Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

WarRock – online FPS

  12:05aktualizováno  4:32
Smyšlený válečný konflikt od korejského tvůrčího týmu se představuje ve své beta verzi. Tento chudší bratříček akce Battlefield 2 je dostupný pro veřejné testování, a pokud se hodláte zapojit, naleznete v článku možná odpovědi na vaše otázky.

Sword of the Stars Her s válečnou tématikou nebude nikdy dost a stejně tak na tom jsou i tyto hry v online verzích. Každý nový přírůstek přináší hráčům takové malé vánoce. Společnost Dream Execution se rozhodla, že se pokusí vytvořit konkurenta pro současného krále online FPS her, Battlefield 2 a tak nám přináší jejich verzi bitevního pole, tedy spíše skály – WarRock. Hra je již nějakou dobu k dispozici, ale mnoho se o ní nemluvilo, zřejmě z důvodu, že autoři jsou Korejci a i jejich počin byl prve v jejich rodném jazyce, což je pro drtivou většinu Evropanů docela oříšek. V současné době je k dispozici i verze anglická a pokud si budete chtít vyzkoušet boje na vlastní neprůstřelné vesty, můžete si stáhnout klienta ve verzi bety (182,2 MB). Pro hraní je třeba se zaregistrovat na oficiální stránce www.warrock.net, kde je také možnost stažení instalačního souboru.

Světem cloumá boj o ropné zásoby a všechny mocné státy se snaží urvat co jde.

U těchto her není příběh nikterak podstatný, ale i tak si o něm něco málo povíme, ať je jasné proč, vlastně ty stovky vojáků umírají. Světem cloumá boj o ropné zásoby a všechny mocné státy se snaží urvat co jde. Všechny zraky se momentálně upírají k malé zemi v jihozápadní Asii s názvem Derbaran. Tato malá země objevila pod svou půdou velké ropné zásoby, a o ty teď půjde především. Hlavní boje probíhají mezi nájemnými žoldáky, kteří bojují pod zástavou Derbaranu a organizací Hamas, která chce ropné zásoby pro sebe. Příběh není nikterak šokující a dějové zvraty taky nečekejte. Hlavním těžištěm hry je totiž akce na bitevním poli. Sword of the Stars V úvodu jsem se zmínil o hře Battlefield 2 a nebylo to jen takové plácnutí do větru, WarRock je totiž velmi podobný, co se systému hry týče. Mapy obsahují určité respawn body, označené vlajkou, které je třeba obsadit a stejně jako v BF2, i zde je možné k tomuto cílu požívat dopravní prostředky. Jejich rozmanitost sice nedosahuje modly všech odvrhnutých SpecNazů, ale do budoucna by vše měli autoři napravit. V současnosti tak můžete jezdit na motorce v tanku, korejskou obdobou BVPčka nebo hummerem, ostatní dopravní budou k dispozici později. Současné modely, ať již vozidel nebo jednotlivých postav, jsou na průměrné úrovni i když z obrázků to tak nevypadá. Dalším neduhem je statika okolního prostředí. Bedny nejdou rozstřílet ani přesunout a to ani tankem. Opravdu vypadá komicky, když se mnoha tunový kolos zasekne o malou bedýnku ze dřeva a nehne se ani o píď. Naštěstí vše zachraňuje fyzikální model, i když také není dokonalý. Pokud zasáhnete nepřítele třeba na schodech, pomalu se po nich svalí dolů v perfektním posmrtném kotoulu. V potaz jsou brány i třeba žebříky, takže se může stát, že mrtvola zůstane viset zaháknutá v půli budovy.

K základnímu výběru paří 5 profesí – průzkumník (sniper), combatant (klasický voják), raketometčík (bazuka, protitanková mina), inženýr a medička.

Sword of the Stars Každý z vojáků (a jedné vojandy) má své základní vybavení, které nelze měnit, dokud nedosáhnete určité pozice v hodnostním žebříčku. Když se vám podaří nasbírat zkušenosti, můžete si již ze zbraní vybírat. K základnímu výběru patří 5 profesí – průzkumník (sniper), combatant (klasický voják), raketometčík (bazuka, protitanková mina), inženýr a medička. Boje se odehrávají na mapách určeným pro maximálně 32 hráčů v prostředí města nebo skladiště. I map bude ve finální verzi více, takže nemusíte zoufat. Celkový dojem z bety je slušný. Na krále bojových šarvátek sice asi hra mít nebude, ale současná veřejná beta verze si několik stálých hráčů rekrutuje a jistě neupadne v zapomnění. Zatím není známo, jestli bude WarRock zpoplatněná (a v jaké výši) nebo si budeme moci zaválčit zdarma. V každém případě se máme na co těšit.
Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Další z rubriky

Hotová hra čekala v šuplíku 17 let, vyjde až nyní díky Kickstarteru

40 Winks

Téměř 17 let od původně plánovaného data vydání se majitelé konzole N64 konečně dočkají hry 40 Winks.

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Zvláštní kombinace. Ve Final Fantasy XV bude ikonické brnění z Half-Lifu

Half-Life v Final Fantasy XV

V chystané PC verzi japonské RPG Final Fantasy XV se po herním světě budete moci procházet jako Gordon Freeman. Téměř.

Najdete na iDNES.cz