World of Warcraft a lá nelegální bohatství

  1:00aktualizováno  1:24
Hmatatelným důkazem o tom, že lze zbohatnout také prostřednictvím hry, je právě World of Warcraft. V čerstvém článku se o těchto podvodnících dočtete vše potřebné.
Mezi námi není hráče, který by neznal legendární MMORPG World of Warcraft, které patří vývojářům z Blizzardu. I když mu byly zprvu přikládány preference vskutku velké, nikdo takový úspěch ani ve snu nepředpokládal. World of Warcraft se stalo skutečně kultovní záležitostí mezi milovníky online putování a různých bojů mezi hráči (PvP). Jak čas plynul, hráčů bylo stále víc a víc, přičemž z původně několika miliónů online uživatelů se dnes hranice platících gamerů vyšplhala na megalomanské číslo 10,2 miliónů aktivních účtů. Postupem doby se ale mezi slušnými hráči objevili i tací, kteří chtěli na virtuálních money nějakým způsobem zbohatnout, přijít si na slušné kapesné a nakonec i menší výplatu.

O podvodnících jste se mohli dočíst desítky nejrůznějších článků, které na jejich vychytralost a někdy i převelkou drzost upozornily. Také my jsme se rozhodli, že na toto téma musíme apelovat, protože nejhorší je, když o něčem podobném nemá někdo ani tušení. Berte tedy naše slova jako varovná a do zajímavosti se hodící.

FarawayStudiosRozhovor

Pokud o MMORPG WoW nevíte zhola nic, pro obecný nadhled si dovolíme několik vět. Ze samého začátku si hráč vybere svou postavu – avatara, který se od ostatních vždy něčím zásadním liší. Ať už je to schopnost léčení nebo oživování zabitých spolubojovníků, v zásadě si každý svůj styl zábavy každý najde. Úkolem hráče je dovršit co možná největší možný level, který v základní verzi WoWu představuje hranici 60tého levelu, s příchodem datadisku je pak možné dosáhnout hranice rovné sedmdesátky. Během plnění zapeklitých úkolů si každý hráč přichází na virtuální peníze, které je pak možné utratit například za slušnou zbraň a vesměs celé vybavení hrdiny.

Ve World of Warcraft existují aukce, kde hráči mezi sebou po různých způsobech směňují avizované vybavení, bylinky a všelijaké další věci, na něž je skrze dobrodružství možné narazit. Někteří jedinci se ale nechtějí vůbec namáhat a vysněné virtuální bohatství hodlají získat úplně jiným způsobem – tedy nelegální formou. Jednoduše narazí na nějaký „slušný level“, kterému se ozvou s tím, že za několik zlaťáků chtějí zaplatit reálnými penězi. A co myslíte – jak to dopadne? Myslíte, že hráče, jenž má peněz až nad hlavu této nabídce ucukne? Inu, někdo samozřejmě ano, ale jsme si jisti, že holá většina online pařanů nedokáže této nabídce odolat.

A právě tady to všechno začíná. Po prodání desítek zlaťáčků se tento hráč snaží získat další zájemce, kteří by za jeho virtuální money byli schopni utratit stovky dolarů. Později vše dojde až k takové hranici, že tento hráč přebíhá z jednoho města ke druhému a do celého okolí rozkřikuje neblahé věty o prodeji svých trpce nabytých věcí.

Společnost Blizzard se s touto problematikou snaží bojovat co to dá.

FarawayStudiosRozhovor

Ve světě WoW existují i další jedinci, kteří se pomocí nelegálních programů snaží shromáždit několikrát řečené virtuální peníze, které by pak v zápětí prodali přesně tak, jako jsme o tom hovořili v předešlých větách. Díky jednoduché aplikaci jejich hrdina pobíhá mezi obludami, které zabíjí jednu za druhou. Zakopaný pes je ale v tom, že během této procedury je hráč například v koupelně, s přáteli – zkrátka se věnuje úplně jiné činnosti, neboť aplikace udělá všechnu práci za něj.

Společnost Blizzard se s touto problematikou snaží bojovat co to dá. Není tajemstvím, že během několika měsíců jsou administrátoři schopni zabanovat desítky tisíc účtů. Ale co myslíte, odradí to tyto podvodníky? Samozřejmě, že ne… Hru si znovu zakoupí a vesele si pokračují v hodování dál - a na jejich účty se sypou další stovky reálných dolarů. Právě kvůli tomu dochází k velkému narušení celé ekonomiky světa World of Warcraft, což pocítí jenom a jenom slušní a poctiví hráči. A kam celá věc až dospěje? To neví vůbec nikdo. Tento problém však bude velkým a ostrým trnem u dalších MMORPG her.
Autor:
 

Nejčtenější

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

KVÍZ: Jak dobře znáte zvířata z počítačových her?

Kvíz

Vyzkoušejte si, nakolik se orientujete ve světě virtuální fauny. V našem kvízu najdete ta nejslavnější zvířata napříč...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

Jen polovina hráčů Fortnite má nainstalovaný Steam

Fortnite

Z více než dvou set milionů hráčů aktuálního herního hitu Fortnite má jen zhruba polovina ve svém počítači...

Switch se stal ve Spojených státech nejprodávanější konzolí roku 2018

Nintendo Switch

Hybridní konzole Switch porazila v loňském roce ve Spojených státech konkurenční PlayStation 4 i Xbox One, a to jak na...

Youtubový kanál Machinima nečekaně zablokoval veškerý obsah

Machinima

Noví majitelé jednoho z největších youtubových kanálů vůbec nečekaně znepřístupnili všechna videa, která se na...

Najdete na iDNES.cz