Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

World of Warcraft - tajný projekt Blizzardu

  12:00aktualizováno  2. září 9:41
Po několika měsících utajování se Blizzard konečně rozhodl zveřejnit, na jakémže titulu to vlastně dělá - a i když se herní magazíny předháněly ve fundovaných odhadech, to, co se nakonec ukázalo být pravdou, čekal jen málokdo. Jste zvědaví? Tak už to neprotahujte a klikněte na název článku :-).

World of Warcraft

Když se řekne Blizzard, musí se vám nutně vybavit jedno ze dvou možných slov - Diablo nebo WarCraft. I když ani jedna ze jmenovaných her nebyla blizzardí prvotinou, přesto dosáhly obě dvě série nepoměrně většího úspěchu než cokoliv dalšího, na čem se Blizzard podílel. Jak už jste nejspíš pochopili z titulku, nebude dnešní článek o Diablu, nýbrž přesně o tom druhém - o Warcraftu. Historie této legendy se začala psát rokem 1994, kdy vyšel první díl realtimové strategie nazvaný WarCraft: Orcs and Humans, o dva roky později následoval díl druhý - WarCraft II: Tides of Darkness, a po něm se na svět vyloupl ještě datadisk s podtitulem Beyond The Dark Portal. V současné době celý realtimově-strategický svět čeká na Warcraft III: Reign of Chaos, který ale neuzříme dřív než příští rok, takže se ani není čemu divit, že když Blizzard ohlásil práce na novém, přísně utajovaném projektu, začaly všechny herní magazíny divoce spekulovat o tom, co by to se za tím asi tak mohlo skrývat. World of Warcraft Utajování vydrželo Blizzardu celý čtvrtrok - a skončilo právě včera, kdy na londýnské ECTS vyšly najevo všechny důležité skutečnosti, tedy název hry, její žánr i náplň.

Takže to vezmeme pěkně po pořádku - hra se bude jmenovat World of Warcraft a pokud jste snad tipovali na nějakou adventure či RPG, pak jste vedle, jak ta jedle. Vlastně ne tak docela - WoW nebude nic jiného než MMORPG, čili online RPGčko. V našich luzích a hájích tato zpráva asi potěší málokoho, ale pokud snad náhodou nepatříte k té několikaprocentní menšině, která si může dovolit účastnit se online multiplayerových dýchánků, zkuste se alespoň radovat za ty, kdož si to dovolit mohou :-).

A jak budou dýchánky ve světě WoW vypadat? Tak předně se budou odehrávat v solidně vypadajícím prostředí - z traileru, který se nám podařilo ukořistit na ECTS, je evidentní, že se nemusíme obávat ani skromně pojaté, ani jinak World of Warcraft odpudivé grafiky, s níž kdysi online hru začínaly a dosud se jí některé z nich nezbavily. Svět, který je v traileru k vidění, v některých momentech trochu připomíná prostředí Giants - představte si mořské pobřeží s nádherně se vlnící vodou, zelená údolí plná stromů a keřů, vysoké hory se sněhovým povlakem, husté lesy plné nebezpečných dravých zvířat a pochopitelně i vesničky a města plná živoucích obyvatel. Svět WarCraftu odjakživa nabízel velký potenciál a online RPG se zdá být docela vhodnou příležitostí pro to, jak jej využít. Pochopitelně se můžete těšit i na zcela nové krajiny, o nichž zatím nikde v sérii nebyla řeč.

Příběh WoW se začíná odvíjet zhruba čtyři roky poté, co skončí finální bitva ve WarCraftu 3. V království, na němž dlouhotrvající boje nechaly nesmazatelné stopy, je potřeba pomalu obnovit dřívější život a jako by toho nebylo dost, opět se objeví strašlivá hrozba, která se chystá vyhladit život v Azerothu. Vaším úkolem tedy bude procházet World of Warcraft rozlehlým krajem a vyhledávat střety, případně spojenectví s dalšími jeho obyvateli. Můžete přitom počítat s tím, že svět se bude průběžně renovovat a doplňovat o nové věci, na kterých se bude v Blizardu stále pracovat. Z výše řečeného je jasné, že bez pravidelného měsíčního poplatku si můžete o WoW nechat tak akorát zdát.

K lepšímu zážitku všech zúčastněných hráčů pak bude sloužit například velký výběr postav, které si ještě můžete dál upravit dle vlastního přání (zatím jsou k dispozici tři rasy - lidé, orci a Taurenové - nová rasa nomádů), tisíce zbraní, s nimiž lze odsekávat údy protivníků a koneckonců i jakékoliv jiné údy, které se vám cestou namanou, spousty inteligentních NPC atd. Pokud už se i vy těšíte, že se mezi tisícovkami hráčů, pro něž bude svět WoW otevřen, ocitnete i vy, a kocháte se představou krvavého běsnění či mírumilovného plnění questů, pak vás jistě nepotěší, že čekací lhůta potrvá minimálně další dva, tři roky, pravděpodobně však ještě déle.

Autor:Nejčtenější

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...Hrajete už Kingdom Come: Deliverance? Jak se vám zatím líbí?

Kingdom Come: Deliverance

Dnešní anketa je určena pro ty z vás, kteří už se ponořili do české hardcore hry na hrdiny Kingdom Come: Deliverance....

Dosáhl maximální úrovně ve střílečce Call of Duty jen pomocí nožů

Call of Duty

Lidé se u počítačových her baví různými způsoby. Hráče s přezdívkou TheseKnivesOnly baví hrát střílečky bez toho, aby...

Ubisoft cenzuruje nahé sochy ve výukovém módu Assassin’s Creed: Origins

Cenzura v Assassin’s Creed: Origins

Až příliš puritánsky se zachovali autoři hry Assassin’s Creed: Origins. V jinak historicky přesné hře totiž...

Další z rubriky

Overwatch jako bojovka? Fanouškovské video ukazuje, že by to šlo

Overwatch Fighter

Podívejte se, jak by to nejspíš vypadalo, kdyby chtěl Blizzard udělat z Overwatche bojovku.

Mobilní Fire Emblem Heroes vydělal za první rok téměř 300 milionů dolarů

Fire Emblem Heroes

Free 2 play mobilní taktická hra na hrdiny Fire Emblem Heroes vydělala za první rok 295 milionů dolarů.

Playstationový profil konečně můžete rozumně ovládat i z prohlížeče

PlayStation 4 - systémová aktualizace 5.50 (beta)

Firma Sony spustila webovou službu My PlayStation pro správu uživatelských profilů na PSN.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz