Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

WarCraft III - DotA Allstars

  9:30aktualizováno  5. září 2:26
I když je dnes strategie Warcraft 3 již starší hraou, stále vycházejí nové a nové mapy a také mapy, které se hrají úplně jinak než standartní Wacraft, jedna z takových je mapa DotA (defense of the ancients) Allstars.

Jak vlastně dota vypadá?
Když jste znalí hráči kampaní, určitě vám Dota vzdáleně připomene poslední misi za orky v datadisku. Mapa je rozdělená na dvě základny (sentinels a scourge), které jsou spojeny třemi cestami mezi kterými je les s neutrálními příšerami a zkratkami. V bázích najdete obchodníky, kasárny a studnu, která léčí přátelské hrdiny a do nepřátelských pálí ohnivé koule s kadencí kulotohle je první co uvidíte až se vám načte mapametu. Na začátku hry si vyberete jednoho z přibližně 80-ti hrdinů. Vaším úkolem je zničit hlavní budovu nepřátelské základny (u sentielů tree of life a u scourge frozen throne). Není to však tak jednoduché jak to vypadá, na každé cestě stojí tři věže které se od vás nenechají jen tak bez boje zničit a navíc je musíte ničit postupně, když jednu přeskočíte druhá je nezničitelná. 

O hrdinech
Hrdinové se dělí na inteligentní, silné a obratné. Silný hrdina připomíná tank, který se do boje vrhá jako první, aby rozrazil šiky svých nepřátel. Síla tohoto bijce je v jeho počtu životů a v jeho ničivých útocích, avšak mezi jeho slabiny patří pomalost ať už pohybu nebo útoku. Obratní hrdinové se pyšní svým stylem boje - zaútoč na nejslabší místo a rychle uteč. U inteligentního hrdiny není odolnost ani rychlost útoku zrovna dechberoucí, ale jeho destruktivní kouzla to je jiná píseň. Tento rek se většinou schovává a v pravý čas vyjde na scénu, aby si pozabíjel pár hrdinů najednou. Hrdinů je opravdu velký výběr, vybere si každý. Zkušenosti se získávají zabíjením příšer nebo nepřátelských hrdinů, za ně nabýváte úrovně a následně si můžete vybrat jednu ze čtyř speciálních schopností. Maximální úroveň hrdiny je 25. Peníze se vydělávají stejným způsobem jako zkušenosti. To ovšem není vše, jaký by to byl hrdina, kdyby si do boje nemohl vzít nějakou stylovou zbroj a zbraň, která přímo pulzuje magií. Tyto věci si můžete koupit u již zmíněných obchodníků. Předměty se dají skládat v další a silnější za pomoci určitých návodů. Za zmínku stojí získávání hodností ze zabíjení vašich protihráčů. Hráči Unreal Tournamentu určitě hodnosti poznají. Názvy hrdinů, předmětů jsou též převzaty z jiných her.

Mody v modu
Další věc, dosud v modech do Warcrafu neviděná je, že si na začátku hry zvolíte mody v modu. Funguje to tak, že napíšete určitý příkaz a například si můžete vybrat úplně ze všech hrdinů, hrdina se vám sám vylosuje nebo si klidně můžete hru zpestřit obrovskými příšerami.

Hra
Abyste lépe dotu pochopili, rozhodl jsem se se, že vám jednu hru krok po kroku popíšu. Hrajeme hru 2na2 a dali jsme si mody -arem, to znamená, že se nám hrdina náhodně vybere a z creepu dostáváme více zkušeností a penez. Tentokrát na nás byl vybírací systém velmi štědrý. Já sem dostal svého oblíbeného hrdinu Anubaraka, obrovského brouka se schopnostmi na zabíjení ze zálohy. Spoluhráčovi se vybral taktéž jeho oblíbený hrdina Mogul Kahn, divoký pekelný bojovník, který dává větší dmg čím víc vy do něj tlučete. Na druhé straně dostali Rikimara, drobného stále neviditelného zabijáka a Darkterora - manipulátora času. Protože nás hraje málo, máme do začátku dost penprvní zmnoha střetů znepřátelených straněz takže si oba dva koupíme power treads, boty s bonusem k rychlosti pohybu a útoku. Ale konec nakupování. Hned potom co si domluvíme taktiku se rozdělujeme a každý si jde svojí cestou - já horní on střední. Ještě než jsem došel ke třetí veži jsem se naučil první schopnost - mana burn, elektrický výboj, který spalí několik bodů magie a stejný počet životů. V tuto chvíli se ke mě dostala první jednotka sentinelské armády, na druhé straně to, ale nebylo jiné. Vzápětí potkávám svého soka Darkterora, který se okamžitě vrhá do boje, já se narozdíl od něj držím opodál a jen sbírám zkušenosti. Takhle to pokračuje do 4. úrovně. Darkterorovi mé příšery ubrali značnou část života, a tak můj impale (obrovské trny ze země, které omračují okolní jednotky) a mana burn mu odpomohli od toho zbytku. Při prvním zabití dostanate finanční odměnu, a tak se vracím do své základny a kupuji si bracer, náramek který přídává několik bodů do všech hlavních atributů. Hned se vracím do boje a zase sbírám jen zkušenosti. Mogul kahn také nemá problémy, rikimaru pravděpodobně neumí používat své schopnosti. Na 11. úrovni, kdy dostanu 2. úroveň svého nejlepšího kouzla vendety se s Mogulem rozhodneme provést útok střední cestou. Jenom co si doposkládám Sange and Yashu (2 nože, první zvyšuje obratnost a druhý sílu) zjistím, že naši protihráči dostali úplně stejný nápad. Takže jsem pustil vendetu, v které jsem neviditelný a přikradl se zezadu k naším nepřátelům. Zaútočím na rikimara, dostává bonusový útok z vendety. Ani se nevzpamatoval a byl hned omráčen. Teď ho jen stačilo dobouchat. Mezitím Mogul zabil Darkterora a hned jsme přešli do tvrdé ofenzívy. Než se protihráči oživili, zbavili jsme je dalších dvou věží a už jsme začaly ničit kasárny. Protože jsme měli málo života, tak jsme se rozhodli pro útěk před čerstvě narozenými scourge hrdiny. Po vyléčení u studny v základně a nakoupení zbytku vybavení, jsme se hned vydali do útoku. Nepřátelé umřeli rychle a my jsme měli cestu k ledovému trůnu (frozen throne) volnou.

hrdina dostal další úroveňDota a dnešní svět
Dota je určená pro multi-player, dá se hrát i proti počítači (verze s ai), ale hrdinové umělou inteligencí zrovna neoplývají. Jedna hra zabere přibližně 40 minut, dnešní verze (6.37) je téměř bezbugová. Dnes je již spousta dota klanů, dokonce i na blizzardovském battle netu má svůj kanál.

Pro koho je dota?
Dota je jedna zmála her, u které vydrží jak hráč Counter - striku tak hráč Warcraftu 3. Dota je oproti classic mapě velmi rychlá a prohnaná adrenalinem, ovšem zachovává si i strategické přemýšlení.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

K doplňku do simulátoru přibalili autoři i malware. Prý pro boj s piráty

The FSLabs A320

Autoři doplňků do leteckých simulátorů přibalili k hernímu obsahu škodlivý software, který mohl z počítače ukrást...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

Onrush přinese zběsilou akční hratelnost Motorstormu a Burnoutu i na PC

Onrush

Nový trailer k závodní hře Onrush od bývalých autorů Motorstormu slibuje zběsilou akci.

Najdete na iDNES.cz