Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyvolejte revoluci a staňte se králem. Dobrým nebo špatným, je to na vás

aktualizováno 
Fable III bude především o vzestupu k moci. Není to nic neobvyklého, toužit po ní. Ale získat ji, to už je jiná pohádka. Jestli hodláte ve světě Albionu uspět, nezbude vám nic jiného, než přijít na způsoby, jak se k ní dostat.

Albionu vládne despotický král Logan. Je bezcitný, sobecký a o blaho poddaných se nestará. Zajímá ho pouze plná pokladnice. A od toho, aby byl svržen z trůnu, jste tady vy.

A to ať už kvůli dobru obyvatel nebo pro vlastní prospěch. Ale nemyslete si, že to půjde jednoduše. Žádné rozsekání hradních stráží a jedno rychlé bodnutí do srdce. Takhle snadno se krále Logana nezbavíte.

Vaším hlavním úkolem bude získat si v Albionu co nejvíce přívrženců a mít maximální vliv. Pokud se vám to podaří, vyvoláte revoluci a svrhnete Logana. Jenže, než toho budete schopni, zabere vám to hodně času.

Fable IIICestou, jak si získat příznivce, je putování po kontinentu. Na různých místech narazíte na úkoly, po jejichž splnění se přidávají lidé na vaši stranu. Což je přesně to, co potřebujete.

Počítá se s možností řešit situace po "dobrém" či "zlém". Vaše volby ovlivní další dění a to, jak vás bude obyvatelstvo vnímat. Síla spočívá i v detailech. Lidé reagují i na to, jaké vybavení si zvolíte.

S rostoucí mocí se potýkáte i s udržením již získané přízně. Musíte se postarat o kriminalitu (respektive o její potlačení), daně a podobně. Vaším denním chlebem nebudou jen nabubřelá dobrodružství, která vám vynesou potlesk davů a panny toužebně si strhávající haleny, ale i obyčejné věci, které ovlivňují chod společnosti.

Fable IIIPokud se rozhodnete hrát zlého pána a půjde vám jen o peníze, odrazí se to na vzhledu vašeho panství. Z veselých vesnic se stanou děsivá místa s polorozpadlými budovami. A naopak, pokud nebudete žádný hamoun, místa pod vaším vlivem porostou do krásy.

Příklon na dobrou či špatnou stranu opět ovlivní i vzhled hlavní postavy. Hodný člověk vypadá k světu, ten špatný v soutěži krásy nezaboduje.

Novinkou je Extreme Emote systém. Projevuje se tak, že ve chvíli, kdy je hrdina rozčílený, může ostatním ukázat démonická nebo naopak andělská křídla. To aby bylo jasno, za kterou stranu kope.

Fable IIINapříklad můžete získat továrnu, která představuje výrazný zdroj příjmů. Je na vás, jestli zaměstnáte i malé děti nebo ne. A pokud to uděláte, věřte, že vám to na oblibě nepřidá.

Pozornost je věnována i interakci s obyvateli Albionu. Ale nebudete se jen vykecávat, dojdete také na fyzický kontakt. V některých úkolech po vás chtějí, abyste dovedli danou osobu na žádané místo. Takže ji buďto gentlemansky chytíte za ruku a dovedete ji tam nebo ji prostě čapnete za flígr a doslova dotáhnete.

Přibližně ve druhé polovině hry se stanete králem či královnou Albionu a opět platí, že vaše předchozí chování rozhodne, jak vás budou vnímat poddaní. A jestli jste se chovali jako hajzlíci, tak vám to na popularitě nepřidá. Fable IIIKdyž pro nic za nic vyrazíte do války, milovaný panovník z vás nebude.

Podíváme se i za hranice Albionu.

Fable III patří mezi jednu z prvních her, která podporuje nové pohybové ovládání Kinect od Microsoftu. V jakém rozsahu, zatím nebylo oznámeno. Spekuluje se, že hra bude plně ovladatelná skrze tuto hračičku.

Dabingu se ujala známá jména, jako například John Cleese (člen Monthy Python), Stephen Fry (V jako Vendeta) nebo Ben Kingsley (Princ z Persie: Písky času). O kvalitu hlasových projevů herních postav tak nemáme žádné obavy.

Vlastně nemáme obavy skoro o nic. I když jsme většinou ostražití, tak v tomto případě uděláme výjimku a nebudeme pochybovat. Vždyť série Fable nás zatím nezklamala a nevypadá to, že by se na tom mělo cokoliv měnit.

Index očekávání: 90%

Autor:


Témata: dabing

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Call of Duty: WWII se hraje skvěle, jen na ženské postavy jsem si nezvykl

Call of Duty: WWII

Úspěšná herní série Call of Duty se s letošním dílem vrací do druhé světové války. O víkendu jsme vyzkoušeli hru více...

Napodruhé a lépe. Battlefront 2 potěší každého milovníka Hvězdných válek

Star Wars Battlefront 2

Vydali jsme se do mrazivého Švédska okouknout zblízka napjatě očekávanou hru z prostředí Hvězdných válek. A dlouhé...

Pouliční demonstrace jako zábava? Hrajeme Riot: Civil Unrest

RIOT - Civil Unrest

Originální realtimová strategie z prostředí pouličních protestů má veliký potenciál, bohužel však naráží na nepovedené...Najdete na iDNES.cz