání, drželi Piráti Sida Meiera, ale i oni v závěru doplatili na své pozdní vydání a známé jméno konkurenta v podobě Rollercoaster Tycoonu 3. Další tituly již obdržely pouze zanedbatelný počet hlasů.

  The Sims 2
  Výrobce: EA Games | Vydavatel: Electronic Arts | V ČR: EA Czech
  "Pro kritická slova se v recenzi nedostává místa. Vzpomínám na první díl – nejdřív ohromné nadšení, ale zhruba po týdnu mě hra přestala bavit. Zkrátka, prozkoumal jsem všechny možnosti hry a ženský syndrom "hrát stále dokola tutéž hru/y" se mi vyhnul. A právě na tenhle aspekt mají The Sims 2 recept. Proces stárnutí a přítomnost tužeb zajišťují stále dynamickou hru, k čemuž připočítejme prohloubení sociálních vazeb, více herních možností a po všech stránkách komplexnější simáky." - O. Zach

  Celkové pořadí

  1.   The Sims 2 4 999 hlasů 49,2 %  
   
  2.   Rome: Total War 2 346 hlasů 23,1 %  
   
  3.   Rollercoaster Tycoon 3 849 hlasů 8,4 %  
   
  4.   Sid Meier’s Pirates 566 hlasů 5,6 %  
   
  5.   ZOO Tycoon 2 450 hlasů 4,4 %  
   
  6.   Port Royale 2 243 hlasů 2,4 %  
   
  7.   Locomotion 220 hlasů 2,2 %  
   
  8.   Evil Genius 177 hlasů 1,7 %  
   
  9.   Transport Giant 155 hlasů 1,5 %  
   
  10.   Singles: Zaflirtujte si! 153 hlasů 1,5 %  
   

  Ještě vražednější tempo než Sims 2 nasadil Need for Speed: Underground 2. Tato série akčních závodů dominuje své kategorii již několik let a procento respondentů, jež jí udělilo svůj hlas, je nezvratným důkazem její neskonalé popularity. Nás ovšem daleko víc těší druhá pozice výtečného rallye simulátoru Richard Burns Rally. Ten, ač zpočátku vládl své pozici se slušným náskokem, nakonec svedl nelítostný boj s komerčnějším Colin McRae Rally 2005, ale titul vicemistra úspěšně uhájil. Ze zbylých titulů jmenujme ještě arkádové Mashed či Trackmanii, jimž jsme předpovídali poněkud světlejší budoucnost, ale jak se ukázalo, šálek kávy českých virtuálních jezdců to rozhodně není. A co se týče virtuálních pilotů, ti měli vloni tak bídnou sezónu, že v podstatě nebylo koho volit. Jediný letecký zástupce – Pacific Fighters – skončil s mizernými 131 hlasy na sedmém místě.

  Need for Speed: Underground 2
  Výrobce: EA Black Box | Vydavatel: Electronic Arts | V ČR: EA Czech
  "Celkově je pro mě Underground 2 jedním z nejlepších závodních zážitků tohoto roku a vůbec nevadí, že s realistickou jízdou má jen pramálo společného. Jde především o zábavu a té nový díl NfS nabízí opravdu velké množství. A mutliplayer je samozřejmě kapitola sama pro sebe. Jestliže máte tedy alespoň trochu rádi závodní hry, nemáte na tomto místě co řešit. Need for Speed: Underground 2 je sázkou na jistotu, jež může zklamat skutečně málokoho. " - D. Sillmen

  Celkové pořadí

  1.   Need for Speed: Underground 2 7 571 hlasů 67,7 %  
   
  2.   Richard Burns Rally 1 188 hlasů 10,6 %  
   
  3.   Colin McRae Rally 2005 1 099 hlasů 9,8 %  
   
  4.   Flat Out 440 hlasů 3,9 %  
   
  5.   TOCA Race Driver 2 328 hlasů 2,9 %  
   
  6.   Trainz Railroad Simulator 2004 143 hlasů 1,3 %  
   
  7.   Pacific Fighters 131 hlasů 1,2 %  
   
  8.   Mashed 110 hlasů 1,0 %  
   
  9.   Trackmania 100 hlasů 0,9 %  
   
  10.   Xpand Rally 79 hlasů 0,7 %  
   

  Kategorie datadisků opět prezentovala nadvládu akčních her, ale též patriotismus a oblibu českých titulů. S nevelkým vzájemným rozdílem se vedle sebe usadily rozšiřující balíčky dvou hitů od Illusion Softworks – Vietcong: Fist Alpha a HaD 2: Sabre Squadron, které si v průběhu hlasování často prohazovaly svá teplá místečka. I kdyby ale Petr Vochozka sečetl hlasy obou svých her dohromady, nemohl by ani v nejmenším konkurovat jasnému vítězi v podobě rozšíření loňského megahitu Call of Duty, které – ač z dílny jiných vývojářů – zabodovalo i nyní. Smutnou tečkou za datadisky je pak rozšíření povedené strategie Silent Storm s podtitulem Sentinels, které obdrželo nespočet vysokých hodnocení v recenzích a v našem redakčním hlasování obsadilo krásnou druhou příčku. Jako jedna z mála špičkových her však nebyla na území ČR vůbec distribuována, což se odrazilo na její konečné předposlední pozici. Jaká škoda...

  Call of Duty: United Offensive
  Výrobce: Gray Matter Studios | Vydavatel: Activision | V ČR: Cenega Czech
  "Pokud se singleplayer dočkal jen víceméně kosmetických vylepšení, je na tom hra více hráčů o poznání lépe. K dispozici je jedenáct nových map, což na dnešní dobu rozhodně není malé číslo, přibyly nějaké ty nové mody, ale především zde najdeme vozidla, která můžeme přímo ovládat. Mapy jsou sice rozlehlé, ale ne tak jako v Battlefieldech, takže ani těch strojů nemusí být tolik, přesto do hry samozřejmě vnáší zcela nový element." - D. Sillmen

  Celkové pořadí

  1.   Call of Duty: United Offensive 5 100 hlasů 51,2 %  
   
  2.   Vietcong: Fist Alpha 1 312 hlasů 13,2 %  
   
  3.   Hidden and Dangerous 2: Sabre Squadron 1 154 hlasů 11,6 %  
   
  4.   Painkiller: Battle Out of Hell 588 hlasů 5,9 %  
   
  5.   IL2 Sturmovik: Forgotten Battles – Ace EP 528 hlasů 5,3 %  
   
  6.   Rise of Nations: Thrones and Patriots 522 hlasů 5,2 %  
   
  7.   Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed 385 hlasů 3,9 %  
   
  8.   Blitzkrieg: Burning Horizon 165 hlasů 1,7 %  
   
  9.   Silent Storm: Sentinels 124 hlasů 1,3 %  
   
  10.   Anarchy Online: Alien Invasion 82 hlasů 0,8 %  
   


  Účelem dnešního článku bylo představit vám výsledky hlasování čtenářů v jednotlivých žánrových kategoriích. Již zítra vám ale prozradíme, který titul jste si zvolili absolutně nejlepší hrou roku, a návdavkem přidáme pár zajímavých statistik, kupříkladu tabulku oblíbenosti žánrů nebo pořadí úspěšnosti českých distributorů. Takže se rozhodně je nač těšit! Závěrem se ještě sluší dodat, že výherce vylosované ze všech účastníků ankety, jež na sebe zanechali jakýkoliv kontakt, oznámíme nejpozději v průběhu příštího týdne.

  - Druhá část ankety
  - Konolové výsledky

  Autor:


  Nejčtenější

  Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

  Mashinky

  V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

  RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

  Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

  Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...  Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

  Cuphead

  Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

  RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

  Lust for Darkness

  Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

  KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

  Far Cry 5

  Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

  Další z rubriky

  Dva roky po vydání bude No Man’s Sky takový, jaký měl být od začátku

  No Man’s Sky Next

  Do No Man’s Sky přibude opravdový multiplayer, možnost ovládat hru z pohledu třetí osoby, ovladatelné křižníky i ve...

  Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

  Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

  Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

  Hra Fortnite vydělala již miliardu dolarů, přitom je ke stažení zdarma

  Fortnite

  Za pouhý rok od vydání už hra Fortnite vydělala svým tvůrcům přes 20 miliard korun. Její popularita je přitom stále na...

  Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
  Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

  Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?  Najdete na iDNES.cz