Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

War Leaders: Clash of Nations - komplexní strategie

  12:02aktualizováno  10:40
War Leaders: Clash of Nations není jen obyčejná RTS. Hráčům totiž nabízí daleko komplexnější přístup, jehož součástí je i management celého národa. Přečtěte si pár podrobností v tomto článku.

War Leaders: Clash of Nations

Také vás už moc nebaví hry z období 2. světové války? Není se čemu divit, jelikož přesně takových her je nespočetné množství a je naprosto nemožné si byť jen zapamatovat kolik jich vyšlo jen letos. Možná to je trochu přehnané, ale dost možná to vyjadřuje názor spousty lidí. Pokud mezi ně také patříte, tak námět téhle hry vás asi moc nepotěší. Jenže, pokud jde o všechno ostatní, divil bych se, kdyby to někoho nezaujalo. Takže pro úplnost, War Leaders: Clash of Nations je 3D real-time strategie, která ovšem značně překračuje hranice tohoto žánru a pracuje na ní tým z Enigma Software Productions a společnost CDV.

Hráč dostane pod svojí „nadvládu“ celý národ a bude se starat o každičký aspekt. K tomu samozřejmě patří i vyhlašování válek.

War Leaders: Clash of Nations

A v čem že spočívá to překročení žánru? Stručně řečeno v komplexnosti. Hráč totiž nebude jen řídit svoje jednotky, jak to bývá obvyklé u strategií, ale dostane do ruky v podstatě celý národ a jeho osud. Tyto dvě části budou jednoznačně odděleny. Taktická část bude tahová a samotné bitvy budou real-time (kdyby někdo chtěl, tak RTS část jde úplně vypnout). Všechno se to odehrává na „pozadí“ 2. světové války, ale jelikož máte tu moc, žádná válka ve skutečnosti být nemusí (no, ale asi stejně bude), z čehož vyplývá i výběr národů. Těch bude na výběr sedm (hratelných) a ve hře jich bude ještě dalších třináct. Z toho je i zřejmé, jaké vůdce (Roosevelt, Churchill, Stalin...) bude hráč moci „zastupovat.“

Vést vlastní národ nebude až tak jednoduché. Hráč se totiž bude muset starat o naprosto všechno. Bude to začínat problémy se surovinami, pokračovat to bude přes výzkum, vývoj, výrobu, výstavbu a další podobné činnosti. Samozřejmě nemůžeme opominout diplomacii, jelikož právě na té záleží, jestli se dějiny budou opakovat, nebo jestli to dopadne úplně jinak.

War Leaders: Clash of Nations

Ve válečné části se hráč dostane do role velitele vojenských složek. To je ta část, kde se dá napravit spousta nedorozumění či problémů, které už diplomacie nedokáže vyřešit. Docela povzbudivé je, že v této části na hráče čekají docela slušné vizuální hody. Krajina, budovy, jednotky , i to ostatní je vymodelováno pěkně ve 3D a podle reálných modelů. Sami si můžete na obrázcích ověřit, že to opravdu vypadá hodně dobře. Až přijde řada na vojenské jednotky, tak nejeden fanda zajásá, jelikož autoři si nachystali přes 350 různých strojů (pozemní, letecké i námořní), které byly vytvořeny podle reálných historických předchůdců. Vzhledem k tomu, že hra má dost velký záběr, budou k dispozici zhruba dvě stovky map, které opět vycházejí ze skutečných lokací (hlavně se jedná o místa, kde proběhly nějaké významné bitvy). Válečné snažení bude ještě trochu zkomplikováno takovými věcmi jako je počasí, střídání dne a noci, munice, pohonné hmoty a podobně.

Celá koncepce hry si přímo říká o multiplayer. Ten by přítomen měl být, nicméně nesou k dispozici žádné bližší údaje. Přestože hra má ke svému dokončení ještě hodně daleko (vůbec nebylo oznámeny kdy by to mohlo být), už nyní se zdá, že pro příznivce komplexnějších strategií by se mohlo jednat o jasnou volbu.

Autor:


Témata: software

Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

RECENZE: První placený přídavek pro český Kingdom Come je rozpačitý

Kingdom Come: Deliverance: From Ashes DLC

Placený přídavek From the Ashes nepřináší nic z toho, proč Kingdom Come tak milujeme. Možnost spravovat vlastní vesnici...RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Neonacisté verbují děti pomocí Fortnite a Minecraftu

Parodie na Minecraft nazvaná Mein Kraft (Ilustrační obrázek)

Řada populárních online her oblíbených především u mladých hráčů je ideálním prostředím pro náboráře extrémistů.

Další z rubriky

Pokračování Theme Hospitalu nazvané Two Point Hospital vyjde v srpnu

Two Point Hospital

Strategie Two Point Hospital, v níž se budeme starat o vlastní nemocnici, vychází 30. srpna.

Fanoušek prohrál soud s vývojáři hry Star Citizen, peníze mu nevrátí

Star Citizen

Neustále protahovaný vývoj chystané hry Star Citizen už nevydržel jeden z nejštědřejších přispěvatelů a chtěl po...

Navzdory vysokým hodnocením se Wolfenstein 2 na PC neprodával dobře

Wolfenstein II: New Colossus

Pořekadlo o tom, že kvalita se prodá sama, neplatí ve všech případech. Přestože poslední díl Wolfensteina v recenzích...Najdete na iDNES.cz