Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

World War II RTS - dokonalá válka

  12:00aktualizováno  21. června 10:03
Špičkové grafické zpracování spolu s historickými znalostmi a zkušenostmi týmu, který vytvořil skvělý simulátor IL-2 Sturmovik - to jsou největší zbraně zajímavě vypadající strategie v reálném čase World War II. Přeneseme se v ní do nejtužších bojů druhé světové války, čekají na nás dokonale zpracované historické události, zbraně i technika.

World War II RTS

Milí hráči - strýčkové a tetičky - máme pro vás jednu velice dobrou zprávu, skvělý simulátor IL-2 Sturmovik bude mít sestru. Ne, bohužel musíme virtuální piloty zklamat. Ona nová příbuzná nebude mít křídla ani motor, i když letadla u ní také najdeme. Nevracejte se ale ještě do svých útulných hangárů, máte-li trošku vojevůdcovského ducha, mohla by vás zajímat. Půjde totiž o strategii v reálném čase, zasazenou do stejné doby jako její létající brácha, tedy druhé světové války. Zatím se jmenuje prostě World War II RTS. Co ji se Sturmovikem spojuje? Jako u správného sourozence jsou to rodiče, tým 1C: Maddox Games, a také genetická výbava, přesněji grafický engine. Ten totiž bude pro obě hry shodný, a jak dokazují screenshoty, hodí se na strategii velice dobře. Navíc se máme těšit na nejrůznější efekty jako je vlnící se tráva, hlína trhaná pásy tanků, dramatické výbuchy i oblíbené zpomalené nájezdy kamery ala Matrix.

Díky práci na IL-2 mají vývojáři spoustu informací o výzbroji a výstroji využívané v době, do níž nás hodlají přenést. Uniformy, zbraně, kamufláže, všechno má dokonale odpovídat skutečnosti, stejně World War II RTSjako vlastnosti několika desítek vzdušných, pozemních i námořních dopravních prostředků a zbraní. Jejich kvality budou určovat hodnoty jako rychlost, spotřeba paliva, dostřel, kadence, průraznost střel a podobně. U velkých ráží má být brána v úvahu i balistika.

Stejně jako ve skutečné válce, budou ve World War II nejdůležitější lidé. Bez nich se nikam nedostanete. V tanku musíte mít řidiče, střelce, velitele. A pokud nějakou nešťastnou náhodou řidič zahyne, stroj se zastaví, ale bude pořád ohrožovat okolí svým dělem. Můžete samozřejmě k tanku poslat dalšího muže, ale dejte si pozor, aby jej uměl řídit a aby celou situaci psychicky zvládnul. Jestli nebude jeho morálka na dostatečné výši, zpanikaří a svůj úkol nesplní. Vlastnosti vojáků se mají v průběhu hry vyvíjet, a ti kdož přežijí, s vámi budou přecházet z mise do mise, takže si můžete vychovávat jednotku zkušených veteránů. Na své muže a stroje budete muset dávat dobrý pozor, jelikož si je nepůjde nikde "vyrobit". Ve hře se vůbec nedostanete k činnostem jako je stavba základny či těžba surovin. Bude nutné vyjít s tím, co vám nejvyšší velení přidělí a doufat, že vám za dosažené úspěchy přiklepnou posily. Vzhledem tomu, že nebudete expandovat ze základny, ve většině misí si své jednotky rozestavíte před započetím bojů.

World War II RTS

Zní to trošku složitě? Nebojte se. World War II RTS by si měli užít jak hard-core fanoušci historie a propracovaných strategií, tak ti, kteří si rádi zabojují jen tak pro radost a nechtějí se namáhat s přemýšlením, jakou munici použít proti tanku, který se na jejich vojáky zrovna řítí. Této vyváženosti by mělo být dosaženo díky AI vašich mužů. Podle toho jakou jim nastavíte volnost konání, by měli sami a co nejlépe reagovat na všechny podněty - například vybrat nejlepší zbraň či trasu přesunu. Ovšem pokud budete chtít, můžete si všechno ovládat vlastnoručně. Zvolíte si jaká jednotka má, na kterou zaútočit, jakou má zvolit zbraň a munici, jak má reagovat na nepřátelskou palbu, na jakou část vozidla střílet a prý ještě spoustu dalších věcí. Právě nutnost přemýšlet, na kterou část vozidla či budovy zaútočit, je dalším ze zajímavých faktorů ovlivňující styl boje. Všechny zásahy a poškození budou vyhodnocovány jednotlivě, podle daných podmínek (síla pancíře, ráže zbraně, vzdálenost, úhel...) a tudíž nehrozí, že byste ustříleli tank spoustou ran z pistolky.

Ovládání bojovníků by mělo být řešeno systémem čet, kdy řídíte celou jednotku strojů nebo mužů. Pod vaše velení se dostanou válečníci všech důležitých aktérů druhé světové války. World War II RTSNejvětší důraz bude kladen na konflikt Německa se Sovětským svazem, ale zabojujeme si i na straně armád Spojených států, Francie a Velké Británie. Čeká nás spousta historických i fiktivních misí, rozdělených na primární, sekundární a dokonce i terciální. Přičemž plnit budete muset pouze primární a zbývající dva druhy by vám měly při dosahování daných cílu pomáhat. Z úkolů zmiňme namátkou útok či obranu města, tichý přepad či záchranu ohrožených vojáků.

World War II by měla být historicky přesnou hrou se špičkovou grafikou, která však stále zůstane zábavným titulem. Máme se tedy nač těšit, bohužel si budeme muset ještě více než rok počkat. Hra by měla vyjít až ke konci roku 2003.

Autor:Nejčtenější

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Kdyby mi bylo sedm, po stavebnici Nintendo Labo bych šílel

Nintendo Labo

Nintendo Labo spojuje digitální svět videoher se stavebnicí z papírového kartonu. Kdo si chce zahrát, musí si hračku...Stahujte zdarma závody F1 2015 na PC, čas máte do soboty

F1 2015

V časově omezené akci můžete prostřednictvím obchodu Humble Store získat zdarma F1 2015 na PC.

Práce snů? Streamer Ninja si hraním vydělává půl milionu dolarů měsíčně

Richard Tyler Blevins aka Ninja

Američan Tyler Blevins si díky hraní oblíbené počítačové hry Fortnite vydělal miliony dolarů. A jeho fanouškovská...

Hrajeme Drake of the 99 Dragons, jednu z nejhorších her všech dob

Drake of the 99 Dragons

Drake of the 99 Dragons je mizerná akční hra z roku 2003, která se může pyšnit členstvím v elitním seznamu nejhůře...

Další z rubriky

VIDEO: Jak vypadá Metro Exodus s novou vykreslovací technologií Nvidia RTX

Metro Exodus

Nvidia tento týden představila na Game Developers Conference v San Francisku technologii ray-tracing (sledování...

Více než hra. Fanoušci vesmírné simulace si staví vlastní ovladače

Neoficiální ovladač pro hru Kerbal Space Program

V počítačové hře Kerbal Space Program si můžete vytvořit a spravovat svůj vesmírný program, stavět kosmické rakety a...

Vivendi vzdalo plán na ovládnutí Ubisoftu

Logo UbiSoftu

Stále rostoucí trh s videohrami generuje gigantické zisky a za naleštěným pozlátkem herních prezentací probíhají tvrdé...Najdete na iDNES.cz