Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger

  12:00aktualizováno  26. dubna 10:59
Nová tanková simulace vás v úloze velitele obrněného kolosu vrhne doprostřed jedné z největších bitev druhé světové války.

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger O tom, že Rusko je národem nezmarů, se přesvědčil již nejeden usurpátor. Tuhý kořínek má i většina tamějších vývojářských studií, zatímco v západních státech se pomalu ruší jedno studio za druhým, nebo se sdružují do velkých společností, v Rusku se většina drží. Jedním z takových studií je i G5 Software, jejichž tvorba je zaměřena na „simulátory“ (Red Shark 2, Fair Strike), FPS akce (Stalin Subway) nebo na real-time strategie (Hard Truck Tycoon, Cuban Missile Crisis/The Day After). Dnešní článek je o dalším přírůstku do rodiny simulátorů od této společnosti. Tentokrát se autoři snesli z oblak na pevnou zemi a rozhodli se simulovat válečnou vřavu druhé světové války z pohledu velitele obrněného pásového vozidla. Z názvu je každému jasné, že WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger bude simulací soubojů tanku T-34 ruské výroby a jeho německého protějšku tanku Tiger.

Další informace ve Wikipedeii: T-34, Tiger II a Operace Bagration

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger Hra bude obsahovat dvě kampaně, jednu za ruskou stranu a druhou za Němce, uprostřed operace Bagration, která se odehrála na území Běloruska v létě roku 1944 (červen 22, 1944 - srpen 19, 1944). Zde se proti 34 divizím německé armády postavilo 200 divizí Sovětů, a jak statistika napovídá, Rudá armáda zvítězila. Hlavními zbraěmi obou armád byly právě tanky, kterých se na straně našich osvoboditelů vyrojilo až úctyhodných 6000. Pokud se zajímáte o toto téma, jistě si podrobnosti najdete (pro jistotu přidávám odkazy na Wikipedii), nebo je již znáte. Proto přistoupíme k údajům o hře samotné. Autoři si dali maximálně záležet na krajině a její tvorbu pojali velmi zodpovědně. K výrobě použili dobových i současných fotografií a map, což asi mnoho našinců přijme s lehkým pokrčením ramen, ale ti, kdo někdy byli v inkriminovaných místech budou jistě potěšeni.

Dočkáme se i map o rozloze kolem 40 km2 se vztyčenými stromy, které jsou vymodelovány do posledního lístečku či jehličí.

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger Tanky nebudou na bojištích samotné, všude kolem se budou pohybovat pěšáci, vozidla, potkáte artilerii nebo i letadla. Prostě správný válečný šrumec. Vše obstarává nejmodernější grafický engine, který nezapomíná ani na model poškození, propracované animace jednotlivých postav a vozidel, střídáni dne a noci nebo změny počasí. Dokonce umožňuje vytvářet mapy o rozloze kolem 40 km2 se vztyčenými stromy, které jsou vymodelovány do posledního lístečku či jehličí. I na zpracování obrněných kolosů si dávají autoři hodně záležet, a tak na modelech uvidíte špínu z každé louže, které jste se nevyhnuli, stopy prachu po projetí polem a podobně. V tanku přebírá hlavní úlohu samozřejmě hráč, který si tak může vyzkoušet samotné řízení, střelbu nebo velení. Své schopnosti uplatní i v nelineárních misích, kde záleží jen na hráči samotném, jak se vypořádá s přiděleným úkolem. Chybět nebude ani možnost zahrát si po internetu nebo přes LAN. Ruská verze hry WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger vyjde na začátku roku 2007, předělávka do angličtiny (a možná i češtiny) bude jako vždy následovat s drobným zpožděním.

Autor:


Témata: simulátor, software

Nejčtenější

První zahraniční ohlasy na českou hru Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Některé zahraniční servery již publikovaly recenze na českou hru Kingdom Come: Deliverance. Jak si vede? U kritiků...

Nejvtipnější chyby z českého hitu Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come je obrovská a propracovaná hra, ale její autory čeká ještě spousta práce při odlaďování mnoha chyb, které...OBRAZEM: Vychází Kingdom Come, přinášíme své dojmy po prvních 20 hodinách

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji sice pár...

Nejočekávanější česká hra poslední dekády je konečně tady. My už ji pár dnů testujeme, ale vzhledem k jejímu obrovskému...

O Kingdom Come: Deliverance je v Česku zájem, mnohé obchody mají vyprodáno

Kingdom Come: Deliverance

Česká hra Kingdom Come: Deliverance sice vyšla teprve v úterý, mnohé obchody však měly rozprodanou většinu z první...

RECENZE: Kingdom Come naučí svět milovat českou historii

Kingdom Come: Deliverance

Nejočekávanější česká hra poslední dekády nezklamala. Je to sice o dost náročnější záležitost, než na jaké jsme si v...

Další z rubriky

Vývojáři si psali pozitivní recenze vlastní hry, Steam zakročil

Recenze na Steamu

Autoři hry Wild Buster si na Steamu kupovali vlastní hru, aby k ní mohli psát pozitivní recenze.

Assassin's Creed: Origins se brzy promění v muzeum starověkého Egypta

Assassin's Creed Origins - Discovery Tour

Assassin's Creed: Origins bude brzy více než jen hra ze starověkého Egypta. Nový výukový režim Discovery Tour ji...

PC verze sci-fi hororu Dead Space je dočasně zdarma

Dead Space (PC)

Povedený, nicméně už deset let starý vesmírný sci-fi horor Dead Space je na PC dočasně zdarma.

Najdete na iDNES.cz