Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

World of Warcraft - The Battle for Alterac Valley

  12:00aktualizováno  5. května 4:45
MMORPG World of Warcraft patří v současné době mezi nejlepší hry svého druhu. Blizzard chystá v blízké době docela zásadní doplněk: PvP Battlegrounds a jestli se o tom chcete dozvědět něco víc, čtěte tento článek.

World of Warcraft

Hrát si MMORPG World of Warcraft jen jako klasické RPG může spoustu hráčů bavit, ale existují i tací, kteří hledají něco trochu více. Jak jistě všichni vědí, tak konflikt mezi Aliancí a Hordou byl na nějaký čas potlačen (Warcraft 3), ale jakmile byla hrozba zažehnána, rozhořel se opět naplno (vždyť jde o odvěkou a zakořeněnou nenávist). V nadcházejících měsících (přesné datum není udáno) se v Blizzardu chystají přesně tohohle využít. Chystají totiž speciální lokace označované obecně jako PvP Battlegrounds.

Abychom si to nějak blíže osvětlili, vezmeme si jednu takovou konkrétní oblast a trochu ji rozebereme. Alterac Valley se nachází vysoko v Alterackých horách v Lordaeronu. Na jeho jižním konci sídlí skupina zuřivých orků, loajálních náčelníkovi Thrallovi, zatímco na severním konci se usadili odolní trpaslíci, věrní zastánci idejí Aliance. Každá z těchto stran má své hlavní město (pevnost) s velitelem, strážemi, obchodníky a tak podobně. Dále pak se v údolí nalézají doly, hřbitovy a samozřejmě i neutrální nestvůry.

Alterac Valley se nachází vysoko v Alterackých horách v Lordaeronu. Na jeho jižním konci sídlí skupina zuřivých orků, loajálních náčelníkovi Thrallovi, zatímco na severním konci se usadili odolní trpaslíci, věrní zastánci idejí Aliance.

World of Warcraft

Do této oblasti se ale nemůže dostat jen tak kdokoliv, každá totiž bude mít určitá omezení z hlediska úrovně (konkrétně v našem případě jde o ty nejvyšší úrovně). Dalším důležitým faktorem je i počet hráčů na každé straně, který bude pečlivě korigován, aby hra byla spravedlivá. Pokud jsou splněny všechny podmínky, je nutné, aby se hráč vydal dlouhým tunelem pod horami a našel velký rudý portál – to je vstup do údolí a každá strana konfliktu má svůj vlastní.

Nyní když už víme, jak to vypadá s rozložením sil, si můžeme říci něco o vlastním průběhu boje. Důležité je uvědomit si, že nejde o obyčejné střetnutí dvou armád na otevřeném prostranství. V tomhle případě je totiž důležitá i strategie a taktika. V údolí se nachází mnoho NPC, které zadávají úkoly, jejichž řešení se může zásadně projevit na výsledku. Vezměte si třeba zmiňovaný důl. Pokud se ho podaří dobít, objeví se v něm NPC stráže a důl začne produkovat suroviny. Pokud tyto suroviny budete dopravovat do hlavní pevnosti, zlepší se úroveň a výbava všech NPC stráží vaší strany, takže se z nich stanou pro soupeře výrazně náročnější protivníci. Mezi známé úkoly patří ještě sběr trofejí ze zabitých protihráčů (potřebné množství jde do stovek), za jejichž pomoci je jistá NPC schopná vyvolat mocného elementála na pomoc v bojích. Další úkoly nebudeme podrobně rozebírat, ale jde např. o získání důvěry neutrálních žoldnéřů, leteckou podporu a další.

World of Warcraft

Velice důležitými strategickými prvky jsou obranné věže a hřbitovy. Obě tyto stavby jdou zajmout, ale je to docela obtížné. Na druhou stranu poskytují nezpochybnitelnou výhodu. Věže jsou plné střelců a chráněné dalšími strážemi a je zřejmé, jakému účelu slouží. Nutno poznamenat, že dostřel je obrovský a způsobená zranění také. K čemu používáme hřbitovy je známo, ale tady funguje smrt a oživování trochu jiným způsobem. Hráči se nemohou vrátit na místo smrti a tam se oživit. Musí počkat na hřbitově, dokud speciální postava (léčitel) nesešle hromadné oživovací kouzlo (to by mělo být pravidelně zhruba každou minutu), a teprve poté se mohou opět vydat do víru bitvy.

Hlavním cílem je kompletně a cíleně zničit nepřátelskou hlavní pevnost, což se stane v okamžiku, kdy bude zabit její velitel. To ovšem nebude nic snadného, protože půjde o elitního bojovníka na vysoké úrovni, stráženého elitní ochrankou. Jenže hlavní pevnost není jedinou překážkou. V cestě útočníků stojí, pokud pomineme ostatní hráče, ještě předsunutý tábor, hlídající horskou soutěsku. Ten je také obsazen početnou stráží a docela schopným velitelem.

Co dodat nakonec? Snad jen to, že se bude jednat o zábavu na mnoho hodin, hodně odlišnou od klasického WOW. Doufejme jen, že se to Blizzardu opravdu podaří.

Autor:Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

Další z rubriky

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...

Overwatch jako bojovka? Fanouškovské video ukazuje, že by to šlo

Overwatch Fighter

Podívejte se, jak by to nejspíš vypadalo, kdyby chtěl Blizzard udělat z Overwatche bojovku.

Warhammer: Vermintide 2 vyjde již počátkem března

Warhammer: Vermintide 2

Pokračování skvělé kooperativní akce Warhammer: Vermintide 2 vyjde již 8. března.

Najdete na iDNES.cz