Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Warriors Orochi 2 – řežba jako každá jiná

aktualizováno 
Člověk už se v těch Warriors hrách ztrácí jako účetní ve výkazech nadinárodní korporace. Ale vždyť je to stejně vždy o tom samém.
45

Warriors Orochi 2

Platforma: Xbox360
Výrobce: Omega Force

  • 92 hratelných postav
  • Příjemná hudba
  • Multiplayer
  • Velmi rychle stereotypní
  • Nudné vizuální zpracování
  • Technické nedostatky u Xbox verze

Další do rodiny rubaček od Koei, která už podruhé propojuje čínské a japonské dějiny.

Herní karta

Warriors Orochi 2

Warriors Orochi 2Ale abychom japonským tvůrcům z Koei perexem nekřivdili, ve Warriors Orochi 2 je představeno pár novinek. Ovšem co je to platné, když žádná z nich k příliš lepší hratelnosti nepřispěje? Ale jedeme pěkně od začátku, abychom na něco nezapomněli.

Warriors Orochi 2 jsou, pauza na udivené vydechnutí, pokračováním Warriors Orochi z roku 2007, kde se propojují dvě herní řady Dynasty Warriors a Samurai Warriors. A pokud jste někdy nějaký titul z těchto sérií hráli, tak víte, že až na počet postav, jejich vzhled a lokace (Dynasty Warriors se odehrávají v Číně, Samurai Warriors v Japonsku) se od sebe liší asi jako Pepsi od Coca Coly.

Na pár minut je to vcelku slušná zábava, ale po čase to musí začít nudit.

Vždy jde o jediné – vybrat si válčící frakci, z ní postavu, vyběhnout na bojiště, zrubat Warriors Orochi 2každého nad kým se rýsuje červený ukazatel života a je vymalováno. Nic složitého a časem ani nic zábavného. Ale své fanoušky tyto hry mají, dokonce i mimo Japonsko, takže se průběžně objevují další a další díly. Ty se od sebe příliš neliší, ale to nebrání spoustě lidí, aby si rozšiřovali svou sbírku a poctivě kupovali každé další pokračování.

Pokud jste vlastníky prvních Warriors Orochi tak víte, že v nich se museli hrdinové čínské éry Tří království a japonské éry Válčících států utkat s ještěřím králem Orochim a jeho přisluhovači. A jelikož se bojovné holky a kluci opravdu snažili, jak to jen šlo, a jejich zbraně bodaly poctivě, Orochi byl odeslán do věčných lovišť. Ale znáte to, i když nějakému hernímu záporákovi useknete hlavu, nabodnete ji na kůl, tělo rozčtvrtíte a pošlete na různé kontinenty, kde je ještě dodatečně spálíte a popel a rozprášíte do moře, stejně se znovu vrátí.

A Orochi to pochopitelně plánuje taky. Někteří z jeho bývalých důstojníků ho hodlají Warriors Orochi 2znovu přizvat k ovládnutí světa, jeho jiní bývalí poddaní si zase budují svou vlastní armádu. Nedá se svítit, hrdinní bojovníci Asie opět musejí spojit své síly a zachránit ubohé lidstvo před zkázou.

Vybrat si můžete z těchto frakcí – Shu, Wei, Wu, Samurai a Orochi. Každá nabízí jiný příběh, jiné mise a i jiné postavy. Ale pokaždé se po vás nebude chtít nic jiného, než doběhnout do daného bodu, zabít toho, kdo má být zabit a upalovat zase dál, popřípadě ochránit někoho, kdo je pro vaši armádu důležitý.

Na pár (desítek) minut je to vcelku slušná zábava, ale po čase to musí začít nudit i sebevětší fanoušky čínské či japonské historie a mytologie. Jediné, co by vás jakž Warriors Orochi 2takž mohlo motivovat k dalšímu hraní, je vývoj postav podle toho, jak se činí, ale jelikož vy přímo jejich vlastnosti ovlivňovat nemůžete, i to časem omrzí. Žádné rozdělování zkušenostních bodů, to vše vyřeší hra automaticky za vás.

Jak je nepříjemným zvykem podobných her, grafika je průměrná.

Na bitevní pole vyrážíte se třemi vybranými válečníky, ale ovládáte jen jednoho, ostatní dva se boje neúčastní. Můžete ale prohodit postavy, takže během hraní lze hrát za různé bojovníky. Navíc, pokud na vás někdo zaútočí, objeví se jeden z vašich společníků a na moment vám asistuje. Také se vám čas od času může povést docílit toho, že všichni tři současně provedou speciální útok. Když během hraní najdete zbraň, tak nejen pro toho, koho zrovna ovládáte, ale rovnou i pro ty, kteří zůstávají v záloze. Takže se nemusíte bát, že by byl někdo z vašeho tria ochuzen a začal by trucovat. Warriors Orochi 2

Do Warriors Orochi 2 bylo přidáno i pár nových herních módů, z nichž některé mají přece jen něco do sebe. Survival mód je založen na jednoduchém principu – přežij co nejdéle. Valí se vás nekonečné vlny protivníků a vy si s nimi musíte poradit tak, abyste získali co nejvíce času. Dream mód vám umožní se vydat se svými třemi vybranými postavami na speciální misi, kterou zvolí umělá inteligence podle toho, koho jste si vybrali. Versus mód – tady se utkají dva hráči v dalších čtyřech různých módech – Tag Team (3 proti 3) a Elimination (1 proti 1) pak fungují jako standardní bojovka, v Tower musíte soupeře svrhnout z vrcholku věže, zatímco na vás útočí počítačem ovládání vojáci a nakonec ve Steeple Chase se proháníte na koni a vyhrává ten, kdo první doběhne do cíle.

Další novinkou ve Warriors Orochi 2 je to, že každý hrdina má tři kostýmy. To ale zrovna na hratelnosti nepřidá. Ale pokud jste oním typem, který tráví dvě hodiny tím, že si vybírá, co si na sebe vezme, když jde vynést odpadky, pak budete nadšeni. Warriors Orochi 2

Určitý dojem by na vás mohlo udělat, že zatímco v prvním dílu bylo hratelných 79 postav, v pokračování přibylo pár nových a dostáváme se k finálnímu číslu 92. Samozřejmě že každá má jiný bojový styl, zbraň a vzhled. Ale samotné hraní se až tak moc neliší, maximálně záleží na tom, jestli má ten/ta střelnou nebo sečnou zbraň. Výraznější rozdíly nepocítíte, a to ani přesto, že každý bojovník má oficiálně jinou specializaci (rychlost, síla, technika).

RPG nádech se tak stává spíše jen kosmetickou záležitostí, která tu je, aby se neřeklo. Ale nakonec stejně každý po chvíli pochopí, že Warriors Orochi 2 jsou obyčejnou hack´n´slash mlátičkou, kde se vše točí jen kolem toho, jak rychle se umíte ohánět se zbraní. Alespoň jejich charakteristiky můžete ovlivnit, některé mají volné sloty, do kterých můžete vkládat různé vlastnosti.

Jak je nepříjemným zvykem podobných her, grafika je průměrná. O hladkých texturách si můžeme nechat jen zdát a nějaké propracované detaily vojáků jsou jen Warriors Orochi 2naivním snem. Ústřední hrdinové jsou na tom vizuálně o něco lépe, ale ty jejich animace – někteří běhají, jako by při každém kroku tančili breakdance (a to ještě špatně).

Design levelů na tom také není úplně nejlépe. Většinu času se vám bude zdát, že zběsile pobíháte na těch samých místech. Warriors Orochi 2 ale uspokojí milovníky kvalitní hudby, protože soundtrack je poskládán z příjemných melodických kousků, jež zpestřují hraní, které to potřebuje jako sůl.

Himiko
Jednou z nejzajímavějších nových postav je Himiko. Stejně jako mnoho hrdinů z Warriors Orochi 2, má svůj předobraz v reálné osobě. Himiko je inspirovaná šamanskou královnou, která žila ve starověkém Japonsku a měla úzké styky s královstvím Cao Wei. Ve hře jde o mladou dívku, kterou hodlá Orochi využít k tomu, aby mu pomohla získat zpět veškeré jeho síly. K boji využívá pár energii metajících hliněných figurek zvaných Dogu, které rotují kolem jejího těla.

Warriors Orochi 2Mimochodem, v Koei nám „zvedli“ náladu i tím, že nedoladili ani zdaleka vše, co měli, a čas od času, když se na bojišti vyskytne více válečníků, se tak hra zpomalí. A u titulu, který sází na dynamičnost a neutuchající akci, je to docela průšvih. Zajímalo by nás, kdo se věnoval betatestingu, protože něco takového se dá asi stěží přehlédnout. Tento problém se týká verze pro Xbox 360, vlastnící PS2 si s tímto nemusejí lámat hlavu. Na Xbox Live je ale naštěstí dostupný patch, který by toto měl napravit.

Upřímně řečeno, po těch všech Dynasty a Samurai Warriors se nám už podobné hry lehce přejídají. Na druhou stranu, pokud nejste vlastníky ani jednoho titulu z těchto sérií, pak o Warriors Orochi 2 přemýšlejte, nabízí pár zajímavých módů, spoustu hratelných postav a dobré hudební podbarvení a navíc … a navíc už vlastně nic. To je vše. Ale spoustě lidí toto stačí, jen v Japonsku se Warriors Orochi 2 prodalo něco kolem 400 000 kusů.

Autor:


Hodnocení hry

Redakce

45 %

Čtenáři

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 37 čtenářů

Témata: Xbox


Nejčtenější

For Games 2017
Tipy z For Games: před vydáním si můžete zahrát očekávané pecky

Na veletrhu videoher a interaktivní zábavy For Games, který až do neděle 22. října probíhá v areálu PVA Letňany, si můžete zahrát hned několik her před jejich...  celý článek

Mario & Luigi: Superstar Saga + Bowser’s Minions
Hopsavé RPG je zpět a krásnější. Recenze Mario & Luigi: Superstar Saga

Netradiční, avšak stoprocentně funkční a zábavná kombinace RPG a hopsačky se ukázala jako recept na hit. Proč si tak nezopakovat díl, kterým to vše začalo?  celý článek

Wolfenstein: The New Order
Která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc?

Napište nám, která střílečka vás za poslední léta bavila nejvíc a proč. Na vaše odpovědi se těšíme v diskuzi pod článkem.   celý článek

The Orange Box
Risk, který vyšel. Legendární The Orange Box oslavil desáté narozeniny

Už je to deset let, co vyšel slavný The Orange Box od firmy Valve. Nápad vydat tři nové, zcela odlišné hry v jedné krabici, byl sice na první pohled šílený,...  celý článek

Gabe Newell
Gabe Newell se díky Steamu zařadil mezi 100 nejbohatších Američanů

Slavný ředitel firmy Valve patří podle magazínu Forbes mezi stovku nejbohatších Američanů.  celý článek

Další z rubriky

Hearthstone: Knights of the Frozen Throne
Hearthstone: Knights of the Frozen Throne patří k těm nejzábavnějším expanzím

Nová expanze Knights of the Frozen Throne pro karetní Hearthstone je venku pár dní, a tak se pojďme podívat, jak se hrou zahýbaly nové karty.   celý článek

Inner Chains
Lidé prohráli boj s technologií i přírodou. Recenze hororu Inner Chains

Dystopický svět může mít mnoho podob. Svoji vlastní verzi pokřiveného obrazu Země servíruje i nová nezávislá hororová střílečka Inner Chains z Polska.  celý článek

Cook, Serve, Delicious! 2!!
Ukažte Pohlreichovi, kdo je tady šéf. Recenze Cook, Serve, Delicious 2

Gastronomie už pomalu proniká i do her. Druhý díl originální akční hry Cook, Serve, Delicious! 2!! je tak povedený, že pobaví i toho, koho vařit vůbec nebaví.  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.