Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

World of Warcraft - The Battle for Alterac Valley

  12:00aktualizováno  5. května 4:45
MMORPG World of Warcraft patří v současné době mezi nejlepší hry svého druhu. Blizzard chystá v blízké době docela zásadní doplněk: PvP Battlegrounds a jestli se o tom chcete dozvědět něco víc, čtěte tento článek.

World of Warcraft

Hrát si MMORPG World of Warcraft jen jako klasické RPG může spoustu hráčů bavit, ale existují i tací, kteří hledají něco trochu více. Jak jistě všichni vědí, tak konflikt mezi Aliancí a Hordou byl na nějaký čas potlačen (Warcraft 3), ale jakmile byla hrozba zažehnána, rozhořel se opět naplno (vždyť jde o odvěkou a zakořeněnou nenávist). V nadcházejících měsících (přesné datum není udáno) se v Blizzardu chystají přesně tohohle využít. Chystají totiž speciální lokace označované obecně jako PvP Battlegrounds.

Abychom si to nějak blíže osvětlili, vezmeme si jednu takovou konkrétní oblast a trochu ji rozebereme. Alterac Valley se nachází vysoko v Alterackých horách v Lordaeronu. Na jeho jižním konci sídlí skupina zuřivých orků, loajálních náčelníkovi Thrallovi, zatímco na severním konci se usadili odolní trpaslíci, věrní zastánci idejí Aliance. Každá z těchto stran má své hlavní město (pevnost) s velitelem, strážemi, obchodníky a tak podobně. Dále pak se v údolí nalézají doly, hřbitovy a samozřejmě i neutrální nestvůry.

Alterac Valley se nachází vysoko v Alterackých horách v Lordaeronu. Na jeho jižním konci sídlí skupina zuřivých orků, loajálních náčelníkovi Thrallovi, zatímco na severním konci se usadili odolní trpaslíci, věrní zastánci idejí Aliance.

World of Warcraft

Do této oblasti se ale nemůže dostat jen tak kdokoliv, každá totiž bude mít určitá omezení z hlediska úrovně (konkrétně v našem případě jde o ty nejvyšší úrovně). Dalším důležitým faktorem je i počet hráčů na každé straně, který bude pečlivě korigován, aby hra byla spravedlivá. Pokud jsou splněny všechny podmínky, je nutné, aby se hráč vydal dlouhým tunelem pod horami a našel velký rudý portál – to je vstup do údolí a každá strana konfliktu má svůj vlastní.

Nyní když už víme, jak to vypadá s rozložením sil, si můžeme říci něco o vlastním průběhu boje. Důležité je uvědomit si, že nejde o obyčejné střetnutí dvou armád na otevřeném prostranství. V tomhle případě je totiž důležitá i strategie a taktika. V údolí se nachází mnoho NPC, které zadávají úkoly, jejichž řešení se může zásadně projevit na výsledku. Vezměte si třeba zmiňovaný důl. Pokud se ho podaří dobít, objeví se v něm NPC stráže a důl začne produkovat suroviny. Pokud tyto suroviny budete dopravovat do hlavní pevnosti, zlepší se úroveň a výbava všech NPC stráží vaší strany, takže se z nich stanou pro soupeře výrazně náročnější protivníci. Mezi známé úkoly patří ještě sběr trofejí ze zabitých protihráčů (potřebné množství jde do stovek), za jejichž pomoci je jistá NPC schopná vyvolat mocného elementála na pomoc v bojích. Další úkoly nebudeme podrobně rozebírat, ale jde např. o získání důvěry neutrálních žoldnéřů, leteckou podporu a další.

World of Warcraft

Velice důležitými strategickými prvky jsou obranné věže a hřbitovy. Obě tyto stavby jdou zajmout, ale je to docela obtížné. Na druhou stranu poskytují nezpochybnitelnou výhodu. Věže jsou plné střelců a chráněné dalšími strážemi a je zřejmé, jakému účelu slouží. Nutno poznamenat, že dostřel je obrovský a způsobená zranění také. K čemu používáme hřbitovy je známo, ale tady funguje smrt a oživování trochu jiným způsobem. Hráči se nemohou vrátit na místo smrti a tam se oživit. Musí počkat na hřbitově, dokud speciální postava (léčitel) nesešle hromadné oživovací kouzlo (to by mělo být pravidelně zhruba každou minutu), a teprve poté se mohou opět vydat do víru bitvy.

Hlavním cílem je kompletně a cíleně zničit nepřátelskou hlavní pevnost, což se stane v okamžiku, kdy bude zabit její velitel. To ovšem nebude nic snadného, protože půjde o elitního bojovníka na vysoké úrovni, stráženého elitní ochrankou. Jenže hlavní pevnost není jedinou překážkou. V cestě útočníků stojí, pokud pomineme ostatní hráče, ještě předsunutý tábor, hlídající horskou soutěsku. Ten je také obsazen početnou stráží a docela schopným velitelem.

Co dodat nakonec? Snad jen to, že se bude jednat o zábavu na mnoho hodin, hodně odlišnou od klasického WOW. Doufejme jen, že se to Blizzardu opravdu podaří.

Autor:


Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

Portal 2 již brzy dostane neoficiální nášup Destroyed Aperture

Destroyed Aperture

Skupina fanoušků připravuje neoficiální přídavek ke kultovnímu Portalu 2. Nabídne příběhovou kampaň i řadu obtížných...

Původní začátek Mafie 3 byl prý tak drsný, že ho autoři nemohli vydat

Mafia III (PS4)

Mafia 3 prý měla na samém začátku obsahovat velice kontroverzní scénu, ale autoři ji nakonec nepoužili. Nejen, že ji ze...

Z uklízení nepořádku a instalace sporáku je nečekaný herní hit

House Flipper

House Flipper je nečekaný prodejní hit letošního roku. Jeho hlavní náplní je přitom uklízení, stěhování nábytku a...Najdete na iDNES.cz