Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wildlife Park – exotická ZOO

  12:00aktualizováno  19. června 9:59
Jestliže vás zaujal ZOO Tycoon a rádi byste zkusili nějakou podobnou hru, kde se opět vžijete do role ředitele zoologické zahrady, potom byste si možná neměli nechat ujít připravovaný Wildlife Park, který je však zaměřen více exotičtěji. Jestli si tedy myslíte, že dokážete udržet polárního medvěda v Africe, hurá do toho!

Wildlife ParkNěkolik dní před letošní největší herní akcí v Los Angeles bylo oznámeno, že němečtí Fishtank Interactive (Ravensburger) koupili JoWooD, a právě proto se na výstavě Electronic Entertainment Expo objevila i připravovaná budovatelská strategie Wildlife Park od týmu NovaTrix již v nabídce této rychle se rozšiřující společnosti. To jí však rozhodně neubíralo na kvalitě, a tak jsem se nechal unést do skvěle vypadajícího parku, který se dá považovat za mix zoologické zahrady a safari.

Vývoj Wildlife Park byl ohlášen poměrně krátce po vydání úspěšné hry stejného typu s názvem Zoo Tycoon, která se na trhu objevila pod hlavičkou Microsoftu a nyní se dočkala i datadisku Dinosaur Digs, a tak podoba těchto titulů jistě není náhodná. Zde však bude větší důraz kladen na exotičtější zvířata, kterých bude ve hře více než padesát různých druhů. Autoři se navíc chlubí jejich hyperrealistickým chováním, což je ovšem nutné brát s rezervou. Pokud se totiž v oblasti herního průmyslu již nějaký ten čas pohybujete, víte, že vývojáři mají ve zvyku přehánět, aby k jejich titulu nalákali co nejvíce zájemců. Nutno však podotknout, že z toho, co jsem měl možnost během krátkého hraní shlédnout, lze s klidem usuzovat, že tuto stránku hry autoři rozhodně neberou na lehkou váhu.

A co budemeve Wildlife Park dělat? Někdo by se rád stal cvičitelem lvů, jiný s nadšením riskuje své údy při krmení krokodýlů. Podobných věcí si však na vlastní kůži neužijete a ujmete se přímo vedení Wildlife Parkcelého parku. Business budete rozjíždět s holou plání a obyčejným stánkem na prodej lístků, stačí pouze investovat do několika málo výběhů pro první přírůstky do vaší zvířecí rodinky. Také si budete muset pořídit personál, který se bude o zvířata a další chod parku starat, a nesmíte zapomenout na stánky s občerstvením, a veřejné záchodky. Pak už stačí jen otevřít vstupní bránu a zábava může začít. Vždyť to znáte, princip hry je zde totiž úplně stejný jako v ostatních "tycoonech", a tak v zásadě půjde o to, abyste vybudovali takový park, který by nalákal co nejvíce návštěvníků. Na začátku to jistě nebude nic těžkého, lidé budou vděčni za pár nadšených zvířat, jejichž chov nebude tak náročný, ale jelikož je většina z nás již od přírody věčně nespokojená, budou i vaši zákazníci prahnout po stále nových druzích zemské flóry a fauny. Udržet v perfektním chodu takový větší park pak nebude nic jednoduchého. Když vám k tomu ještě začnou stávkovat ošetřovatelé či nedej bože onemocní lev a nakazí všechny lvice okolo, budete mít velký problém.

Každému, vámi zakoupenému, zvířeti budete muset poskytnout zázemí. Je jasné, že různé druhy vyžadují jiné množství prostoru a též odlišné podmínky, a tak budete mít k dispozici více než 70 unikátních výběhů, budov či ohrad. Ke každé zoologické Wildlife Parkzahradě též neodmyslitelně patří různé zábavné atrakce a nejinak tomu bude i ve Wildlife Park. Již dříve jsem se zmiňoval o personálu a na kvalitě jejich odvedené práce budou záviset i vaše úspěchy. Budete moci zaměstnat přesně jedenáct různých druhů pracantů, kteří se budou starat jak o zdraví a správný výcvik zvířat, tak i bezpečí samotných návštěvníků. Krom toho jistě využijete uklizečů, dělníků a podobných, neméně důležitých, pracovních sil.

Jestli máte strach, že pro vás bude hra moc složitá, a že ji nejspíš ani nepochopíte, potom vás musím ujistit, že tomu tak není. Autoři se rozhodli hráče vést doslova za ručičku, a tak se na začátku dozvíte vše potřebné a postupem času se budete učit novým věcem. Na druhou stranu si však nemyslete, že vás čeká oddechová procházka růžovou zahradou. Jak jsem již několikrát předesílal, časem se obtížnost rapidně zvýší. Mimo jiné vás čeká dvacet velkých misí v různých klimatických zónách kolem světa a předvádět například šťastného polárního medvěda v rovníkové Africe je výzvou pro všechny, kdož to s touto hrou myslí vážně.

Audiovizuální stránka Wildlife Park kvalitou rozhodně potěší. "Překřikování" zvířat a hlahol nadšených dětí doplňuje příjemný hudební doprovod a rozhodně je na co se koukat. Již na začátku jsem se zmiňoval o, autory slibovaném, hyperrealistickém chování, jaký je však můj osobní pocit? Zvířata se bezpochyby chovají reálně a při sledování můžete odhalit i Wildlife Parkjejich momentální rozpoložení, ale že by se jednalo o něco překvapivého, co by vám při prvním pohledu vzalo dech, to se rozhodně říci nedá. Každopádně však lze s klidem říci, že Wildlife Park v tomto ohledu překonává Zoo Tycoon i jeho datadisk Dinosaur Digs, což již o něčem svědčí. Rozhodně se na hru dobře kouká, a to je hlavní. Pro mnohé z nás jsou však důležité i hardwarové nároky, které jsou v poslední době přímo krvavé, a tak se jistě ptáte, jak na tom bude tato hra. Autoři se chlubí minimální konfigurací s procesorem 300 MHz, 64 MB RAM a 2MB na grafické kartě. Nutno ovšem podotknout, že s takovým strojem si jistě moc parádiček neužijete.

Co říci na závěr? Mě osobně Wildlife Park zaujal, i když jsou podobné hry oblíbené spíše v řadách něžného pohlaví. Navíc by se podle všeho měl na pultech obchodů objevit již na přelomu léta a podzimu tohoto roku, takže všem zájemcům doporučuji začít pročítat zaprášené učebnice na škole jistě tolik oblíbené biologie, aby se ve vašem parku měla všechna zvířata co nejlépe. :-)

Autor:


Témata: Medvědi, Zoo

Nejčtenější

Příběh nelehkého zrodu českého herního hitu Kingdom Come

Kingdom Come: Deliverance

České hry Kingdom Come už se prodalo více než milion kusů, takže už teď můžeme mluvit o úspěchu. Cesta k němu však...

Bílý dům nechal vytvořit video sestřih z násilných počítačových her

The Evil Within 2

Americký prezident Donald Trump se setkal se zástupci herního průmyslu k debatě o násilí ve videohrách. Jako podklad...KOMENTÁŘ: Kam povede přehnaná politická korektnost a cenzurování videoher?

Grand Theft Auto 5

V herním průmyslu se v relativně krátké době vyrojila řada kauz týkajících se cenzurování či kritiky „závadného“...

Jak svádět ženy? Bizarní hra Super Seducer vás to rozhodně nenaučí

Super Seducer : How to Talk to Girls

Interaktivní film Super Seducer chtěl zábavnou formou naučit nesmělé muže svádět ženy. Jenže výsledkem je příšerná...

Zázrak se nekoná, filmový Tomb Raider je těžký průměr

Alicia Vikanderová ve filmu Tomb Raider (2018)

Kletbu filmových adaptací nový Tomb Raider sice nezlomil, ale vyloženě neurazil, i když jde o průměr. Hráč si po...

Další z rubriky

Další herní Tomb Raider už je oficiální, vyjde 14. září

Shadow of the Tomb Raider

Vydavatel Square Enix krátkým videem oficiálně oznámil, že se letos dočkáme nového dílu legendárního Tomb Raidera. Lara...

Fallout 3 v enginu čtvrtého dílu nebude, práce na modu byly ukončeny

Mod Capital Wasteland pro Fallout 4

Veškeré práce na převedení legendárního Falloutu 3 do moderního enginu byly ukončeny. Na vině je komplikovaná právní...

Série V-Rally se po patnácti letech vrátí, ještě letos vyjde čtvrtý díl

V-Rally 4

Nově oznámená hra V-Rally 4 potěší všechny fanoušky závodění, kteří netouží po realistické simulaci.Najdete na iDNES.cz