Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

WWE Smackdown! vs. Raw 2007

  12:01aktualizováno  10:19
O tom, že zpocení svalovci v různobarevných trenkách nepatří jen do filmů pro dospělé, nás herní Smackdown! přesvědčil již několikrát. Přesvědčí ale při i přechodu na X360 o své bezkonkurenční kvalitě?

WWE Smackdown! vs. Raw 2007 Jak se to už tak stalo, WWE Smackdown! nám již nějaký ten pátek vychází podobně jako sportovní série od EA každý rok. Nejnovější díl si probojoval cestu až na X360 a my se podíváme hezky zblízka, jak se mu to povedlo.

WWE Smackdown! vs. Raw 2007 (dále jen zkráceně WWE 2007) dorazil s opětovně špičkovou prezentací. Ta je ostatně vizitkou i samotného wrestlingu. Pocit, že se účastníte velké show je tedy obrovský. Intro, menu i samotné zápasy. Vše doprovázené jak licencovanými hudebními znělkami, tak nejnovějšími skladbami nejznámějších zaoceánských interpretů. Hudba se vám prostě nebude líbit pouze pokud nemáte rádi rock, metal, či gangsta rap. Přesně tyto žánry jsou totiž ve WWE zastoupeny nejhojněji. O zvucích platí to samé co o hudbě. Zvuky nejrůznějších úderů, nářků, heků a zvuků předmětů působí opravdu věrohodným dojmem. Samozřejmě nesmíme opomenout dabing, o který se postaraly samotné wrestlingové hvězdy.

WWE Smackdown! vs. Raw 2007

Nabídka módů je více než uspokojivá.

Upozorňujeme, že těch je ve hře několik desítek a byť jsme je jednu po jedné nepočítali, tak bychom se nedivili, kdyby se jejich výsledný počet blížil sedmi, osmi desítkám. Kompletní soupiska bojovníků z WWE Smackdown! a WWE Raw je navíc doplněna o borce jménem Big Show a Rob Van Dam z ECW. V roce 2005 a 2006 přibylo do obou soutěží spoustu nových zápasníků, a tak na to samozřejmě reagovali i tvůrci rozšířením herních soupisek. Opomenuty ale nebyly ani wrestlingové hvězdy v důchodu jako Hulk Hogan, Stone Cold Steve Austin, či The Rock.

Ve WWE 2007 si tedy budete moci vyzkoušet, jaké je to bojovat za celou řadu nových tváří. Jde přitom o opravdové exoty a to WWE Smackdown! vs. Raw 2007 doslova. Mnoho z nich pochází z různých koutů zeměkoule a bojují originálním stylem. Vzhledem k tomu, že WWE 2007 je stoprocentně licencovaný produkt, tak jde vlastně o automatický fakt, ale i tak přítomnost nových bojovníků potěší. Stejně tak kompletní výčet arén. Jde sice o variace na jeden a ten samý ring, ale i dekorace se počítají, byť tento fakt ocení především fanoušci WWE.

Nových prvků je ve WWE 2007 hned několik. Tou největší je kompletně předělaná ovládací metoda. Nyní totiž kromě spousty akčních tlačítek využijete i druhou analogovou páčku. Ke klasickým útokům, obraným chvatům, protiúderům, běhu a dalším funkcím, slouží klasicky akční tlačítka i LT a RT. Pokud však stlačíte LB, či RB a analogovou páčku v určeném směru, tak se dočkáte speciálních chvatů s větší silou. Stejným způsobem přitom lze na nepřítele aplikovat chyt či pinfall. Tento sytém je účelný a komfortní na ovládání, i když je pravda, že sžití s ním vyžaduje chvilku trpělivosti.

WWE Smackdown! vs. Raw 2007

S přechodem na next-gen platformu se čekalo mnohé od vizuální stránky.

Nabídka módů je více než uspokojivá. Rychlá hra v podobě exhibice, zajímavý PPV mód, manažerský režim, multiplayer a samozřejmě sezóna. Význam exhibice jasný, tak šup rovnou na PPV. Ten je jakousi kombinací sledování, lehkého managementu a boje. Vžijete se přitom do rolí předem daných bojovníků. Manažerský režim též obsahuje to, co jeho název napovídá. Draftujete v něm nové zápasníky, najímáte je na určitou dobu a celkově operujete s neustále pohyblivým rozpočtem. Multiplayer je pak, ať už online nebo offline, perfektním způsobem, jak se vyřádit s přáteli. V obou variantách je určen maximálně pro čtyři hráče a nabízí skvělou možnost vyzkoušet si svoje dovednosti proti živým oponentům. Na Xbox Live je pak k dispozici mnoho WWE Smackdown! vs. Raw 2007 skóre tabulek k poměření výkonů všech hráčů. K našemu překvapení je pak přítomna i možnost chatu skrz headset.

Naším favoritem však nadále zůstává mód sezóny. Ten nabízí opravdu obrovský počet zápasů různých typů. S vámi zvoleným bojovníkem se vydáte vstříc dlouhé cestě, až na samotný vrchol. Jak je tomu v posledních ročnících herního WWE zvykem , tak i WWE 2007 obsahuje příběh. Ten se nese v duchu nenávisti mezi členy Smackdown! a Raw. Upřímně řečeno, je naprosto stupidní, ale díky tomu i velmi zábavný. Nástupy bojovníků doprovázené pompézními efekty, klasické debaty zápasníků tváří v tvář a řešení problémů v zákulisí, nic z toho nesmí chybět. Přestože nás ale příběh bavil spíše svojí absurditou, tak obsahuje spoustu směrodatných faktů. Jestli zápasníci ze Smackdown! hledají ve svých řadách zrádce, tak budou fanoušci, kteří si moc dobře pamatují výměnu Bookera T za Triple H v roce 2004, jistě vědět, kdo za vším stojí.

WWE Smackdown! vs. Raw 2007 V sezóně si též vyzkoušíte všechny různé typy zápasů. Jeden na jednoho, dva, tři, tag, klec či takzvaný „table match“, v zákulisí, nebo mezi diváky. Nic z toho nemůže v WWE 2007 chybět. Všechny tyto typu zápasů je pak samozřejmě možné zvolit i v režimu rychlé hry. To, že si podobně jako v minulých dílech můžete dokupovat nové hráče, obleky, či obrázky pro nahrávací obrazovky, není jistě třeba jakkoliv více zdůrazňovat. Vezmeme-li tedy kolem dokola všechny módy a mulitplayer, tak nám z WWE 2007 vyjde titul s velmi solidní životností. Ta se pohybuje okolo nadstandardních 30+ hodin. Jediné, co vás bude celou dobu štvát, je naprosto nemožný komentář. Hlášky se neustále opakují a mnohdy ani neodpovídají dění na obrazovce.

The Boogeyman

Tentokrát věnujeme celý infobox naší nejoblíbenější postavě z WWE 2007. Její výběr však nebyl vůbec lehký. Původně jsme zde měli psát o Rayi Mysteriovi, ale nakonec jsme stejně uznali, že nejvíce času jsme strávili v roli Boogeymana. Tato na první pohled šílená postava předvádí v reálu i ve hře dokonalou show plnou šklebů, rituálních tanců a – ehm – červů. Jeho skutečné jméno je Marty Wright a pokud zrovna neposkakuje v ringu, tak se na částečný úvazek věnuje kaskadérství a vedlejším rolím ve filmech. Spatřit jste ho mohli i v Kurýru 2.

Klady a zápory

Plus Spousta módů a postav
Plus Nesmírně zábavné
Plus Multiplayer
Plus Prezentace

Mínus Příšerný komentář
Mínus Toporné animace

S přechodem na next-gen platformu se čekalo mnohé od vizuální stránky. V tomto ohledu hra nezklamala. Modely postav jsou detailní a nechybí ani viditelné pocení zápasníků, či naběhlé svaly a žíly. Fight Night Round 3 sice zůstává neporažen, ale přesto jsme v tomto ohledu spokojeni. Pouze animace vypadá občasně dosti prkenně, což je trošku zarážející. Chvaty vypadají obstojně, ale samotný pohyb není to pravé ořechové.

WWE 2007 pro X360 se tedy povedl. Pokud máte v oblibě wrestling, či bojové hry a Dead or Alive 4 vám již nestačí, tak se pro vás stává tato hra jasnou volbou. Adekvátně vás zabaví, vydrží dlouho a díky obtížněji získatelným achievmentům motivuje k neustálému hraní. Vřele doporučujeme!

WWE Smackdown! vs. Raw 2007
Výrobce/Vydavatel Yuke's/THQ
Platforma Xbox 360, PlayStation 2, PSP
Multiplayer: ano, 2-4 hráči
Vibrace/Analog: ano/ano
Paměťová karta: 2 MB
Verdikt: Povedený wrestling, který na X360 chyběl. Ani po tolika letech neztrácí série nic, ze svého lesku.
Hodnocení: 80% (info)Témata: dabing, Xbox

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější herní padouchy?

Call of Duty: WW2 - Zombie Mode

Většina kladných herních hrdinů si je podobná jako vejce vejci. Zato u záporáků se mohou vývojáři daleko více vyřádit,...

Žádný milovník vláčků by si neměl nechat ujít český projekt Mashinky

Mashinky

V českých luzích a hájích se kutí mnoho zajímavých projektů. Jedním z těch nejsledovanějších jsou cenami ověnčené...Umělá inteligence od Elona Muska už teď poráží profesionály ve hře Dota 2

Organizace OpenAI slaví s vývojem umělé inteligence spoustu úspěchů.

Vývojáři projektu OpenAI, u jehož zrodu stál vizionář Elon Musk, představili umělou inteligenci, která je schopná...

Speedrunner dohrál nejtěžší hru loňského roku za 50 minut

Cuphead

Pouhých 50 minut stačilo hráči s přezdívkou TheMexicanRunner k tomu, aby pokořil neskutečně obtížnou skákačku Cuphead....

RECENZE: Erotický horor Lust for Darkness neděsí ani nevzrušuje

Lust for Darkness

Nezávislá polská hra slibovala kombinaci erotiky a hororu. Krve i nahých lidí je tu sice přehršel, ale přesto je...

Další z rubriky

RECENZE: Čím více zabíjíte, tím jste silnější. Vampyr není pro každého

Vampyr

Zvláštní kombinace detektivní adventury a akčního RPG se povedla jen napůl. Pokud byste ke skvělému příběhu chtěli i...

RECENZE: Pamatujete na sci-fi simulátor Descent? Overload je to samé

Overload - fotky z recenzování

Descent patří mezi ty hry, na které hráči kolem třicítky vzpomínají s nostalgickou slzou v oku, zatímco ti mladší...

Z velkých království trosky. Recenze Total War Saga: Thrones of Britannia

Total War Saga: Thrones of Britannia

Total War se tentokrát podívá na Britské souostroví roku 878 našeho letopočtu na konflikt mezi Vikingy a ostrovany....Najdete na iDNES.cz