Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

WoW: Burning Crusade info #2

  12:19aktualizováno  18. října 10:26
Testujeme betaverzi hry a přinášíme obrazem i videem nové informace. Na co se můžete těšit?

Nadále testujeme betaverzi hry. V naší druhé části povídání o datadisku k World of WarCraft nazvaném Burning Crusade se podíváme hlouběji do nových zón, na dopravní prostředek (mount) Draenei, do jejich hlavního města, na novou profesi jewelcrafting a samozřejmě několik herních vychytávek. Náš video-stream pak zachycuje jízdu na Elekkovi a prohlídku hlavního města. První sérii obrázků a video hledejte v pátečním článku.


VIDEO

>>> BonusWeb.cz 640x480 download– 53,5 MB <<<

WoW: Burning Crusade Vylepšené statistiky.
Zatímco dříve jsme potřebovali hráči vytvořený add-on, abychom se například dozvěděli, jaký má postava celkový bonus ke zranění kouzlem (+ spell dmg), v Burning Crusade jsou tyto užitečné statistiky integrovány již v základu. Jednoduchým přepínačem v horní části se pak dostaneme do požadované kategorie (Base Stats, Melee, Ranged, Spell, Defenses). Když už jsme u těch add-onů, nalezneme zde i užitečný self-cast přes klávesu (ALT, CTRL, SHIFT).

WoW: Burning Crusade Outland.
Horda i Aliance zbrojí. Tam za portálem je válečné běsnění v plném proudu, obrázek zachycuje nastoupenou jednotku, která očekává příchod démonů.

WoW: Burning Crusade Quest Book.
Toto vylepšení nepotřebuje delšího komentáře. Dosud jsme si mohli zapsat maximálně 20 úkolů, datadisk zvyšuje maximum na 25. Bylo to třeba. Některé úkoly z end game instancí totiž nelze splnit hned a quest book se tak poměrně záhy zaplnil.

WoW: Burning Crusade Elekk.
Tento krásný slon není ničím jiným než novým dopravním prostředkem rasy Draenei. Ptáte se, jak to, že na něm sedí postava na úrovni deset? Inu, úkoly v nových zónách bývají originální. Mimochodem, líbí se vám více Elekk nebo Kodo?

WoW: Burning Crusade Blood Elf žena
Blizzard splnil to co slíbil. Hordě "věnoval" také jednu "hezkou" rasu, aby tak tuto stranu učinil více atraktivní. Nikoho asi nepřekvapí, že v základní zóně je naprostá většina postaviček ženského pohlaví.

WoW: Burning Crusade Jewelcrafting
Jewelcrafting není jen o vkládání drahokamů do zbrojí. Upřímně řečeno se s ním na nízkých úrovních nesetkáte, což ale vůbec nevadí. Ono vyrábět si třeba vlastní prstýnky, to přece nezní vůbec špatně že?

WoW: Burning Crusade Zóna Draenei
Severně od Eastern Plaquelands ztroskotala kosmická loď Draenei. Ostrůvek po pravé straně je klasická líheň pro hráče na první až šesté úrovni, na hlavní části si pobude tak do úrovně deset, posléze následuje cesta na sever. Po levé straně je vstup do hlavního města Exodar.

WoW: Burning Crusade Murloci
Murloc se svým nezapomenutelným skřekem stal poměrně brzy legendou. Na internetu naleznete flashovou hru, překladač z angličtiny a mnoho dalších materiálů. Asi proto nemohou chybět ani v nové zóně.

WoW: Burning Crusade The Exodar
Exodar je hlavní město rasy Draenei a nepřipomíná zatím nic, co jsme ve hře viděli. Příklon ke sci-fi je zřetelný na první pohled, přesto uspořádání již odpovídá tomu, na co jsou hráči zvyklý. To znamená že zde naleznou všechny potřebné trenéry, obchodníky či přihlašování do battlegroundů. Mapu Exodaru si prohlédněte na tomto obrázku.

WoW: Burning Crusade Jewelcrafting pro chudé
Jak jsme si již řekli, na nízkých úrovních může hráč na vkládání drahokamů zapomenout. Dokáže si ale vyrobit první prstýnky pro úroveň 10. Jewelcrafting je úzce spjat s kutáním minerálů, využívá jak vytežené suroviny, tak i kameny a pod. Prstýnek na obrázku jsem si byl schopný vyrobit již na úrovni 7.

WoW: Burning Crusade Nejsem léčitel a léčím (sebe)
Z deseti nejobyčejnějších kamenů získaných při kutání minerálů si hráč s novým povoláním jewelcrafting může vyrobit vlastního léčícího golema. I během bitvy ho jednoduše umístí na zem, jeho paprsek pak hráče léčí. Ve spojení s rasovou dovedností "Gift of the Naaru" se může i povolání bez schopnosti léčení o sebe efektivně postarat. Gift of the Naaru je léčící kouzlo typu "healing over time" a má cooldown 3 minuty.

WoW: Burning Crusade Nápaditost úkolů
Gamedesign pokročil o nějakou tu třídu nahoru. Zatímco v původních zónách se většina úkolů nese v duchu "zabij tolik, přines tolik", v datadisku je patrná snaha o co největší variabilitu. Jako příklad může být úkol týkající se totemů, kdy se proháníme řekou jako mořský tvor, běháme po ostrově jako šelma...

V příští části našeho seriálu se s vámi podělíme o zkušenosti z nového typu PvP a to zápasech v arénách.

WoW: Burning Crusade WoW: Burning Crusade

Autor:


Nejčtenější

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...

Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...

Další z rubriky

Kam kráčí herní průmysl? Letošní E3 naznačila nové trendy

E3 2018

Každoroční herní šílenství s názvem E3 už oficiálně skončilo a před námi jsou teď naopak dva měsíce relativního klidu....

Metro: Exodus ukáže Rusko zdecimované jadernou válkou

Metro: Exodus

O herní adaptaci značky Metro neslyší naši čtenáři poprvé. Exodus je přímým pokračováním předchozích dílů Metro: 2033 a...

KOMENTÁŘ: Lezou vám krkem hry pro každého? Nejste sami, ale máte smůlu

Far Cry 5

Při pohledu na herní průmysl vynikne jeden zajímavý rozpor. Velcí vydavatelé se snaží hráčům zprostředkovat herní...Najdete na iDNES.cz